750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
2 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Elektrikli Vinçler

Elektrikli Vinçler

Vinçler ağır yükleri kaldırmak, indirmek ve bir noktadan diğerine taşımak için üretilmiş inşaat makineleri arasında yer alır. Zaman içerisinde değişen ihtiyaçlara adaptasyon sağlayarak farklı teknolojilerle donatılan vinçler bugün çok daha fonksiyoneldir. Elektrikli ve motorlu olarak çeşitlere ayrılan vinçler kullanım kapasitesine göre de çeşitlenir. Elektrikli vinçler, motorlu vinçlere göre çok daha küçük ve daha hassas işlerde kullanılmaktadır.

Elektrikli Vinçlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

İnşaat teknolojisinin ilerlemesiyle, makine ve inşaat sektöründe elektrikli vinçlerin kullanımı yaygınlaşmıştır. Şantiyelerdeki elektrikli vinçler yükseklik, kullanım mesafesi, kapasite, montaj / sökme gereksinimlerine göre değişkenlik gösterir. Atölye, fabrika ve imalathane gibi daha küçük alanlarda kullanılan elektrikli portatif vinçler ise, görece daha hafif uygulamalar için oldukça kullanışlıdırlar. Bu tip vinçler hafif eşyaların yüklenmesi ve boşaltılması noktasında oldukça etkilidir. 

Elektrikli Vinç Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Elektrikli vinçler, diğer kaldırma ve taşıma makinelerine oranla daha sessiz çalışırlar ve daha çevre dostudurlar. Kullanım sırasında herhangi bir motor kullanımı gerektirmediği için, yakıt kullanımı da sağlanmaz, yenilenebilir enerjiye yöneliktirler. Elektrikli olmasından dolayı, fiyat açısından dizel yakıt ile çalışsan vinçlere göre daha büyük avantaja sahiptir. Elektrikli vinçler ekstra bakım gerektirmezler. Pompa, rezervuar ve hortum gereksinimleri olmadığı için kurulum ve taşıma noktasında daha portatiflerdir. Evlerde, ofislerde ve atölyelerde kullanılan elektrikli portatif vinçlerin kullanımlarının çok kolay olması, minimum montaj süresi gerektirmesi ve çok az yer kaplaması, küçük alanlar için bu vinç çeşitlerini ideal hale getirmektedir.  Elektrikli mini vinç fiyatları piyasadaki diğer vinçlere göre daha uygundur ve fonksiyonelliği ile rahat kullanım olanağı sunmaktadır.
Ev geliştirme ve yapı market perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş'ta, dünyanın en ünlü markalarına ait, farklı elektrik kullanım kapasitelerine sahip elektrikli vinçler sizi bekliyor. İhtiyacınıza en uygun elektrikli vinç seçeneklerini hırdavat el aletleri ve oto ana başlığı altında keşfedin, aradığınız ürünü hemen sepetinize atın!  

Daha fazla göster