150 TL Üzeri Kargo Bedava

Menfezler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kullanışlı Menfezler

Bir alana dışarıdan gelen hava ile o ortamdan dışarıya çıkan hava arasındaki sirkülasyonu sağlayan küçük eşyalara menfez denir. Filtreleme sistemi olarak da düşünebilen menfez modelleri günlük yaşamda havalandırma sistemlerini andırır. Bu ürün içerisinde bulunan küçük kanallar dışarıdan gelen havayı temiz bir şekilde alana yansıtır. Havalandırma boşluklarının bulunduğu alanlarda yaygın şekilde kullanım alanı bulan ürün çeşitleri cam ya da pencere gibi ürünlerin üzerine takılır. Bu sisteme ihtiyacınız varsa farklı markalar tarafından üretilen menfez çeşitlerini inceleyebilir, size uygun olan çeşidi kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Havalandırma nesneleri birbirinden farklı şekil ve boyutlarda satışa sunulur.

Tercih edeceğiniz alanın özelliklerine bağlı olarak ürün çeşitlerini kullanabilirsiniz. Küçük, orta, büyük boyutlu olarak tasarlanan ürün çeşitleri banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanım alanı bulur. Genel olarak mutfakta tercih edilen menfezler nesneleri sağlıklı açıdan havalandırır. Kızartma tarzı yemekleri hazırladığınızda oluşan kokuyu menfez yardımıyla kolay bir şekilde dışarıya verebilirsiniz. Kötü kokuyu çıkaran bu ürünler aynı zamanda içeriye temiz havanın girişini sağlar. Bu sistemin kullanımı gaz sıkıntılarına karşı oldukça yarar sağlar. Gaz kaçağını fark etmediğiniz durumlarda ürün hava yenilemesi yapar ve olumsuz durumların önüne geçer. Banyolarda meydana gelen kaçak durumlar için son derece etkili kullanım sağlar. Merkezi ısıtma sistemi olmayan alanlarda soba ve kömür sobasından yararlanıyorsanız  havalandırma menfezin sahip olduğu sistemi kullanarak evin içerisinde sürekli hava akışını yenileyebilirsiniz.

Menfez Özellikleri

Menfezler birden fazla model çeşitliliği sunar. Hava akış yönüne monte edilen alanın özelliklerine şekil ve boyutlarına göre birbirinden ayrım gösterir. Havalandırma amacıyla tercih edilen ürün çeşitleri 2 farklı akış yönüne sahip olarak yer alır. Üfleme havasının dağılımı kullananlara dağıtıcı banyo menfez olarak yansıtılır. Temiz havanın alan içerisine girmesine olanak sağlayan kutu menfezler filtreleme kanalının ön kısmında yer alan parçalar ile havalandırma işlemini sağlar. Yatay ve dikey yönde havalandırma yapabilirsiniz. Duvara monte edilerek kullanım sağlayan modeller alçıpan yüzeylerin üzerinde de kullanılabilir.

Menfez modelleriÜflenen havanın ayarlamasını yapabileceğiniz bu ürün damper ilavesi ile üfleme ayarı sunar. Bu üfleme ayarını el ile kontrol edebilirsiniz. Ortamda yer alan havayı emmeye yarayan yuvarlak menfezler toplayıcı olarak sunulur. Dönüş havasının toplanmasını sağlayan menfez çeşidi alanda bulunan kirli ve nemli havayı toplar, kendi içine çeker. Toplayıcı olarak yer alan metal menfez damper ilavesiyle kullanılabilir. Çekme gücünü kolay bir şekilde ayarlayabileceğiniz bu çeşit monte edilecek alana göre farklılık gösterir. Bu ürünü duvar, tavan döşeme ve özel olarak farklı alanlara monteleyebilirsiniz. Tavana monte edilebilen ürün çeşitleri ev ve işyeri gibi farklı alanlarda kullanım alanı bulur. Duvarda oluşan görüntüden hoşlanmıyorsanız bu ürünü tavana monteleyebilirsiniz. Tavan modelleri kış aylarında sıcak havanın yaz aylarında soğuk havanın alana girmesine kolaylık sağlar. Birçok çeşit arasından sizin için en uygun olan menfez çeşidine karar verebilir, monte edeceğiniz alanın ölçülerini hesaplayarak size uygun çeşidi satın alabilirsiniz.

Menfez Modelleri

Farklı markalar tarafından üretilen menfezler farklı model seçenekleri sunar. Plastik olarak tasarlanan plastik banyo menfez ürünleri kullananlar tarafından sıkça tercih edilir. Banyo ve tuvalette havalandırma amacıyla tercih edilen ürün çeşidi duvarlara monte edilerek kullanılır. Plastik malzemeden üretilen bu ürün banyo içerisinde yer alan kötü koku ve nemi havalandırma boşluğuna çıkarır. Alandan bu havayı uzaklaştırmaya olanak sağlayan modeller alüminyum malzemeden de üretilir. Önü kapalı ve açık seçenekler sunan bu ürün kullanım tarzınıza uygun olarak seçenekler sunar. İçerisinden çıkan bantları kullanarak fayans ve mermer yüzeylere zarar vermeden bu ürünün kolay bir şekilde alana yapıştırabilirsiniz.

Menfez modelleri ortalama olarak 45 x 40, 35 x 35 , 40 x 40, 55 x 55 cm gibi farklı boyutlarda üretilir. Kullanım ihtiyacınıza uygun olan  menfez ölçüleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Büyük boyutlu ürüne ihtiyacınız varsa farklı ebat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Cam materyal kullanarak elde edilen cam menfez modelleri genel olarak mutfak alanında kullanım bulur. Aynı zamanda bu ürün doğalgaz menfezi adı da alır. Yuvarlak tasarıma sahip olarak üretilen bu ürün açma kapama özelliği sergiler. Camın şık ve zarif görüntüsünden yararlanabilir, alana hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu ürün tekli halde baca deliği kapakları olarak da satışa sunulur. Dışarıdan içeriye hava sirkülasyonuna etki bırakan menfez kapağı modelleri yuvarlak, kare, dikdörtgen şeklinde yer alır. Ürün görsellerini inceleyerek hava akışını etkileyen bu ürüne sahip olabilirsiniz.

Menfez Takımı

Doğalgaz, pencere, banyo, mutfak gibi alanlarda kullanım alanı bulan fanlı menfez modelleri pratik şekilde takılır. Şekli modele göre değişim gösterir. Havalandırma amacıyla satın aldığınız menfez modeli 2 farklı yöntemle takılır. Bu yöntemlerden biri duvara zarar vermeden yapıştırma işlemi olarak yer alır. Ambalaj içerisinde bulunan yapıştırıcı bantları kullanarak istediğiniz alana sahip olduğunuz ürünü kolay bir şekilde yapıştırabilirsiniz. Cam, mermer ve fayans yüzeyine yapıştıracağınız bu ürün uzun süre dayanıklılık sergiler. Duvara monte edilecek cam havalandırma menfezi yapıştırma işlemi için uygun olmuyorsa bu ürünü monte ederken öncelikli olarak alanı temizlemeniz gerekir. Alanın yüzeyinde toz kir olmaması ürünün kolay bir şekilde montelenmesine olanak sağlar.

Menfez fiyatlarıÇift taraflı bant kullanarak direkt olarak monte edebileceğiniz bu ürün havalandırma nesnesinin tam anlamıyla yapışmasına olanak sağlar. Modeli ekstra bastırarak yapışmasını sağlayabilirsiniz. Menfezin sahip olduğu fan takma yöntemlerinden biri de vidalama olarak yer alır. Eğer yapışkan kullanmak istemiyorsanız bu alana ürünü vidalayarak sabitleyebilirsiniz. Beton duvarlarda ve ahşap yüzeylerde vidalamak uygun bir yöntem olarak yer alır. Menfez modelinin belirli noktalarından delik açarak istediğiniz alana bu ürünü monte edebilirsiniz. Uzun süre sağlam ve dayanıklılık sergileyen bu yöntemle ürünü uygun bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. 2 yöntemle de pratik bir şekilde sahip olduğunuz ürünün montajını tamamlayabilirsiniz. Profesyonel olmanıza gerek kalmadan bu ürünün montajını uygun adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Menfez Kullanım Alanı

Hemen hemen her kapalı ortamda tercih edilen bu ürünler havalandırma aleti olarak yer alır. Kullanan kişilerin rahat bir nefes almalarına olanak sağlayan bu ürün modelleri evde kullanım alanı bulur. Ev alanında karbonmonoksit gibi zehirlenmelerinin önüne geçer. Ürünü kullanarak kendinizi güvene alabilir, evinizi koruyabilirsiniz. Menfez çeşitleri doğalgaz kaçaklarına karşı etkili ve güvenilir yollardan birisi olarak yer alır. Menfez fiyatları modelden modele değişim gösterir. Uygun fiyat avantajlarıyla satışa sunulan bu ürün tüm gaz çıkışlarına karşı sizi korur. Havalandırma aleti olarak geçen menfez boruları filtreleme kanalları sayesinde hava haricinde hiçbir şeyi içeri alana taşımaz. Böcek gibi istenmeyen durumların içeri girmesine engel olur.

Mutfakta kullanacağınız bu ürün aynı zamanda yemek kokularının evden uzaklaşmasını sağlar. Sadece ev içerisinde değil pencere kullanılmayan yerlerde de bu ürünün avantajlarından yararlanabilirsiniz. Pencere kullanımı müsait olmayan yapılarda ve pencerenin açılmadığı yerlerde zorunlu olarak fan sistemine sahip menfez kullanımı yapmanız gerekir. Hava akışı sağlanamayan bu alanlarda, nemin ve sıcaklığın yüksek olduğu yerlerde havanın yetersiz kalmaması adına alüminyum menfez modellerini kullanmanız önerilir. Genel olarak sıcak ve soğuk havanın dengesini korumak için bu ürüne ihtiyaç duyulur. Farklı boyutlarda tasarlanan ürün modellerini inceleyerek avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kapaklı olarak da yer alan ürün modelleri seçiminize bağlı olarak fanın boyutlarına uygun bir şekilde kapaklı olarak satın alınabilir.

Menfez Çeşitleri

Havalandırma ürünü içerisinde yer alan bu ürün genel olarak demir, plastik, alüminyum gibi materyalden elde edilir. Plastik olarak tasarlanan ürün modelleri hafif ve uygun fiyatlı olmasıyla kullananlar tarafından sıkça tercih edilir. Kolay bir şekilde monte edilen menfez çeşitleri çift taraflı bantla yapıştırdıkları alanda uzun süreli dayanıklılık sergiler. Alüminyum materyal kullanarak üretilen ürün çeşitleri uzun süre dayanıklılık sergiler. Ortalama olarak 20 x 20, 25 x 25, 30 x 30 gibi pek çok farklı boyutta yer alan alüminyum modeller pek çok farklı modelle satışa sunulur.

Tek sıra kanatlı olarak yer alan modeller kullananlar tarafından beğeni toplar. Fanlar genel olarak darbeli ve darbesiz şekilde satışa sunulur. Hem geniş hem dar menfez kapakları çeşitlerinden yararlanabilir, uzun süre dayanıklılık sergileyen bu modelin avantajlarından kapalı alanların tümünde yararlanabilirsiniz. Ön kanatları yatay arka kanatları dikey şekilde tasarlanan ürün modelleri tek elle rahat bir şekilde hareket ettirilebilir. Fan sistemleri sayesinde içeriye sinek, böcek gibi canlıların girmesine engel olur. Hem kullanışlı hem şık görünüme sahip olan bu ürün uygun fiyat avantajları ile satışa sunulur. Büyük alanlarda kullanım için ürün modeli arıyorsanız kare olarak tasarlanan dekoratif menfezleri inceleyebilirsiniz. Büyük modeller ağır olduğu için yüzeye vidalama yöntemiyle monte edilir. Aynı zamanda ışık geçişini önlemek için de bu modeli kullanabilirsiniz.

Menfez Kullanım Amacı

Ürün modelleri geniş kullanım alanıyla göz doldurur. İstenen yönde hava giriş ve çıkışını sağlayan ürün modelleri sahip olduğu sistemle kullananlara sayısız avantaj sağlar. Bu ürünü kapaklı ve kapaksız olarak satın alabilirsiniz. Kapak ya da portatif kanallardan oluşan ürün modelleri sahip olduğu sistem ile temiz havayı içeri alır, kirli havayı dışarıya çıkarır. Ortamda yer alan oksijen ihtiyacını karşılamanıza olanak sağlayan ürün modelleri can sağlığınız açısından önem taşır. Yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen ısınma çeşitleri doğalgaz, uçucu gaz türleri olası kazaların önüne geçilmesi için menfeze ihtiyaç duyar. Olası gaz kaçağı durumunda ürün modellerinden bu gaz çıkışı sağlanır.

Gazın ortama yayılmasının önüne geçen ürün modelleri zehirlenme gibi istenmeyen durumların önüne geçer. Mutfak alanında kullanım alanı bulan modeller özellikle mutfakta yemek pişirme sırasında ortaya çıkan kokuların mutfaktan çıkışında etkili olur. Nem ve buharın yüksek olduğu bu ortam dışarıdan içeriye temiz hava gelmesini sağlar. Banyo ve tuvalet gibi alanlarda da kullanım alanı bulan ürün modelleri bu alanda yaşanan istenmeyen koku durumlarını dışarıya çıkarır. Gaz kaçaklarından istenmeyen birçok kokuya kadar geniş problemi arkada bırakan ürün modelleri işlevsel özellikleri ile kullananların dikkatini çeker. Bu ürünün sunduğu ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanmak için ihtiyacınız olan boyutta seçenekleri değerlendirebilir ürüne sahip olabilirsiniz.

Dekorasyonla Uyum Sağlayan Menfezler

Yaşadığınız alanı güvenli bir hale getirmek için tercih edeceğiniz bu ürün modelleri ergonomik tasarım özellikleriyle kolay bir şekilde monte edilir. Kolay bir şekilde kullanılır. Ahşap, metal, krom, plastik, çelik, alüminyum gibi materyal kullanılarak üretilen ürün modelleri genel olarak tüm odalarda kullanım alanı bulur. İşlevsel özelliklerinin yanında estetik görünümleriyle de göz dolduran modeller dekorasyonunuza uyum sağlar. Dekoratif ürün olarak yer alan bu ürün modelleri hoş bir görünüm elde etmenizde yardımcı olur. Mutfak, banyo gibi alanlarda kullanılan menfezleri için geniş renk seçeneğinden yararlanabilir, farklı tasarım özellikleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Kullandığınız ortamın dekorasyonuna uyum sağlayan ve alanda bütünlük oluşturan ürün modelleri kahverengi, antrasit, gold, beyaz, gri gibi renk seçenekleri ile satışa sunulur. Farklı desenlerle tasarlanmış ürün modellerini inceleyerek zevkinize uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Sade, şık, hareketli görünümüyle göz dolduran ürün modelleri her zevke ve her yaş grubuna hitap eder. Her ortamın dekorasyonuna uyum sağlayan seçenekleriyle satışa sunulan modeller farklı markaların bünyesinde yer alır. Seçim yaparken kullanacağınız alandaki duvar rengi, kapı kolu, dolap kulpları seçimlerinizi etkiler. Bütüncül bir görünüm yakalamanız adına bu alanda yer alan eşyalarla ürünün uyum sağlamasına özen göstermeniz tavsiye edilir.

Menfez Fiyatları

menfez çeşitleriİç ve dış ortamların hava akışına destek olan ürün modelleri sağlıklı yaşam alanları oluşturmak için önemli rol taşır. Yuvarlak, dikdörtgen, kare şekillerinde satışa sunulan ürün tehlikeli gazlardan kaynaklanan riskleri en aza indirir. Düzenli bir şekilde hava almanıza olanak sağlayan ürün modelleri sahip olduğu delikli yapısıyla ortamdaki havayı istediğiniz yere yönlendirir. Yaşam alanlarının tümünde kullanım alanı bulan ürün modelleri genel olarak mutfak, işyeri, ofis, apartman boşluğu gibi alanlarda karşınıza çıkar. Kötü koku sorununun önüne geçen modeller haşere ve böcekleri engellemek için de tercih edilebilir. Her kapalı alanın ihtiyaç duyduğu modeller farklı renk seçenekleriyle satışa sunulur. Farklı materyal ve tasarım özellikleriyle yer alan farklı modelleri inceleyerek boyut seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Elektrikli, motorlu modellerini inceleyerek size uygun modeli tercih edebilir, sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ürün modelleri Koçtaş üzerinden satışa sunulur. Bu alandan menfez fiyatlarına ulaşabilir farklı markaların üretiminde yer alan modelleri inceleyebilirsiniz. Koçtaş mağazası ve online Koçtaş mağazası üzerinden farklı markaların menfez ürünleri kullananlar için sunulur. Uygun fiyat avantajlarından yararlanabileceğiniz bu alan ürünleri karşılaştırmanıza ve uygun fiyatlı menfez modelini bulmanıza olanak sağlar. Online Koçtaş mağazasında yer alan filtreleme özelliğini kullanarak menfez fiyatlarını artan ve azalan şeklinde sıralayabilir, en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Fiyatları incelerken farklı tarza sahip ürünlerin fiyatlarına göz atarak bütçenize en uygun ürünlerin seçimini yapabilirsiniz.

Menfezler Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Menfez nedir?

Kullanılan alanda havalandırma sağlayan ürün hava akışını içeriye verir, içerideki havayı dışarıya aktarır. Havayı istediğiniz yere yönlendiren dışarıdan içeriye içeriden dışarıya hava akışını sağlayan ürünlere menfez denir.

Menfez nasıl takılır?

Menfez modelleri 2 türlü monteleme imkanı sunar. Ürünün büyüklük ve ağırlık özelliklerine bağlı olarak ürünü yapıştırabilir ya da vida aparatlarını kullanarak duvara monteleyebilirsiniz. Uygun adımlar takip edildiğinde kolay bir şekilde takımı sağlanan ürün modelleri sunduğu ayrıcalıklı avantajlardan yararlanmanıza olanak sağlar.

Menfez Fiyatları ne kadar?

Farklı markalar tarafından üretilen ürün modelleri farklı fiyat avantajları ile satışa sunulur. Fiyatlar belirlenirken ürünün boyut özellikleri, tasarımı, rengi, şekli ve markası belirleyici olur. Ürün fiyatlarını inceleyerek size hitap eden fiyat avantajlarından yararlanabilir, ihtiyacınızı karşılayan ürünü satın alabilirsiniz.

Menfez çeşitleri nelerdir?

Geniş çeşitlilikte satışa sunulan ürün çeşitleri renk, tasarım, boyut özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Hemen hemen her renk çeşidiyle satışa sunulan ürün çeşitleri oval, kare, dikdörtgen, yuvarlak şekilleri ile kullananlara sunulur. Ahşap, plastik, alüminyum, cam gibi materyal kullanarak elde edilen ürün çeşitlerini inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Daha fazla göster
463 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: