200 TL Üzeri Kargo Bedava

Lif ve Süngerler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kişisel Bakım İçin Gerekli Olan Banyo Lifi ve Süngerleri

Banyoda yararlanılan banyo lifi ve süngerler, vücut temizliği için gerekli malzemelerdir. Cilt, günlük koşuşturmalarda hava kirliliğinden etkilenir. Terleme gibi çeşitli faktörlerin de etkisi ile vücut kirlenir ve temizliğe ihtiyaç duyar. Vücudun hijyenini belli aralıkla yapmak sağlık açısından oldukça önemlidir. Vücudun dinç, canlı ve sağlıklı kalmasını sağlamak için düzenli olarak banyo yapılmalı ve çeşitli temizleme maddeleri ile yıkanılmalıdır.

Banyo süngeri ve lifi, duş esnasında vücudunuza gereken bakımı yapmanız için yararlanılan ürünlerdir. Yapıları, üretim materyalleri, tasarımları değişen bu ürünler, bireylerin kullanım alanı doğrultusunda tercih edilir. Her zaman kullandığınız duş jeli, sabun gibi bakım malzemelerini bu ürünlere aktararak son derece derinlemesine bir temizlik gerçekleştirilebilir.

Doğal malzemelerden elde edilen ürünler hem vücut hem de doğa dostu ürünler olma özelliği gösterir. Dileyenler duş jellerini banyo süngerine aktararak vücutlarının her bir bölümünü temizleyebilir. Katı sabun ile banyo lifi birbirine sürtülerek köpürtülür ve vücut hijyeni sağlanır. Her türlü banyo malzemesi ile bu ürünleri kullanmak mümkündür.

Yumuşak yapıları sayesinde banyo alanında masaj hissiyatı yaratan lif modellerine ulaşılabilir. Yapısı gereği yumuşak olan lif modelleri, vücudunuzu kirlerden arındırırken bir yandan da masaj hissi yaratarak rahatlamanıza olanak tanır. Bu ürünler arasından seçim yaparken kullanım alanınızı belirleyebilir, banyo lifi fiyatlarını da göz önünde tutarak size uygun bir ürünü edinebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Çeşitleri ile Banyo Lifi

Bu ürünler birçok farklı modelde kullanıcıya sunulur. Her bir kullanıcı için rahat şekilde kullanacağı bir lif modeli bulmak mümkündür. Doğal yapılı kabak lifi; siyah noktaları azaltma, ciltte batık görünümlerini engelleme gibi hususlarda yarar sağlayan bir üründür. Kabak banyo lifi, ölü derileri vücuttan nazikçe uzaklaştırırken aynı zamanda da çevre dostu olmasıyla öne çıkar. Bebeklerin temizliği için tercih edilecek model, bebek banyo lifidir.

Bebeklerin teninin narin ve hassas olması ön planda tutularak geliştirilen bebek lif modelleri, yumuşak bir temizlik deneyimini mümkün kılar. Bebeklere özel tasarlandığı için ebat olarak küçük olduğu söylenebilir. Aynı zamanda bebeklerin cildine zarar verecek toksik maddeler içermez.

Silikon lif modelleri, yumuşak bir dokuya sahiptir. Silikon yapılı liflerin üzerine sabun, duş jeli gibi maddeler eklenerek köpürtülebilir. Vakumlu lifler, banyo zeminine ya da duvara sabitlenebilen niteliktedir. Vücudunuzun her bir noktasını temizlerken aynı zamanda masaj hissi oluşturmak için vakumlu modeller incelenebilir.

Saplı lif modelleri, elin lifi kolay kavramasını sağlayacak şekilde tasarlanır. Ele rahat oturan saplı lif çeşitleri, pratik bir şekilde kullanılabilir. Aynı zamanda küçük boyda olanları seyahatlerde yanınızda taşıyabilirsiniz.

File lif modelleri yapısında kendinden sabun parçaları barındırabilir. Çilek, zeytin çiçeği, yasemin çiçeği, portakal, muzlu süt gibi çeşitli aromaları içeren sabunlarla birlikte üretilen file lif modellerini bulabilmek mümkündür.

Uzun lif modelleri, iki ucundan kavranarak sırt bölgesini temizlemek için kullanılır. Uzun banyo lifi; silikon, kabak lifi gibi materyallerden elde edilebilir. Bazı banyo lifi modellerinde kullanım kolaylığı sağlayan asma ipi bulunur. Banyo lifleri iplerden tutularak asılabilir ve kullanılmak istendiğinde kolayca ulaşılabilir. Kese yapmak için tercih edilebilen kese eldiveni, kese süngeri gibi malzemeler de mevcuttur. Banyo lifi fiyatlarını ve modellerini inceleyerek gereksinimlerinize ve bütçenize uygun bir seçim gerçekleştirebilirsiniz.

Gözenekli Yapısıyla Benzersiz Bir Cilt Temizliği Sağlayan Banyo Süngeri

Banyo süngeri, vücudun ihtiyacı olan temizlik düzenli olarak yapılırken yararlanılan kişisel bakım ürünleri arasında yer alır. Cildin iyice temizlenmesi için kullanılır. Yumuşak yapılara sahip oldukları için vücut üzerinde hiçbir olumsuz etki oluşturmaz. Cildin çizilmesinin ve tahriş olmasının önüne geçer. Birçok gözeneğe sahip olan bu ürünler, köpürtme işlemini iyi şekilde gerçekleştirir.

Peeling etkisi yaratan bir yapıya sahip olan süngerler iki farklı türe ayrılır. Deniz süngerleri, banyo esnasında yararlanılan bronz ya da kahverengi olan ürünlerdir. Tamamen doğal yapıda olan deniz süngerleri, hipoalerjenik yapısı sayesinde güvenle kullanılır.

Cilt sağlığına birçok yararı bulunan deniz süngerleri, vücutta düzenli kullanılırsa ölü derilerin atılmasını sağlar. Cildi baştan sonra yenileme özelliğine sahip deniz süngerleri sivilce, akne gibi cilt problemlerinin oluşmasının önüne geçer.

Vücuda nazik dokunuşlarla yapılan uygulamalar sonucu banyo süngeri kan dolaşımını hızlandıran bir etki yaratır. Hızlanan kan dolaşımı sayesinde vücut daha dinç ve canlı bir hâle dönüşür. Doğal deniz süngerleri, yetişkinlerin kullanımına sunulmasının yanı sıra bebeklerin bakımı için de kullanılabilir.

Sentetik süngerler plastik malzemeler kullanılarak imal edilir. Şekil, form ve renkleri değişkenlik gösterir. Sentetik süngerlerin yapısı doğal olan modellere göre bir miktar daha yumuşaktır. Kullanımınıza uygun olacak bir ürün seçerek vücut temizliğinizi iyi şekilde yapabilirsiniz.

Doğal Yapısı ile Öne Çıkan Kabak Banyo Lifi

Lif kabağı bitkisi kullanılarak elde edilen kabak lifi, doğal yapılı bir banyo kesesidir. Sulak alanlarda yetişen lif kabağının kuruyan kabukları soyularak sıcak suda haşlanması yöntemi ile oluşturulur. Sonrasında ise kabak lifi preslenerek kese ortaya çıkar.

Doğal banyo lifi modelleri arasında bulunan kabak lifi, farklı kullanım amaçları doğrultusunda edinilen ürünlerdir. Banyo lifi olarak kullanılabilen ürün, doğal bir peeling görevi edinir. Tamamen doğal içeriğe sahip olmasıyla öne çıkan kabak banyo lifi, düzenli olarak kullanıldığında cildin ölü derilerden arınmasını sağlar. Ölü derilerden arınan cilt, nefes alır. Aynı zamanda gözeneklere biriken kir kolayca söküp atılır ve kir biriken gözenekler temizlenir.

Kabak lifinin yapısı sayesinde cilde temas eden bölgelerde kan dolaşımı hızlanır. Düzenli olarak kullanılan ürün, yaşlanmaya bağlı belirtilerin minimum düzeye inmesine yardım eder. Ölü hücrelerin kendini yenilemesi engellenir. Ciltte oluşan yağlanmayı önleme etkisine sahiptir. Yağlanma gerçekleşmediğinde cilt üzerinde sivilce ve akne oluşumunda azalma meydana gelir. Cildin parlamasını önler ve daha canlı görünmesine yardım eder.

Kabak lifi ile yapılan keselenme işlemleri sonucunda vücut sıkılaşır ve kırışıklık oluşumu belli bir oranda önlenir. Kabak lifi; ipli, sağlı, oval, sırt tipi gibi çeşitli formlarda üretilir. Kullanım amacı doğrultusunda modeller arasından bir seçim gerçekleştirilir. Saman sarısı benzeri bir renk tonuna sahip olan ürüne farklı ölçülerde ulaşmak mümkündür. Kabak lifini tekli ya da çoklu olarak satın alabilirsiniz. Kabak banyo lifi fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Eşsiz Bir Banyo Deneyimi İçin Kullanılan Vakumlu Banyo Lifi

Banyoda kullanılan lif ve süngerler arasında vakumlu türler mevcuttur. Vakumlu banyo lifi, sahip olduğu vantuzlar ile banyo içerisine sabitlenebilen özelliktedir. Yüzey alanı ve ölçüleri değişebilen vakumlu lifler, banyo esnasında vücudun derinlemesine temizlenmesini sağlar. Silikon uçlara sahip olan ürünler, vücut üzerinde âdeta bir fırçalama etkisi yaratır.

Birçok çıkıntıya sahip yumuşak fırça yüzey, cildin kirlerden arındırılması konusunda oldukça fayda sağlar. Güçlü vantuzlara sahip olan ürünler, sulu ve kaygan bir alan olan duşta kaymadan sabitlenir. Böylece duvar yüzeyine sağlam biçimde tutunan vakumlu liflerden faydalanmak mümkün olur.

Sırt bölgesi insanın kendisinin ulaşması zor olan bölgelerden biridir. Sırt temizliğinin oldukça hijyenik biçimde yapılmasını sağlamak için vakumlu banyo liflerinden yararlanılır. Banyoya girdiğiniz esnada duvara sıkıca sabitlediğiniz liften destek alarak sırtınızı temizleyerek bir yandan da masaj etkisini hissetmek mümkündür.

Vakumlu lifler aynı zamanda banyo yapılan alanın zeminine sabitlenebilir. Kaymaz yapıda olan vakumlu lifler, zemine yerleştirilerek ayak tabanları için temizlik sağlanabilir. Aynı zamanda yumuşak yapısı sayesinde hafif bir masaj hissiyatı uyandırır.

Vakumlu lifler farklı boyut, şekil ve renklerde üretilen ürünlerdir. Renkleri pembe, mavi, mor gibi alternatifler barındırır. Genellikle yuvarlak ve oval şekillere sahip vakumlu lifler kullanım amacına göre farklı ölçülerde tercih edilir. Sırt ve ayak için tercih edilecek olan ürünlerin boyutları farklılaşır. Vakumlu banyo lifi fiyatları üretim malzemesi ve kalitesine göre değişkenlik gösterir.

Rengarenk Çeşitleri ile Banyoları Renklendiren İşlevsel Silikon Banyo Lifi

Silikon banyo lifi, kaliteli malzemeden imal edilen ve duş esnasında vücut temizliği için kullanılan gereçlerdendir. Banyo ortamında yüksek sıcaklığa dayanıklı olacak şekilde üretilen silikon yapılı banyo lifi, rengarenk üretilen hijyen ürünleri arasındadır. Pembe, mavi, sarı gibi renk tonlarına sahip olan ürünler arasından seçim yapılırken kişisel beğeniler göz önünde tutulabilir.

Silikon banyo lifi modelleri doğrultusunda da farklılıklar içerir. Uzun kese, hazneli, fırça, saplı gibi türleri bulunan silikon ürünler kullanım kolaylığına bakılarak edinilir. Uzun kese şeklindeki silikon lifler, vücudun farklı bölgelerine ulaşmak adına kullanılabilir. Hamam kesesi benzeri bir kullanıma sahip olan ürünün iki ucunda tutamaçlar bulunur. Tutma kısımlarına parmaklar yerleştirilerek sırt bölgesinin hijyeni sağlanır. Bazı modellerin tek tarafı silikon temizleme uçlarını barındırırken bazılarında çift taraflı bir tasarım mevcuttur.

Saplı silikon lifler, ulaşılması zor yerler için pratik biçimde kullanılan ürünlerdir. Hazneli silikon banyo lifi oldukça kolay kullanıma sahip bir üründür. Hazne kısmına duş jeli konularak yumuşak silikon fırçaları ile nazikçe vücut temizliği gerçekleştirilir. Hazneye istenilen türde bir duş jeli konularak kullanılabilir. Hazneli olması banyo esnasında kolaylık sağlayan bir özelliktir.

Saplı silikon liflerin tutma kısmı farklı materyalden üretilmiş olabilir. Fırça kısmının silikon olması vücut temizliğinin etkili şekilde yapılmasını sağlar. Banyo masajı etkisi sağlayan silikon yüzey, kirleri derinlemesine temizlerken gözeneklerin içini açar. Çok uçlu silikon fırça yapısı ile değdiği vücut bölgelerinde kan akışını hızlandırır. Cildin daha parlak, canlı ve dinç görünmesine yardım eden silikon banyo lifi, ölü derileri vücuttan uzaklaştırır. Hem sağlıklı hem de çevre dostu olan silikon lif, yumuşak ve masaj hissiyatı yaratan yapısı ile banyolarda kullanılır.

Bebeklerin Narin Cildine Uygun Olarak Tasarlanan Bebek Banyo Süngeri

Bebeklerin temizliğinin ilk günden beri yapılması oldukça önemlidir. Belli aralıklarla bebek bakımlarının gerçekleştirilmesi gerekir. Bebeğin sağlıklı gelişimi açısından bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bebekler için özel olarak üretilen banyo süngeri, narin ve hassas yapılı bebeklerin cildine zarar vermeyecek yapıda tasarlanır. İçerisinde herhangi bir kimyasal barındırmayan bebek modelleri, banyo esnasında gönül rahatlığı ile kullanılır.

Hassas tenleri olan bebeklerin cildine zarar vermeyen yumuşak yapısı sayesinde bebeğinizin canını acıtma korkusu duymanıza gerek kalmaz. Cildi tahriş etmeden, narince vücut temizliğinin gerçekleşmesine imkân tanıyan bebek banyo süngeri, hijyen sürecinin tamamlanmasına yardım eder. Bebek banyo süngerini istenilen sabun, şampuan, duş jeli gibi bebekler için özel hazırlanan doğal banyo malzemeleri ile birlikte kullanmak mümkündür. Bebek banyo süngerinin üzerine damlatılan temizleme jeli ya da köpürterek uygulayabileceğiniz sabun ile yumuşak hareketlerle bebeğin tüm vücudu temizlenebilir.

Bebeğin koltuk, çene altlarında ve diğer vücut bölgelerinde biriken ter kalıntıları ve kir parçacıklarını yumuşak yapılı bebek banyo süngeri ile arındırabilmek mümkündür. Aynı zamanda bebeğin kan dolaşımını hızlandırma özelliğine sahiptir. Bebeğin daha dirençli bir bünyeye sahip olmasında önemli bir yardımcıdır.

Bebek banyo süngeri, tasarım anlamında oldukça sempatik görünümlere sahiptir. Ayı, çilek, ördek, fil, balık gibi çeşitli figürlerde üretilebilen bebek banyo süngeri aynı zamanda renkli olarak üretilir. Ayrıca oval, yuvarlak, yumuşak uçlu kare gibi geometrik şekillerde de bebek süngeri bulmak mümkün olur. Mavi, pembe, sarı, kırmızı gibi geniş renk alternatifleri barındırır. Ebeveynler değişen büyüklüklere sahip bebek süngerleri arasından kullanımları için kolay olanları edinerek bebeklerinin hijyenini sağlamaya başlayabilir.

Fonksiyonel Kullanımı ile Sıklıkla Tercih Edilen Saplı Banyo Lifi

Bu ürünlerin bir diğer çeşidi saplı banyo lifidir. Saplı modeller, banyo esnasında vücudun kirlerden arındırılması için kullanılır. İstenilen bir duş jeli ya da sabun ile birlikte kullanılması mümkündür. Duş jeli lifin üzerinde dökülerek kullanılabildiği kalıp sabunlar ile de temizlik sağlanabilir.

Saplı kısımları ahşap, bambu, plastik gibi farklı materyaller kullanılarak üretilir. Lif kısmı ise silikon, kabak lifi, file lif gibi çeşitli temizleyiciler taşıyabilir. Saplı olması sayesinde sırt gibi ulaşması zor olan bazı vücut bölgelerine erişmek kolaylaşır. Sap kısımlarının uzunluğu da değişim gösterir. Sap kısmının değişen uzunluklarına sahip modelleri, kullanım amacı doğrultusunda tercih edilir.

Silikon, kabak lifi gibi değişen baş kısmını kullanıcılar diledikleri gibi belirleyebilir. Saplı olması aynı zamanda tutuşu ve kavramayı da kolaylaştırır. Banyo sırasında köpürttüğünüz lifi kullanarak temizlemek istediğiniz vücut kısımlarını ovalamak mümkündür. Saplı banyo lifi kullanmak vücuttaki kan akışını hızlandırır ve cildinizin daha dinç bir görünüme kavuşmasına yardım eder. Ölü derileri ciltten arındıran bir yapıya sahip olan saplı modeller, cildin parlamasını ve canlanmasını sağlar.

Saplı banyo liflerinin tasarım anlamında çeşitleri geniş bir seçenek yelpazesi sunar. Pembe, mavi, lila ve diğer renkleri üzerinde taşıyan saplı modeller olduğu gibi doğal renklerde bulunan türler de mevcuttur. Ürünler arasından beğenilere göre bir seçim gerçekleştirilebilir. Dilediğiniz boyutta, renkte ve yapıda olan saplı banyo lifini edinebilirsiniz. Banyo lifi fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun bir lif ürününü satın alabilirsiniz ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Keselenmek İçin Kullanılan Banyo Süngeri ve Lif Çeşitleri

Banyoda kullanılan yumuşak yapılı lif ve süngerler ile derin temizlik sağlamak adına kese yapılır. Kese yapmak için banyo süngeri ve liflerden yardım alınır. Banyo süngeri kese yapmak adına kullanılan doğal yapılı bir üründür. Gözeneklerin temizlenmesi için banyo süngerlerinden yararlanarak keseleme işlemi yapılabilir. Banyo sabunu veya duş jelleri ile banyo süngerini köpürterek hijyeninizi sağlarken bir yandan da güzel kokularla rahatlamak mümkündür.

Vücudu tahriş etmeden ve zarar vermeden yapacağınız keseleme işlemleri, ölü derilerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar. Ölü derilerin arındırıldığı ve gözenekteki kirlerin atıldığı bir vücutta akne ve sivilce gibi problemler görülmemeye başlar. Batık oluşumunu önlemek için belirli aralıkla keseleme işlemleri yapılabilir. Keseleme için eldiven şeklinde kabak lifinin yanı sıra saplı liflerden yararlanmak mümkündür. Özellikle kabak lifi keselenmek amacıyla sıkça edinilen ve işlevini düzgün biçimde yerine getiren bir üründür.

Düzenli olarak keselenmek vücuttaki kan akışını hızlandıracağı için selülit oluşumunun önüne geçmek için de kullanılır. At kılından üretilen lif de keselenmek için kullanılan diğer bir üründür. Dikdörtgen, kare, oval gibi şekillerde olabilen banyo kese lifleri fiyatları ve modelleri arasından istenilen bir model seçilebilir.

At kılı ve kabak lifi eldiveni, içerisine el yerleştirilerek uygulama yapılabilen pratik bir üründür. İçerisine elinizi geçirerek kese yapmak istediğiniz bölgelerin üstünden geçebilirsiniz. Boyutları değişebilen banyo kese liflerini kullanım kolaylığınızı düşünerek tercih edebilirsiniz.

Birbirinden kullanışlı tasarımları değişen banyo süngeri ve lif çeşitlerini Koçtaş'ta bulabilirsiniz. Değişkenlik gösteren banyo lifi fiyatlarını inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun bir banyo süngeri ve lif modelini kolayca Koçtaş'tan sipariş edebilirsiniz.

Lif ve Süngerler Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Banyo lifi ne işe yarar?

Bu ürünler, çeşitli vücut temizleyicilerle birlikte kullanılan gereçlerdir. Duş jeli ya da sabun gibi cildin temizlenmesini sağlayan maddelerle beraber kullanılarak vücudu kirlerden arındırmaya yarar. Düzenli kullanımda batık oluşumunu önler. Gözeneklerin iyice temizlenmesini sağlayan ürünler, yağlanma problemini ortadan kaldırır. Sıcak suyun altında lif ile temizlenen vücut daha çok oksijen alır.

Banyo lifi ne sıklıkla değiştirilmeli?

Sıklıkla duşa girildiği ve her duşta liflerden yararlanıldığı için belli aralıklarla lifin değiştirilmesi gerekir. Lifin üzerinde kir ve ölü deriler birikir böylece lif zamanla hijyenik olmaktan uzaklaşır. Aynı zamanda nemli ve sıcak bir ortamda duran lif, süreç içerisinde bakteri oluşturmaya başlar. Liflerin 4 ayda bir değiştirilmesi uygun olur.

Banyo lifi nasıl temizlenir?

Kullanım sağlandıkça üzerinde kirler biriken liflerin aralıklı olarak temizlenmesi gerekir. Liflerin saklandığı yerin banyo dışında bir yer olması, bakteri oluşumunu aza indirger. Lifleri haftada bir temizleyerek düzgün biçimde kurumasını sağlamalısınız. Temizliğini sabunla yapabilirsiniz. Daha sonrasında kullanmak adına kuru bir yerde saklayarak hijyenik şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Banyo süngeri ne işe yarar?

Banyo süngeri, banyo esnasında sabun ve duş jeli ile kullanılan ürünler arasındadır. Banyo süngerleri sentetik ve deniz gibi türlerine göre farklı faydalar sağlar. Vücudun parlak, dinç görünmesine yardım eden banyo süngeri; düzenli kullanımda akne ve sivilce oluşumlarını engeller, cildin pürüzsüz olmasını destekler. Bebek banyo süngeri ise bebeklerin temizliğine yardım eder.

Banyo süngeri nasıl kullanılır?

Banyo süngerinin üzerine yeterli miktarda duş jeli ya da sabun konulur. Sonrasında istenen vücut bölgelerinde dairesel hareketlerle temizlik sağlanır. Banyo süngerinin kullanımı bittiğinde düzgün biçimde yıkanması gerekir. Üzerinde kalan köpüklerin durulanması önemlidir. Sonrasında ise mikropların çoğalmasını önlemek için kurutulur. İşlemler tamamlandıktan sonra banyo süngerinin kuru bir yerde muhafaza edilmesi gerekir.

En Çok Satan Lif ve Süngerler Hangileri?

Koçtaş Lif ve Süngerler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Çift Taraflı Banyo Duş Vücut Fırçası Yumuşak Uzun Saplı Sırt Kese Masaj Fırçası Gri
  2. Loofah Havlu Eldiven
  3. Çilek Sabunlu Banyo Lifi
Daha fazla göster
49 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: