Koçtaş 600 TL ve üzeri kargo bedava600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
Fırsatlar
Fırsatlar
6 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Tezgah Üstü Testere

Tezgah Üstü Testere

Tezgah üstü testere kesim işlemini kolaylaştırmak amacıyla üretilmiş masa sistemine sahip testere makineleridir. Bıçak çapına göre 210 mm, 250 mm, 254 mm, 255 mm gibi farklı özelliklere sahip çeşitleri bulunur. Aynı zamanda sahip olduğu güce göre de 230 V, 1800 W, 1700 W, 1500 W, 1400 W gibi tezgah üstü testere çeşitleri mevcuttur. Gövde ve tabladan oluşan tezgah üstü testereler tabla kısmında yer alan ve kesme işlemini gerçekleştiren kesiciler lama olarak adlandırılır. Lamalar, testerenin özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Tezgah üstü daire testerelerin lama kısmı çevresi boyunca ve merkezden uzakta açılmış dişleri sayesinde kesme işlemini gerçekleştirir. 

Tezgah Üstü Testerelerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Tezgah üstü testere temel olarak ahşapların kesilmesi, düzeltilmesi işlemlerinde kullanılır. Hassas ve açılı kesim işlerde, tek veya çift tarafı kaplamalı plaka malzemelerin kesiminde etkin sonuçlar verir. Alüminyum gibi demir içermeyen metallerin temiz şekilde kesimi, plastik, epoxy, sunta, mdf gibi malzemelerin kesiminde de tezgah üstü daire testereler tercih edilebilir.  Tezgah üstü testere seçerken kullanım amacınızı dikkate almalısınız. Değiştirilebilen bıçak (lama) özelliğine sahip bir testere ile kolaylıkla farklı türden malzemelerin kesim işini yapabilirsiniz. Bunun için bıçakların kullanım talimatlarına dikkat etmelisiniz. Tezgah testere mutlak düz bir zemine oturtulmalıdır. Çalışma yapacağınız malzemeyi makinenin ağzına sürebilmek için yeterli mesafeye sahip olmalı ve kesinlikle dar mekanlarda riskli şekilde kesim gerçekleştirmemelisiniz. Tezgah üstü testere makinenizde tüm ayarlarınızı mutlaka makineyi tamamen durdurduktan sonra gerçekleştirmelisiniz. Daima yapacağınız işe uygun testere seçilmeli ve kesici özelliğini kaybetmiş testere lamasıyla kesinlikle çalışılmamalıdır.
Makine seçiminde, alanında kendisini ispatlamış markaları tercih etmelisiniz. Dewalt, Bosch, Mac Allister, Makita gibi alanında uzman markaların ürünlerine Koçtaş'tan ulaşabilirsiniz. Tezgah üstü testere fiyatları kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir. Tezgah üst testere ihtiyacınıza uygun en kaliteli ürünleri, Koçtaş fiyat avantajlarıyla şimdi keşfedin.

Daha fazla göster