150 TL Üzeri Kargo Bedava

Mutfak Seramik ve Fayansları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Mutfak Dekorasyonunun Tamamlayıcısı Mutfak Fayansları

Mutfak fayansları çeşitli renk ve sayısız desenleri ile birlikte mutfak dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarındandır. Mutfak tezgâh arası seramik veya tezgah arası mutfak fayansı mutfakta en çok kullanılan alan olan tezgahın yanı başında olan ve görünümüyle dikkat çeken ürünlerdir. Bu ürünler siyah, beyaz mutfak seramiği gibi tek renklerde olabileceği gibi farklı şekil ve desenlerde bulunabilir. Mutfak tezgah seramiği tasarımının yanı sıra kolay temizlenebilir malzemelerden üretilmesiyle de tercih edilen mutfak dekorasyon unsurlarındandır. Mutfak fayansı modelleri veya mutfak fayans modelleri boyut ve formlarına göre de değişiklik gösterir. Mutfak fayansı fiyatları malzeme kalitesine bağlı olarak farklı fiyat aralıklarındadır. Mutfak duvar seramiği mutfaktaki ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde üretilir.

Mutfaklar evin en fazla vakit geçirilen alanlarından bir tanesidir. Bu nedenle kişilerin tarzını yansıtabilecekleri bir ortama sahip olmaları oldukça önemlidir. Mutfak fayansları mutfak dekorasyonunun tamamlayıcısı olan parçalardandır. Değişik renk ve desenlerde üretilen bu ürünlerin doğru yöntemlerle temizlenmeleri aşınmaların önüne geçerek uzun ömürlü bir kullanım sunar. En çok tercih edilen renkler arasında beyaz ve siyah olan modeller gelir. Karo, kare, dikdörtgen, üçgen gibi farklı şekillerde üretilmeleri ve her kişiye hitap edebilen tasarımlara sahip olmalarının yanı sıra her bütçeye uygun ve mutfağa uyumlu tasarımlar da mevcuttur.

Tezgâh Arası Fayans Özellikleri

Üretildiği malzemeye bağlı olarak farklı uygulanış biçimleri gerektiren mutfak fayansları çok çeşitli malzemelerden imal edilir. Mutfak tezgâh arası fayans modelleri mutfaklara farklı bir hava katar. Seramik taşlar doğal bir görünüm yakalanmasına olanak verirken cam mozaik ürünler sıcak bir ortam oluşmasına yardımcı olur. Kişisel ihtiyaçlara ve zevklere uygun birçok farklı renk, desen ve boyuta sahip ürünler mevcuttur.

Bu ürünler dekorasyonun en önemli parçalarından olmakla birlikte yük taşımak gibi bir amaçları olmadığından hafif bir yapıya sahip kaplama malzemesi olarak kullanılır. Ürünlerin bir yüzü duvara kolayca monte edilebilmesi açısından dümdüz diğer bir yüzü ise renkli ve desenli olarak sırlanır. Bu özellikleri sayesinde döşeme sırasında kolaylık sağlanır ve kabarma gibi sorunlar oluşmaz. Büyük boyutlarda üretilen modelleri olduğu gibi küçük boyutlara sahip modeller de mevcuttur. Farklı markalar her geçen gün genişlettikleri farklı konseptlerde ürün kataloglarını ve modellerini kullanıcıların beğenisine sunar. Bu ürünler geniş bir renk ve desen skalasına sahiptir.

Mutfakta hijyeni sağlamak ve sürdürmek için mutfak tezgâhları ile birlikte seramiklerinin de temizlenmesi gerekir. Ancak bu temizlik sırasında yüzeylerin zarar görmemesi oldukça önemlidir. Bu ürünlerin temizlenme yöntemleri de çeşitlerine göre farklılaşır. Çeşitli yüzeyler için özel olarak üretilen yağ çözücü gibi ürünlerle hijyen sağlamak mümkündür.

Mutfak Seramik Çeşitleri

Mutfak fayansı mutfak dekorasyonu düşünüldüğünde ilk akla gelen ve özenle seçilen ürünlerden bir tanesidir. Mutfağa adım atıldığı andan itibaren göze çarpan bu ürünler mutfakların hoş bir görünüme sahip olmaları için gerekli olduğundan kullanıcılar tercihlerini titizlikle yapar. Çok farklı çeşitleri ve desenleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı bir üründür. En çok kullanılan tezgâh arası seramik çeşitleri kare formunda olanlardır. Pek çok farklı renk ve desene sahip olmaları sayesinde tezgah arası fayans birçok kullanıcının zevkine ve tarzına hitap eder.

Minimalist bir tarza sahip kişiler mutfakları için düz beyaz ve düz siyah renkleri tercih edebilirler. Özellikle siyah renkli modeller günümüzde sıkça tercih edilen renkler arasındadır. Kare formun dışında dikdörtgen geometrik şekle sahip ürün modelleri de mevcuttur. Bu modellerin kullanımı da yaygındır ve daha çok beyaz renkli ve tuğla görünümünde olmalarıyla dikkat çeker. Sadelikten ve hoşlanan kullanıcılar bu modellere çok fazla rağbet gösterir. Bu modeller mutfakta geniş ve ferah bir ortam oluşturulmasına katkı sağlar.

Orta boy kare formlu ürün modelleri de tek renk ya da alacalı renkleri ile tercih edilebilir. Bu formdaki modeller klasik kesime sahip modeller arasında yer alır. Cam fayans çeşitleri klasik modellerden farklı bir seçenek arayanlar için alternatif bir çözümdür. Bu modellerin en büyük özelliği tek parça olmasının yanı sıra parlaklığı ile de dikkat çekmesidir. Bununla birlikte tek parça olmasından dolayı temizlenmesi de oldukça kolaydır.

Mutfak Fayanslarının Döşenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak fayansları çeşitli boyut, renk ve desenlerde bulunabilir. Bakımının ve temizliğinin kolaylıkla yapılabilmesi önemli bir kriterdir. Döşeme yapılacak yüzeyin boyutlarının belirlenmesi ve temizlenmesi yapılacak ilk iştir. Döşeme işlemine geçilmeden önce mutfak tezgâhı olası hasar durumuna karşı koruma altına alınmalı üzeri örtülmelidir. Uygulama yapılacak duvar zemini pürüzsüz ve düz olmalıdır. İşlem öncesi duvar temizlenmeli ve ıslak bırakılmamalıdır. Daha sonra seramikleri döşerken kullanılacak yapıştırıcı madde hazırlanmalıdır. Yapıştırıcı sürülen duvar yüzeyine seramikler teker teker ve aralarında 2mm kadar boşluk olacak şekilde yapıştırılmalıdır. Sürülen yapıştırıcının kuruması ve seramiklerin duvar yüzeyine sağlam bir şekilde yapışması için bir süre beklenmelidir. Kuruyan ve sağlam bir şekilde yapışan ürünlerin boşluklarına derz dolgusu çekilerek bir süre daha beklenmelidir. Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra son olarak mutfak fayansları temizlenerek kullanıma hazır hale getirilmelidir. Gerekli bu adımlar takip edildiğinde döşeme işlemi kolaylıkla yapılabilir. Kolay bir döşeme işlemi olmasından dolayı modası geçen, eskiyen ya da sıkıldığınız fayansları değiştirerek mutfağınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, farklı boyut, renk ve desenlere sahip mutfak fayans modellerini satışa sunar. Ürün özelliklerine dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Her çeşit mutfağa kolaylıkla uygulanabilen bu ürünlerle mutfağınızda şık bir görünüm elde edebilmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan mutfak seramikleri modellerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Mutfak Seramikleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Mutfak Seramiği Nasıl Seçilir?

Mutfakta kullanılan seramikler su ile en çok temas eden bölgeler arasında yer aldığından seçilecek seramiğin suya karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte gün içerisinde güneş almayan ve karanlık olan bir mutfağa sahipseniz açık renkli modeller sayesinde mutfağınızı daha ferah ve aydınlık bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca seçilen ürünler mutfak ölçülerine uyumlu olmalıdır. Dar bir mutfak için seçilecek karmaşık desenli seramikler mutfağın daha da küçük görünmesine neden olacağından kaçınılması gerekir.

Mutfak Seramiği Fiyatları Ne Kadar?

Seramikler dayanıklılığı ve şık görünümleriyle mutfakların olmazsa olmaz ekipmanlarındandır. Mutfak fayansı fiyatları üretilen malzemenin kalitesine, boyutuna, desenine bağlı olarak değişiklik gösterir. İhtiyaç duyulan ürün miktarına, sayısına göre asıl fiyat ortaya çıkar. Ürün yüzeyi, ebatı, rengi ve kullanım alanları da fiyatlarda farklılıklar oluşturur. Bu ürünler sayesinde mutfaklarda farklı bir hava oluşturulabilir.

En Çok Satan Mutfak Seramik ve Fayansları Hangileri?

Koçtaş Mutfak Seramik ve Fayansları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Mutfak Seramiği Millennium Parlak
  2. King Metro Beyaz Mutfak Seramiği
  3. King Metro Beyaz 10x20 cm
  4. 10x30 Verano Beyaz K:9 0,39 M2
  5. Mutfak Tezgah Arasi Serami̇k Dekor 'lara Si̇yah'
Daha fazla göster
59 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: