150 TL Üzeri Kargo Bedava

Askı ve Kancalar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Mutfakların Pratik Düzenleyicileri: Askı ve Kancalar

Mutfak askısı çeşitleri, sahip olduğunuz alanı verimli bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Mutfaklarınızı dilediğiniz gibi organize etmek ve ihtiyaç durumunda eşyalarınıza hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız mutfak askılığı modellerini inceleyebilir, istediğiniz özelliklere sahip olan ürüne kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Havlu ya da bardak askılığı çeşitlerini kullanarak mutfaklarınızda ekstra depolama yerleri oluşturabilir, kullanılmayan alanları daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Ayrıca askı ve kancalar, ihtiyaç duyulan düzenin elde edilmesi için yenilikçi çözümler ortaya çıkarmasıyla dikkat çeker. Dolap kapaklarından duvarlara kadar farklı yerlere asarak kullanabileceğiniz ürünler sayesinde mutfaklarınızı fonksiyonel hale getirmenize yardımcı olur. Kolay ve stressiz bir yemek pişirmek için malzemelerinin düzenli bir şekilde ulaşabileceğiniz yerde konumlanmasını istiyorsanız mutfak askısı sayesinde dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Malzemeleri tezgah üzerine istiflemeden daha nizami bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız mutfak askılığı ürünlerinin fonksiyonelliğinden yararlanabilir, farklı eşyalarınızı kancalara asmaya başlayabilirsiniz. Kaşık, havlu, spatula, çırpma teli, kupa ya da tencere gibi farklı eşyaların yerleştirilebileceği biçimde üretilen ürünler, farklı gereksinimlere yanıt vermeyi başarır. İşlevselliğinin yanı sıra pratik bir şekilde kurulmasıyla öne çıkan ürünler, herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Farklı eşyalar için özel olarak dizayn edilen ürünleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza hitap edene erişebilir, mutfaklarınızda istediğiniz düzeni pratik bir şekilde kurmaya başlayabilirsiniz.

Mutfaklarda Askı ve Kanca Kullanmanın Avantajları

Mutfak askısı kullanmak kullanıcılara birçok farklı avantaj sunar. Aşağıdaki listeye göz atarak ürünlerin sağladığı avantajlar hakkında detaylı bir şekilde bilgi alabilir, mutfaklarınızı hayalinizdeki şekle sokmaya başlayabilirsiniz:

 • Mutfak askısı ürünleri ilk olarak mutfaklarda ihtiyaç duyulan düzenin elde edilmesini kolaylaştırır. Ayrıca sağladığı düzen sayesinde tezgâhlarınızın daha temiz kalmasını mümkün hale getirir.
 • İşlevsel bir mutfak sunan ürünler, temiz ve düzenli alanlar sağlamasıyla kullanıcılarının beğenisini kazanır. Karışıklığın önüne geçen mutfak askılığı ve kancalar sayesinde malzemeleriniz için özel olanlar yaratabilirsiniz.
 • Mutfak askıları ve kancaları dayanıklı olmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Ahşap ya da çelik gibi farklı malzemelerden üretilen modeller, uzun süreli bir kullanım ömrüne sahiptir.
 • Yemek pişirirken sıklıkla kullandığınız kavanozlarınıza ya da mutfak gereçlerinize erişiminizi kolaylaştırır. Temel malzemelerin güvenli ve emniyetli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan mutfak askıları sayesinde eşyalarınızı koruma altına alabilirsiniz. Tezgahta yemek yaparken önemli kavanozlara çarpma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Askı ve kancalar, yemek yapmayı kolaylaştırmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Ürünleri yemek hazırlığını yaptığınız alanın yakınına yerleştirerek baharat gibi malzemelere ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle acil olarak yemek hazırlığı yapmanız gerektiğinde ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanabilirsiniz.
 • İşlevsel özelliklerinin yanı sıra mutfak askısı ve kancaları şık görünümleriyle de kullanıcılarına avantajlar sağlar. Dolaplarınız ve tezgâhlarınızın tasarımına uygun olan modeller arasından seçim yaparak mutfaklarınızın görünümünü değiştirebilirsiniz.

Askı ve kanca fiyatları arasından ihtiyaçlarınıza hitap edeni kolaylıkla bulabilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanıyla Askı ve Kancalar

Mutfak askıları farklı şekillerde kullanılabilmesiyle öne çıkar. Böylece mutfakların farklı alanlarını daha işlevsel hale getirmenize yardımcı olur. Ürünlerin kullanım alanları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Dolap kapaklarının üzerine monte edilebilecek şekilde tasarlanan ürünler, özellikle lavabo altı dolaplara havlu asmak için idealdir. Dolap kapaklarınızı daha iyi bir şekilde değerlendirmek için ürünlerden yararlanabilirsiniz.
 • Lavabo organizatörü olarak da nitelendirilen bazı modeller, eviyenizin etrafına yerleştirdiğinizde günlük hayatınızı pratik hale getirir. Mutfak duvar askısı çeşitlerini eviyenizin üzerine yerleştirerek sabun ya da bulaşık süngerleriniz için ek alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca temizlik malzemelerinizin sürekli olarak kuru kalmasını sağlayarak mutfağınızın daha hijyenik hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bazı mutfak askısı aparatları köşelere uygun olacak biçimde dizayn edilir. Böylece mutfak tezgâhlarınızın boş köşesini kullanarak depolama alanını üst düzeye çıkarabilirsiniz. İki ya da üç katmanlı askılar sayesinde birden fazla malzemenizi kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.
 • Duvarlara monte edilebilen mutfak tezgah askıları da pratikliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Tezgahınızla mutfak dolaplarınızın altında boş duvarlar yer alıyorsa mutfak askıları kullanarak alanlarınızı değerlendirebilir, kupa ya da fincan gibi eşyalarınızı asmak için değerlendirebilirsiniz.

Mutfakların farklı yerlerinde kullanılabilen mutfak duvar askısı çeşitlerinden organizatörlere kadar aradığınızı seçenekler arasında bulabilir, depolama ve dekorasyon için istediğiniz alanları elde edebilirsiniz.

Askı ve Kanca Çeşitleri

Mutfak askısı ve kancalar sahip olduğu özelliklere göre kendi içinde bazı kategorilere ayrılır. Ürün seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz:

 • Ürünlerden bazıları kanca şeklinde satışa sunulur. Kancalar, mutfaklarınızda bulunan askılara ek parçalar kazandırmanıza imkan tanır. Kancalı mutfak askıları çeşitlerini inceleyerek aradığınız tarzdaki ürünlere erişebilir, kupa gibi kulp içeren eşyalarınızı asabileceğiniz alanlar oluşturabilirsiniz.
 • Ürünleri incelediğinizde raf şeklinde olan mutfak askıları olduğunu görebilirsiniz. Bu tip askılar, kavanozdan mutfak süngerine kadar çeşitli eşyaları koyabileceğiniz yerler elde etmenizi sağlar. Mutfaklarınızda küçük ek raflara ihtiyacınız varsa seçenekleri inceleyebilir, alanınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Asılabilir mutfak askılarının yanı sıra seçenekler arasında tezgahlarınızın üzerine yerleştirebileceğiniz parçalar da olduğunu görebilirsiniz. Genellikle fincan askısı olarak kullanılan ürünler, bardaklarınızı tezgahlarınızın üzerine şık bir şekilde yerleştirmenizi mümkün kılar. Ayrıca gün içerisinde sıklıkla kahve ya da çay içiyorsanız fincanlara erişiminizi kolaylaştırır.
 • Mutfak havlu askılığı da mutfak askıları arasında fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Mutfaklarda sıklıkla kullanılan havlu kağıtları her an erişilebilir noktalara yerleştirmenize yardımcı olur. Böylece tezgahın üzerine bir şey döküldüğü zaman hızlı bir şekilde temizleyebilir, her an mutfağınızı hijyenik bir şekilde tutabilirsiniz.

Mutfak havlu askısı çeşitlerinden kancalara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan mutfak askılığı ürünleri içinde ihtiyaçlarınızı karşılayana kısa sürede erişebilir, yaşam alanlarınızı daha fonksiyonel hale getirmeye başlayabilirsiniz.

Kullanım Şekillerine Göre Askı ve Kancalar

Kancalar kullanım şekillerine göre kendi içinde kategorilere ayrılır. Böylece herkesin istediği tarzdaki ürüne ulaşımını kolaylaştırır. Ürünlerin kullanım şekilleri ve özellikleri hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz atabilirsiniz:

 • Bazı ürünler tezgah altı takılabilir bir yapıya sahiptir. Üst taraflarında bulunan eğimli ölüm sayesinde dolaplarınızın üzerine takabilir, havlu benzeri eşyalarınız için yeni alanlar yaratabilirsiniz.
 • Kancalar boru gibi düz parçaların üzerine yerleştirilerek de kullanılabilir. Böylece uzun bir parçaya birden fazla kanca takarak istediğiniz düzeni zorlanmadan elde etmenize yardımcı olur.
 • Ürünlerden bazıları duvara monte edilen vidalara yerleştirilir. Duvara delik açtıktan sonra ürünleri yerleştirebilir, sabit bir alanda yeni bir düzen kurabilirsiniz.
 • Yapışkanlı mutfak askıları çeşitleri ise uçlarında yer alan parça sayesinde herhangi bir delme işlemine gerek kalmadan istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz bir yapıya sahiptir. Ön hazırlığa ihtiyaç duymaması ve pratik olmasından dolayı yapışkanlı modeller sıklıkla tercih edilir.
 • Bazı kupa askılığı modelleri tezgahın üzerine yerleştirilebilecek biçimde tasarlanır. Farklı tasarımlara sahip olan ürünlerle mutfaklarınızda dekoratif alanlar elde edebilir, aklınızdaki görünümü zorlanmadan yakalayabilirsiniz.

Farklı kullanım şekillerine sahip olan mutfak askılığı ürünleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, mutfaklarınızın ihtiyaç duyduğu ek depolama alanlarını oluşturabilirsiniz. Mutfak askıları ve kancalar fiyatları arasından bütçenize uygun olan işlevsel parçalara vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Askı ve Kancalar

Kullanım şekillerinin yanı sıra ürünler yapıldıkları malzemeye göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Böylece istediğiniz görünümü yakalamanızı kolaylaştırır. Mutfak askısı ve kancası materyallerinin özellikleri şu şekildedir:

 • Metal mutfak askısı çeşitleri, geleneksel görünümüyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca temizlenmesinin kolay olması sayesinde her zaman hijyenik bir görünüm elde edilmesini sağlar. Metal, suya karşı dayanıklı yapısıyla mutfaklarda sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer alır.
 • Metalle birlikte çelik de askılar söz konusu olduğunda öne çıkan malzemelerden biridir. Mutfaklarında geleneksel bir görüntü yakalamak isteyenler için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Ferforje mutfak askısı çeşitleri, ince ve zarif yapısıyla dikkatleri üzerinde toplar. Ayrıca sağlam yapısıyla öne çıkan ferforje askılar, belirli bir ağırlığa kadar birçok eşyayı rahat bir şekilde taşıyabilir.
 • Ürünleri incelediğinizde plastikten üretilen mutfak askıları ve kancaları da olduğunu görebilirsiniz. Plastik, hafif yapısı sayesinde sıklıkla tercih edilse de çok ağır eşyalar için kullanılması önerilmez.
 • Ahşap ürünler, mutfaklarında doğal bir ambiyans elde etmek isteyenler için iyi bir seçenek haline gelir. Sağlam yapısı ve natürel dokusu sayesinde hem işlevsel hem de dekoratif olan ahşap askılar, şık detaylarıyla kullanıcılarının beğenisini kazanır.
 • Akrilik mutfak askılığı modelleri, sağlamlığıyla öne çıkar. Hijyenik yapısından dolayı mutfaklarda sıklıkla tercih edilir.

Farklı malzemelerden üretilen mutfak askılığı modelleri arasından istediğiniz niteliklere sahip olanı bulabilir, mutfaklarınızı dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Renk Seçeneklerine Göre Mutfak Askıları ve Kancaları

Malzemelerin yanı sıra ürünler sahip olduğu renk seçenekleriyle de kullanıcılarına birçok alternatif sunar. Renk seçenekleri şu şekildedir:

 • Gri, en çok kullanılan renkler arasında yer alır. Her yere uyum sağlama yeteneğine sahip olan gri askılar, mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Ek olarak lekeyi göstermeme özelliğine sahip olan gri, çok fazla bakıma ihtiyaç duymadığı için kullanıcılarına avantajlar sunar.
 • Siyah askılar, farklı ve orijinal duruşuyla kullanıcılarının ilgisini çeker. Açık renkli tezgahlarda hoş bir görünüm elde edilmesini sağlar. Gri gibi çoğu renkle uyum sağlayabildiği için mutfaklarına ayrı bir hava katmak isteyenlere hitap eder.
 • Kızıl kahve askı çeşitleri, kendine has rengiyle öne çıkar. Ahşap tezgahlara sahip olan kişilerin sıkça tercih ettiği renkler arasında yer alır. Krem dolaplara sahip olan kullanıcılar için de iyi bir alternatif haline gelir.
 • Şeffaf askılar, daha çok işlevselliğiyle öne çıkar. Tezgâhlarınızın ya da dolaplarınızın rengini kapatmak istemiyorsanız şeffaf modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Kahverengi benzeri naturel tonlara sahip olan modeller, mutfaklara zarafet kazandırır. Çoğu renkle uyum sağlayan ürünler, mutfaklarında hoş detaylar elde etmek isteyen kişilerin dikkatini çeker. Doğal görünümü sayesinde mutfaklara sıcak bir hava katar.

Özel olarak aradığınız bir renk varsa Koçtaş’ta bulunan mutfak askısı ve kanca fiyatları arasında kolaylıkla bulabilir, istediğiniz kombinasyonları elde etmeye başlayabilirsiniz. Koçtaş sayesinde mutfaklarınızın havasını değiştirebilirsiniz.

Askı ve Kancalar Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Mutfak askılığı çeşitleri nelerdir?

Evlerinizde ek depolama alanları elde etmenizi sağlayan Mutfak askılığı çeşitleri, kullanım alanı, rengi, malzemesi ya da kullanım şekli gibi birçok özellik bakımından birbirinden ayrılır. Ürünleri incelediğinizde tezgah üstü, dolap üstü ya da lavabo kenarı gibi farklı kullanım şekillerine sahip seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca askılar boyutları bakımından da birbirinden ayrılır. Sahip olduğu çeşitlilik sayesinde aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Mutfak askılığı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Mutfak askılığı almadan önce ürünleri nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin, lavabonun altında havluluk olarak kullanacağınız mutfak askılığı ile duvara monte edeceğiniz birbirinden farklılık gösterebilir. Bununla beraber dar alanları daha işlevsel hale getirmek istiyorsanız ona uygun seçenekler arasından seçim yapmanız gerekir. Ürünlerin rengi de seçim yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler arasında yer alır.

Mutfak askılıkları hangi malzemelerden üretilir?

Mutfak askılıkları birçok malzemeden üretildiği için istediğiniz nitelikleri karşılayanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Seçenekleri incelediğinizde ahşap, akrilik, metal, plastik ve çelik gibi farklı malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Her malzeme, kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar. Böylece herkesin istediği tarzda ürünü bulmasını kolaylaştırır. Özel olarak istediğiniz bir malzeme varsa seçenekleri inceleyerek anında erişebilirsiniz.

Mutfak askıları nerelerde kullanılır?

Mutfak askıları, hemen hemen mutfakların her yerinde kullanılabilir. Ürünleri dolaplarınızla tezgâhlarınızın arasında kalan duvarlara monte edebilir, yemek hazırlığı yaparken malzemelere erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca lavaboların alt tarafına yerleştirerek havlunuz için ek bir alan oluşturabilirsiniz. Tezgahların üzerinde kupa ya da fincanlarınız için özel bir bölüm yaratabilirsiniz. Geniş bir kullanım alanına sahip olan mutfak askılıklarını dilediğiniz gibi kullanabilir, mutfaklarınıza işlevsellik kazandırabilirsiniz.

En Çok Satan Askı ve Kancalar Hangileri?

Koçtaş Askı ve Kancalar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Kancalı Tartı
 2. Lüks Karabina 5 Mm Cr-Nı Sr22122
 3. Askı Boru Flanşı Zamak Nikel Kaplama 6,5x2 cm
 4. Teknotel Krom Askı Borusu Krom Mg201
 5. 4lü Siyah Kanca ALM-225
Daha fazla göster
44 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: