750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Tasarruflu Isınma Çözümleri

Elektrikli Isıtıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizde ya da ofisinizde ısı sistemi yoksa ya da ısıtma sistemi, sıcaklığı istediğiniz düzeye getiremiyorsa prizde yer açın; elektrikli ısıtıcılar en büyük yardımcınız olmaya geliyor! Bazen ana ısıtıcı bazen de yardımcı olarak kullanılan elektrikli ısıtıcılar, kış mevsiminin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Farklı tipleri bulunan elektrikli ısıtıcılar içerisinden kullanım amacınıza uygun olanı seçtiğinizde hem daha sıcak bir alana kavuşmak hem de tasarruf yapabilmek mümkün hale geliyor. Peki, elektrikli ısıtıcı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi elektrikli ısıtıcı tipi ihtiyacınızı karşılayabilir?

Devamı...

Onsuz Ev Düşünülemez: Kombi Nasıl Seçilir?

Hangi mevsimde olunduğu fark etmez; kombi her mevsimin kurtarıcısı! Doğalgaz ya da LPG yakıt türleriyle çalışabilen ve hem alanının ısınmasını hem de kullanılan suyun ısınmasını sağlayıp ekstra bir su ısıtıcısı kullanmaya gerek bırakmayan kombilerin seçimi de üstlendiği görevlerden dolayı çok önemli bir hale geliyor. Kombi seçiminde dikkat edilmesi gerekenlere değinmeden önce kombileri yakından tanıyalım.

Devamı...

İster Sıcak İster Soğuk: Klima Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Siz de yaz geldiğinde “Kış gelsin, sıcaktan kurtulalım.” kış geldiğinde ise “Yaz gelsin, ısınalım.” diyenlerden misiniz? Evet, zaman zaman mevsimlerden şikâyet edildiğini biliyoruz. Açık hava için bir şey diyemeyeceğiz ama kapalı alanlarda, yaşanan sıcaklık ne olursa olsun sizin için ideal sıcaklığı sunan bir teknoloji harikası var! Elbette klimadan bahsediyoruz!

Devamı...

Enerji Tüketimi ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Enerji ve su olmayan bir hayat düşünmek imkânsız. Evlerde, iş yerlerinde, hayatımızın her alanında bulunan ve kolaylıkla ulaşabildiğimiz bu kaynakların tasarruflu bir şekilde kullanılması ise hem faturalarınızın daha düşük gelmesini sağlıyor hem de doğayı koruyor. Eğer siz de bunun bilincindeyseniz ve enerji tüketimini azaltmak için neler yapılabilir konusunda araştırmalar yapıyorsanız tam yerindesiniz! Enerji tüketimi hakkında doğru bilinen yanlışları öğrenerek enerji tüketimini azaltmanın yollarını keşfedebilirsiniz.

Devamı...

Tasarruf Etmek İsteyenlerin Dostu: Enerji Etiketlerindeki Bilgiler Ne Anlama Geliyor?

Beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında elbette alacağınız ürünün enerji sınıfının incelenmesi de yer alıyor. Sadece beyaz eşya kategorisinde değil, evde kullanılan çoğu elektrikli üründe var olan enerji sınıfı, size tasarruf etmenin kapılarını sonuna kadar açabileceği gibi yanlış bir seçim yaptığınız takdirde enerji tüketiminizin artmasına da neden olabiliyor. Peki, almak istediğiniz ürünün hangi enerji sınıfına dâhil olduğunu nereden bileceksiniz? Cevap çok basit: Aradığınız yanıt, enerji etiketlerinde mevcut!

Devamı...

Tasarruf Etmek Güzel Fikir! Ev Alanlarına Göre Tasarruf Etme Rehberi

Ev ihtiyaçlarının hiç bitmediği bir gerçek. Tam “Evimde her şey tam.” dediğiniz durumda bile bir eksiğiniz çıkabilir. İster yeni evlenecek ve yeni bir ev kuracak olun ister kazandığınız okul nedeniyle farklı bir şehirde yeni bir eve çıkacak olun ya da amacınız sadece evinizdeki eksikliklerinizi gidermek olsun, belirli bir harcama yapacaksınız. Bu harcamaların bütçenizi yüksek oranda etkilememesi için de tasarruf etmeniz şart. Peki, tasarruflu alışveriş nasıl yapılır?

Devamı...

Elektrikli Ürünler Kullanırken Tasarruf Etmenin İpuçları

Kimse her ay sonunda gelen faturaları dört gözle beklemiyor, bu bir gerçek. Bu söylediğimize hak veriyor, elektrik ve su faturalarına kullandığınızdan çok daha fazlasını ödediğinizi düşünüyorsanız bu yazı tam sizin için! Çünkü şimdi, elektrikli ürünleri başlık başlık inceleyip enerji tasarrufu için yapılması gerekenleri sizinle paylaşacağız. Yani evlerde kullanılan elektrikli ürünler doğrultusunda “Su tasarrufu ve elektrik tasarrufu nasıl yapılır?” sorusuna cevap olarak maddeler halinde verdiğimiz ipuçlarını uygulayıp faturalarınızın tutarını düşürmeniz mümkün! Bu arada hangi elektrikli ürün olursa olsun, enerji verimliliği açısından enerji sınıflarına dikkat etmelisiniz. Eğer yeni bir elektronik ürün alacaksanız A+++, A++, A+, A gibi verimliliği yüksek enerji sınıflarını tercih etmelisiniz.

Devamı...

Tasarruflu Isı Çözümleri

Isı Tasarrufu Önerileri:

 • Yemek masası ve yatak gibi eşyaları dış duvarlardan uzak konumlandırın.
 • Güneş enerjisinden maksimum fayda sağlayabilmek adına izolasyonlu pencere kullanımının yanında camları sürekli temiz tutarak, perde seçimini doğru yapmayı unutmayın. Bunun için uzmanlarımızdan tavsiye alabilirsiniz.
 • İç mekanda nem oranını %50'nin üzerinde tutun. Nem ısıyı tutarak, soğukluk hissiyatını azaltacaktır.
 • Kombi kullanıyorsanız, evinizin kullanmadığınız alanlarındaki radyatörlerin vanasını kapatmak yüksek oranda tasarruf sağlatacaktır.
 • Küçük olmayan alanlar için elektrikli ısıtıcılar yerine klima tercih edin.
 • Pencerelerin macununu yenileyin, hava sızdırmadığından emin olun.
 • Kapılarınızın altından gelen soğuk havayı kapı altı izolasyon süngerleriyle önleyin.
 • Çatı odanız varsa, doğru şekilde izole ettiğinizden emin olun.
 • Radyatörlerden taşınım ve ışınım yoluyla çıkan ısı radyatörün arkasındaki duvarı ısıtır, bunun için radyatör arkalığı kullanarak ısının içeride kalmasını sağlayın.
 • Laminat parke ve halı seçiminde uzmanlarımızdan destek alın.
 • Kombi, klima, kalorifer, ısı merkezlerinin yıllık bakımlarını mutlaka yaptırarak cihaz verimliliklerini en yüksek seviyede tutun.