150 TL Üzeri Kargo Bedava

Elektrikli Soba

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Evinizi Isıtacak Elektrikli Sobalar

Elektrikli soba elektrik enerjisini ısıya çevirerek bulunduğu ortamı ısıtan cihazlardır. Elektrikli sobalar soğuk kış günlerinde açık ve kapalı mekanlarda yaygın bir biçimde kullanılır. Elektrikli soba modelleri az yakan elektrikli soba modelleri olmak üzere pek çok farklı özellikte bulunur. İyi elektrikli soba kaliteli malzemelerden üretilmiş ve ısıtma kapasitesinin yanında tasarruf sağlayan modellerdir. Elektrikli soba fiyatları ürün marka, model, ısıtma kapasitesi, tasarım gibi özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ürün modelleri elektrik enerjisiyle çalışır ve bu yönüyle yakıt ile çalışan ısıtıcı sistemlerden farklılaşır. Yanıcı bir yakıt çeşidine ihtiyaç duymayan bu cihazlar sayesinde ekstra bir hava çıkışına gerek kalmaz. Bulunduğu ortamın belli periyotlarda havalandırılması yeterli olacaktır. Fanlı modellerde havalandırma işlemine dahi gerek yoktur. Güvenli ve pratik olmaları sebebiyle ev ve iş yerleri ve pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Bu ürünler yağlı radyatör, fanlı ve infrared ısıtıcı olmak üzere genel anlamda üçe ayrılır. Farklı özellikleri ve çalışma prensipleri ile farklı ihtiyaçları karşılayabilen bu cihazlar tasarımlarına göre de değişiklik gösterir. Kule tipi dikey elektrikli soba modelleri yer bakımından büyük avantaj sağlar. Şömine görünümlü elektrikli soba modelleri estetik açıdan hem otantik hem de modern görünümü birleştirir. Seramik yatay modeller çokça tercih edilen modeller arasındadır. Bu cihazların önemli özelliklerinden bir tanesi taşınabilir olmalarıdır. Böylelikle istenilen her alana rahatlıkla taşınarak ısınma işlemi gerçekleştirilebilir. Kolay ve pratik kullanım imkânı sunan duvar tipi modeller ve uzaktan kumandalı modeller mevcuttur. Her bütçeye uygun modele ulaşmak oldukça kolaydır.

Elektrikli Soba Çeşitleri

Elektrikli soba çeşitleri farklı ihtiyaçları karşılamak üzere birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu cihazlar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Farklı özelliklere sahip cihazların kullanım amaçlarına uygun olması önemlidir. Ürün çeşitleri içerisinde çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan çeşit infrared ısıtıcılardır. Infrared ısıtıcılar ısıyı doğrusal bir biçimde yayarak çalışan cihazlardır. Bu ürünler ortamın sıcaklığını güneşin ısıtma prensibine benzer bir şekilde sağlar. Bu modeller sabit, taşınabilir, duvar tipi, dikey ve yatay tasarımlarda üretilir. Özellikle balkon ve kış bahçeleri gibi dış mekanlar için oldukça kullanışlıdır.

Fanlı elektrikli soba modelleri de sıklıkla tercih edilen çeşitler arasındadır. Uygun fiyatları ile dikkat çeken bu ürünlerin çalışma prensibi oldukça basittir. Elektrik enerjisini kullanan ve rezistans çevresinde ısınan hava pervaneler aracılığı ile ortama yayılır. Mini elektrikli soba olarak da adlandırılan bu ürünler küçük ve orta ölçekli odalar için idealdir. Büyük alanlar için duvar tipi fanlı modeller uygun olacaktır. Termostatlı fanlı elektrikli soba ortamın belli bir sıcaklığa ulaşması ile kendini durdurur ve ortamı belli bir ısı seviyesinde tutar.

Yağlı radyatörler bir diğer ısıtıcı çeşididir. Görünüm bakımından klasik kalorifer peteğine benzer olan bu ürünler özellikle iç mekanlarda tercih edilir. Merkezi kaloriferlere benzese de içerisinde yağ bulunması ile çalışma prensibi farklılaşır. Ayrıca elektrikle çalışması ve istenilen alanlara götürülmek üzere taşınabilir olması diğer farklı özellikleridir.

Elektrikli Soba Modelleri

Ürün modelleri pek çok farklı teknik ve tasarımsal özelliğe sahiptir. Kullanım amacına ve kullanım alanına uygun modeli seçmek verimli bir ısınma yöntemi için gereklidir. Konvektör modeller fanlı modellere benzer bir çalışma prensibine sahiptir. Ortamdaki havayı ısıtarak etrafa yaymaları bu iki cihazın ortak özelliğidir. Bu cihazlar doğal bir yayılım sağladığından ortamdaki sıcaklığın her noktasında hissedilen ısı artışı sağlar. Konvektör ısıtıcı çeşitleri sağlıklı ve ortam ısısını en hızlı şekilde yükselten çeşitlerdendir.

Seramik modeller hem fanlı hem de konvektör ısıtıcılara benzerliği ile bilinir. Çalışma prensibi olarak ise iki modelden de farklılaşır. Duvar tipi, masaüstü, zeminde ayaklı olarak çeşitleri bulunan seramik ısıtıcılar dışarıdan aldığı havayı seramik levhalarda ısıtarak ortama yayar. Seramik modellerin hem fanlı hem fansız çeşitleri mevcuttur.

İndüksiyon ısıtıcı modelleri konveksiyon ya da yayılım aracılığı ile değil doğrudan ısınan levha sayesinde ortamı ısıtır. Daha çok endüstriyel alanlarda tercih edilen bu modeller evlerde de kullanılabilir. Kullanım ihtiyaçlarına göre tasarlanan modeller pek çok soruna çözüm olarak farklı tasarımlarda üretilir. Elektrikli ayak ısıtıcı modelleri masa altı ısıtıcılardan olmakla birlikte özellikle ayakları çok üşüyen kişiler tarafından tercih edilir. Bu modeller radyatör ya da fanlı olarak üretilir ve kimi modeller karbon teknolojisinden yararlanır. Halı ısıtıcı modellerinde de karbon teknolojisi kullanılır. Bu teknoloji sayesinde ortam sıcaklığı artırılabilir.

Elektrikli Soba Modellerinin Özellikleri

Elektrikli soba modelleri farklı özelliklere sahip olabilir, ancak genel olarak bazı ortak özellikleri vardır. Bu özellikler aşağıda listelenmiştir;

 • Isıtıcıların ne kadar ısıtma kapasitesine sahip olduğu, yani ne kadar alanı ısıtabildiği önemlidir. Her bir çeşit ve model farklı kapasitelere sahip olduğundan ürün özellikleri incelenirken watt değeri dikkate alınmalıdır.
 • Bu ürünler genellikle kumandalar, uzaktan kumandalar ya da uygulamalar aracılığıyla kontrol edilebilir. Bu, kullanıcılara istedikleri sıcaklıkta ya da modda ısıtma seçeneği imkânı tanır.
 • Bu ürünler genellikle evin elektrik şebekesinden beslenir. Güç kaynağı elektriktir.
 • Bu ürünler farklı tasarımlara sahip olabilir ve bu tasarımlar kullanım alanlarına uygun olarak tercih edilebilir. Farklı form ve renk seçenekleri de mevcuttur. Yatay, dikey, kule tipi, ayaklı, masaüstü, duvar tipi seçenekler vardır. Ayrıca kullanılan alanın dekorasyonuna uyum sağlayacak seçeneğe ulaşmak mümkündür.
 • Bazı modeller gelişen teknolojinin sayesinde ek özellikler sunabilir; örneğin LED ekranlar, kokuları yayabilme, sesli uyarılar, enerji verimliliği gibi özellikler bazı modellerde mevcuttur.
 • Bu ürünlerin güvenliği de oldukça önemlidir. Özellikle yangın riski oluşmasını önlemek için güvenliğin sağlandığından emin olunmalıdır.
 • Cihaz tercihinde bulunurken garanti süresi ve koşullarını da dikkate almak önemlidir.
 • Elektrikli sobalar fiyat açısından da farklılık gösterebilir ve seçtiğiniz modelin fiyatının sizin bütçenize uygunluğunu kontrol etmeniz önemlidir.

Ek özellikler fiyatların değişmesine sebep olabilir. Bundan dolayı kişisel ihtiyaçlar ve istekler göz önünde bulundurulmalıdır.

Elektrikli Soba Kullanımının Avantajları

Elektrikli soba harici bir ısınma yöntemi olarak oldukça idealdir. Uzun ömürlü kullanım imkânı sağlayan bu cihazların modellerine ve bu modellerin barındırdığı özelliklere bağlı olarak sunduğu pek çok avantaj bulunur. Bu avantajlar aşağıda listelenmiştir:

 • A++ enerji sınıfı ürün modelleri, örneğin a+++ elektrikli soba modeli, genellikle yüksek enerji verimliliğine sahiptir ve daha az enerji kullanırlar. Bu, enerji maliyetlerini azaltır ve aynı zamanda çevre için daha faydalıdır.
 • Tekerlekli ve ayaklı elektrikli soba tasarımına sahip modeller sayesinde ürünler istenilen alanlara kolaylıkla taşınabilir. Tekerlerin emniyeti devreye sokularak cihazı istediğiniz yerde sabitleyebilirsiniz. Tekerlerde bulunan emniyet devre dışı bırakılarak taşıma esnasında çalışması sağlanabilir.
 • Duvar tipi ve şömineli elektrikli soba ısıtıcılar genellikle kumandalar, uzaktan kumandalar veya uygulamalar aracılığıyla kontrol edilebilir. Böylece bulunduğunuz ortamdan ayrılmadan ve yerinizden kalkmadan cihazı açma, kapama ya da ısı değişikliği işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu ürünler genellikle taşınabilir olduğu için evin farklı odalarında kullanılabilir veya taşınabilir. Bu, kullanıcıların ısıtma ihtiyacını karşılamak için farklı alanlara göre esneklik sağlar.
 • Bu ürünler genellikle yangın riski oluşmasını önlemek için tasarlanmıştır. Bu, kullanıcıların güvenliğini sağlar ve yangın tehlikesi oluşmasını önler.
 • Dış mekanlar için özel olarak tasarlanan modeller kafe ya da restoran gibi işletmelerde, teras ve bahçe alanlarında kullanılabilir.
 • Dış mekanlar için tasarlanan modeller toz, rüzgâr ve yağmur gibi dış etkenlerden etkilenmezler. Böylelikle cihaz ömrü uzun olur.
 • Cihazlar prize takılarak anında kullanılabilir. Bu durum kullanım kolaylığı sunar. Ayrıca hava çıkışına gerek olmadığından bacaya ihtiyaç yoktur.

Elektrikli Soba Kullanım Alanları

Soğuk kış günlerinde iç ve dış mekanları istenilen sıcaklıklara ulaştırmak için buharlı elektrikli soba gibi pek çok farklı model kullanıcıların beğenisine sunulur. Ürünlerin çeşitli modelleri pek çok farklı ihtiyacı karşılayacak düzeyde teknolojinin gelişimine uygun olarak tasarlanır. Elektrik enerjisi ile çalışan ürünler yaşam alanlarının sıcak ve konforlu olmasını sağlar. Kullanım alanlarına uygun olarak çeşitli modeller üretilir.

Evlerde, işyerlerinde, ofislerde ve pek çok çeşitli farklı alanda kullanılmak üzere uygun özelliklerde ürünlere ulaşmak mümkündür. Isıtma ihtiyacı için tercih edilen elektrikli soba modelleri kullanım alanının büyüklüğüne, teknik özelliklerine göre tercih edilebilir. Ürünlerin teknik özellikleri göz önünde bulundurularak sağlıklı ve konforlu bir şekilde ısınma sağlanabilir.

Cihaz modelleri sahip oldukları teknik özelliklerin yanı sıra tasarımları ile de kullanım alanına uygun olmalıdır. İç ya da dış mekânda kullanılmak üzere modeller farklılık gösterir. Uzun süreli ya da kısa süreli kullanımlar için farklı özellikte bulunan modeller tercih edilebilir. Evlerin salonunda ya da çeşitli odalarında, kafe gibi işletmelerde, bahçe alanları gibi dış mekanlarda tercih edilmek üzere çeşitli modeller mevcuttur. Tasarruflu elektrikli soba modelleri, çevre dostu olmalarıyla aynı zamanda bütçeye katkı sağlar. Modern ve gelişmiş ısınma teknolojileri sayesinde çeşitli alanlarda verimli ve etkili bir ısınma sağlanabilir. Sabit ya da taşınabilir özelliğe sahip elektrikli soba modelleri güvenli bir şekilde ortamın ısısını istenilen seviyeye çıkarabilir.

Elektrikli Soba Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrikli soba tercih ederken dikkat edilmesi gereken birtakım faktörler vardır. Bu faktörler aşağıda listelenmiştir.

 • Elektrikli sobalar genellikle fan soğutmalı veya konvektör soğutmalı olabilir. Fan soğutmalı sobalar daha hızlı ısıtırken, konvektör soğutmalı sobalar daha yavaş ısıtır ama daha uzun süre ısıtır.
 • Elektrikli sobaların gücü genellikle watt cinsinden belirlenir. Daha yüksek güçlü sobalar daha hızlı ısıtırken, daha düşük güçlü sobalar daha yavaş ısıtır.
 • Elektrikli soba boyutu odanın boyutuna göre seçilmelidir. Büyük odalar için daha büyük ürün modelleri, küçük odalar için küçük elektrikli soba veya mini elektrikli soba modelleri tercih edilmelidir.
 • Bu ürünler genellikle birkaç farklı kontrol seçeneği sunar; örneğin programlanabilir zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda. Bu gibi teknik özellikler kişisel istekler doğrultusunda belirlenerek istenilen ürün modeline ulaşılabilir.
 • Ürünlerin görünümü ve tasarımı sizin için önemli olabilir. Elektrikli sobaların çeşitli stillerde ve renklerde mevcut olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Elektrikli sobalar genellikle çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Böylece kişisel zevklere ve odanın dekorasyonuna uygun olarak seçim yapmak mümkündür.
 • Elektrikli sobanın enerji verimliliğini belirleyen birkaç faktör vardır. Bunlar arasında ısıtma elementinin tasarımı ve malzemesi, sobanın kapasitesi ve ısıtma alanı yer alır. Tercih durumunda bu gibi özelliklere dikkat edilmelidir.
 • Ürün kullanımı esnasında güvenliğin önemli olduğunu unutulmamalıdır. Ürünlerin koruyucu önlemlerinin alınmış olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ürünlerin fiyatları da önemlidir. Ürünler arasında fiyat farkları vardır ve bütçenizi dikkate alarak uygun olanı seçmeniz mümkündür.

Elektrikli Soba Fiyatları

Elektrikli soba fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Bu geniş aralık içerisinde bulunan tüm ürünler farklı teknik özellikleri ve ısıtma kapasiteleri ile birbirinden ayrılır. Elektrikli soba fiyatları kullanım alanları ve amaçları, üretim malzemeleri ve tasarımları gibi özelliklerden etkilenir. Ürün kullanım alanına uygun olarak belirlenmesi gerektiğinden bu durum fiyatları etkileyen önemli faktörlerdendir. Kullanım alanına bağlı olarak büyüklüğü ve ısıtma kapasitesi de değişeceğinden elektrikli soba fiyatları değişiklik gösterir.

Her bütçeye uygun bir modele ulaşmak mümkündür. Ürünün ısıtma teknolojisi ve gücü ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde olarak tercih edilir. Küçük fanlı modeller fiyat açısından daha uygun bir aralıkta seyretmekle birlikte hızlı ve pratik bir çözüm olabilir. Bu ürünler soğuk kış günlerinde tasarruflu bir şekilde ısınmaya yardımcı olur. Elektrikli yağlı radyatörler ile konvektör ısıtıcılar daha yüksek fiyatlarda seyreder ancak ısıtma kapasitesi daha yüksek ve daha verimlidir. Farklı kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanan ürünler estetik açıdan göze hitap eden ve çeşitli ortamlar için uyumlu modellere sahiptir.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, farklı özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan elektrikli soba modellerini satışa sunar. Bu ürünlerin teknik özelliklerini ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Çeşitli alanlarda pratik ve hızlı bir şekilde ısınmak için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatları ile sunulan elektrikli soba modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Soba Hakkında Sık Sorulan Sorular

Elektrikli Soba Nasıl Çalışır?

Yağlı radyatör olarak da bilinen elektrikli soba, elektrik enerjisi kullanarak ısı üretir. Isıtma elemanlarının içinde bulunan elektrik akımı, sobanın iç yüzeylerini ısıtır. Isıtma elemanları genellikle alüminyum veya seramik malzemelerden yapılır. Bu ürünler genellikle kontrol paneli veya uzaktan kumanda ile kontrol edilir ve ısıyı istediğiniz seviyede ayarlayabilmenize yardımcı olur.

Elektrikli Soba Ne Kadar Yakar?

Elektrikli sobalar normal şartlar altında 100% elektrik enerjisini ısıya dönüştürürler, ancak ısıtma kapasiteleri ve enerji tüketimleri arasında büyük farklar olabilir. Örneğin, bir elektrikli sobanın ısıtma kapasitesi genellikle 1.5- 2 kW arasında değişebilir ve enerji tüketimi saatte ortalama 0.1- 0.2 kW arasında değişebilir. Bu nedenle, elektrikli sobanın ne kadar yakacağını belirlemek için ısıtma kapasitesi ve enerji tüketimini bilmek gerekir.

Elektrikli Soba Nasıl Temizlenir?

Elektrikli soba öncelikle soğutulmalı ve fiş çekilmelidir. Ürünün yüzeyi, kenarları ve arkası toz, kir veya diğer atıklar yumağından temizlenmelidir. Bu işlem için nemli bir bez veya sünger kullanılabilir. Ürünün içi de temizlenmelidir. Bu işlem için sobanın kullanma kılavuzunda belirtilen yöntemleri kullanılmalıdır. İç ve dış yüzeyleri kuruduktan sonra, kullanma kılavuzunda belirtilen yerlere montajı yapılmalıdır. Ürünün filtreleri de periyodik olarak temizlenmelidir.

Elektrikli Soba Odayı Isıtır mı?

Elektrikli soba elektrik enerjisi kullanarak çalışır ve bulundukları ortamı hızlı ve kolay bir şekilde ısıtabilir. Bu ürünler daha az enerji harcadıkları için tasarrufludur. Ancak, elektrikli sobaların ısıtma performansı genellikle hava hareketi ve odanın izolasyon durumuna bağlıdır. Bu nedenle, odanın izolasyonu iyi olması ve hava hareketi sağlanması elektrikli sobanın ısıtma performansını arttırabilir.

Elektrikli Isıtıcı Kaç Watt Olmalı?

Elektrikli ısıtıcının watt değeri, hangi odanın ısıtılacağı ve ne kadar sıcak olması gerektiği gibi faktörlere göre değişebilir. Ancak genel olarak, odanın boyutuna ve izolasyon durumuna göre elektrikli ısıtıcının watt değeri belirlenir. Elektrikli soba için metrekare başına ortalama 100 watt değeri göz önünde bulundurulmalıdır. Dolayısıyla 10 metrekare bir alan için 1000 watt yeterli olacaktır.

En Çok Satan Elektrikli Soba Hangileri?

Koçtaş Elektrikli Soba kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. EPK4590E25B İvi̇go Elektri̇kli̇ Panel Konvektör Isitici Di̇ji̇tal 2500 Watt Beyaz
 2. EPK4590E25S İvi̇go Elektri̇kli̇ Panel Konvektör Isitici Di̇ji̇tal 2500 Watt Si̇yah
 3. EPK4590E20B İvi̇go Elektri̇kli̇ Panel Konvektör Isitici Di̇ji̇tal 2000 Watt Beyaz
 4. EPK4590M25B İVİGO ELEKTRİKLİ PANEL KONVEKTÖR ISITICI MANUEL 2500 WATT BEYAZ
 5. EPK4590M20B İvi̇go Elektri̇kli̇ Panel Konvektör Isitici Manuel 2000 Watt Beyaz
Daha fazla göster
26 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: