750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
24 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Uzatma Kabloları

Uzatma Kabloları

Elektriğin hayatımızın her aşamasında kullanılması ile dış mekânlarda da elektrikli cihazları kullanır hale geldik. Bu durumun sağlanabilmesi için en ideal çözüm de  uzatma kabloları… Uzatma kabloları elektrik olmayan ve elektriğe ihtiyaç duyulan yerlere enerji sağlamak için kullanılan kablolardır.  Uzatma kablosu ile hızlı, pratik ve geçici bir şekilde istenilen yere elektrik ulaştırılması mümkün olur. İç kısımda ya da başka bir alanda bulunan prizden sağlanan elektrik enerjisini istenilen alana ulaştırılması sağlar.

Birbirinden İşlevsel Uzatma Kablosu Çeşitleri

Uzatma kabloları kullanıldıkları alanlara ve tasarım özelliklerine göre değişik seçeneklere sahiptir. Kablonun ucunda bulunan priz sayısı ve kablo uzunluğu değiştirilerek farklı kablo seçenekleri oluşturulur.  3’lü uzatma kablosu en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Beş ve altı adet prizi bulunan modeller de üretilmektedir. Kablo uzunluğu bakımından 1,5 metreden başlayarak 50 metreye kadar uzatması bulunan kablo seçenekleri bulunur. Sadece uzatma kablosu olarak kullanılmak istenilen ürünler için  tekli uzatma kablosu tercih edilebilir. Bu kablolar uç uca eklenerek istenilen uzunluğa erişilmesi sağlanabilir.

Makaralı uzatma kablosu özellikle uzun kablolar için kullanılan, kablonun düzgün şekilde sarılmasını sağlayan sistemi bulunan çeşitleridir. Makara sistemi kolay şekilde açılmasını ve sarılmasını sağlar.  Makaralı kablo seçenekleri 5 metreden 50 metreye kadar seçeneklere sahiptir. Bu sistemler makarası ile birlikte sunulduğu gibi ayrı olarak da sunulabilir.  Kablo makarası satın alarak elinizdeki uzatma kabloları için değerlendirebilirsiniz.

Bahçe ve benzeri yerlerde kullanmak üzere özel olarak tasarlanmış olan uzatma kabloları da bulunur.  Bahçe uzatma kablosu  olarak adlandırılan ürünler, sağlam yapısı ve farklı renkleri ile sunuluyor. Dışarıda kullanılırken farklı renkleri ile dikkat çekmeleri için tasarlanmıştır. Tüm bu çeşit uzatma kabloları ve malzemelerini Koçtaş’tan bulabilirsiniz.  

Uzatma Kablosu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzatma kabloları arasından seçim yapılırken dikkate alınması gereken en önemli konu güvenliktir. Pahalı elektronik aletlerin yaygınlaşması ile birlikte akım korumalı uzatma kabloları da yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu kablo ve prizler elektrik akımında oluşabilecek akım dalgalanmalarına karşı cihazları korumak için tasarlanmıştır. Diğer bir güvenlik tedbiri olarak açma kapatma düğmesi olan uzatma kabloları tercih edilebilir. Bu kablolar kullanılmadıkları zamanda üzerinde bulunan düğme yardımı ile kolay şekilde kapatılabilir. Uzatma kablolarının kalitesi güvenlik açısından önemli unsurlar arasında yer alır. Kablonun içerisinde geçecek olan akımı çekebilecek güçte olması güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlayacaktır.

İstediğiniz uzunlukta ve özellikte  uzatma kabloları ve aksesuarlarını Koçtaş’ta bulabilir, üstelik online alışveriş kolaylığıyla tek tıkla siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla göster