150 TL Üzeri Kargo Bedava

Elektrikli Vinçler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel Kullanıma Sahip Elektrikli Vinçler

İnşaat sektöründe önemli bir yer tutan iş makinelerinden biri vinçlerdir. Motorlu ve elektrikli şekilde çalışan seçenekleri ile her ihtiyaca çözüm sunar. Büyük ve ağır materyalleri yerinden kaldırmak, bir yere taşımak, farklı bir alana yerleştirmek için kullanılan vinçler yapı sektöründe önemli bir yer tutar. Gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar nedeniyle vinçlerin farklı işlemleri yapabilmesi için özellikler eklenmiştir. Motorlu vinçlere göre daha fonksiyonel tasarlanan elektrikli vinçler hassas işlemler için uygun olur. Elektrikli mini vinç modelleri hassas noktaları olan detaylı taşıma işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Elektrikli vinçler doğaya duyarlı bir yaklaşım sergiler. Ağır iş makineleri olarak geçen vinçler inşaat sektöründe veya farklı alanlarda çalışırken karbon salınımı yapar. Doğaya zarar veren ve çevre kirliliğine neden olan karbon salınımını azaltmak için elektrikli cihazların tercih edilmesi önemlidir. Sessiz çalışan elektrikli kaldırma makineleri gürültü kirliliğini önlemek için de etkilidir. Kalabalık alanlarda yapılan çalışmalarda sessiz ve hızlı çalışan bu makineler işlerin daha kolay ilerlemesini sağlar. Az enerji harcayan aksamları sayesinde kaynakların sürdürülebilmesine destek olur. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılması için çevre kirliliğinin azaltılması önemlidir. Siz de işyerinizde çevreye duyarlı bir üretim anlayışı benimsemek için elektrikle çalışan vinç modellerini kullanabilirsiniz.

Elektrikli Vinçler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Elektrikli vinçler, ağır ve büyük ebatlı malzemeleri kaldırmak, indirmek, yer değiştirmek için kullanılır. Genellikle inşaat, makine, taşımacılık, deniz ticareti, santral sektörlerinde öne çıkar. Özellikle elektrik üretimi yapan santrallerde elektrikli vinçlerin kullanımı daha avantajlı sonuç verir. Farklı kaldırma kapasitesi olan vinçleri kullanım amacınıza uygun olarak seçmeniz gerekir. Endüstri sanayisinde öne çıkan elektrikli vinçler üretim hatlarında ve fabrikalarda sık kullanılır.

Balkon vinci dar alanlarda kaldırmanız gereken ağır eşyaları rahat şekilde taşımanızı sağlayan pratik kullanıma sahip makinelerdir. Genellikle taşınma ve dekorasyon faaliyetlerinde kullanılır. Vinç modelleri her kullanım alanına uygun olabilmesi için farklı kapasitelerde üretilir. Değişik ağırlık oranlarını kaldırması için geniş kapasiteye sahip çeşitleri bulunur.

Elektrikli Mini Vinç Nedir? Özellikleri Nelerdir?

İnsan gücünün sınırlarını zorlayan alanlarda pratik bir kullanım sunan elektrikli vinçler minimal tasarımları sayesinde son dönemlerde sık tercih edilir. Fabrika, üretim hattı, taşınma faaliyetleri, sanayi ve inşaat sektöründe insan gücünün yetersiz kaldığı alanlarda doğaya zarar vermeden iş üretimi gerçekleştirir. Genellikle 250 - 500 kg ağırlıkları taşıması ile farklı seçenekler sunan elektrikli mini vinçler kancası yardımıyla her türlü malzemeye bağlanabilir. Standart vinçler ile aynı çalışma prensibine bağlı olan elektrikli vinçler işlev ve performans açısından etkili sonuç verir. Hassas üretim noktalarında ve daha hafif ağırlıkları kaldırma konusunda elektrikli mini vinçler iyi iş çıkarır. Nazik ve hassas temas detayları için bu tarz vinçleri kullanmanız önemlidir.

Elektrikli Vinçlerin Avantajları Nelerdir?

İmalathane, atölye, fabrika gibi alanlarda sık tercih edilen elektrikli vinçler standart olan modellerine göre daha faydalı özellikler sunar. Elektrikli vinçler sahip olduğu özelliklere göre değerlendirilerek üretim hattınızda veya işyerinizde uygun olan modeli kullanabilirsiniz:

 • Sessiz çalışan ve gücünü elektrikten olan bu vinç modelleri doğa dostu bir prensiple üretilir. İş alanlarınızda faaliyet gösterirken çevreyi korumak istiyorsanız elektrikli vinçler pratik ve duyarlı bir kullanım sunar.
 • Motorla çalışmadığı için herhangi bir yakıt ihtiyacı oluşturmayan elektrikli vinç modelleri tasarruf etmenize yardımcı olur. Yenilenebilir enerjiye yönelik tasarımı ile elektrikli vinçler güncel üretim anlayışını yansıtır.
 • Kurulum ve taşıma noktalarında yer alan portatif parçaları sayesinde rahat bir kullanım sunar. Aynı zamanda sürekli bakım gerektirmeyen dayanıklı bir yapıya sahiptir.
 • Montaj için kısa bir süre gerektirir. Yerden tasarruf etmenizi sağlayan kompakt tasarımı sayesinde iş alanlarınızda avantaj yaratır. Fonksiyonel kullanımı ve hafif yapısı ile elektrikli vinçler daha kolay taşınmasını sağlar.
 • Düşük elektrik tüketimi sunan modelleri sayesinde tasarruf etmeniz için idealdir. Çevreye karşı duyarlı bir seçim yaparken aynı zamanda iş yerinizin üretim, taşıma, nakliyat maliyeti masraflarınızı azaltabilirsiniz.

Balkon Vinci Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Duvara sabitlenen yapısı ile farklı ağırlıktaki yükleri kolay şekilde kaldırmanızı sağlayan makinelerdir. Balkon vinci çeşitleri farklı ağırlık kaldırma kapasiteleri ile üretim, taşınma, nakliye gibi alanlarda insan gücünün yetmediği noktaları rahatlatır. Taşınma zamanlarında eşyaların üst katlara kolay şekilde çıkarılması için etkili bir yöntem sunar. Atölye ve imalathanelerde yüksek raflara mal yerleştirilmesi için yardımcı olur. Elektrikli vinçler içinde önemli bir yeri olan balkon vinci modelleri iş gücünü azaltan fonksiyonel kullanımı sayesinde hem zaman hem maddi imkanlardan tasarruf edilmesini sağlar. Demir bağlantı aksamları olan balkon vinçleri yük taşıma kapasitesinde daha etkili sonuç verir. Kaliteli malzemelerden üretilen vinçleri tercih ederek güvenli bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.

Balkon Vincinin Özellikleri

Balkon vinci bazı detayları ve özellikleri sayesinde kullanım anında avantaj yaratır. Diğer vinç modellerine ve insan gücüne göre üst düzey avantajları vardır. Balkon vincinin özelliklerini değerlendirerek doğru seçim yapabilir, zorlayıcı işleri daha kolay tamamlayabilirsiniz:

 • Sessiz çalışan yapısı sayesinde çevrede gürültü kirliliği yaşanmasını önler. Çalışanların sakin bir ortamda daha iyi odaklanarak çalışabilmesine yardımcı olur.
 • Aşırı yük koruması ile elektrikli vinçler dayanıklı bir çalışma sistemi uygular. Kapasitesinin üzerindeki ağırlıklar için dikkatli olmanız önemlidir.
 • Kablolu ve kablosuz kumanda ile yönlendirilir. Kullanımı gerçekleştiren kişiler mutlaka gerekli eğitimleri almış olmalıdır.
 • Fren sistemine sahip olduğu için güvenli bir kullanım sunar. Hareketler arasında geçiş yapıldığında fren sistemi devreye girerek önce durdurma sonra yön değiştirme işlemini uygular.
 • Elektrik tüketimi az olduğu için hem bütçeniz hem doğa için avantaj sağlar. Şirketinizin veya atölyenizin masraflarını azaltmak için elektrik faturasındaki yükü hafifletebilir, standart vinçlerin motoru için gereken yakıtı almak yerine elektrikli vinç kullanımını tercih edebilirsiniz.

Elektrikli Vinçler Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Elektrikli vinçler farklı sektörlerde kullanılarak iş yükünü azaltır. Ancak yüksek performansla çalışabilmesi için bazı önemli özelliklere sahip olması gerekir. Elektrikli vinç modelleri arasından seçim yaparak dikkat etmeniz gereken kritik noktaları özenle incelemelisiniz:

 • Yük ağırlığı elektrikli vinçler için önem taşır. Donanımlar dahil olmak üzere kaldırmanız gereken ağırlığı hesaplamanız ve ona göre seçim yapmanız gerekir.
 • Vinçlerin kaldırma ve indirme hızı çeşitlilik gösterir. Kullanım anında etkili performans göstermek için kaldırma ve indirme hızını bilmeniz ve iyi şekilde değerlendirmeniz önemlidir.
 • Kullanım devir hızı vinçler için kritik öneme sahiptir. Motorlardaki ısının soğuması ve belli bir süre dinlendirilmesi gerekebilir. Çalışma rutininizde vinci ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini doğru hesaplamalısınız.
 • Kaldırma yüksekliği ve kapasitesi dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında yer alır. Vinci ne kadar yükseklik için kullanacaksınız, hangi yönlere doğru çalıştıracaksınız bunu bilerek seçim yapmanız gerekir. 

Elektrikli Vinçler Nasıl Kullanılmalıdır?

Sağlığınız ve güvenliğiniz için elektrikli vinçleri kullanırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. İş gücünü azaltan ve üretim aşamalarını daha konforlu hale getiren vinçler eğitimli kişiler tarafından kullanılmalıdır. Tam anlamıyla vinç kullanma eğitimi almadıysanız makine kullanımınız risk oluşturabilir.

Elektrikli sistem ile çalışan vinçleri kullanırken kaldırma kapasitesine ve devir hızına uygun şekilde işlem yapmanız gerekir. Fazla ağırlık kaldırmak, sık devirde çalıştırmak, aşırı ani tepkilerle yönetmek arızalara neden olabilir. Kancaya veya askıya taktığınız yükün eşit şekilde ve dengeli durduğuna emin olmanız önemlidir. Kaldırılmış yükün altında birilerinin olmaması gerekir. Kazaların önüne geçmek için elektrikli vinçlerin kullanımına maksimum seviyede dikkat edilmelidir. Çalıştırmadan önce elektrik aksamlarını ve voltaj seviyelerini kontrol edebilirsiniz. Elektrikli vincin etkili performans göstermesi ve güvenli kullanılması için düzenli aralıklarla bakım yapılması, arızaların tespit edilip onarılması ve doğru parçalarla desteklenmesi önem taşır. Uzman olan kişilerin vinç kullanması gerekir. Gerekli eğitimler almamış kişilerin elektrikli vinç gibi makineleri kullanması büyük risklere neden olur.

Elektrikli Vinç Fiyatları

Elektrikli vinçler farklı ağırlık kapasitelerine ve özelliklerine göre değişik fiyat aralığına sahiptir. Yük taşıma kapasitesi, devir hızı, garanti süresi ve kapsamı, kumandalı tasarımı gibi farklı detaylar fiyat üzerinde etkilidir. Kullanım amacınıza ve iş yükünüze göre uygun olan vinç özelliklerini belirleyerek uygun ödeme koşulları olan seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Motorlu büyük vinçlere göre elektrikli vinçler daha uygun fiyat aralığında sunulur.

Garanti süresi ve kapsamı elektrikle çalışan makineler için önem taşır. Bazı vinç markaları ek ücret karşılığında garanti süresini ve kapsamını genişletebilir. Üretim faaliyetlerinde ve taşımacılıkta kullanılan elektrikle çalışan vinçlerin garanti süresini uzatmak faydalı olabilir. Herhangi bir sorunda yetkili servisten destek alabilir, çalışmanıza devam edebilirsiniz. Yetkili servis uzmanları makinenizdeki sorunu daha hızlı ve etkili şekilde çözüme kavuşturabilir. Elektrikli vinç modelleri genellikle üretim, taşımacılık, inşaat sektöründe kullanıldığı için kritik öneme sahiptir. Ufak bir arıza bile işlerin aksamasına neden olabilir. Yetkili olmayan servislerde makinenizin daha fazla sorun yaşaması ve işlerinizin gelir kaybetmenize yol açacak kadar aksaması riski vardır. Elektrikli vinçler arasından seçim yaparken ve satın alma işlemi sırasında garanti süresi kapsamı hakkında detaylı bilgi almanız sizin için faydalı olur.

Balkon vinçleri farklı kapasiteleri ve taşıma hızları nedeniyle değişik fiyat seçeneklerine sahiptir. Yakıt tüketimi, enerji tasarrufu, doğa dostu yapısı sayesinde elektrikli mini vinç fiyatları daha avantajlı bir tercih yapmanızı sağlar. İş yükünü azaltmak, insan gücünün sınırlı kaldığı alanlarda verim elde etmek, üretim ve nakliye hatlarınızda yüksek perfomans oluşturmak için Koçtaş’ın sunduğu birbirinden kaliteli markaların elektrikli vinç modellerini tercih edebilir, güvenli alışveriş deneyimi ile hemen satın alabilirsiniz.

Elektrikli Vinçler Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli vinç alırken nelere dikkat edilmelidir?

Elektrik gücü ile çalışan vinçler arasından seçim yaparken kaldırma kapasitesine, devir hızına, enerji tüketimine, garanti süresine ve kapsamına önem vermek gerekir. Kaldırma ve indirme hızı tercih yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Bu detaylara özen göstererek vinç seçebilir, etkili performans elde edebilirsiniz.

Elektrikli vinçlerin kullanım alanları nelerdir?

Üretim, atölye, inşaat, nakliyat, gemi tamiratı, depolama sektörlerinde elektrikli vinçler kullanılır. İnsan gücünün kaldırmakta zorlandığı ağırlıkları yer değiştirmek, farklı bir noktaya taşımak, yüksek alanlara göndermek için bu tarz fonksiyonel makinelerden destek alınabilir. Balkon vinci modelleri taşınma işlemlerinde avantaj sağlar. Ev eşyalarının yüksek katlara daha kolay ulaşması için idealdir.

Elektrikli vinçlerin yük taşıma kapasitesi ne kadardır?

Farklı tasarımları bulunan elektrikli vinçlerin yük taşıma kapasitesi genellikle 250 - 500 kg civarındadır. Aşırı yük uyarı sistemi olan modeller fazla ağırlıkları kaldırmamanız için önemli bir işleve sahiptir. Elektrikli mini vinç modelleri daha küçük tasarımı sayesinde kompakt bir kullanım avantajı sunar. Vinç kullanırken kesinlikle kapasitesi üstünde yük kaldırmamanız gerekir.

En Çok Satan Elektrikli Vinçler Hangileri?

Koçtaş Elektrikli Vinçler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Mytol Mv1200 600-1200 Kg Elektrikli Vinç
 2. Mytol Mv0800 400-800 Kg Elektrikli Vinç
 3. Attlas Mini Vinç Elektrikli 400/800kg
 4. KLV125 Elektrikli Vinç
 5. Elektrikli Vinç KLV250
Daha fazla göster
16 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: