150 TL Üzeri Kargo Bedava

Küvet

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Banyoların En Önemli Parçası: Küvet

Küvet çeşitleri, banyoların en önemli parçaları arasında yer alır. Genel olarak yıkanmak özel bir alan elde edilmesini sağlayan ürünler, fonksiyonelliğinin yanı sıra tasarım detaylarıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Banyo yapmak ve rahatlamak için kullanılan ürünler, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde herkesin gereksinimlerine yanıt verir. Boyut, şekil ve malzeme gibi özellikler bakımından birbirinden ayrılan modeller arasından banyolarınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilir, rahatlayabileceğiniz konforlu alanlar yaratabilirsiniz. Bununla beraber ürün seçiminde bulunurken dikkatli olmanız gerekir. Ürünleri banyoya yerleştirdikten sonra çıkartması kolay olmadığı için seçimin dikkatli bir şekilde yapılması önemlidir. Örneğin, seçim yapmadan önce ürünleri günlük banyo ihtiyacı için mi yoksa içinde vakit geçirebileceğiniz rahatlatıcı bir alan için mi satın alacağınızı belirlemeniz gerekir. 

Temel işlevsellikten ek özelliklere kadar pek çok kriter bakımından birbirinden ayrılan ürünler sayesinde aradığınız niteliklere sahip olan modeli kolaylıkla bulabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde gidermeye başlayabilirsiniz. Hem işlevsel hem de şık bir ürün olan küvetler ile banyolarınızın havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Hem klasik hem de modern tasarıma sahip olan modeller arasından kişisel zevkleriniz doğrultusunda seçim yapabilir, ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz. Küvet fiyatları ve seçenekleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, banyolarınızın daha konforlu ve işlevsel alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Küvet Çeşitleri

Ürünler incelendiğinde birçok özellik bakımından birbirinden ayrılan seçenekler olduğu görülebilir. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürün çeşitleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilir, ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlayabilirsiniz:

 • Ürünler genel olarak küvetli duşakabin ya da açık olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Her ürün, kendi içinde bazı avantajlar sunduğu için herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır.
 • Kabinli küvet modelleri ilk olarak duş alırken suyun etrafa sıçramasının önüne geçmesiyle öne çıkar. Genellikle oturabileceğiniz alanlar içerdiği için kabinli modeller oturmalı küvet olarak da isimlendirilir. Duş alırken oturmayı tercih ediyorsanız kabinli modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ayrıca kabinli olanlar ayakta hızlı bir şekilde duş alan kişiler için de idealdir. Suyun banyonun yerlerine sıçramasının önüne geçtiği için rahat bir şekilde hızlıca duşunuzu alabilir, sabahları işe ya da okula gitmeden önce kısa sürede temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Açık olan modeller ise genellikle jakuzi çeşitleri ile benzerlik gösterir. Yatarak ya da yere oturarak duş almayı seviyorsanız açık olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Jakuzi küvet olarak da isimlendirilen ürünler, bazı ek özellikler de sunabilir. Ayrıca ileride istediğiniz zaman etrafına perde monte ederek de değerlendirebilirsiniz.
 • Bazı açık modeller taşınabilir küvet olarak da nitelendirilir. Hafif bir yapıya sahip olan ve silikonla banyonun bir köşesine yapıştırılması zorunlu olmayan ürünler, özellikle taşınırken kullanıcılarına birçok avantaj sunar.
 • Ayaklı küvet çeşitleri, geleneksel görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Çoğunlukla demirden üretilen modellerin dış kaplamasında porselen emaye kullanılır. Banyolarınıza vintage bir görünüm kazandırmak istiyorsanız pençe ayaklı olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca duvardan bağımsız olduğu için banyolarınızı tasarlamak için size özgürlük veren ayaklı modeller, istediğiniz tasarımı elde etmenizi kolaylaştırır. Duvara ister paralel ister dikey koyabilir, istediğiniz detayları pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

Nasıl bir model istediğinizi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza uygun olanı kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Küvet Çeşitleri

Ürünler, boyutlarına göre birbirinden ayrılır. Böylece banyonuzun ölçüleri ne olursa olsun uygun olan modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Boyut seçenekleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünlerin yüksekliklerini incelediğinizde 70 cm, 90 cm, 110 cm ya da 140 cm gibi farklı ölçülere sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Eğer yüksek bir model kullanmak istemiyorsanız 70 cm ya da 75 cm olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla beraber 110 cm ya da 140 cm yükseklikteki modeller daha fazla derinliğe sahip olmasıyla dikkat çeker. Banyo yaparken kabine su doldurmayı seviyorsanız daha yüksek olanlar arasından seçim yapmanız gerekir.
 • Ürünler genişlik bakımından da birbirinden ayrıldığı için her yere kolaylıkla sığdırılabilir. 90 cm 120 cm, 150 cm ya da 200 cm gibi farklı boyut seçeneklerine sahip olan ürünler, farklı ebatlardaki banyolara uyum sağlayabilir. Banyonuzda geniş alanlar varsa 170 cm ya da 200 cm gibi ölçülere sahip olan ürünler arasından seçim yapabilir, geniş alanlarınızı zarif bir şekilde doldurabilirsiniz. Dar banyolarda ise ölçülerinize göre 90 cm ya da 100 cm ölçülerindeki modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Derinlik de ürünleri birbirinden ayıran özellikler arasında yer alır. 45 cm ya da 55 cm derinliğe sahip olan ürünler, herkesin rahatlıkla banyosunu yapabileceği geniş alanlar elde etmesini sağlar.

Küvet ölçüleri sahip olduğu çeşitlilik sayesinde herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır. Banyonuzun ölçülerini ve duş almak için ihtiyacınız olan alanı belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Şekillerine Göre Küvetler

Küvetler şekillerine göre de birbirinden ayrılır. Şekil, yalnızca görsel olarak değil pratik nedenlerden dolayı da dikkat edilmesi gereken faktörler arasında yer alır. Bazı şekiller daha ergonomik bir yapıya sahip olduğu için duş alan kişiler kendisini içinde daha rahat hissedebilir. Aşağıda yer alan listeyi inceleyerek şekillerin özellikleri hakkında bilgi alabilir, her biri farklı bir detaya sahip olan şekiller arasından size hitap edeni kolaylıkla bulabilirsiniz:

 • Dikdörtgen olan modeller, çağdaş tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplar. Banyolarına modern bir görünüm kazandırmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Çok yönlü olmasının yanı sıra yerden tasarruf elde edilmesine yardımcı olduğu için dar alanlar için idealdir. Ek olarak temiz görünümüyle minimalist detaylar elde etmek isteyen kişilere hitap eder.
 • Oval küvet çeşitleri, genellikle ayaklı modellerde görülür. Vücudun şekline uyum sağladığı için oval modeller ergonomik parçalar arasında değerlendirilir.
 • Seçenekleri incelediğinizde yuvarlak modeller de olduğunu görebilirsiniz. Yuvarlak küvet boyutları çoğunlukla diğerleriyle kıyaslandığında daha küçüktür. Kompakt bir yapıya sahip olduğu için banyolarda çok fazla yer kaplamaz.
 • Kare küvet çeşitleri, dikdörtgen olanlarla kıyaslandığında her köşesi eşit uzunlukta olan modellerden oluşur. Dikdörtgende olduğu gibi yerden tasarruf elde edilmesini sağlar. Duvar boyunca ya da köşelerde yer kaybetmeden banyo alanı yaratmanızı mümkün hale getirir.
 • Modelleri incelediğinizde köşe alanları için özel olarak dizayn edilen seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. Çeyrek daire görünümünü andıran modeller, uygun ölçülerde tercih edilirse alanlarınızı iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur.

İstediğiniz bir şekil varsa seçenekler arasından kolaylıkla bulabilir, banyolarınızda aradığınız konforu elde edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra küvet fiyatları ve seçeneklerini inceleyebilir, aradığınız ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Küvet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küvet seçimi yaparken bazı kriterlere dikkat etmeniz önemlidir. Ürün seçimini nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeye göz atmaya başlayabilirsiniz:

 • Seçim yapmadan önce ilk olarak banyolarınızın alanını iyi bir şekilde ölçmeniz gerekir. İhtiyacınız olan boyutları belirledikten sonra seçenekleri incelemeye başlayabilirsiniz.
 • Hangi şeklin sizin için uygun olduğuna da karar vermeniz önemlidir. Kare, dikdörtgen, oval ya da yuvarlak gibi farklı şekillerde üretilen modeller arasından kişisel zevklerinize göre seçim yapabilirsiniz.
 • Malzeme de ürünler arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. Porselen olanlar kolay bir şekilde temizlenebilmesiyle öne çıkar. Emaye kaplı olanlar ise dayanıklılığıyla öne çıkar. Mermer küvet çeşitleri, hem şık hem de konforlu bir parça arayanlar için iyi bir seçimdir. Akrilik ise yüksek dayanıklılığı ve parlak yüzeyi ile dikkat çeker. Akrilik, kolay bir şekilde şekil verilebilen bir malzeme olduğu için hemen hemen her formda bulunabilir.
 • Seçim yaparken duşakabine ihtiyacınız olup olmadığını da belirlemeniz gerekir. Bazı küvet duşakabin içerirken bazılarında böyle bir bölüm yer almaz. Seçim yaparken bu detaya da dikkat etmeniz gerekir.

Nasıl bir ürün istediğinizi belirledikten sonra banyo küvet fiyatları ve seçenekleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, banyolarınızı dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Koçtaş’ta bulunan birbirinden farklı ürünler sayesinde aradığınız küvet modeline kolaylıkla erişebilirsiniz.

Küvet Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Jakuzi ve küvet arasındaki fark nedir?

Jakuzi daha çok dinlenme ve eğlence amaçlı kullanılırken küvet çeşitleri temel olarak banyo yapmak için kullanılır. Küvetler Bluetooth ya da LED ışıklar içermezken jakuziler için bu özellikler olmazsa olmazlar arasında yer alır. Küvet modelleri genellikle her evde bulunurken jakuziler dinlenme gibi özel amaçlar doğrultusunda satın alınır. Kullanım amacınızı belirledikten sonra ürünler arasından kolaylıkla seçim yapabilir, banyo deneyiminizi konforlu hale getirebilirsiniz.

Banyo küveti nasıl temizlenir?

Ürünlerin temizlenmesi malzemeden malzemeye değişkenlik gösterebilse de genel olarak bütün modeller kolay bir şekilde temizlenebilir. Banyolarınızda lekeler olduğunu fark ettiğinizde ilk olarak üzerine sıcak su dökerek lekeyi çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız ürünün materyaline uygun banyo malzemeleri kullanarak da temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Küvet alırken nelere dikkat etmeli?

Ürün seçiminde bulunurken dikkat edilmesi gereken birçok kriter vardır. İlk olarak ürünleri yerleştireceğiniz yerin ölçülerini belirlemeniz gerekir. Ardından hangi şeklin sizin için uygun olduğuna karar vermelisiniz. Duşakabinli mi duşakabinsiz mi kullanacağınızı belirledikten sonra alternatifleri incelemeye başlayabilirsiniz. Koçtaş çeşitliliği sayesinde aradığınız özelliklere sahip olanı kolay bir şekilde bulabilir, ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz.

En Çok Satan Küvet Hangileri?

Koçtaş Küvet kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Letto Küvet
 2. Sydney Ön Ve Yan Panelli Küvet
 3. Jasmin Ön Ve Yan Panelli Küvet 130 X 70
 4. Cabrillo 170*70 Ön Ve Yan Panelli Küvet
 5. Pera Mini Küvet
Daha fazla göster
520 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: