200 TL Üzeri Kargo Bedava

Kesme Tahtası

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Mutfakların Olmazsa Olmazı Kesme Tahtası Modelleri

Kesme tahtası çeşitleri mutfaklarda hemen hemen her tarifte kullanılan önemli ürünler arasında yer alır. Mutfakların kıymetli bir gereci olan ürünler, tarifleri daha rahat ve pratik bir şekilde yapmanızı mümkün hale getirir. Kesme tahtası çeşitleri üzerinde salatadan tavuğa, etten meyveye kadar birçok farklı malzemeyi doğramanıza imkan tanıdığı için oldukça fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Tariflerin vazgeçilmez bir parçası olan ürünler, her mutfakta olması gereken önemli ekipmanlar arasında yer alır. Kesme tahtası çeşitlerini incelediğinizde farklı tasarım detaylarına sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. 

Bazı modeller karpuz benzeri farklı şekillere sahipken bazıları zarif ve sade bir tasarıma sahiptir. Herkesin beğenebileceği tasarım alternatiflerine sahip olan kesme tahtası çeşitleri, mutfaklarınıza hem işlevsel hem de şık parçalar kazandırmanıza yardımcı olur. Bununla beraber farklı malzemelerden üretilmesiyle de herkesin istediği ürüne kolay bir şekilde ulaşmasına olanak tanıyan ürünler, kullanıcılarının her türlü gereksinimini pratik bir şekilde gidermesini mümkün hale getirir. Gıdaların üzerinde güvenli bir şekilde kesilebileceği biçimde özel olarak dizayn edilen kesme tahtası modelleri, mutfakların önemli parçaları arasında yer alır. 

Ayrıca farklı boyutlarda üretildiği için de tezgahlarınızın üzerinde rahat bir biçimde kullanabileceğiniz ürünler, aradığınız ebatlardaki modele kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Mutfak tezgahlarınızın ya da masalarınızın ebatlarını göz önünde bulundurarak seçenekler arasından tercihte bulunabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde giderebilirsiniz. Kesme tahtası fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız özellikleri sunan ürünlere anında ulaşabilir, mutfaklarınızın önemli bir parçasına kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Uygun kesme tahtası fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden karşılamaya başlayabilir, malzemelerinizi istediğiniz gibi kesebileceğiniz ürünler sayesinde tariflerinizi pratik bir biçimde yapabilirsiniz.

Kesme Tahtası Çeşitlerinin Sunduğu Avantajlar

Kesme tahtası modelleri sahip olduğu özellikler sayesinde kullanan kişilere birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin fonksiyonelliği ve mutfaklara kazandırdığı avantajlar hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin işlevselliğine dair fikir edinebilirsiniz.

 • Ürünler ilk olarak malzemelerinizi masa ya da tezgah gibi yüzeylere zarar vermeden rahat bir şekilde doğramanızı mümkün hale getirir. Her ne kadar malzemelerinizi tezgahlarınızın üzerinde doğrayabilseniz de bıçaklar tezgahlarınıza zarar verebilir, çizebilir ve yapılarını bozabilir. Bununla beraber ürünler yüzeyleri koruma altına alarak masalarınızın ya da tezgahlarınızın zarar görmesinin önüne geçer. Böylece sahip olduğunuz alanlarda bıçak darbesi kaynaklı yaşanabilecek problemleri engellemenizi mümkün hale getirir.
 • Granit gibi malzemelerden üretilen tezgahlar limon suyu ile temas ettiğinde yapısal bozulmalara uğrayabilir. Bununla beraber ürünler sayesinde tezgahlarınıza zarar verebilecek malzemelerin onlarla temas etmesini engelleyebilir, daha rahat bir kullanım elde edebilirsiniz.
 • Ürünleri incelediğinizde modellerin farklı malzemelerden üretildiğini görebilirsiniz. Kesme tahtası ahşap ya da cam benzeri farklı malzemelerden üretilmesiyle herkesin istediği tasarımı kolay bir şekilde bulmasını mümkün hale getirir. Özel olarak aradığınız bir malzeme varsa seçenekler arasından kolay bir şekilde bulabilir, mutfaklarınızın eksik parçalarını pratik bir biçimde tamamlayabilirsiniz.
 • Kesme tahtası modellerinin bazıları lavaboların kenarında kullanabilecek şekilde özel olarak tasarlanır. Bu ürünler, doğranan malzemelerin kabuklarını kolay bir şekilde lavabonun içine atmanızı mümkün hale getirir. Böylece mutfak tezgahlarınızın üzerini çok fazla dağıtmadan istediğiniz gibi değerlendirebilir, malzemelerinizi dilediğiniz gibi soyabilirsiniz.
 • Ürünler restoranlardan otellere, kafelerden evlere kadar mutfağın olduğu hemen hemen her yerde kullanılabilir. Malzemeler üzerinde daha rahat bir şekilde işlem yapılmasını mümkün hale getiren ürünler, mutfakların önemli parçaları arasında bulunur. Profesyonellerden ev aşçılarına kadar herkesin tariflerini daha rahat bir şekilde yapmasını mümkün hale getirmesiyle geniş bir kitleye hitap eder.
 • Seçenekleri incelediğinizde kesme tahtası seti gibi birkaç farklı parçanın bir arada satışa sunulduğu modeller olduğunu görebilirsiniz. Genellikle farklı ebatlarda olan tahtaların bir arada sunulduğu ürünler, her türlü ihtiyacınızı pratik bir şekilde gidermenizi mümkün hale getirir. Örneğin, soğan limon doğramak ya da kesmek istediğinizde küçük olanları, patates doğramak istediğinizde ise büyük olanları kullanabilir, gereksinimleriniz doğrultusunda setlerin içindeki doğru ebatlardaki modelleri tercih edebilirsiniz.

Farklı kullanım şekillerine uyum sağlayacak biçimde özel olarak dizayn edilen ürünler arasından gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapabilir, mutfaklarınızın eksik parçalarını pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kesme tahtası fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik kazandırabilirsiniz. Tatlı, tuzlu ya da yemek fark etmeksizin her türlü tarifte kullanabileceğiniz ürünler ile günlük hayatınıza işlevsellik katabilir, kesim yaptığınız yüzeyleri bıçak darbelerine karşı korunaklı hale getirebilirsiniz.

Kesme Tahtası Modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kesme tahtası modellerini kullanırken aşağıdaki bilgileri aklınızda bulundurmanız önerilir;

 • İlk olarak et kestiğiniz bir ürün üzerinde balık kesmeniz önerilmez. Özellikle restoranlarda genellikle farklı malzemeler için farklı kesme tahtası modelleri kullanılır. Örneğin, kahverengi tonlarında olan ürünlerde et, siyah olanlarda tavuk ve beyaz olanlarda balık doğrayabilirsiniz. Ürünler, sahip olduğu renk çeşitliliği sayesinde ürünleri malzemelere özel olarak ayırmanızı mümkün kılar. Bununla beraber ürünleri herhangi bir et türündeki malzemeyi doğradıktan sonra farklı malzemeleri doğramak için de kullanmanız önerilmez. Örneğin, ürünlerin üzerinde et doğradıysanız sonrasında soteleme yapmak için kullanacağınız sebzeleri üzerinde doğramanız tavsiye edilmez. Çünkü etin bakterileri sebzeye geçebilir ve istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Ürünleri sonrasında başka bir malzeme ile kullanmadan önce iyi bir şekilde temizlemeniz ve ardından öyle kullanmanız önerilir.
 • Günlük hayatınızda sıklıkla ekmek tüketiyorsanız bazı ürünleri sadece ekmek kesmek için ayırabilirsiniz. Ekmek kesme tahtası belirleyerek günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz. Her seferinde yeni bir tahta ortaya çıkartmaktansa belirli bir ürünü ekmek kesme tahtası olarak belirlerseniz günlük hayatta daha rahat bir şekilde kesim işlemini tamamlayabilirsiniz. Bununla beraber ürünlerin üzerinde ekmek doğradıktan sonra suyla durulamanız önerilir. Üzerindeki ekmek kırıntılarını ortadan kaldırdıktan sonra ürünleri tekrardan tezgahlarınızın üzerine ya da sakladığınız yere koyabilirsiniz. Eğer ekmek kırıntıları üzerinde kalırsa mutfağınızı karınca basabilir ve istemediğiniz durumlar yaşanabilir.
 • Kesme tahtası çeşitleri mutfağın olmazsa olmaz parçaları arasında bulunur ve herhangi bir yemeği onlar olmadan neredeyse hazırlamak imkansız gibi görünür. Doğru bir doğrama yüzeyine sahip olunduğunda et, sebze ya da meyve fark etmeksizin her türlü malzemeyi olması gereken şekil ve boyutlarda rahat bir şekilde doğrayabilirsiniz. Bununla beraber ürünlerin üzeri bakterilerin gelişebileceği bir ortam oluşturduğu için ürünleri kullanmadan önce temiz olduklarından emin olmanız önerilir.
 • Gıdalarınızı güvenli ve temiz bir ortamda işlemek istiyorsanız mutfağınızın ve kullandığınız ekipmanların da temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Ürünlerin üzerinde kesim yaptığınız gıdaların kirlenmemesi, mikroorganizmaların malzemelerin üzerinde gelişmemesi ve daha hijyenik bir ortam oluşturmak için ürünlerin temizliğine özen göstermeniz gerekir. Bundan dolayı mutfaklarınızda farklı malzemeler için özel kesme tahtası modelleri belirleyerek bakterilerin malzemelerinize geçmesini engelleyebilirsiniz.
 • Bakteriler eskimiş ürünlerinizin oyukların ya da aralarında kolay bir şekilde saklanabileceği için çatlamış ya da çizilmiş ürünlerinizi çöpe atmanız ve yerine yenisini almanız gerekir. Özellikle ahşap gibi yüzeyler bozulduğunda ürünlerin içinde bakteriler üreyebilir. Çatlamış ya da kırılmış ürünlerinizin üzerine et veya balık kestiğinizde bakteriler oyukların arasına girerek orada siz görmeden rahatça büyüyebilir. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçmek içinse eskimiş, yıpranmış ve delinmiş ürünlerinizi değiştirmeniz tavsiye edilir.
 • Eğer ürünleri elde yıkamayı tercih ediyorsanız temizledikten sonra doğru bir şekilde kuruttuğunuzdan emin olmanız gerekir. Ürünlerin ıslak bir şekilde mutfak dolaplarına kaldırılması önerilmez. Ürünleri yıkadıktan sonra lavabolarınızın yanında bekleterek kurumalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca temiz bir havlu ya da peçete yardımıyla ürünlerin üzerinde kalmış olan suları alabilirsiniz. Bununla beraber mutfağınızda kurulama bezi kullanıyorsanız bu bezleri düzenli aralıklarla temizlediğinizden emin olmanız gerekir.
 • Ürünleri elde yıkamayı tercih ediyorsanız sabun ya da kullandığınız kimyasalları iyi bir şekilde temizlediğinizden emin olmanız gerekir. Durulayarak kimyasalları ve suları ürünlerin üzerinden temizledikten sonra kurulayabilirsiniz. Eğer kullandığınız malzemeleri ürünlerin üzerinden iyi bir şekilde temizlemezseniz sonrasında doğradığınız malzemelere geçebilir ve istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.
 • En sağlıklı kesme tahtası kullanım şeklinize göre belirlenir. Örneğin, kullandığınız tahtaları yıkamayı unutursanız ne kadar sağlıklı bir yapıya sahip olursa olsun hijyenik yapısını kaybeder. Bundan dolayı ürünleri dikkatli bir şekilde kullanmalı ve malzemelerinizi üzerine koymadan önce temiz olduklarından emin olmalısınız. Ayrıca ürünleri sakladığınız yerler de sağlık koşullarını etkileyen faktörler arasında yer alır. Ürünleri tozlu bir yerde muhafaza etmeniz önerilmez. Eğer toz alabilecek bir yerde ürünleri saklıyorsanız kullanmadan önce suyla durulamanız ve ardından kurulamanız önerilir.

Mutfakların vazgeçilmez parçaları arasında bulunan ürünler doğru bir şekilde kullanıldığında yaşam alanlarınızın daha fonksiyonel hale gelmesine yardımcı olur. Kesme tahtası fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, dikkatli bir şekilde kullanarak malzemelerinizi istediğiniz gibi doğramaya başlayabilirsiniz. Ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanmak istiyorsanız temizliğini doğru bir şekilde yapmalı ve mutfaklarınızı hijyenik bir şekilde tutmalısınız.

Özelliklerine Göre Kesme Tahtası Çeşitleri

Her ne kadar ürünler basit bir mutfak gereci olarak gözükse de seçenekleri incelediğinizde kesme tahtası modellerinin bazı özellikler bakımından birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. Ürünlerin özelliklerine dair daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Seçenekleri incelediğinizde düz, ayaklı, hazneli, lavabo kenarı ya da katlanır gibi çeşitli özelliklere sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece ürünler arasından istediğiniz nitelikleri sunan parçalara pratik bir şekilde ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.
 • Ayaklı kesme tahtası çeşitleri ürünlerin direkt olarak yüzeye temas etmesini istemeyen kişiler için ideal bir yapıya sahiptir. Ürünlerin alt bölümlerinde ayaklar yer alır ve böylece tahtalarınızın yüzeyle direkt olarak temas etmez. Bu sayede ürünlerin alt bölümüne ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri yerleştirebilirsiniz. Ayrıca ürünlerin stantları olduğunda kullanımları da kolaylaşabilir. Kesme tahtası standı modelleri arasından istediğiniz nitelikleri sunan ürünlere ulaşabilir, günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz. Ayaklı kesme tahtası fiyatları ve seçenekleri arasından pratik ürünlere anında ulaşabilirsiniz.
 • Tepsili kesme tahtası çeşitleri diğerleriyle kıyaslandığında farklı bir tasarıma sahip olmasıyla öne çıkar. Hazneli kesme tahtası olarak da nitelendirilen ürünlerin alt bölümlerinde ek bir alan yer alır. Diğerleriyle kıyaslandığında biraz daha kalın bir yapıya sahip olan ürünlerin alt kısımlarında bulunan alanlar doğrama işlemlerini daha pratik bir şekilde yapmanızı mümkün hale getirir. Malzemelerinizi doğradıktan sonra ürünlerin alt bölümünde yer alan tepsileri çıkararak malzemeleri içine atabilir, ayrı bir kaba aktarmanıza gerek kalmadan tahtalarınızı rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Daha az bulaşık çıkmasını sağlayan ürünler, aynı zamanda tepsinin üzerini daha kolay bir şekilde boşaltmanızı sağlar. Böylece malzemelerinizi kısa süre içinde doğrayabilir, belirli bir alana ayırabilir ve tarifleriniz için hazır hale getirebilirsiniz. Fonksiyonel yapısıyla öne çıkan tepsili modeller, bu yönüyle birçok kişi tarafından tercih sebebi haline gelir.
 • Esnek kesme tahtası çeşitleri ise yoga matı ile benzer bir tasarıma sahiptir. İsminden de anlaşılabileceği gibi esnek bir yapıya sahip olan ürünler, herhangi bir yerde rahat bir şekilde kullanılabilir. Katlanabilir bir yapıya sahip olan esnek tahtalar, açıldıktan sonra düz şekillerini muhafaza edebilmesiyle günlük hayata işlevsellik katar. Ayrıca ürünleri istediğiniz yerde rahat bir şekilde saklayabilir, dolaplarınızın içinde yer tutmamalarını sağlayabilirsiniz. Genellikle ince bir yapıya sahip olan ürünler, malzemelerinizi istediğiniz alanda rahatlıkla doğramanızı mümkün hale getirir. Örneğin, pikniğe çıkacaksanız ve salatalık gibi malzemelerinizi taze bir şekilde doğramak istiyorsanız esnek bir yapıya sahip olan modeller sizin için iyi bir seçenek olabilir. Farklı yapısı ve işlevselliğiyle öne çıkan ürünler, mutfaklarınızda istediğiniz işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirmenizi mümkün hale getirir.
 • Katlanır kesme tahtası çeşitleri de farklı bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Ürünleri ilk önce düz bir şekilde kullandıktan sonra ardından üzerinde gösterilen çizgilerden katlayabilir, malzemelerinizi dilediğiniz yere rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Katlanabilir bir yapıya sahip olan ürünler, doğranan malzemeleri direkt olarak tencerelere ya da istediğiniz kapların içine aktarmanızı mümkün hale getirir. Üzerinde bulunan çizgiler sayesinde ürünlerin nereden katlandığını kolaylıkla görebilir, istediğiniz kullanımı kısa süre içinde elde edebilirsiniz.
 • Klasik yapıya sahip olan ürünler de kendi içinde bazı avantajlar sunar. Katlanma ya da esneklik gibi özellikler sunmasa da klasik tipteki tahtalar hemen hemen her mutfakta yer alan ürünler arasında bulunur. Mutfak kesme tahtası denildiğinde akla ilk gelen klasik modeller, malzemelerinizi pratik bir şekilde istediğiniz hale getirmenizi mümkün hale getirir. Rahat kullanımı ve işlevselliğiyle öne çıkan ürünler, birçok kişi tarafından tercih edilir.

En iyi kesme tahtası kişiden kişiye değişiklik gösterse de her model kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar. İstediğiniz özellikleri belirledikten sonra seçenekler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, mutfaklarınızın daha fonksiyonel alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Kesme tahtası fiyatları ve alternatifleri arasından gereksinimleriniz doğrultusunda tercihte bulunabilir, malzemelerinizi dilediğiniz gibi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Kesme Tahtası Çeşitleri

Kesme tahtası çeşitlerini incelediğinizde ürünlerin farklı malzemelerden üretildiğini görebilirsiniz. Böylece istediğiniz yapıya ve görünüme sahip olan ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünlerin hangi materyallerden üretildiği ve malzemelerin ürünlere ne kazandırdığı hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Seçenekleri incelediğinizde cam, bambu, ahşap, mermer, plastik, silikon, akrilik ya da porselen gibi farklı malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Her malzeme ürünlerin farklı bir özellik kazanmasını sağlamasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Böylece aradığınız nitelikleri sunan ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Ahşap kesme tahtası çeşitleri popüler alternatifler arasında yer alır. Ahşap kesim tahtası çeşitleri ilk olarak şık detayları ve doğal görünümleriyle dikkatleri üzerinde toplar. Dayanıklı ve güvenilir bir malzeme olan ahşap, uzun süreli bir kullanım elde edilmesini mümkün hale getirir. Bununla beraber ahşabın bakımının kolay olduğunu da bilmeniz gerekir. Ahşaptan üretilen ürünler kolay kolay kirlenmese de ürünler kirlendiği zaman onları elinizde yıkamanız önerilir. Bıçakları köreltmeyen bir yapıya sahip olan ahşap modeller, bu yönüyle de mutfak gereçlerinizin zarar görmesinin önüne geçer. Doğal antibakteriyel özelliklere sahip olan ahşap sayesinde malzemelerinizi güvenle doğrayabilir, istediğiniz hale getirebilirsiniz. Bununla beraber ürünlerin bakımını doğru bir şekilde yapabilmeniz için belirli aralıklar ile yağlamanız gerekebileceğiniz bilmelisiniz.
 • Kesme tahtası cam malzemeden üretildiğinde farklı bir görünüm kazanır. Genellikle dekoratif görüntülerinden dolayı tercih edilen cam kesme tahtası modelleri, kendine has görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Temizlemesi oldukça kolay olduğu için camdan üretilen modeller birçok kişi tarafından tercih edilir. Nemli bir bez ve hafif durulama işleminin ardından cam kesme tahtası çeşitleri rahat bir şekilde temizlenebilir. Hijyenik bir yapıya sahip olması da camdan üretilen modellerin öne çıkan tarafları arasında bulunur. Plastik benzeri malzemeler ile kıyaslandığında cam daha dayanıklıdır. Bununla beraber cam tahtalar kullanıldığında bıçaklarınız körelebilir, kalitelerinde bozulmalar meydana gelebilir. Camdan üretilen modeller ıslandığında kayganlaşabileceği için ürünleri her zaman kuru bir şekilde kullanmanız önerilir.
 • Bambu kesme tahtası modelleri de natürel dokusuyla dikkatleri üzerinde toplar. Seçenekleri incelediğinizde dikdörtgen ya da yuvarlak kesme tahtası modelleri olduğunu görebilirsiniz. Bıçaklara karşı oldukça nazik bir yapıya sahip olan bambu, keskin mutfak gereçlerinizin yapılarının bozulmasının önüne geçer. Bununla beraber hafif bir yapıya sahip olması da bambuyu birçok kişi tarafından tercih sebebi haline getirir. Örneğin, hafif ve büyük kesme tahtası modelleri arasından seçim yapmak istiyorsanız bambudan üretilenler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca bambu, suya karşı dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için ıslak malzemelerinizi de güvenli bir şekilde doğrayabileceğiniz bir kullanım sunar. Bazı modelleri incelediğinizde ise bulaşık makinesinde yıkanabildiklerini görebilirsiniz.
 • Plastik kesme tahtası çeşitleri bulaşık makinesinde herhangi bir problem yaşanmadan rahat bir şekilde yıkanabilmesiyle öne çıkar. Ayrıca kesme tahtası plastik malzemeden üretildiğinde kullanıcılarına birçok renk seçeneği sunar. Genellikle hafif bir yapıya sahip olan plastik, gün içinde sıklıkla tahtalara ihtiyaç duyuyorsanız sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bununla beraber plastikten üretilen modellerin ahşap benzeri malzemeler ile kıyaslandığında daha hızlı bir şekilde çizilebileceklerini bilmeniz gerekir. Plastik kesme tahtası renkli bir yapıya sahip olduğu için mutfaklarınıza istediğiniz görünümü kazandırmanızı kolaylaştırır. Akrilik kesme tahtası çeşitleri birçok farklı seçeneğe sahip olduğu ve pratik bir kullanım sunduğu için sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Uygun plastik kesme tahtası fiyatları sayesinde rahat ve pratik bir kullanıma sahip olan ürünlere anında erişebilirsiniz.
 • Silikon kesme tahtası çeşitleri de plastik gibi geniş bir renk yelpazesi sunar. Bununla beraber diğer malzemeler ile kıyaslandığında daha esnek bir yapıya sahip olan silikon, rahat kullanımıyla öne çıkar. Silikon kendiliğinden yumuşak bir yapıya sahip olduğu için bıçaklara zarar vermez. Esnek bir yapıya sahip olduğu için silikondan üretilen ürünlerin üzerinde doğradığınız malzemeleri dilediğiniz yere rahat bir şekilde aktarabilirsiniz. Yıkamasının kolay olması da silikonun öne çıkan tarafları arasında bulunur. Bununla beraber diğerleriyle kıyaslandığında lekelenmeye daha meyilli olduğunu bilmeniz gerekir.
 • Mermer kesme tahtası çeşitleri kendine has görünümüyle öne çıkar. Damarlı tasarımı sayesinde mutfak tezgahlarının üzerine hem şık hem de işlevsel parçalar katmak isteyen kişilerin tercih ettiği seçenekler arasında bulunur. Hijyenik yapısıyla dikkat çeken mermer, genellikle gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu için üzerinde kestiğiniz malzemeler ürünlerin içine geçmez. Böylece ürünleri et kesme tahtası olarak kullanabilirsiniz. Gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu için genellikle üzerinde bakteri tutmayan mermer, kolay bir şekilde temizlenebildiği için de et tipi malzemeler için idealdir.
 • Porselen kesme tahtası modelleri yoğun kullanımlar için idealdir. Çizilmelere ya da kimyasallara karşı dayanıklı olan porselen, gözeneksiz yapıları sayesinde içerisine yemeklerin kokusunu çekmez. Böylece hem rahat bir şekilde temizlenebilir hem de hijyenik bir kullanım sunar.

Koçtaş’taki kesme tahtası fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, mutfaklarınızın daha işlevsel hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Porselen, mermer ya da ceviz kesme tahtası modelleri arasından aradığınız malzemeye kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kesme Tahtası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kesme Tahtası Nasıl Olmalı?

Ürünler rahat bir şekilde kullanılabilecek ve bıçaklarınıza zarar vermeyecek bir yapıya sahip olmalıdır.

Kesme Tahtası Hangi Ağaçtan Olmalı?

Genellikle ürünler kayın ya da akçaağaç gibi sert bir yapıya sahip olan ağaçlardan üretilir.

Kesme Tahtası Nasıl Temizlenir?

Ürünlerin nasıl temizleneceği malzemelerine göre değişiklik gösterse de hemen hemen çoğu tahta bulaşık makinesinde yıkanabilecek bir yapıya sahiptir.

Ahşap Kesme Tahtası Nasıl Temizlenir?

Ürünlerin genellikle elde temizlenmesi önerilir. Bununla beraber ürünleri iyi bir şekilde temizlediğinizden emin olmadan tekrardan kullanmanız tavsiye edilmez.

Plastik Kesme Tahtası Nasıl Temizlenir?

Plastikten üretilen modeller genellikle bulaşık makinesinde yıkanabilecek bir yapıya sahiptir.

Hangi Kesme Tahtası Sağlıklı?

Ürünlerin hepsi kendi içinde bazı avantajlar sunduğu için sizin için hangi malzemenin daha uygun olduğunu belirledikten sonra seçenekler arasından güvenle kullanabileceğiniz modellere ulaşabilirsiniz.

En Çok Satan Kesme Tahtası Hangileri?

Koçtaş Kesme Tahtası kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Schafer Vera Montana Kesme Tahtası-1 Parça-kahve
 2. Bambu Kesme Tahtasi 22*32*1.8
 3. Bambu Kesme Tahtası - 30 Cm
 4. Cam Kesme Tahtası, Kalın Ve Kırılmaz Cam - Vintage Mantar - 21*30cm, Doğrama Tahtası, Mutfak Dekoru
 5. Renkli Tuval | Cam Kesme Tahtası | 25 Cm X 35 Cm
Daha fazla göster
694 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: