150 TL Üzeri Kargo Bedava

Uzatma Kabloları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Fonksiyonel Uzatma Kabloları

Modern teknoloji her geçen gün daha da gelişerek birçok alanı etkilemeye devam eder. Makina sanayisi ve bilişim teknolojisi de hızlı bir şekilde gelişir ve yenilenir. Buna bağlı olarak hayatı kolaylaştıran pek çok elektronik cihaz ortaya çıkar. 

Söz konusu cihazların çalışması için elektrik akımına ihtiyaç duyulur. Televizyon, elektrikli süpürge, cep telefonu, tablet, saç kurutma makinesi, mutfak robotu, masa lambası gibi küçük çaplı aletleri enerjiye kavuşturmak için evin yerleşik prizleri yetersiz kalabilir. 

Çok fonksiyonlu uzatma kablosu çeşitleri bu gibi sorunlara pratik çözüm getirir. Birden fazla cihazın elektrik ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan uzatma kablosunun bir ucunda priz bir ucunda ise fiş vardır. Bu ürünler genellikle çoklu yapıda kullanıcıların beğenisine sunulur. 

uygun uzatma kablo fiyatları2’li, 3’lü ve 5’li priz gibi çoklu grupta yer alan uzatma kabloları oldukça kullanışlıdır. Ev ortamının yanı sıra ofis, iş yerleri ve fabrikalarda da bu ürünlerin avantajlarından yararlanılır. Masaüstü bilgisayarlarının parçalarından kasa ve monitör için 2 farklı prize ihtiyaç duyulur. 2’li prizler bu ihtiyacınıza pratik bir şekilde çözüm getirir.

Bilgisayarlardan yüksek verim almak için çevre birimler yoğun olarak kullanılır. Çevre birimlere pratik bir şekilde enerji sağlamak için 5 li uzatma kablosu çeşitlerinden edinebilirsiniz. Bu ürünler 5 adet soket ile donatılır. Her bir soket farklı bir cihazın enerji ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. 5’li uzatma kabloları sayesinde modem, tarayıcı, yazıcı, hoparlör gibi çevre birimleri bilgisayarla eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz. 

Seyyar kablo fiyatları uygun aralıklarla müşterilerin beğenisine sunulur. Siz de bütçenize uygun ara kablo satın alabilirsiniz. Bu sayede ekonomik açıdan da bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. 

Uzatma Kablosu Kullanmanın Avantajları

Teknoloji harikası uzatma kabloları, günlük hayatta kullanıcılara pek çok avantaj sağlar. Uzatma kablosu kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

uzatma kablo fiyatları

 • Elektrik akımının uzak bölgelere ulaştırılması ve priz sayısının çoğaltılması gibi işlevsel özelliklere sahip olmasıyla oldukça kullanışlıdır. Bundan dolayı elektrikli cihazların kullanıldığı hemen hemen her yerde kullanılır. 
 • Uzatma kabloları şehir şebekesinden gelen yoğun akımı sistematik bir şekilde cihazlara aktarır. Böylece cihazlar doğru enerjiyle sorunsuz bir şekilde çalışabilirler. Akım korumalı uzatma kablosu elektronik cihazlarınızın uzun ömürlü olmasına da katkı sağlar. 
 • Duvar prizine doğrudan takılı olan cihazlar çalışmadığı durumlarda bile elektrik harcamaya devam eder. Ancak, transformatör barındırmayan seyyar kablo çeşitleri durdukları yerde elektrik tüketmezler. Böylece enerji tasarrufu sağlamanızda mümkün hale gelir. 
 • Farklı boyutlarda sunulan uzatma kabloları her ihtiyaca cevap verir. 5 veya 10 metre çeşitleri ile kapalı ve küçük alanlarda ihtiyacınızı karşılayabilir. 
 • Isıya karşı son derece dirençlidir. Bu aygıtlar sayesinde bulunduğunuz alanda maksimum güven sağlayabilirsiniz. 
 • Kalite standartlarına sahip uzatma kabloları ile elektrikli cihazlarınızı her zaman kesintisiz bir şekilde kullanabilirsiniz. 
 • Bazı ara kablo çeşitlerinde USB giriş noktaları bulunur. Özellikle ofis ortamında ve masa başında çalışan kişiler için büyük kolaylıktır.
 • Bazılarında anahtar yer alır. Açma kapama anahtarı sayesinde kullanmadığınız zamanlarda fişi prizden çekmenize gerek kalmaz. Böylece daha güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. 

Kullanışlı Tasarımıyla Öne Çıkan Uzatma Kabloları

Hayatı kolaylaştıran özellikler ile ön plana çıkan uzatma kabloları geniş kullanım alanına sahiptir. Tek bir prize birden fazla elektronik cihaz bağlanmasına imkan veren uzatma kabloları ev, bahçe, ofis, iş yerleri, kafe, restoran, fabrika, sanayi ve şantiye alanlarında sıklıkla kullanılır. 

İnşaat ve fabrika gibi iş ortamlarında makinaları çalıştırmak için elektrik akımına ihtiyaç vardır. Ancak, inşaat gibi iş ortamlarında priz bulmak oldukça zordur. Bu gibi durumlar için özel olarak tasarlanan makaralı seyyar kablo çeşitleri çalışanların imdadına yetişir. 

Uzatma kabloları farklı boyutlarda dizayn edilir. 1 metre, 5 metre, 10 metre, 20 metre, 30 metre ve 50 metrelik çeşitleri arasından kullanım alanını göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilirsiniz. 

20 metre uzatma kablosu iş ortamları ve bahçe gibi açık alanlarda kullanım için idealdir. Örneğin bahçedeki ağaçları budamak veya odun kesmek için budama makinesini veya elektrikli testereyi evin içinden uzanan uzatma kablosuna bağlayabilirsiniz. Bu sayede işlerinizi pratik bir şekilde halledebilirsiniz. 

Daha büyük alanlar için 30 metrelik çeşitlerini satın alabilirsiniz. makaralı uzatma kablosu hem kullanım esnasında hem de taşıma esnasında kullanıcılara kolaylık sağlar. Makaralı tasarımlar sayesinde kablo karmaşasından da kurtulabilirsiniz. 

Kaliteli ve Güvenli Uzatma Kabloları

kaliteli uzatma kablo çeşitleriUzatma kabloları, kaliteli malzeme ve materyaller kullanılarak dizayn edilir. Kopma ve yıpranma gibi problemlere karşı son derece dayanıklıdır. Ayrıca fiş ve soket kısmı bükülmelere karşı kuvvetlendirilir. Darbelere karşı dirençli ve uzun ömürlü bu ürünlere siz de sahip olabilirsiniz. 

3lü uzatma kablosu çeşitleri içerisinde insanlar için tehlikeli olan elektrik telleri barındırır. Bu tellerden geçen yüksek elektrik akımının insanlara iletilmemesi için kablonun dış kısmı plastik ile kaplanır. Yalıtkan olan bu malzeme sayesinde elektrik çarpması gibi risklerden korunabilirsiniz. 

Tekli versiyonları da oldukça rağbet görür. İkinci bir cihaz çalıştırma durumu söz konusu olmadığında bu ürünler tercih edilir. Çim biçme, dış mekan aydınlatma, araç yıkama gibi işlerde kullanılacak cihazların çalıştırılması için tek soketli uzatma kabloları yeterli olabilir. 

Makaralı ara kablo çeşitlerinin üzerinde güç seviyesi, kullanım anında dikkat edilmesi gerekenler ve kablo uzunluğu hakkında bilgiler de mevcuttur. Bu bilgiler kullanım esnasında kolaylık sağlar. Seyyar kablo fiyatlarını Koçtaş üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 

Seyyar kablo fiyatları ürünlerin tüm özellikleri göz önünde bulundurularak belirlenir. Ürünlerin tasarımı, boyutu, soket sayısı fiyatı belirleyen en önemli faktörler arasında yer alır. Ürünler farklı bütçelere hitap eder. Siz de bütçenize ve ihtiyacınıza uygun uzatma kablosunu Koçtaş ayrıcalığıyla kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

Uzatma Kabloları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Farklı soket sayısına ve boyutlara sahip uzatma kabloları arasından seçim yapmak zor olabilir. Dilerseniz sıkça sorulan soruları detaylı inceleyebilir, kafanızdaki soru işaretlerine cevap bulabilirsiniz. Bu sayede satın alma işlemine de katkı sağlayabilirsiniz. 

Uzatma Kablosu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzatma kablosu satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Kullanacağınız alana göre ve cihaz sayısını göz önünde bulundurarak uygun boyutlara ve soket sayısına sahip bir çeşidi tercih etmeniz gerekir. Akım koruma ve topraklama özelliğine sahip aygıtlar, hayati tehlikeye sebep olabilecek birçok problemden korunmanıza yardımcı olur. Güvenliği en üst seviyede tutmak için bu ürünleri satın alabilirsiniz. 

Makaralı Uzatma Kablosu Ne İşe Yarar?

Dış cephe çalışmalarında ve şantiyelerde kullanılan makaralı uzatma kabloları bir makaraya sarılı olarak sunulur. Bu ürünlerin uzunlukları oldukça fazladır. Uzun mesafelerde bile elektrik kaynağına ulaşmanızı sağlar. Gizli makara sistemi bulunan ürünlerde makarayı sardırıcı ve açıcı bir düzenek bulunur. Isı gibi etkenlere karşı koruyucu özellik gösterir. 

Uzatma Kablosu Çeşitleri Nelerdir?

Farklı uzunluk ve girişteki uzatma kabloları günlük hayatı kolaylaştıran pratik çözümler sunar. Makaralı ve makarasız seçenekleri de ihtiyaca göre tercih edilebilir. Kablonun dış çapı,iletkenlik direnci, net ağırlığı, havada akım taşıma kapasitesi gibi faktörler de satın alma aşamasında kullanıcılara fikir verebilir.

En Çok Satan Uzatma Kabloları Hangileri?

Koçtaş Uzatma Kabloları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Brennenstuhl Comfort-line Plus 6'lı Güç Şeridi Anahtarlı, 2m Kablo Beyaz
 2. 3'lü Uzatma Kablosu IP44 TTR 10 m 3x1 mm
 3. Uzatma Kablosu 2 Metre Tekli Priz 16a 250v 3x1,5mm2
 4. Bylion Ip44 Plastik Makaralı Seyyar Kapaklı 4 Prizli Uzatma Kablosu 3x2.5 Mm 30 Metre Termal Sigorta
 5. 4'lü Seyyar Uzatma Kablosu 10 metre İp54
Daha fazla göster
140 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: