150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kızartma ve Pişirme Makineleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kızartma ve Pişirme Makineleri ile En Lezzetli Tatları Hazırlayın

tost makinesi fiyatlarıGelişen teknoloji ile hayatımıza yerleşen birbirinden farklı özelliklere sahip kızartma ve pişirme makinesi modelleri, özellikle mutfakta geçirdiğiniz zamanı oldukça keyifli hale getirir. Dilediğiniz yemeği hızla hazırlamanıza yardımcı olan kızartma ve pişirme makineleri, zamandan kazanırken lezzetten ödün vermemenizi sağlar. Kızartma ve pişirme makinesi modelleri çok farklı kategorilerde incelenebilir. Kimi kızartma ve pişirme makineleri ağırlıklı olarak belli bir ürün için kullanılırken diğer kızartma ve pişirme makineleri çok amaçlı olarak pek çok farklı gıda için tercih edilebilir. Örneğin ekmek kızartma makinesi modelleri ile sabah kahvaltılarınız ve tercihinize göre diğer öğünleriniz için çıtır çıtır ve sıcacık ekmek dilimleri hazırlamanız mümkün olur.

Öte yandan elektrikli ızgara modelleri düşünüldüğünde ilk akla gelen ürünler tavuk, et ve balık gibi beyaz ve kırmızı et ürünleri olsa da elektrikli barbekülerde pek çok sebzeyi de pişirmek ve mangal tadı vermek mümkün olabilir. Küçük ev aletleri arasında en yeni ürünlerden sayılabilecek olan yağsız fritöz kızartma makinesi modelleri ile arzulanan kızartma tadı ve kıvamına hiç yağ kullanmadan ulaşmak mümkün olur. Sizin de aklınızda mutfağınızda size yardımcı olabilecek kızartma ve pişirme makinelerinden satın almak varsa, kızartma ve pişirme makinesi fiyatları, bu makinelerin kullanım şekilleri ve modelleri konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız aradığınız yanıtları ve çok daha fazlasını bu yazının devamında bulabilirsiniz.

Kahvaltıları Daha Keyifli Hale Getirecek Ekmek Kızartma Makinesi ve Tost Makineleri

Geleneksel Türk kahvaltılarının olmazsa olmaz ürünlerinin başında ekmek gelir. Ekmeği ve ekmeğe eşlik eden kahvaltılık ürünleri olabilecek en üst düzeyde keyif ile tüketmenin yolu, ekmeğin doğru ve güzel bir biçimde hazırlanabilmesinden geçer. Siz de kahvaltılarınızda sıcak ve çıtır çıtır ekmeğin hayalini kuruyorsanız mutfağınızın baş köşesinde bulunması gereken küçük ev aletlerinden biri ekmek kızartma makinesi olmalı. Ekmek kızartma makineleri, sahip oldukları hazneye yerleştirilen ekmekleri, yaydıkları güçlü sıcaklık ile dakikalar içinde kızartabilir. Üstelik kızartma makinesinin üzerinde yer alan ayarları sayesinde ekmeğinizi dilediğiniz oranda kızartmanız da mümkün olur.

ekmek kızartma makinesi modelleriKahvaltı denildiğinde aklınıza ilk olarak tost geliyorsa, pratik ve hızlı bir şekilde tost hazırlamanızı sağlayacak bir tost makinesine mutlaka sahip olmalısınız. Dilediğiniz malzemeler ile kısa sürede hazır hale getirdiğiniz sandviçinizi, tost makinesi yardımı ile ısıtarak pişirebilir, özellikle içindeki peynirin erimesini sağlayarak yemesi daha keyifli bir öğün haline getirebilirsiniz. Farklı malzemelerden üretilen ve çeşitli boyutlarda satılan tost makinelerinden sizin için ve ihtiyaçlarınız için en uygun modeli bularak kolayca satın alabilir, en hızlı yemeği hazırlamanın yolunu elinizin altında tutabilirsiniz. Kırmızı, mor ve turuncu gibi birbirinden farklı renklere sahip tost makinesi modelleri ile kendinize işlevsel bir mutfak yardımcısı edinmenin yanı sıra mutfağınızın enerjisini de baştan aşağı değiştiren dekoratif bir unsura sahip olabilirsiniz.

En Güzel Atıştırmalıkları Hazırlamanızı Sağlayacak Pişirme Makineleri

Kızartma ve pişirme makineleri kategorisi söz konusu olduğunda pek çok kişinin aklına ilk olarak yağ hazneli fritözler, yağsız kızartma makineleri veya masa üstü veya ayaklı elektrikli ızgaralar gelebilir. Ancak pişirme makineleri yalnızca bu mutfak yardımcıları ile kısıtlı değildir. Tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar hazırlamanızı sağlayacak birbirinden farklı özelliklere sahip pişirme makineleri bulunur. Bunlardan bir tanesi patlamış mısır makinesidir. Patlamış mısır makineleri, özellikle film veya dizi izlerken canınızın çekebileceği patlamış mısırı en rahat ve lezzetli şekilde hazırlamanıza olanak tanır. Tercihinize göre baharat ekleyebileceğiniz patlamış mısırları en kolay şekilde hazırlayabileceğiniz patlamış mısır makineleri her daim elinizin altında olur. 

Eviniz için oldukça işlevsel olabilecek bir başka pişirme makinesi çeşidi ise elektrikli waffle makinesi olur. Özellikle tatlı sizin için vazgeçilmez bir atıştırmalık türü ise waffle makinenizi çalıştırabilir, dilediğiniz şekilde hazırladığınız waffle harcını, waffle pişirme makinenize dökebilir ve istediğiniz derecede tatlınızı pişirerek hazırlayabilirsiniz. Dakikalar içinde pişen ve hazır hale gelen waffle tatlınızı dilediğiniz meyve ve malzemeler ile süsleyebilir ve zevkinize hitap eden en güzel tatlının tadını evinizin konforunda çıkarabilirsiniz. Hem sizin için hem de sevdikleriniz için ziyafet hazırlamanızı sağlayacak bu pişirme makineleri, en keyifli anlarınıza eşlik edecek atıştırmalıkları dakikalar içinde hazırlamanıza olanak tanır. 

Sağlıklı Beslenme Şekli ve Lezzetli Yemek İkilisini Bir Araya Getiren Kızartma ve Pişirme Makineleri

Beslenme şekillerinin sık sık gündemde yer alması ile birlikte, yemeklerin lezzeti kadar pişirilme şekli ve vücuda olan etkileri de yoğun bir şekilde konuşulan konular arasında görülür. Gıda ve gıdaların pişirilme sistemi hakkında bilinç düzeyi arttıkça, yemekleri daha leziz ve sağlıklı şekilde hazırlayıp pişirmenin ve nihayetinde gönül rahatlığı ile tüketmenin yolları aranır. İşte bu noktada hava fritözleri tüketicilerin karşısına çıkar. Hava fritözü, airfryer ve yağsız kızartma makinesi isimleri ile anılan bu kızartma ve pişirme makinesi modelleri, içine yerleştirilen yemeğin insan sağlığına olabilecek en faydalı şekilde pişmesini amaçlar. İçerisine katı veya sıvı yağ eklenmeyen hava fritözleri, tamamen yağsız bir yöntem ile yemeği pişirir. Yağsız kızartma makinelerinin pişirme sistemi sayesinde insan vücuduna zararlı olabilecek fazla yağın besine geçmesinin önüne geçildiği gibi, fazla kalori alımı ve dolayısı ile kilo artışının engellenmesine de katkıda bulunulur. Siz de yediğiniz gıda konusunda hassassanız, yediğiniz yemeği en sağlıklı şekilde pişirmek ve tüketime hazır hale getirmek istiyor ve yemeğinizi tükettikten sonra kendinizi olabildiğince hafif hissetmek istiyorsanız yağsız kızartma makinelerine yani airfryer fritözlere bir şans vermelisiniz. 

Airfryer Fritöz Kızartma Makinelerinin Çalışma Sistemi

Kızartma pişirme makinesi airfryerYağsız kızartma makinesi olarak bilinen airfryer fritöz kızartma makineleri, sağlıklı yemek pişirme denildiğinde ilk akla gelen seçenek konumundadır. Yağ kullanmadan pek çok besini kızartmaya olanak tanıyan airfryer fritöz kızartma makineleri, yaygın olarak bilinen kızartma makinelerinden farklı bir çalışma sistemine sahiptir. Patates kızartma makinesi olarak da bilinen ve haznesinde yağ bulunduran fritöz, patates başta olmak üzere pek çok sebze veya etin haznede bulunan yağın içine bir sepet yardımı ile yerleştirilmesini ve belirli bir süre sonra sepetin içindeki ürünün kızarmasını sağlar. Öte yandan hava fritözü olarak da bilinen yağsız kızartma makineleri pişirme haznesinde veya kızartma makinesinin herhangi bir bölmesinde yağ bulundurmaz. Hava fritözleri yani airfryer kızartma makineleri, iç haznelerinde uygun sepetler ve tepsiler bulundurur. Bu tepsi ve sepetlere kızartmak istediğiniz gıda ürününü yerleştirip kapağını kapattığınızda ve gerekli programı seçip kızartma makinesini çalıştırdığınızda, bu hazneye ve gıdaya oldukça yüksek derecede sıcak hava üflenir. Farklı açılardan gıdaya ulaşan bu sıcak hava, ürünün kızarmasını ve her yönü ile pişmesini sağlar. Yalnızca sıcak havanın etkisi ile pişen ve çıtır çıtır olan yemeğinizin tadını en sağlıklı biçimde çıkarmanız airfryer, yani hava fritözü ile mümkün olur. 

Yağsız Kızartma Makinesinin Kullanış Biçimi

En güncel teknolojik özellikler ile donatılan ve airfryer olarak da bilinen yağsız kızartma makinelerinin kullanma biçimi, geleneksel kızartma makinelerine göre biraz daha farklı ilerler. Bildiğimiz anlamı ile kızartma makinelerinin içerisinde yağ eklemek için bir hazne bulunur. Bu hazneye yağ ekleyerek yağın yeterince ısınması ve kızması beklenir. Daha sonrasında ise hazneye uygun bir şekilde hazırlanmış demir sepetlerin içine besin maddesi yerleştirilerek bu sepet hazneye oturtulur. Sıcak yağın içinde yeterince kızaran ürün servise hazır hale gelir. Ancak yağsız kızartma ve pişirme makinesi modellerinde yağ için herhangi bir hazne bulunmaz. Yağsız kızartma makinesinde yağın işlevini sıcak hava yerine getirir. Hava fritözünün içine dilediğiniz besini yerleştirerek pişirme işleminin ilk adımını atabilirsiniz. Bu besini gerekli durumlarda hafif yağlamanız veya üzerindeki suyu bir kağıt havlu yardımı ile kurutmanız gerekebilir. Daha sonrasında yağsız kızartma makinenizin üzerindeki ayarlardan, gerekli pişirme talimatlarını seçebilirsiniz. Tüm ayarlamalarınız tamamlandıktan sonra yağsız kızartma makinenizi çalıştırmaya hazırsınız. Makinenizi yeterli süre geçtikten sonra durdurabilir veya otomatik olarak makinenizin durmasını bekleyebilirsiniz. Pişme işlemi tamamlandığında hazneyi açarak yemeğinize ulaşabilirsiniz. Yağsız kızartma makinesi ile pişirme işleminde yapmanız gereken her şey bu kadar.

Yağsız Fritöz ile Lezzetli ve Sağlıklı Yemekler

Beslenmenize ve yediklerinize dikkat etmek istiyor ancak kızartmanın lezzetinden de vazgeçemem diyorsanız airfryer olarak da bilinen hava fritözleri mutfaktaki en yakın yardımcınız olacak. Yağsız hava fritözleri, içine koyduğunuz yemeği sıfır yağ ile kızartma kıvamına getirir. Pişirme talimatlarına göre hazırladığınız yemeğinizi ve kullanım kılavuzuna göre ayarladığınız hava fritözünüzü çalıştırmanız yeterli olur. Yağsız hava fritözleri, yüksek derecede sıcak hava üfleyerek içindeki yemeği pişirir ve en üst düzey lezzet seviyesine kavuşmasını sağlar. Üstelik bu sıcak hava yemeğinize farklı açılardan geldiğinden yemeğinizin üstü, altı ve yanları eşit derecede pişer. Yeterli süre boyunca yağsız kızartma makinesinde kalan patates, kabak ve benzeri sebzeler, beyaz et, kırmızı et, balık ve daha farklı pek çok gıda ürünü, pişme süresi tamamlandığında çıtır çıtır ve sıcacık bir biçimde, adeta yağda kızartılmışçasına lezzetli olarak servise hazır hale gelir. İçerisinde herhangi bir bölmede yağ bulunmayan yağsız hava fritözleri, yemeğinizi olabilecek en sağlıklı şekilde pişirmiş olur. Bu sayede yemeğiniz söz konusu olduğunda kullandığınız yağın kalorisini veya fazla yağda kızaran kızartma yemeklerin sağlığınıza olabilecek olumsuz etkilerini düşünmenize gerek kalmaz. Size yalnızca gönül rahatlığı ile pişirdiğiniz ve olabilecek en az düzeyde kalori ile hazırladığınız yemeklerin tadını çıkarmak kalır. 

Kızartma Makinesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktaları

Yağsız kızartma makinesi satın alınırken dikkate alınacak önemli noktalardan bir tanesi de maliyeti olmaktadır. Yağsız kızartma makinesi fiyatları pişirme fonksiyonlarına, pişirme hacmine, kızartma makinesinin görünümüne ve üretiminde kullanılan malzemeye, markasına ve pişirme süresine göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin airfryer fiyatları, sahip olduğu pişirme fonksiyonlarına göre değişkenlik gösterebilir. Gözetleme penceresi, kolay temizlenebilme, sıcaklık kontrolü, aşırı ısınma durumunda otomatik olarak durma, zaman ayarı ve benzeri çeşitli özellikler bulunan yağsız fritöz fiyatları, bu özellikleri bulundurmayan ürünlere göre daha yüksek olabilir. Bu nedenle yağsız kızartma makinenizde hangi özelliklerin olmasını arzu ediyorsanız bu özelliklere göre kızartma makinesi seçimi yapmalısınız. 

Dikkat etmeniz gereken bir başka püf noktası ise yağsız kızartma makinesinin boyutu olabilir. Tek başınıza yaşıyorsanız veya genellikle en fazla iki kişi için yemek hazırlıyorsanız yağsız kızartma makinenizin hacminin küçük olması sizin için önemli olmayabilir. Boyut olarak küçük makineler, mutfak tezgahınızda daha az yer kaplayarak yer anlamında avantajlı olmanızı da sağlayabilir. Ancak kalabalık bir aile için yemek hazırlanıyorsa veya sık sık misafir ağırlanıyorsa, nispeten küçük boyutlu yağsız kızartma makineleri ile yemek hazırlamak uzun sürebilir ve zahmetli bir süreç haline gelebilir. Bir başka önemli nokta da temizlik olur. Özellikle yoğun bir rutine sahipseniz ve ev işlerine ayırabilecek vaktiniz yoksa, parçaları ayrılabilen ve bulaşık makinesinde rahatlıkla temizlenebilen yağsız kızartma makineleri arasından tercih yapmanız yerinde olur.  

Kızartma ve Pişirme Makinesi Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Kızartma makinesi fiyatlarını farklılaştıran pek çok unsur bulunur. Kızartma ve pişirme makinesi araştırması yapılırken ve herhangi bir satın alım gerçekleştirmeden önce bu unsurların farkında olmak ve kızartma pişirme makinesi tercihi yaparken bu unsurları göz önünde bulundurmak gerekir. Pişirme ve kızartma makinesi fiyatlarını belirleyen önemli detayların başında makinenin pişirme kapasitesi gelir. Örneğin ekmek kızartma makineleri düşünüldüğünde, yalnızca iki dilim ekmeğin yerleştirilebildiği nispeten daha küçük ekmek kızartma makineleri daha uygun fiyatlar ile satın alınabilirken daha geniş hacimli ekmek kızartma makineleri görece biraz daha maliyetli olabilir.  Kızartma makinesi fiyatlarını etkileyen bir başka faktör de makinelerin markası olabilir. Örneğin Kiwi ekmek kızartma makinesi, Schafer ekmek kızartma makinesine göre daha çok kişinin bütçesine hitap edebilir. Kızartma ve pişirme makinelerinin ne kadar fazla pişirme programı ve fonksiyonu olursa fiyatı da o denli yükselir. Özellikle son yıllarda oldukça sık gündemde olan ve pek çok kişinin şimdiden vazgeçilmez yardımcısı haline gelen yağsız pişirme ve kızartma makinesi modelleri, yağ eklenmeden besinlere kızartma kıvamı verebilmesi ve gelişmiş teknolojik özellikleri nedeni ile pişirme ve kızartma için kullanılan diğer makinelere kıyasla daha yüksek fiyatlar ile satışa sunulur. Tüm bu özelliklerin yanı sıra küçük ev aletinin görünümü ve üretildiği materyal de makinenin fiyatı konusunda etkili olabilir.

Farklı İşlevlere Sahip Kızartma ve Pişirme Makinesi Özellikleri

Kızartma ve pişirme makineleri, içinde pişirilebilecek gıdaya ve yemeğe göre farklı fonksiyonlara ve fiziksel koşullara sahip olabilir. Örneğin yağsız patates kızartma makinesi, patateslerin yerleştirilebileceği uygun bir hazneye sahipken dahili ayarlarında patates kızartması kayıtlı olarak yer alabilir. Aynı şekilde beyaz et için kullanılabilen tavuk kızartma makinesinde tavuğun but, kanat ve göğüs gibi farklı kısımları için ideal ayarlara ulaşmak ve pişirme işlemini buna göre yapmak mümkün olabilir. Neredeyse her çeşit besin ürününün pişirilebileceği kullanışlı elektrikli kızartma makinesi modellerinde genellikle küçük bir ekran bulunur. Bu ekran sayesinde kızartma makinenizin içine yerleştirmeyi düşündüğünüz ürünü seçebilir, pişirme derecenizi ayarlayabilir ve tam hayalini kurduğunuz yemeğe ulaşabilirsiniz. Daha da gelişmiş modellerde yağsız kızartma makinesinde pişirmeyi hedeflediğiniz temel malzemeler ile hazırlayabileceğiniz yemek tariflerine ve çeşitli pişirme püf noktalarına ulaşmak da mümkün olabilir. Pratik olduğu kadar işlevsel olan bir başka pişirme makinesi de yumurta pişirme makinesidir. Bu pişirme makinesi sayesinde siz başka işlerle uğraşırken yumurtanız dilediğiniz ayarda pişerek yemeye hazır hale gelebilir. Yapmanız gereken tek şey, yumurtanızı yemek istediğiniz dereceye karar vermeniz ve bu dereceyi pişirme makinenize tanımlamaktır. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için en ideal kahvaltı öğününü, bu küçük mutfak yardımcısı ile kolayca hazırlayabilirsiniz.

Yalnızca İşlevleri ile Değil Görünümleri ile de Etkili Olan Kızartma ve Pişirme Makinesi Modelleri

Evin en çok vakit geçirilen yaşam alanları arasında yer alan mutfakta bulunan küçük ev aletlerinin işlevselliği kadar görünümü de büyük bir öneme sahiptir. Her yaşam alanında olduğu gibi mutfakta da hakim olan bir dekorasyon stili bulunur. Mutfak dolapları ve duvarların dekorasyona dair ilk izlenimi verdiği bu yaşam alanında, geriye kalan elektronik eşyalar ve dekoratif aksesuarlar tamamlayıcı niteliğe sahiptir. Kızartma makinesi modelleri pek çok farklı materyalden üretilebilir. Bunlardan bir tanesi klasik görünümü ile vazgeçilmezler arasında yer alan metaldir. Mümkün olduğu kadar az rengin kullanıldığı, modern ve minimalist bir mutfak görünümü yaratmak için gri renkte metal malzemeden üretilmiş kızartma makinesi modelleri tercih edilebilir. Bu tarz mutfaklarda beyaz renkli farklı malzemelerden üretilmiş elektronik ev aletleri de kullanılabilir. 

Öte yandan daha canlı ve renkli bir yaşam alanına sahip olmak istiyorsanız tercihinizi daha geniş renk seçenekleri bulunan, mika benzeri malzemelerden üretilmiş kızartma ve pişirme makinesi modellerinden yana kullanabilirsiniz. Bu makineler kırmızı, pembe, mavi ve mor gibi renklerde bulunabileceği gibi siyah renkte de satın alınabilir. Özellikle endüstriyel dekorasyon gibi stillerde siyah renkte tercih edilen elektronik mutfak aletleri, dekorasyonu tamamlayıcı niteliktedir. Kızartma makinelerinin materyali ve renkleri de kızartma makinesi fiyatları üzerinde etkili bir rol oynar. Bu nedenle istediğiniz görünüme karar verirken küçük ev aletinizin bütçenize uygun olmasına da dikkat etmelisiniz.  

İhtiyacınız Olan Kızartma ve Pişirme Makinesi Koçtaş'ta Sizi Bekliyor

Kızartma ve pişirme makinesi çeşitleri ekmek kızartma makinesi, fritöz, yağsız hava fritözü, tost makinesi, mısır patlatma makinesi ve elektrikli barbekü gibi çok farklı çeşitlerde bulunabilir. Mutfakta geçirilen zamanı daha keyifli ve daha pratik hale getiren, akla gelebilecek pek çok yemeği en lezzetli hali ile ortaya çıkarmayı sağlayan kızartma ve pişirme makinesi modellerini Koçtaş ile bir arada bulabilirsiniz. İster kahvaltı için ekmek kızartmak veya tost yapmak için, ister akşam yemeğinde birbirinden güzel kızartmalar hazırlamak için kullanabileceğiniz sayısız kızartma ve pişirme makinesi modeli Koçtaş'ta bulunur. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun, porsiyonlarınız ile orantılı hacim ve pişirme gücüne sahip çok çeşitli kızartma ve pişirme makinelerini kıyaslayabilir, sizin için en doğru küçük ev aletine karar verebilir ve kolayca satın alabilirsiniz. 

Kızartma ve Pişirme Makineleri Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kızartma makinesi çeşitleri nelerdir?

Kızartma makineleri kullanıldığı amaçlara göre farklı çeşitlere ayrılabilir. Örneğin en yaygın olarak bilinen küçük ev aletlerinden olan fritözler patates gibi sebzeleri kızartmak için kullanılır. Son dönemlerde hiç yağ kullanmadan kızartma yapmaya olanak tanıyan ve airfryer olarak da bilinen yağsız kızartma ve pişirme makinesi oldukça yaygın olarak tercih edilir. Öte yandan ekmek kızartma makineleri de kahvaltıya keyif katan küçük ev aletlerindendir.

Yağsız fritözde neler pişirilir?

Kızartma lezzetinden vazgeçmek istemeyenler için en ideal pişirme yöntemleri arasında yer alan ve sıfır yağ ile yiyecekleri kızartabilen yağsız fritöz kullanarak pişirebileceğiniz pek çok gıda vardır. Bu gıdaların başında patates gelir. Patates haricinde akla gelebilecek pek çok sebze ve hamur işi de airfryer olarak bilinen yağsız fritözlerde pişirilebilir. Ayrıca kırmızı et ve beyaz et gibi ürünler de yağsız fritözlerde pişirilebilir.

Airfryer alırken nelere dikkat edilmelidir?

Yemekleri en lezzetli hali ile sunarken sağlıklı oluşundan ödün vermeyen airfryer yağsız fritöz makinesi satın alırken dikkat edilebilecek bazı noktalar bulunur. Bunlardan bir tanesi boyutudur. Kimi airfryer modelleri bir kişi için yeterli iken daha kalabalık gruplara yemek yapmak için daha geniş hacimli bir airfryer satın almak gerekir. Fiyat, marka ve programları da airfryer alırken göz önünde bulundurulması gereken önemli ayrıntılar arasında yer alır.

Daha fazla göster
158 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: