150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kilit

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kilit ve Asma Kilit Çeşitleri

Kilit türleri gündelik yaşamda en fazla kullanılan eşyaların arasında yerini alır. Pek çok çeşidi bulunan kilit çeşitleri genel olarak insanların kişisel olan yerleri açması için kullanılır. Değerli ve özel eşyaları muhafaza etmek için kullanılan araçların tümünde kilit kullanımı görülür. Pek çok alanda kilit çeşidi kullanım alanı bulur. Şahsi eşyaların bulunduğu dolaplar kilit sayesinde korunur. Her evin kapısı kilit sistemi ile güvenlik önlemi alır. Ev ve ev eşyalarını tehlikelerden uzak tutmak amacıyla bu ürün modellerinden yararlanabilirsiniz. Sadece taşınmaz araçlarda değil motosiklet, bisiklet gibi kişiye özel araçlarda da kilit sistemi kullanılır. Motorlu araçların açıp kapanmasına destek olan kilit modelleri aynı zamanda bu araçların çalınmasını önler.

Kilit sisteminin kullanıldığı pek çok alan yer alır. Ev, işyeri, araç gereçler, dolap gibi ürünlerin koruyucu güvenlik araçlarında kilit ürünlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ürün tek başına kullanılmaz. Açma kapama sisteminin devreye girebilmesi için anahtardan yardım almanız gerekir. Açma kapama sistemleri için anahtar kullanımı olmazsa bu ürünü aynı şekilde kullanamayabilirsiniz. Anahtarı kaybetme gibi durumlarla karşı karşıya kalırsanız güvenlik sistemini etkisiz hale getirmek için çilingir gibi uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Tek başınıza bu sistemi açamayabilirsiniz. Güvenlik araçlarının başında açma kapama sistemi gelir. Kendine özel anahtar sistemiyle kilitler üretilir. Sıradan anahtarlara açılmayan bu ürün özel yapım anahtar ile ürün üretimi yapan Kale kilit tarafından üretilir.

Kilit Çeşitleri

Kapatma aygıtı olarak da bilinen bu ürün modelleri farklı alanda kullanılmak üzere tasarlanır. Farklı markalar tarafından üretilen kilit çeşitleri asma, emniyet, kapak, topuzlu, çekmece, kapı, pencere,  sürgü kilit, şifreli ve pek çok farklı model sunar. En yaygın olarak kullanılan çeşitleri arasında asma kilit yer alır. Bu kilit 18. yüzyıldan itibaren kullanılmasıyla bilinir. Kendi aralarında farklı şekillere ayrılan kilit modelleri dış mekan için tasarlanan asma modeller ile bahçe, kömürlük gibi alanlarda kullanım alanı bulur. Dış mekana uygun olarak üretilen özel kaplamalı kilit modelleri 40, 50, 60, 70 mm şeklinde satışa sunulur. Bahçe ve kömürlük yapıları için kullanıma uygunluk gösteren asma kilit modelleri güvenlik sistemleri içerisinde yer alır.

Açma kapama sistemi yatay şeklinde duran model başka bir nesneyle açılma sergilemez. Gemi ve yatlarda kullanılan aygıtlar suya dayanıklı olarak üretilir.  Paslanmaz asma kilit nemden ve rutubetten etkilenmeyen paslanmaz özellik ile üretilir. Nemin fazla olduğu ortamlarda paslanmaz özelliğinden yararlanabilir, kilit çeşidini kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen modellerden biri de şifreli güvenlik kilit çeşitleri olur. Spor salonu, okul, işyeri gibi dolapların bulunduğu alanlarda şifreli kilit sistemi sıkça kullanılır. Üzerinizde anahtar taşımanıza ihtiyaç duymayan bu ürün şifreyle açılır ve kapanır. Numara kombinasyonu ile çalışan bu model pratik bir koruma sağlar. Güvenlik sistemlerinden biri olarak yer alan kilit çeşitleri alarmlı modellerle motosiklet, bisiklet gibi araçlarda kullanım alanı bulur. Alarm güvenlik sistemi herhangi bir zorlama durumunda devreye girer ve çalmaya başlar.

Güvenlikli Kilit

Ev, ofis, dükkan, market ve farklı işyerlerinde güvenlik sistemini sağlamak için sağlam ürün gereksinimine ihtiyaç duyulur. Alanın güvenliğini olası kazalardan korumak için tel örgüler, alarm, demir parmaklıklar gibi farklı yollardan yardım alabilirsiniz. Güvenliğin temelinde ve etkili olan kapı kilitleri bulunur. Kapılarda kullanım alanı bulan güvenlik sistemine dikkat etmeniz önem taşır. Farklı ürün model çeşitleri satışa sunulur. Topuzlu kolları olan modeller amerikan kilit sistemi olarak bilinir. Otel odalarında sıkça kullanılan bu model cafe, lokanta, restoran, AVM gibi alanlarda da kullanım alanı bulur. Anahtarlı ve anahtarsız olmak üzere 2 şekilde üretilen amerikan ürün modeli anahtar deliği yerine küçük düğme şeklinde basma koluna yer verir. Modern görünüm sunan ve modern kullanım avantajı yaratan bu güvenlik sistemi ev içinde kullanışlı olur.

Dış kapılar için yüksek güvenlikli olarak tasarlanan barel sistemleri tercih edebilirsiniz. Barel kilit kendi içerisinde tuzaklı, çelik, takviyeli ve mandalı olarak yer alır. Tuzaklı olarak üretilen barel modellerinin iç kısmında hırsızı yanıltmak üzere geliştirilen çelik kilit göbeği bulunur. Zorlama gibi durumlarda bu alan kolay bir şekilde kırılır. Arka kısmında yer alan kapının açılmasını sağlayan esas bölüme ulaşılması güç olur. Tuzaklı olarak üretilen bu ürün son derece güvenlik sağlar. Balkon alanında da kullanım için tercih edilen açma kapama sistemleri binlerce farklı model seçeneği sunar. Çek kapat mantığıyla çalışan farklı sistemler yer alır. Kapının kapandığı anda kilitlenmesini sağlayan modelleri tercih edebilir, farklı benzer çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.

Kilit Seçimi

Uzun süre dayanıklılık sergileyen ve kaliteli olan seçim yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Öncelikli olarak güvenlik sistemini hangi alanda kullanacağınıza karar vermeniz önem taşır .Kilit seçimi yaparken kullanım alanı seçimi doğru ve etkili yapmanız açısından gereklilik gösterir. Satın aldığınız ürünü uygun bir şekilde seçmezseniz kullanım avantajlarından yararlanamayabilirsiniz. Ne kadar emniyetli olursa olsun kullanılan alanla uyum sağlamayan kilit seçimi kullanışlı olmaz. Bu durumla karşılaşmamak adına kullanım alanlarını ve alan özelliklerini belirlemek önem taşır. Geniş ürün yelpazesinden seçim yaparak ihtiyacınıza göre iç ve dış mekanlarda kullanım alanı bulan kilit çeşitlerini seçebilirsiniz.

Ürün seçenekleri kalitesini belirleyen bir diğer nokta ise ürünün üretildiği malzeme yapısı olur. Malzeme yapısı güvenlik sisteminin dayanıklılığını ve sağlamlığını etkiler. Yüksek kaliteli malzeme tercihinde bulunmanız, uzun ömürlü ve uzun süre güvenlik sağlayan kilit seçimi yapmanıza olanak sağlar. Kilitlerin iç haznesinde kullanılan malzemeler sağlam ve kırılmaz yapıda olursa hırsızlık gibi durumların yapılması da zorlaşır. Demir, çelik gibi materyal tercihinde bulunabilirsiniz. Paslanmaz özelliğe sahip asma kilit aparatı nemli bölgelerde de kullanım alanı bulur. Kısa sürede paslanan modeller yerine paslanmaz materyalden üretilen açma kapama işlemlerini tercih edebilir, bu ürünün uzun yıllar güvenlik avantajından yararlanabilirsiniz. Bütçenize uygun ürünleri inceleyerek kilit fiyatları arasından seçim yapabilir, yüksek kalite ve uygun fiyatları ile dikkat çeken ürünleri bulabilirsiniz.

Kilit Avantajları

Kilit kullanımı ile maksimum güvenlik elde edebilirsiniz. Şifreli olarak tasarlanan kilit modelleri, parmak izi okuyan modeller ve farklı çeşitlilikte tasarlanan modeller arasında seçim yaparak yaşam alanlarınızda maksimum güvenliği sağlayabilirsiniz. Elektronik olarak tasarlanan modeller gelişen teknolojiyi yakından takip eder. Teknolojik çalışma prensibiyle güvenli kullanım deneyimi yaşatan kilit çeşitleri sahip olduğu mekanizması sayesinde uzaktan bir şekilde kontrol altına alınabilir. Apartman gibi birçok dairenin bulunduğu alanlarda işlevsel özellikleriyle göz dolduran bu model şifreli olmasıyla kolay bir şekilde kullanılır. Şifreli oda kilit modelleri güvenliğini en yüksek seviyede kullananlara sunar. Özel şifre sistemiyle açıp kapanma işlemi yapan kilit sistemi farklı markalar tarafından kullananlara sunulur.

Ev güvenliği, oda güvenliği ve diğer alanlardaki güvenlik önem taşır. Birbirinden farklı kilit çeşitlerini inceleyerek bu modeller sayesinde güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Çift kanatlı kilit özelliğine sahip olan balkonunuz varsa bu alanda güvenliği sağlamak adına kilit çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Özel kart okuma sistemi ile çalışan modeller otomatik sisteme sahip olarak yer alır. Anahtarsız olma özelliğiyle otomatik olarak çalışan modeller sessiz olarak bulunur. Sessiz bir şekilde açma kapama yapan modeller kolay kullanıma sahip olarak yer alır. Manuel modellerden elektrikli modellere kadar geniş ürün çeşitliliği sunan kilit modelleri sağlam materyal yapılarıyla üretilir. Hassas dengede tasarlanır. Size yönelik olarak ürün seçimi yaparken 90 mm kilit ve diğer ölçülerdeki kilit ihtiyaçlarınıza yönelik tercihte bulunabilirsiniz.

Kilit Modelleri

Kilit modelleri kendi içerisinde farklı gruplara ayrılır. Çelik kapı için tasarlanan modeller kolay kullanım sistemleriyle kullananlar tarafından sıkça tercih edilir. Modeller arasında sıkça tercih edilen çelik kapı ürünleri güvenli tasarımları ile kullananların beğenisini kazanır. Son dönemlerde sıkça kullanılan sürgülü kapı modelleri sahip olduğu özelliğe bağlı olarak kilit çeşidini kullanır. Kilit sistemleri arasında yer alan sürgülü kapı kilidi modelleri kapı modeline göre seçenekler sunar. Genel olarak çelik kapılarda kullanım alanı sağlayan modeller bu kapılarda da tercih edilebilir. Pratik kullanıma sahip olan sürgülü kapı modelleri sahip olduğu koruma sistemiyle farklı renk ve kaplamalarda satışa sunulur. Sürgülü ve zincirli olarak yer alan modellerin yanı sına gömme kapı modelleri de bulunur. Her 2 modelde de pek çok kapıyı kolaylıkla uyum sağlayan kilit modellerini kullanabilir, avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Pvc kapı için özel olarak tasarlanan kilit çeşitleri bu alanda kullanabileceğiniz işlevsel setlerden biri olarak yer alır. Kapının yapısı, malzeme türü ve tasarım özellikleri ürün seçimlerini etkiler. Dolap kapaklarına da monte edilebilen küçük asma kilit sistemleri ev içi güvenliği elde etmenize olanak sağlar. Farklı markaların ürettiği kilit modelleri akıllı kapı sisteminde de kullanılabilir. Dili olmayan kapı modeline sahipseniz dilsiz kapılar için tasarlanan modelleri tercih edebilir, güvenlik ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Standart özellikte olan modeller kolay bir kuruluma sahip olarak yer alır.

Kilit Değişimi

Kullandığınız kapı kilidini değiştirmek istiyorsanız kendinizi güvende hissetmek amacıyla farklı modellerden yararlanabilirsiniz. Kapıda yer alan güvenlik sistemini yeni ve yüksek korumalı bir modelle kolay bir şekilde değiştirilebilir, yeni alana taşınmış olabilir ve kapıdaki kilidi değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Kolay değiştirme sistemi ile bu işlemi pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Kapınızda bulunan kilit göbeği kolay şekilde çıkarılır. Yenisini yerine kolay şekilde takılır. Pek çok tamir aleti ve uzun saatler gerektirmeyen değişim işlemi birkaç dakika içerisinde yapılır. Daha önce bu alanda deneyiminiz olmasa bile adımları sırayla takip etmeniz halinde kısa sürede değişim işlemini yapabilirsiniz.

Kapınızla uyumlu bir şekilde koruma sistemine sahipseniz kapınızda yer alan kilidi vidalarından çıkararak yeni kilidi kolay bir şekilde monteleyebilirsiniz. Monteleme işleminde tornavidaya ihtiyaç duyulur. Eski kilidin çıktığı alana yeni kilidi kolay bir şekilde takıp vidalayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Değişim yaparken kapınıza uygun kapama aygıtını tercih etmeniz önem taşır. Kapınızla uyum sağlayan kilit modeli kolay bir şekilde ürünü montelemenize ve avantajlarından yararlanmanıza olanak sağlar. Doğru bir ürün seçimi yapmadıysanız bu işlemi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Uygun ürün seçimi yapmanız ürün değişimini kolay bir şekilde halletmenize yardımcı olur. Kapıya takılı halde bulunan eski kapama aygıtını vidalarından kolay bir şekilde sökebilir, eski ürünün yerine yeni ürünü monteleyebilirsiniz. Düzgün şekilde göbek boşluğuna yerleştirebileceğiniz yeni kapama aygıtı ürünün boşluğuna tam anlamıyla oturur. Anahtar deliğinin doğru çevrilmesi monteleme aşamasında önem taşır. Kilit çevirmede zorluk yaşıyorsanız az miktar yağ kullanabilirsiniz. Vidaları yerine takarak bu ürünü monte edilebilir, güvenlik aracını kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

İşlevsel Kilit

Gelişen teknoloji yaşamın her alanında yenilikleriyle hayatınızı kolaylaştırır. Her alana etki bırakan teknolojik yenilikler güvenlik sisteminde de yeni değişimleri beraberinde getirir. Birçok alanda elektronik kilit sistemi kullanılır. Elektronik olarak yer alan kilit sistemi yüksek güvenlik sunar. Güvenlik araçlarında anahtar kullanımına gerek kalmadan güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Birkaç numaradan oluşan parola oluşturarak ya da kart gibi araçları kullanarak giriş çıkışınızı yapabilir, rezidans, daire, otel, ofis ve işyerlerinde elektronik sistemle kapıyı açıp kapatabilirsiniz. Kartlı olarak kullanılan sistemler en çok turnikeye sahip olan geçişlerde kullanım alanı bulur.

Yenilenen teknolojinin ürünü olan bu model yüz tanıma sistemi, parmak okuma, ses algılayıcı gibi özellikleriyle güvenliği bir üst aşamaya taşır. Son teknoloji olarak üretilen bu ürün üst düzey koruma ve önlem gerektiren yerlerde tercih edilebilir. Anahtarlı olarak kullanım sunan anahtarlı ürün sistemi eski tarihlerden bugüne kadar kullanılır. Kilit ve anahtar mekanizması ile sağlanan güvenlik elektronik araçlara göre uygun asma kilit fiyatları avantajlı satışa sunulur. Anahtar vasıtasıyla açma kapama yöntemini kullanan bu model kişisel amaçlı korumaların tümünde yeterli olur. Bisiklet, bebek arabası ve farklı küçük eşyaları bu yöntemle kolay bir şekilde koruma altına alabilirsiniz. Özel eşyalarınızı koyduğunuz ahşap bir kutunuz varsa basit yöntemleri kullanarak bu kutuyu uygun bir şekilde saklayabilirsiniz.

Kilit Fiyatları

Yaşam alanlarında güvenliği sağlamak adına üretilen ürün modelleri önemli yapı ve inşaat malzemeleri arasında satışa sunulur. Farklı markalar tarafından satılan kapı kilidi markaları tarafından üretilen seçenekler sahip olduğu özellikleri ve çalışma prensipleri ile birbirinden ayrılır. Teknolojik olarak da yer alan modeller bulunur. Modellerin sahip olduğu özellikler ürünün sunduğu avantajları etkiler. Kilit fiyatları ürünün sahip olduğu özellik ve sunduğu avantajlara bağlı olarak değişim gösterir. Elektronik olarak tasarlanan kilit ürünü ile anahtarlı olarak tasarlanan kilit ürünü arasında fiyat farklılıkları görülebilir. Farklı markalar tarafından üretilen ürün modelleri markanın ele aldığı fiyat politikasına bağlı olarak fiyatlandırılır.

Yaşam alanlarınızda kullanım ve güvenlik sağlayan bu ürünlere Koçtaş mağazası üzerinden ulaşabilir, bu alandan kolay bir şekilde ürünü satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini tamamlamadan önce seçimini yapacağınız çeşidin kapınız ile uyumlu olmasına önem göstermeniz önerilir. Koçtaş mağazası ve online mağaza üzerinden satışa sunulan ürün modelleri farklı tasarım özellikleriyle göz doldurur. Kilit fiyatları her bütçeye uygun seçenekler sunar. Online mağaza üzerinde yer alan filtreleme özelliğini kullanarak kilit fiyatlarını artan ve azalan şeklinde sıralayabilir, en ucuz kilit fiyatlarına ulaşabilirsiniz. İhtiyaç ve beklentilerinizi karşılayan modelleri satın alarak avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Kilitler Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kilit çeşitleri nelerdir?

Kullanım alanına göre ürün çeşitleri değişim gösterir. Teknolojinin yenilenmesi ile birlikte ürün modelleri gitgide değişim gösterir. Yenilenen teknik gelişimler ürün çeşitlerine yansıtır. Manuel olarak kullanılan çeşitler olduğu gibi elektronik olarak kullanılan çeşitler de bulunur. Kartla, şifre ile, parmak izi, yüz tanıma, anahtarla kullanım sunan çeşitler arasından seçim yapabilir, size uygun ürünün avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Barel ne demek?

Kapı ürün sisteminde bulunan anahtarın yerleştirildiği kısıma barel denir. Bu alanı kullanarak kapıyı açıp kapatabilir, güvenlik önlemlerini alabilirsiniz.

Hangi kilit daha güvenli?

Geniş ürün yelpazesi sunan ürün modelleri farklı alanlarda kullanım alanı bulur. Birbirinden farklı güvenlik önlemleriyle üretilen bu modeller gelişen teknolojiyi yakından takip eder. Elektronik olarak tasarlanan modeller son dönemlerde güvenliği yükseltilmiş olarak satışa sunulur.

En Çok Satan Kilit Hangileri?

Koçtaş Kilit kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Yuma Blisterli Pirinç Bilyalı Barel Sarı
  2. 3 Mil Fiam Emniyet Kilidi
  3. Yuma Oda Kilidi
  4. Silindirli Daire Kilidi Sarı 152R3500030
  5. Standart Silindir Çelik Pimli Mandallı 68mm Sarı 164GMC00039
Daha fazla göster
199 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: