200 TL Üzeri Kargo Bedava

Astarlar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Boyanın Tutuculuğunu Artıran Astarlar

Astar boya çeşitleri, boyama yaparken ekstra bir adım gibi görünse de sunduğu faydalar sayesinde yapılan işlemin sağlamlaştırılmasına yardımcı olur. Boya astarı işlem sırasında ihtiyaç duyacağınız kat sayısını azaltırken boyanızın yıllar içinde aşınmalara karşı daha dayanıklı hale gelmesini sağlar. Profesyonel görünümlü pürüzsüz bir yüzey elde etmek için oldukça işlevsel hale gelen astar çeşitleri, farklı yüzeylere uygulanabilmesiyle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Geçiş, dolgu, izolasyon ya da transfer gibi birçok farklı seçeneği bulunan ürünler, herkesin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. 

Genel olarak son kat uygulamadan önce yüzeyin boyayı daha iyi bir şekilde tutmasına yardımcı olan astar boya ürünleri, boyama işlemlerinin verimliliğini artırır. Böylece uygulanan boyanın daha uzun süre dayanmasına imkan tanır. Benzer şekilde bu ürünler, normalde ilk birkaç kat boyayı emecek olan gözenekli yüzeyler için bir dolgu malzemesi olarak da değerlendirilebilir. Elinizdeki boyayı daha verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olduğu için tasarruf elde etmenizi sağlar. Ek olarak astarlar, duvarlar için leke önleyici olarak da kullanılabilir. Özel yapısı sayesinde İç ve dış mekanlarda daha temiz bir görünüm elde edilmesini mümkün hale getirir. Yüzey ile son kat arasındaki bağı güçlendirmesiyle öne çıkan ürünler, herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Astar fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, boyama işlemlerinizi verimliliğini tek bir uygulama ile artırmaya başlayabilirsiniz.

Astar Boya Kullanmanın Avantajları

Astar, kullanıcılarına birçok fayda sunar. İstenilen görünümün elde edilmesini kolaylaştıran ürünler, pürüzleri ortadan kaldırmasıyla da öne çıkar. Aşağıdaki listeyi inceleyerek bu ürünü kullanmanın avantajları hakkında bilgi edinebilir, ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Astarlar ilk olarak boyanızın yapışması için düzgün bir yüzey sağlamasıyla öne çıkar. Boyanın daha iyi tutunacağı bir taban elde edilmesini sağladığı için yapılan işlemin daha uzun ömürlü olmasını mümkün kılar. Ayrıca boyanın yapışmasını iyileştirdiği için gelecekte pullanma ya da soyulma yaşanmasının önüne geçer.
 • Boyayacağınız yüzeyde kireç, hasar ya da delikler varsa ürünler sayesinde kusurları daha rahat bir şekilde kapatabilirsiniz.
 • Yeni boyanmış yüzeylerde lekeleri engelleyerek görsel olarak daha canlı hale getirir. Ayrıca astarlar, pürüzsüz bir yüzey sağlamasıyla düzgün bir görünüm elde edilmesini kolaylaştırır. Altında bulunan malzemenin pürüz benzeri özelliklerinin gizlenmesine imkan tanır.
 • Astar boyalar, uygulanan yüzeyin rengini nötrleştirdiği için uygulanacak olan boyanın renginin daha iyi bir şekilde ortaya çıkmasına imkan tanır. Böylece yaptığınız işlemlerden istediğiniz sonuçları elde etmenizi kolaylaştırır.
 • Koyu renkli yüzeylerde boyama işleminin verimliliğini artıran ürünler, koyu rengi kapatarak açık tonlara geçişi kolaylaştırır. Eşit bir bitiş elde etmek için koyu rengin uygulanan boyanın içinden görünmesinin önüne geçer.

Ev ya da işyeri fark etmeksizin her yerde kullanılabilen çeşitler, boyama işlemlerinin önemli bir parçasıdır. Astar boya fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınızı bulabilirsiniz.

Astar Boyası Kullanım Alanları

Astar, genel olarak sonraki boya katmanlarının daha iyi bir şekilde tutunabileceği sabit bir yüzey elde etmek amacıyla tasarlanır. Ek olarak yüzey lekelerinin gizlenmesine yardımcı olan ürünler, boyanın uygulandığı bölgenin yeni bir görünüm kazanmasını sağlar. Bu ürün, farklı yüzeylerde farklı amaçlarla kullanılabilmesiyle öne çıkar. Geniş bir kullanım alanına sahip olan astar boya, hemen hemen boya işleminin yapıldığı her yerde uygulanabilir. Bu ürünün kullanım alanları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz atabilir, ürünlerin nerede kullanılacağı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 • Gözenekli yüzeylerde boya kullanımının azaltılmasını sağlayan ürünler, verimliliğin artırılmasını sağlar. Yüzey çok gözenekli olduğunda genellikle deliklere çok fazla boya çekilir. Boyanın kalın ve koruyucu bir kabuk oluşturması için birden fazla kat uygulanması gerekir. Astar boyalar ise daha düzgün bir taban elde edilmesini sağladığı için bu tip problemleri ortadan kaldırır.
 • Yüzey çok parlak olduğunda boyanın tutunması da zorlaşabilir. Ürünler, parlaklığın olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak yeni rengin daha iyi bir şekilde tutunmasını sağlar.
 • Ürünler, yüzeylerdeki lekelerin engellenmesi söz konusu olduğunda iyi bir performans ortaya çıkarır. Duvar astar boyası gibi ürünler, yüksek kapatıcılığı sayesinde istediğiniz görünümü elde etmenizi mümkün kılar.

Astar fiyatları ve opsiyonlarına göz atarak boyayacağınız yüzeye uygun olanı kolaylıkla bulabilir, boyama işlemlerinizden istediğiniz sonuçları elde etmeye başlayabilirsiniz.

Astar Boya Çeşitleri

Yapmak istediğiniz işleme göre satın almanız gereken çeşit farklılık gösterebilir. Astar boya çeşitleri kısaca şu şekilde özetlenebilir:

 • Alçı astarı yüzeylere iyi bir şekilde tutunması ve güçlü bağlayıcı yapısıyla öne çıkar. Son kat boyama işleminin öncesinde uygulayarak kullanacağınız boyanın yüzeye daha iyi bir şekilde tutunmasını sağlayabilirsiniz.
 • Dolgu astarı çeşitleri, emici yüzeylerde daha iyi bir performans elde edilmesini sağlar. Tadilat yapmak isteyen kişiler için işlevsel olan bu ürün, balkon ya da teras gibi yerlerde kullanılabilir. Yer döşemeleri değiştirileceği zaman ürünler sayesinde istenilen sonuçlar elde edilebilir. Ayrıca deliklerin kapatılması gerektiği durumlarda da dolgu için üretilen ürünlerden yararlanılabilir.
 • Transfer astarı genel olarak yağlı boyalardan su bazlı boyalara geçiş sırasında kullanılan bir üründür. Alt tabanda kullanacağınız üründen farklı bazda bir boya varsa yeni malzemenin daha iyi bir şekilde tutunmasını sağlar.
 • Geçiş astarı da transfer ile benzer bir işleve sahiptir. Solvent bazlı malzemelerden su bazlı olanlara geçişte kullanılır.
 • İzolasyon astarı ise su geçirgenliğini önleyerek yalıtımın daha iyi bir şekilde yapılmasını mümkün kılar.
 • Yağlı boya astarı üzerine uygulanacak boyanın tutunmasını güçlendirirken daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Ahşap astar boya çeşitleri ise ahşap yüzeylerin daha iyi bir şekilde korunmasını sağlar.

Astar fiyatları ve seçenekleri arasından uygulama yapacağınız alana uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Astar Boyası Kullanılması Gereken Durumlar

Astar boyası çoğu durumda gerekli olan bir malzemedir. Kendinden astarlı olan ürünler gibi normalden daha kalın boyalar kullanıyorsanız ihtiyaç duymasanız da bu çoğu durumda gerekli bir üründür. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünlerin hangi durumlarda kullanılması gerektiğini öğrenebilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.

 • İlk olarak bu ürün, boyanacak yüzeyde delikler varsa kullanılması gereken önemli bir üründür. Özellikle duvarlarda su hasarı, küf lekeleri ya da yağ lekeleri bulunuyorsa bu ürünü kullanmanız önerilir. Yüzey kusurlarının ortadan kaldırılmasını sağlayan ürünler, kullanılmadığı zaman yeni boyanın üzerinden gözükebilir.
 • Yeni alçıpan, çıplak ahşap ya da yağsız kaplanmış bir duvar boyayacaksanız astar kullanmanız önerilir. Genel olarak çok fazla gözeneğe sahip olan bu tip yüzeyler, astar uygulaması yapılmadan boyanmaya çalışılırsa boyayı emer. Bununla beraber bu ürün, gözenekleri doldurur, boyanın yapışma yeteneğini artırır ve ihtiyacınız olan kat sayısını azaltır.
 • Metal ya da plastik benzeri yüzeyleri boyayacaksanız bu üründen yardım almanız gerekir. Sonraki boya katları için güçlü bir temel görevi gören ürünler, zorlu yüzeylerde boyama yapmayı kolaylaştırır. Ayrıca bu ürün, metali paslanmaya karşı korumanıza yardımcı olur.
 • Duvar kağıdı üzerine işlem yapmayı planlıyorsanız taban kaplaması olarak bu üründen yararlanmanız tavsiye edilir.

Boya öncesi bu ürünü kullanmak çoğu durumda daha sağlam bir yüzey elde edilmesine yardımcı olur. Astar boya fiyatları ve özelliklerini inceleyerek yüzeyinize uygun olan ürünü bulabilir, boyama işlemlerinizi iyileştirebilirsiniz.

Astar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün seçiminin nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki listeye inceleyerek aradığınız ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • İlk olarak ürünü hangi yüzeye uygulayacağınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin, ahşap yüzeylerde boyama çalışması yapılacaksa malzeme için özel olarak üretilen ürünler arasından seçim yapılması gerekir.
 •  Astarlar renk çeşitliliği bakımından da kendi içinde ayrılır. Seçenekleri incelediğinizde şeffaf, gri, kirli beyaz ya da beyaz gibi farklı alternatifler olduğunu görebilirsiniz. Alt katmandaki boyaya benzer bir renk uygulayacaksanız şeffaf olanları tercih edebilirsiniz. Renkli olanlar kapatıcı özelliklere sahip olduğu için koyu tonlardan açık renklere geçişlerde tercih edilir.
 • Ürünler kullanım şekli bakımından da birbirinden ayrılır. Sprey astar boya çeşitleri daha kolay bir kullanıma sahip olmasıyla öne çıkar. Geniş alanlar üzerinde uygulama yapılacaksa sprey formunda olanlar arasından seçim yapılabilir.
 • Ürün hacmi de göz önünde bulundurmanız gereken parametreler arasında yer alır. 0,5 lt, 1 lt, 4 lt ve 15 lt gibi farklı hacimlerde satışa sunulan ürünlerden sizin için uygun olan miktarı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Farklı yüzeylerde kullanılabilecek biçimde özel olarak üretilen astarlar arasından ihtiyaçlarınızı karşılayan ürüne kısa sürede erişebilirsiniz. Dolgu, transfer ya da izolasyon gibi farklı amaçlar için formüle edilen ürünler, herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır. Koçtaş avantajlarını takip ederek bütçenizi zorlamadan kaliteli ürünlere ulaşabilir, boyama işlemlerinizi istediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Astarlar Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Boya astarı nedir?

Boya astarı genel olarak son kattan önce boyanın daha iyi bir şekilde tutunmasını sağlamak amacıyla uygulanan bir üründür. Daha uzun ömürlü ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini kolaylaştıran ürünler, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Duvar, yer, çıplak ahşap ya da metal yüzeylere uygulanabildiği için geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Astar boya ne işe yarar?

Astar uygulanacak olan boyanın mukavemetini artırmanıza yardımcı olan temel bir malzemedir. Ayrıca boyalı bir yüzeyi renklendirmek istediğinizde dalgalanmalar olmasının önüne geçerek daha iyi bir görüntü elde etmenizi yardımcı olur. Boyanın akmasının önüne geçtiği için boyama işlemlerinin daha rahat bir şekilde yapılmasını mümkün hale getirir. Özellikle parlak yüzeylerde uygulanması önerilen ürünler arasında yer alır.

Astar boya kaç saatte kurur?

Ürünlerin kuruma süresi kendi içinde değişkenlik gösterse de genel olarak 8 ile 24 saat arasında bir kuruma süresi olduğu söylenebilir. Kuruma süresi hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için satın aldığınız malzemenin üzerindeki süreyi baz almanız önerilir. Malzemenin iyi bir şekilde kuruduğundan emin olduktan sonra üzerine boya yapmaya başlayabilirsiniz.

 

En Çok Satan Astarlar Hangileri?

Koçtaş Astarlar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Dekor Ahşap Metal Cam Karton Plastik Pvc Yüzey Boya Öncesi Koruma Sprey Astar 400 Ml Kod 677
 2. Düfa Diamond Sentetik Son Kat Astar Beyaz - 20 Kg
 3. Geçiş Astarı
 4. Dolgulu Astar 309 5 Kg (Kova)
 5. İshakol Europax Antipas Astar Gri - 2.5 L
Daha fazla göster
127 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: