150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ekmek Kızartma Makinesi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Ekmek Kızartma Makineleri

Güne zinde ve keyifli bir başlangıç yapmanın yolu kahvaltıdan geçiyor. Pratik ekmek kızartma makineleri ile dakikalar içerisinde mis gibi kokan, çıtır çıtır ekmekler hazırlayarak siz de güne keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makineleri Nasıl Kullanılır?

Ekmek kızartma makinelerinin hemen hemen her modelinde çıkabilen kırıntı tepsisi, ekmek kaldırma klipsi, farklı pişirme seviyelerinin bulunduğu ısı ayar düğmesi ve de ısıtma-buz çözme düğmeleri yer alır. Cihazınızı fişe takarak, ekmek koyma haznesine dilimleri yerleştiriniz. Dilediğiniz seviyede pişirme sıcaklığını ayarlayınız. Kızarma işleminiz gerçekleştikten sonra ekmek dilimler otomatik olarak yukarıya çıkar. Eğer dilimleri kalın doğradıysanız haznede sıkışabilir. Daha kolay almak için ekmek kolunu yukarıya doğru kaldırınız. Süre dolmadan ekmekleri almak isterseniz iptal tuşuna basarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makinesi Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Taze, ince dilimlenmiş ve kurumuş ekmekler için düşük ısı ayarı kullanmalısınız. Tam tahıllı, meyveli veya içerisinde iri taneler bulunan ekmeklerin tanelerini temizleyin. Aksi takdirde bu taneler haneye düşüp yanarak kötü kokuların ve dumanların oluşmasına neden olur. 2 hazneli ekmek kızartma makinesinde tek dilim ekmek kızartacaksanız mutlaka ısı ayarını düşürünüz. Bazı ekmek kızartma makineleri modellerinde donmuş hamurlar ve ekmekler için buz çözme özelliğini, simit ve poğaça gibi pişmiş hamur işleri için de ısıtma özelliğini kullanabilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin hemen hemen her gün kullandığı ekmek kızartma makinesinin temizliği uzun ve zor bir iş değildir. Ekmek kızartma makinesi temizliği için gerekli olan malzemeler küçük pasta fırçası, sıcak sabunlu su, sirke, hafifçe nemli havlu. Temizliğe başlamadan önce makinenin fişten çekilmiş ve soğuk olduğuna dikkat edin. Kırıntı tepsisini çıkarıp, temizleyin. Kırıntıları tepsiden döktükten sonra ılık sabunlu su ile yıkayın. Makineye tekrar yerleştirmeden önce kuruduğuna emin olun. Küçük ve ulaşılması zor bölgelerde küçük pasta fırçasını kullanın. Nemli bir bez ile sabunlayarak dış bölümlerini silin.  Ekmek kızartma makineleri paslanmaz çelik ise sirkeli bez ile silin.
Ekmek kızartma makineleri fiyatları model ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Buz çözme özelliği olan ekmek kızartma makinesi fiyatları diğer makinelere göre biraz da yüksek seyretmektedir. 
Ekmek kızartma makineleri ile güne leziz kızarmış ekmeklerle başlamak için Koçtaş size yeter! Birbirinden farklı seçenekler ve her bütçeye uygun modelleri şimdi keşfedin. 

En Çok Satan Ekmek Kızartma Makinesi Hangileri?

Koçtaş Ekmek Kızartma Makinesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. KT-6518 Ekmek Kızartma Makinesi
  2. EK 5920 Ekmek Kızartma Makinesi
  3. Ekmek Kızartma Makinesi Siyah HD2581/90
Daha fazla göster
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: