Koçtaş 600 TL ve üzeri kargo bedava600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Klima
Filtreler
Özellikler
Fırsatlar
Fırsatlar
26 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Klima

Bütçenize En Uygun Klima

Klimalar sıcak ve nemle başa çıkmanın en konforlu yolu  olarak artık neredeyse her eve girmiş durumda. Elektrik faturanızı da en az klima fiyatları kadar önemsiyorsanız artık sizin için de bir inverter klima alma zamanı gelmiş demektir.

En ucuz klima arayanların ilk durağı olan Koçtaş, kalite ve güvenceyi en iyi klima markaları ile sunuyor.   Tüm inverter klima modellerinde klima montajı ve teslimat hizmetlerinden ücretsiz faydalanarak Koçtaş klima kampayaları ile bütçenize en uygun klima modelini seçebilirsiniz.

Inverter Klima Teknolojisi

Klima karşılaştırma sürecinde akıllara en çok Inverter klima nedir? sorusu gelir. Inverter klimalar, türkçesi “çevirici” demek olan inverter teknolojisi ile geliştirilerek özellikle sıcak ve uzun yaz günlerinde klima elektrik tüketimi ile ilgili endişelerinizi ortadan kaldırarak en tasarruflu klima çözümleri sunan  klima çeşitleridir.. Inverter (çevirici) tam olarak ne işe yarar? Inverter klimanın özelliği, inverter teknolojisi ile kompresörlerin elektromotorlarına yerleştirilen ve dalgalı şehir şebekesi akımını doğru akıma çevirmesidir. Inverter teknolojisindeki sürücüler, ortamın sıcaklığını sürekli olarak sabit tutmak için kompresör motorunu kontrol altında tutar, frekansı sabit tutarak motorun hızlanıp yavaşlaması ile oluşacak tüm enerji kaybının önüne geçer. Tıpkı dur kalk yapan bir arabanın şehirler arası yol kat eden bir arabaya göre daha fazla yakıt tüketeceği örneğindeki gibi, inverter olmayan klimaların da sürekli değişen şebeke akımıyla sürekli dur kalk yaptığını düşünebilirsiniz. Inverter klimalar, geleneksel klima cihazlarında olan çekiş verimliliğini arttırmış, parçalarının ömrünü uzatmış ve yükteki keskin dalgalanmaları ortadan kaldırılmıştır. Bu avantajlar da inverter klimaların daha sessiz çalışarak en az yakan klima özelliğini kazanmasını sağlar. Inverter klima fiyatları her ne kadar klasik klimalara nazaran biraz daha yüksek olsa da, ilk etapta ödenen farkı, elektrik ve klima bakımı maliyetlerinin düşük olmasıyla 1,5-2 yıl içerisinde karşılamak mümkün.

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 

Klima Tipleri

İster büyük ister küçük bir evde oturuyor olun, klima seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey soğumasını istediğiniz alanın büyüklüğüdür. Çoğu zaman büyük salonunuzun kapısından çıkarak diğer odaların da serinleyebileceğini hayal ederiz, ama bu genellikle mümkün olmaz. Bir alanda ne kadar az duvar, bölme ve sütun varsa o alanı elbette ki soğutmak daha kolay olacaktır. Ev tipi klima modellerinden en çok tercih edileni duvar tipi klima çeşitleridir. İç ünitesi duvara monte edilen ve dış ünitesi (motoru) dış mekana yerleştirilen bu tip klimalara split klima da denir. 9000 BTU inverter split klima modelleri