150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kesme Tahtası

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kesme Tahtaları

Mutfaklarda yemek hazırlığı yapılırken birçok yardımcı alet ve gerece ihtiyaç duyulmaktadır. Bunların arasında yer alan  kesme tahtaları mutfaklarda çalışmayı kolaylaştırmanın yanı sıra yemek yapmayı da basitleştiren gereçler arasında yer alır.

Püf Noktası: Kesme Tahtalarını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?  

Kesme tahtasının yüzeyi ne çok sert ne de çok yumuşak olmalı. Kesme tahtası modelleri, üzerinde kesilecek ürüne göre seçilmelidir. Mutfak  kesme tahtaları geniş ürün çeşitlerine sahiptir. Ahşap, plastik, bambu, çelik, mermer ve cam olmak üzere altı çeşidi bulunur. Ahşap ve plastik kesme tahta modelleri en çok tercih edilenlerdir. Diğer modellere göre bıçağın formunu koruyan ve kesme işlemini kolaylaştıran tahtalardır. Plastik kesme tahtaları, üzerinde kesim işlemi kolay yapılabilen ve bulaşık makinesinde yıkanabilen ürünlerdir.  Cam kesme tahtası modelleri özellikle et, balık ve tavuk ürünlerinde tercih edilir. Sağlık ve hijyen açısından son derece güvenilirdir. Mermer kesme tahtası modelleri ise gıdaların bakteri ve mikrop kapmaması için güvenilir ürünlerdir. Çelik kesme tahtaları kolay şekilde temizlenir.  Bambu kesme tahtası çeşitleri yüksek basınçta sıkıştırılmış otlardan meydana getirilir. Temizlendikten sonra kolay kuruması sayesinde üzerinde bakteri bulundurmaz.

Kesme Tahtalarının Temizliği İçin Pratik Bilgiler 

Kesme tahtalarının temizliğine çok dikkat etmek gerekir. Özellikle et, balık ve tavuk doğradıktan sonra mutlaka temizlenmesi gerekir. Ancak kesinlikle bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu gibi kimyasal temizleyicilerle temizlemeyiniz. Temizlikleri için mutlaka doğal ürünler tercih edilmelidir. Yüzeyi limon ile silinip, sirke ile yıkanmalıdır. Sirke ile yıkanan tahta, soğan ve sarımsak gibi ürünlerin kokularını da gidermeye yardımcı olacaktır. Kesme tahtasının üretim malzemesine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Mermer kesme tahtası biraz daha yüksek fiyatlara satılırken, plastik kesme tahtaları daha uygun fiyat aralığındadır. Ahşap kesme tahtalarında fiyatlar ağacın kalitesine ve antibakteriyel özelliğine göre değişiklik gösterir.

Siz de kesme tahtaları arasından ihtiyacınıza en uygun ürünü Koçtaş’ta, üstelik Online alışveriş konforuyla bulabilir, tek tıkla sepetinize ekleyebilirsiniz. 

En Çok Satan Kesme Tahtası Hangileri?

Koçtaş Kesme Tahtası kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Bambu Kesme Tahtası - 36 Cm
  2. Digithome Granit Desenli Cam Kesme Tahtası Cam Kesme Tablası Siyah 40x30 Cm Ard-0023
  3. Bambu Kesme Tahtası - 30 Cm
  4. Plast Art Karpuz Kesim Panosu DC-715
  5. Taboo Kesme Sunum Tahtası 20x29 cm
Daha fazla göster
33 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: