150 TL Üzeri Kargo Bedava

Peştemal

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kaliteli ve Şık Peştemal

Banyo, hamam, deniz, havuz sonrasında vücudu kurulamak için kullanılan peştemal modelleri şık ve rahat bir görünüm sunar. Peştemal havlu çeşitleri kültürel tasarımı ve otantik detayları ile geleneksel bir duruş sergiler. İnce ve hafif yapısı sayesinde banyo sonrasında hassaslaşan cildinize pamuksu bir dokunuş yapar. Havlu peştemal modelleri geniş kullanım alanına sahiptir. Bornoz, havlu, örtü olarak kullanılan bu ürünlerin kumaşı otantik esintilerden hoşlananlar için idealdir. Klasik dekorasyon anlayışında bu kumaş önemli bir yer tutar. Pamuklu peştemal suyu iyi emen yapısı ile banyo ve hamamlarda sık tercih edilir. Su etkinliklerinde şık ve özgün bir stil oluşturmak için peştemal çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Masa ve koltuk örtüsü olarak kullanılan kumaşlar geleneksel bir atmosfer yaratır. Son dönemlerde yaşam alanlarında trend olan şark köşesi için bu kumaş ideal bir seçimdir. Koltuk, kanepe, divan, masa, sehpa gibi eşyaların üzerinde renkli peştemal örtülerini değerlendirebilirsiniz. Otantik ve egzotik bir dekorasyon oluşturan geleneksel parçalar ile yaşam alanlarınızı ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Dekoratif nargile, bakır çanak çömlek, hasır sepet gibi kültürel objeler dekorasyonu tamamlamak için etkilidir.

Peştemal Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Örten kumaş anlamına gelen bu ürün ince yapılı ve desenli bir giyim parçasıdır. Hamam, sauna, spa gibi merkezlerde sık tercih edilen yapısı ve geleneksel tasarımı ile konforlu bir deneyim sunar. Özellikle su faaliyetlerinde rahatlayan ve hassaslaşan cildiniz için ideal bir yumuşaklığa sahiptir. Cilt üzerinde herhangi bir hassasiyet yaratmayan yumuşak dokusu rahat şekilde kullanılmasını sağlar. Kenarlarından birbirine bağlanan tasarımı ile tüm bedeninizi sarabilir.

Geçmişte önlük olarak kullanılmış olsa da hafif dokusu ve su emme özelliği sayesinde havlu görevi görmeye başlamıştır. Halen bazı bölgelerde önlük olarak kullanılmaktadır. Halk arasında farklı söylense de yazılışı ve okunuşu peştemal şeklinde olabilir. 

El dokuması olan ve tamamen pamuktan üretilen havlu ve bornozlar sıcak tutar. Ancak bu modellerin üretiminde emek yoğun olduğu için fiyat anlamında üst segmentten sunulur. Günlük kullanım için uygun olabilir. Deniz kenarında pamuklu peştemal yerine suyu daha iyi emen ve çabuk kuruyan bambu malzeme içeren seçenekleri tercih edebilirsiniz. Pamuk ve bambu karışımı olan bornozlar ideal kullanım sağlar. Suyu kısa sürede cildinizden uzaklaştırır, yumuşak bir dokunuş yaratır, cildinizin nefes almasına yardımcı olur. Erişilebilir fiyat seçeneği ile her bütçeye uyum sağlar. Eğer günlük yaşamda kullanmak için bu havluları almayı düşünüyorsanız bambu ve pamuk karışımından elde edilen modelleri değerlendirebilirsiniz.

Peştemal Çeşitleri

Ürünler kullanım amacına göre farklı şekillerde tasarlanır. Baş ve dolama peştemali olarak ikiye ayrılır. Karadeniz gibi bölgelerde kullanılan baş ve boyun bölgesini saran peştemal çeşitleri bulunur. Dolama için üretilen seçenek ise daha büyük ölçülerde hazırlanır ve banyo, hamam, havuz sonrasında bedeni sarmak için kullanılır. Peştemal deseni klasik ve geleneksel deseni ile kolayca ayırt edilir. 

Peştemal Plaj Havlusu

Ürünler ince yapısı, çabuk kuruyan dokusu, suyu emme özelliği sayesinde plaj ve kumsal alanlarında sıkça kullanılır. Bikini ve mayo üstüne kadınlar bu havluları sararak güneşin tadını doyasıya çıkarabilir. Farklı renk seçenekleri sunan bu havlu çeşitleri şık ve özgün bir tarz yaratmak isteyenleri cezbeder. Peştemal kadın modelleri, her zevke hitap eden renk ve desenleri ile şık bir görünüm sunar. 

Deniz ve havuz etkinliklerinde güneşin zararlı ışınlarından korunmak için cildinizin kuru kalması, örtülü olması önemlidir. Deniz ve havuz suyunda bulunan bazı maddeler cilt üzerinde yakıcı bir etki bırakır. Güneşin cildinizi zarar verecek oranda bronzlaştırmaması için su etkinlikleri sonrasında durulanmanız ve  ince bir örtüye sarınmanız gerekir. Güneş kremi kullanmak, koruyucu giysi parçaları tercih etmek, güneş gözlüğü takmak plaj etkinliklerinde kritik öneme sahiptir. Peştemal banyo havlusu olarak tasarlanan seçenekler 

ince yapısı ile rahat bir deneyim yaşamanızı sağlar. Sıcak yaz günlerinde evinizde, sahilde, kumsalda bu tarz havlu ve bornoz modellerini kullanabilirsiniz.

Peştemal Bornoz

Tarihi Osmanlı dönemine kadar uzanan bu kumaş, bornoz tasarımı ile günümüzde sık kullanılır. Tüm vücudu saran, kol ve cep detayları bulunan peştemal bornoz modelleri sıcak günlerde duş aldığınızda rahat etmenizi sağlar. Banyo, spa, hamam, sauna gibi etkinliklerden sonra cildinizin yüksek konfor yaşamasına yardımcı olur. Sıcak suyun bunaltıcı etkisinden çabuk kurtulmanız için ideal bir dokunuş yapar. 

Peştemal Bornoz Modellerinin Özellikleri

Peştemal bornoz modelleri bazı özellikleri sayesinde kullanıcılarından tam not almayı başarır. Son dönemlerde hem kadın hem erkekler tarafından sık tercih edilen bu havlu seçenekleri rahat bir kullanım sunar;

 • İnce kumaşa sahip olduğu için çabuk kurur.
 • Hava sirkülasyonu sağlayan özel dokuma kumaşı cildinize nefes aldırır. 
 • Kumaşında katkı maddesi bulunmadığı için alerjik cilde sahip olan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
 • Kaliteli malzemesi uzun süreli kullanım sağlar.
 • Çabuk temizlenen kumaş özelliği sayesinde hijyenik bir kullanım sunar.

Bambu Peştemal

Tamamen bambu malzemeden üretilen çeşitler doğal yapısı ile üst düzey konfor sağlar. Bambunun suyu emen yapısı ile banyo sonrasında cildinizin çabuk kurulanması için idealdir. Katkı maddesi içermeyen dokusu hassas ciltler için uygun bir seçim olur. Modern desen ve renk tasarımları her zevke hitap eder. Bambu peştemal çeşitleri ile su etkinliklerine rahatlıkla katılabilirsiniz. Açık ve kapalı havuzlarda, sauna, hamam ve spa merkezlerinde, plajlarda bambudan yapılan havluları kullanabilirsiniz.

Erkeklerin kullanımına uygun olarak hazırlanan bambu bornoz modelleri sade yapısı ile şık bir duruş sergiler. Koyu renklerde, sade desenlerde, nötr tonlarda hazırlanan erkek peştemal bornoz modelleri özgün bir tarz yaratır. Erkek peştemal seçenekleri özellikle hamam faaliyetlerinde sık kullanılır.

Peştemal Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ürün modelleri arasından seçim yaparken bazı önemli detayları göz önünde bulundurmak gerekir. Kaliteli ve güvenilir malzemeden üretilen tasarımlar uzun süreli kullanım sunar. Farklı markaların sunduğu bornoz ve havlu seçenekleri arasından seçim yaparken önemli noktaları değerlendirebilirsiniz:

 • Havlu ve bornozlar arasından seçim yaparken öncelikle kumaş yapısına özen göstermeniz gerekir. Müslin kumaşlar hafif ve ince yapısı ile havlulardan farklıdır. Havlu kullanmaya alışkın olanlara çok ince gelebilir. Ama seyahatlerde bavulda çok yer kaplamadığı ve pratik kullanım sunduğu için ideal bir seçenek olur.
 • Havlu ve bornozların ölçü ebatları önemlidir. Kullanıcıların fiziksel özelliklerine ve kullanım alışkanlıklarına göre seçim yapılması gerekir. Uzun boylu ve geniş omuzlu erkekler daha büyük ölçülerde üretilen bornozları tercih edebilir.
 • Kumaş kalitesi ve dokusu havlu seçiminde önem taşır. Suyu emme özelliği olan kumaşlar işlevsel bir kullanım sunar. Bazı kumaşlar pamuklu gibi görünse de suyu emmekte yeterli performansı göstermeyebilir. Bu nedenle havlu ve bornoz seçiminde dikkatli olmak gerekir.
 • Ürün modelleri arasında değerlendirme yaparken kumaşın kalitesi ve kullanılan katkı maddeleri önemlidir. Boyama ve renklendirme işlemlerinde insan sağlığına zararlı maddeler kullanılmaması gerekir. Alerjiye meyilli hassas cilt yapısına sahip kişiler için doğal malzemeler tercih edilmelidir.
 • Hijyenik bir kullanım için havlu ve bornozlar sık yıkanmaya karşı dayanıklı olmalıdır. Makinede yıkanabilen, çabuk solmayan, yapısı kısa sürede bozulmayan havlu ve bornozlar uzun süre dayanıklılık gösterir.
 • Farklı renk ve desen seçenekleri arasından zevkinize uygun olan havlu ve bornoz modellerini seçebilirsiniz. Çeyiz alışverişlerinde gelin ve damat adayları için işlemeli, nakışlı, dantelli modeller uygun olur. Günlük kullanım için klasik peştemal desenlerini ve sade tasarımları düşünebilirsiniz.
 • Su emiciliği havlu ve bornoz modellerinde önem taşır. Yüksek oranda pamuk içeren havlu modelleri iyi bir su emicidir. Ancak şezlong üzerine sermek, plajda kullanmak için tercih edilen modellerde naylon malzeme bulunabilir. Bu tarz kumaşlar suyu daha az oranda emer. Kullanım amacınıza göre seçim yapmanız önemlidir.
 • Dokuma özelliği kullanım açısından kritik öneme sahiptir. Gevşek dokuma ile hazırlanan havlu ve bornozlar iplik çıkarabilir. Sık dokuma kumaşlar ise uzun süre dayanıklılığını korur. Seçim yaparken dokuma kalitesine önem verebilirsiniz.

Peştemal Nasıl Bağlanır?

Kadınların kullandığı modeller kenarlarında püskül tasarımları içerir. Erkek peştemal modellerinin kenar kısımları ise düzdür. Plaj ve kumsal gibi alanlarda ürünü göğüs bölgesinde sıkı diğer kısımlarda gevşek olacak şekilde bağlayabilirsiniz. Bu bağlama yöntemi için yatay olarak kumaşı alıp göğüs kısmını sarmak sırt tarafında çapraz hale getirip önde düğümlemek gerekir. Tüm bedeni sardığı için rahat bir kullanım sunar.

Özgün bir bağlama stili için kolye ile birlikte kullanabilirsiniz. Özellikle bikini ve mayo üstüne uyumlu bir kolye yardımıyla kumaşı bağlayabilirsiniz. Kısa kenarı dört eşit parçaya katladıktan sonra kolyeden geçirip göğüs bölgesini sarabilirsiniz. Bu sayede kumaştan bir büstiyer elde etmiş olursunuz.

Bağlama tekniklerini uygularken dikkat etmeniz gereken  önemli nokta, sıkılıktır. Havlu kumaşı cildinizde çok bol veya dar kalmamalıdır. Bağlama yaparken kumaşı bedeninize birden fazla defa sarmanız çabuk çözülmesini önler. Hareket ederken kendinizi güvende hissetmek için bir düğüm atıp kumaşı vücudunuza tekrar dolamanız yeniden düğüm atmanız gerekir. 

Peştemal Modelleri ile Kombin Önerileri

Kumaş kullanırken farklı giyim parçalarından faydalanarak etkileyici plaj kombinleri hazırlayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında kumsalda vakit geçirirken ince yapılı peştemal modelleri uygun bir seçim olur. Hasır şapkalar, renkli plaj çantaları, geniş güneş gözlükleri ve parmak arası terlik modelleri tatil kombinlerinin vazgeçilmezidir. Bornoz ve havlu modelleri ile bu parçaları bir arada kullanabilirsiniz. Bağlama tekniklerini öğrenerek her güne farklı bir stil yaratabilmeniz mümkün.

Jean şortlar, kısa etekler, bikini altları ile büstiyer bağlama tekniğini kullanarak ürünleri kombinleyebilirsiniz. Bodrum, Aydın, Kuşadası gibi turistlerin yoğun olduğu bölgelerde otantik bir stil oluşturmak için bu tarz kumaşlar tercih edilir. Paleo yerine bu tarz kumaşları seçerek kendi stilinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Baş ve boyun bölgesine bağlanan modeller sıradışı bir tarz yaratmak için kullanabilirsiniz. Askılı yazlık elbiselerin üzerine şal olarak bu kumaşları takabilir, tatil yöresinde gezerken otantik bir imaj yaratabilirsiniz.

Peştemal Modelleri Nasıl Temizlenir?

Peştemal kumaşı, yumuşak ve ince bir dokuya sahiptir. Bu kumaştan üretilen havlu ve bornozları temizlerken dikkatli olmanız gerekir. Yoğun kimyasal içeren ağartıcı deterjanlar kumaşın yapısına zarar verir. Doğal kaynaklardan elde edilen, hafif forma sahip temizlik ürünleri ile peştemal kumaşları yıkayabilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkanabilen bu kumaşlar için hassas yıkama programı uygun bir seçenektir. Çamaşır makinesinde havlu ve bornoz takımlarını yıkarken çok fazla sıktırmamaya dikkat edebilirsiniz. Yüksek ayardaki sıkma işlemi kumaşın kırışmasına ve çekmesine neden olabilir. Kurutma işleminde makine yerine açık havayı tercih etmeniz önemlidir. Havlu kumaşları zaten ince olduğu için çabuk kurur. Her mevsim kurutma makinesinde gerek kalmadan kısa sürede bu tarz havlularınızı kurutabilirsiniz.

Kullanım sonrasında havlu ve bornozların ıslak kalması bakteri oluşumuna neden olabilir. Banyo sonrasında kullandığınız havlu ve bornozları mutlaka kuruması için hava alan bir noktaya asmanız gerekir. Uzun süre nemli kalan havlularda kötü koku oluşumu ve lekelenme meydana gelir. Peştemal modelleri ince yapısı ile çabuk kurur. Kullanım sonrasında mutlaka havlu ve bornozu hava sirkülasyonu olan bir noktaya asmanız gerekir. Kısa sürede kuruyacaktır. İnce dokuma kumaşına sahip olan havlular çabuk lekelenebilir. Kullanım esnasında eğer bir leke oluşumu meydana geldiyse hızlı müdahale etmek önemlidir. Leke çıkarıcı özel deterjanlar ile leke temizlenebilir. Lekenin yıkama işlemine kadar bekletilmesi inatçı hale gelmesine sebep olur. Bu yüzden acele davranmak ve leke dokumaya işlemeden hemen çıkarmak gerekir.

Havlu kumaşlarını yıkarken 30 derece gibi bir sıcaklık ayarı tercih edilmelidir. Yıkama ve kuruma sonrasında kırışıklıkları düzeltmek için düşük ayarda ütü yapılabilir. Havlu ve bornozların ilk günkü yumuşaklığını koruması için deterjan yanında yumuşatıcı kullanılabilir. Yumuşatıcı seçimi ve miktarı çok önemlidir. Fazla yumuşatıcı koymak kumaşın kalitesine zarar verir. Deterjan ve yumuşatıcı miktarlarını çamaşırlarınızın ağırlığına göre ayarlamanız önem taşır.

Hafif ve ince dokulu olan havluları yıkarken makinenin çok dolu olmaması gerekir. Sıkışık şekilde doldurulan makinelerde çamaşırlar zarar görebilir. Kumaşların kalitesini korumak, çamaşırların kırışmasını önlemek için makinenin içinde bir miktar boşluk bırakılması önem taşır. Benzer kumaş yapısına sahip olan parçalarla birlikte uygun sıcaklık ve sıkma ayarında kolayca temizlenebilir.

Peştemal havlular hafif olduğu için elde de yıkanabilir. Seyahatlerde, kumsal ve plaj etkinliklerinde kirlenen havluları kolayca yıkayabilirsiniz. Yıpratıcı olmayan bir elde yıkama deterjanı ile köpürterek kirlerden arındırabilirsiniz. Sonrasında iyice durlamanız önemlidir. Aksi halde deterjan izleri kalabilir. Sıktıktan sonra doğrudan güneşe maruz kalmayan ve hava sirkülasyonu olan alanlara peştemalinizi asabilirsiniz. Kısa sürede kuruyacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

Peştemal Fiyatları

Peştemal fiyatları; kumaşın yapısına, kalitesine, modeline, ölçülerine göre değişiklik gösterir. Bornoz tasarımına sahip modeller örtü şeklinde olanlara göre daha yüksek fiyat aralığı ile sunulur. Tüm bedeni örten bornozlar pratik ve konforlu bir kullanım sunar. Günlük yaşamda kullanmak ve yaz aylarında banyo sonrasında serin kalmak için peştemal kumaşından üretilen bornoz modellerini tercih edebilirsiniz.

Hamam peştemal fiyatları ve modelleri, geleneksel ve otantik yapısı ile üst fiyat aralığından satılır. Özellikle Türk kültürünün esintilerini yansıtan klasik modeller erişilebilir fiyat seçeneği ile dikkat çeker. Hamam, sauna, spa etkinlikleri için belden bağlanan örtü şeklinde olan modeller değerlendirilir.

Yaz aylarında plajlarda kullanmak için ince, püsküllü, farklı bağlama tekniklerini uygulamak için geniş ebatlarda üretilen havlu modellerini inceleyebilirsiniz. Uygun fiyat aralığında sunulan ve paleo görevi gören bu peştemal fiyatları ve modelleri özellikle kadınların ilgisini çeker.

Koçtaş her ihtiyaca ve zevke yönelik tasarladığı peştemal fiyatları seçenekleriyle size avantaj sağlar. Kullanım amacına, fiziksel özelliklerinize, zevkinize uygun olan modeli uygun ödeme koşullarıyla hemen Koçtaş’tan satın alabilir, su etkinliklerinin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Erişilebilir peştemal fiyatları ile bütçenizi zorlamadan özgün bir stil yaratabilirsiniz.

Peştemal Modelleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Peştemal ne demek?

Kökeni Farsça olan bu kelime örten kumaş anlamına gelir. Hamam, sauna, spa, deniz, havuz gibi alanlarda bedeni örtmek amacıyla kullanılır. Farklı tasarımları olan bu tarz havlu çeşitleri her zevke hitap eder. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan şık tasarımı ve otantik desenleri ile ilgi çeker. Son dönemlerde bornoz şeklinde tasarlanan yapısı ile günlük yaşamda sık kullanılır.

Peştemal nasıl bağlanır?

Peştemal farklı şekillerde bağlanabilir. Erkek kullanıcılar genellikle belden bağlayarak kullanır. Kadınlar ise kombinlerine uygun şekilde ayarlar. Kumsal ve plaj alanlarında bikini altı ile büstiyer bağlama tekniğini tercih edebilirsiniz. Peştemali kısa kenarından dört parçaya katlayıp uygun bir kolyenin içinden geçirebilir, göğüs bölgenizi çapraz şekilde sarabilirsiniz. Elbise gibi kullanmak için göğüs bölgesinden bağlayıp etek gibi düz aşağıya salabilirsiniz.

Peştemal nerelerde kullanılır?

Peştemal kumaşına sahip havlu ve bornozlar geniş kullanım alanına sahiptir. Açık ve kapalı havuzlarda, deniz kenarında, hamam ve sauna faaliyetlerinde, spa merkezlerinde  kullanılabilir. Bornoz şeklinde tasarlanan seçenekleri ise yaşam alanlarınızda günlük duştan sonra rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Peştemal hangi kumaştan yapılır?

Peştemal bambu ve pamuk gibi farklı malzemelerden üretilir. Saçaksız bez ayağı dokuma ile üretilen ve su emici özelliği ideal olan pamuktan hazırlanan modeller klasik bir duruş sergiler. Modern yaşamda sık tercih edilen bambu peştemal tasarımları su emiciliğini yükseltmek isteyenler için idealdir. Hassas ciltler için uygun bir yapıya sahip olan bu kumaş banyo sonrasında yumuşak bir temas yaratır.

Peştemal havlu kullanışlı mıdır?

Yaz aylarında ince havlular kullanışlı bir yapıya sahiptir. Özellikle sauna, sıcak banyo ve termal havuz sonrasında cildinizin serinlemesi, nefes alması, rahatlaması için ince yapılı havlular kullanılmalıdır. Peştemal kumaşı hafif ve ince dokusu ile cildiniz için konforlu bir temas yaratır. Çabuk kuruyan yapısı ile suyu hemen cildinizden uzaklaştırır.

Daha fazla göster
9 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: