150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ses Yalıtım Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Binaların Önemli Bir Parçası: Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri her binada kullanılan ve yaşam alanlarının daha konforlu hale gelmesine yardımcı olan ürünlerden oluşur. Genel olarak ses izolasyonu, belirli bir ses kaynağı ve alıcıya göre ses basıncının azaltılmasını amaçlayan bir yöntem olarak özetlenebilir. Ses yalıtım malzemesi çeşitleri, gürültünün etkilerini minimuma indirmek için kullanılan çeşitli ürünleri içerir ve gürültüyü etkili bir şekilde kontrol etmeyi amaçlar. Ses izolasyonu ile toplu yaşam alanlarında daha huzurlu bir atmosfer elde edilir ve herkes bir arada daha rahat bir şekilde yaşayabilir.

Evlerin yanı sıra işyerlerinde de kullanılan ses yalıtım malzemesi çeşitleri, çevreye gürültü kaynaklı verilebilecek zararların önüne geçilmesini sağlayan önemli araçlar arasında yer alır. Seçenekleri incelediğinizde farklı kullanım alanlarına uygulanabilecek birbirinden farklı malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Zemin, tavan, duvar ya da taban gibi alanlarda ses yalıtım malzemeleri kullanılabilir, iç mekanların dışarıya daha az ses çıkarması sağlanabilir. Bazı malzemeler, gürültünün türüne, kaynağına, binanın yapısına ve diğer önemli kriterlere bağlı olarak diğer malzemelerden daha uygun olabilir. Konut ya da ticari mülklerde kullanılan malzemeler, farklı alanlara uygulanabilmesiyle geniş bir kitleye hitap eder. 

Yankıların, yankılanmaların ya da gürültünün bastırılmasını sağlayan ses yalıtım malzemesi çeşitleri, işlevselliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Bununla beraber ürünler iç mekanlardaki sesin dışarı çıkmasını engellemenin yanı sıra dış kaynaklardan gelen ses girişini azaltmak ya da tamamen bastırmak için de kullanılabilir. Gürültü ve kalabalığın yoğun olduğu bir yerde yaşıyorsanız dışarıdan gelen sesi yalıtım malzemeleriyle engelleyebilir, iç mekanlarınızın daha huzurlu bir ortam haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Ses yalıtım malzemeleri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, gürültü kaynaklı yaşanabilecek problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Ses Yalıtım Malzemesi Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Ses yalıtım malzemesi kullanmak yaşam alanlarına birçok fayda sunar. Ses yalıtım faydaları ve özellikleri hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, gereksinimleriniz doğrultusunda sizin için uygun olan ürüne kısa süre içinde sahip olabilirsiniz:

 • Ev ses yalıtım malzemeleri yaşam alanlarınızın daha samimi ve rahat hale gelmesini sağlayabilir. Arkadaşlarınız ya da sevdiklerinizle vakit geçirirken dış ortamın gürültüsü yüzünden birbirinizi duymakta zorlanıyorsanız ses yalıtım malzemeleri ile bu problemi ortadan kaldırabilir, daha huzurlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
 • Evlerin yanı sıra ses yalıtım malzemesi çeşitleri ofislerde de işlevsellik kazanır. Ofislerde, aşırı gürültünün olmadığı bir alan daha fazla üretkenlik sağlayabilir. Aşırı gürültü, konsantrasyonu bozabileceği için çalışanların da performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Bununla beraber çalışma alanları iyi bir şekilde izole edildiğinde kalabalık bir semtte olsanız bile daha huzurlu ve üretken bir ortam elde etmenize imkan tanır.
 • Fabrikalarda da izolasyon oldukça önemlidir. Çok sayıda gürültülü ekipmanın bulunduğu alanlarda gürültüyü kesmek ve bölümler arasında taşınmasını engellemek oldukça önemlidir. Çalışanların net bir şekilde birbiriyle iletişim kurmasını kolaylaştıran ürünler, kazalara yol açabilecek dikkat dağıtıcı ögelerin de ortadan kaldırılmasını mümkün hale getirir.
 • Bazı ses yalıtım malzemesi çeşitleri, gürültüyü engellemenin yanı sıra soğuk havanın binalardan içeri girmesine izin veren küçük boşlukların da kapatılmasını sağlar. Böylece geleneksel ısı yalıtımında olduğu gibi soğutma ve ısıtma maliyetlerinin de düşürülmesine yardımcı olabilir.
 • Yalıtım malzemelerinin önemli avantajları arasında yaşam alanlarında mahremiyeti artırması gelir. İş yerlerinde ya da evlerinizde özel yaşamanızı korumak ve sesin dışarı çıkmasından endişe duymadan dilediğiniz gibi konuşmak istiyorsanız ses yalıtım malzemesi çeşitleriyle isteğinizi hayata geçirebilirsiniz.
 • Ses yalıtım malzemeleri, stüdyo gibi yerlerde de sıklıkla kullanılır. Akustik kaliteyi iyileştirmenin yanı sıra sesin dışarı çıkmasını da engelleyen yalıtım malzemeleri, stüdyolarda daha rahat bir şekilde çalışılmasına olanak tanır.
 • İstenmeyen gürültüyü azaltmak stres seviyenizi de benzer şekilde azaltmanıza yardımcı olabilir. Sürekli olarak dışarıdan gelen gürültüye maruz kalmak, iç huzurun kaybolmasına neden olabileceği için ses izolasyonu malzemeleri ile evlerinizin gürültüye karşı daha korunaklı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ses yalıtım malzemeleri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu faydalardan yararlanmaya başlayabilir, iç mekanlarınızı gürültüye karşı korunaklı hale getirebilirsiniz. İçerideki sesin dışarı çıkmasını engellerken dış gürültünün içeri sızmasının önüne geçerek daha rahat ve huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ses Yalıtım Malzemesi Çeşitleri

İş yerlerinden evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ses yalıtım malzemeleri, birçok farklı seçeneğe sahip olmasıyla öne çıkar. Böylece iç mekanların ihtiyaç duyduğu yalıtımı pratik bir şekilde kazanmasını mümkün hale getirir. Farklı kullanım amaçlarına göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan ses yalıtım malzemeleri, herkesin aradığı ürünü bulmasını kolaylaştırır. Ürünlerin nerelerde kullanıldığı hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak için aşağıdaki listeyi inceleyebilir, hangi malzemenin sizin için daha uygun olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • Tavan ses yalıtım malzemeleri özellikle apartmanlarda katlar arası gürültünün azaltılması amacıyla kullanılır. Ayak sesleri, düşen nesnelerin gürültüsü ya da çalışan televizyonların sesini azaltmak için tavanlar için üretilen malzemelerden yararlanabilirsiniz. Bir boşluk oluşturmak ya da iletken olmayan bir bariyer yerleştirmek, gürültünün tavandan ve kirişlerden geçmesinin önüne geçebilir. Seçenekleri inceleyerek tavanların nasıl ses geçirmeme özelliği kazanabileceğini öğrenebilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçiminizi yapabilirsiniz. Örneğin, alçıpan gibi ürünler tavanda ek bir alan oluşturacağı için ses izolasyonu için iyi bir seçenek olabilir.
 • Her ne kadar kilim ya da halı gibi ürünler ses geçirmeme üzerinde belirli bir dereceye kadar etkili olsa da tam anlamıyla istenilen performansın elde edilmesi için bazı ürünlere ihtiyaç duyulur. Zemin ses yalıtım malzemeleri çıkardığını gürültünün alt komşuya gitmesinin önüne geçen önemli ürünler arasında yer alır. Kolayca bulunabilen malzemeler sayesinde istediğiniz yalıtımı elde edebilir, katlar arasında oluşabilecek gürültü kaynaklı problemleri engelleyebilirsiniz.
 • İç duvar ses yalıtım malzemeleri evin içinde odalar arasındaki gürültü miktarını azaltmanıza yardımcı olan ürünlerden oluşur. Yaşam alanlarınızı daha huzurlu ve rahat bir hale getirmek istiyorsanız ürünlerden yararlanabilir, odalar arasındaki gürültü miktarını azaltabilirsiniz.
 • Duvar ses yalıtımı hem inşaat sırasında hem de sonrasında kullanılabilen ürünlerden oluşur. Binanın dış ortamın gürültüsünü almasının önüne geçen ses yalıtım malzemeleri, daha huzurlu bir atmosfer elde edilmesini mümkün hale getirir. Binanın yapı kalitesini de artırarak içinde oturanların iç huzurunu korumayı amaçlar.
 • Binaların yanı sıra ürünleri incelediğinizde arabalar için de üretilen malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Oto ses yalıtım malzemeleri arabadaki motor gürültüsünün dışarı çıkmasını engellemenize yardımcı olan ürünlerden oluşur. Ayrıca arabanın içinde yüksek sesle müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız müzik sesinin dışarı çıkmasını da engeller. Araç tavanı, zemini, bagaj kapağı, kapılar, ön kaput ve çamurluklar, arabalarda ses yalıtımı yapabileceğiniz alanlar arasında yer alır.

Duvar ses yalıtım malzemeleri ya da araba ses izolasyonu çeşitleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, istediğiniz performansı elde etmeye başlayabilirsiniz. Farklı kullanım alanları için özel olarak üretilen malzemeler sayesinde gürültü seviyesini düşürebilir, daha konforlu yaşam alanları elde edebilirsiniz. Ses yalıtım malzemeleri fiyatları ve seçeneklerine göz atarak aradığınız ürüne kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Materyallerine Göre Ses Yalıtım Malzemesi Çeşitleri

Zemin ya da tavan ses yalıtımı çeşitleri, üretildikleri materyale göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Materyaller ve özellikler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz:

 • Köpük ses izolasyonu, yüksek düzeyde ses emilimi ve yalıtımı sağlamasıyla öne çıkar. Bununla beraber toz ve neme karşı yüksek seviyede koruma sağlaması, köpüğün öne çıkan tarafları arasında bulunur. Kimyasal dirence sahip olduğu için farklı yerlerde kullanılabilir. Örneğin, makinelerin gürültü oranını azaltmada köpüklerden yararlanılabilir.
 • PVC ses yalıtım malzemesi, yüksek gürültüleri absorbe etme konusunda başarılı bir performans ortaya koyar. Etkili ses emilimi ve yalıtımı sunduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Hem ev hem de ticari uygulamalarda tercih edilen malzeme, geniş bir kullanım alanına sahiptir.
 • Plastikten üretilen esnek paneller, genellikle otomobillerde kullanılır. Metal ve plastiklerdeki titreşimleri ve hava seslerini sönümleyerek azaltan ses yalıtım malzemeleri, arabaların yalıtımı söz konusu olduğunda öne çıkar.
 • Seçenekleri incelediğinizde kumaştan üretilen ses yalıtım malzemeleri de olduğunu görebilirsiniz. Genellikle tiyatro perdeleri ya da stüdyo battaniyeleri için kullanılan ürünler, büyük oda ya da stüdyolarda uğraşan kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Bununla beraber sinema salonlarında filmlerin seslerinin dışarı çıkmasını da engelleyen ürünler, pratik kullanımıyla dikkatleri üzerinde toplar.
 • Cam elyafı ya da fiberglas, ses yalıtımı söz konusu olduğunda öne çıkan ürünler arasında yer alır. Ses yalıtımına ihtiyaç duyulan hemen hemen her yerde kullanılabilen bu ses yalıtım malzemeleri, genellikle panel şeklinde satışa sunulur. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı kalınlık, yoğunluk ya da dayanımlara sahip seçenekler içerir. Kayıt stüdyoları ya da ev fark etmeksizin birçok farklı yerde kullanılabilir. Çok yönlü olmasıyla dikkat çeken malzemenin kesilmesi de oldukça kolaydır. Böylece yerleştirmek istediğiniz alanlara uygun hale getirebilirsiniz.
 • Alçıpan, ses yalıtım malzemeleri söz konusu olduğunda akla gelen ilk ürünler arasında yer alır. Farklı kalınlık ve yoğunluklarda satışa sunulan alçıpan, hemen hemen her evde kullanılabilir. Ses geçirmez alçıpan, tipik olarak sesi etkili bir şekilde engellemek için çelikle beraber kullanılır. Çelikle birkaç alçı levha katmanı birleştirerek gürültünün hem dışarı çıkmasını hem de içeri girmesini engellemek için bir bariyer oluşturulur. Binalarda, evlerin herhangi bir odasında ya da ofislerde kullanılabilir.
 • Yonga levhalar da ses yalıtımını gerçekleştirmek için kullanılan ses yalıtım malzemeleri arasında yer alır. Karşıt yönlere sahip çok sayıda ağaç lifi katmanından oluşan malzeme, hem ses hem de ısı yalıtımı elde etmek amacıyla kullanılabilir.
 • Akustik köpük de ses yalıtım malzemesi çeşitleri arasında bulunur. Birçok farklı renk seçeneğine sahip olan malzeme, dekoratif amaçlarla da değerlendirilebilir. Genellikle bir odadaki sesin kalitesini iyileştirmek için kullanılır. Çoğunlukla oyun odalarında, sinemalarda ya da stüdyolarda tercih edilir. Gürültü kirliliğinin azaltılmasına yardımcı olmasının yanı sıra iç mekanlara dekoratif bir hava kazandırması da ürünlerin öne çıkan detayları arasında yer alır.

Farklı materyallerden üretilen ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, ihtiyacınız olan izolasyonu elde etmeye başlayabilirsiniz. Ses yalıtım malzemeleri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne vakit kaybetmeden erişebilir, iç mekanlarınızın daha iyi bir yalıtıma sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Ses Yalıtım Malzemesi Türleri

Kullanılan materyalin yanı sıra ürünler kullanım şekilleri ve türleri bakımından da birbirinden ayrılır. Ses yalıtım malzemesi çeşitleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekleri incelediğinizde boya formunda olan malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Ses geçirmez boya olarak da nitelendirilen malzemeler, ses iletimini azaltmak için duvarlara uygulanır.
 • Duvar için ses yalıtım malzemeleri arayışı içinde olanlar pratikliğiyle öne çıkan boyalar arasından seçim yapabilir. Odalarınızın duvar boyalarını değiştirirken ses yalıtımı konusunda da iyileştirmek istiyorsanız ses izolasyonu boyalarına göz atmaya başlayabilirsiniz.
 • Ses yalıtım malzemeleri seçenekleri arasında ses geçirmez duvar kağıtları da bulunur. Bununla beraber odaları tam olarak ses geçirmez hale getirmek için duvar kağıtları yeterli olmayabilir. Çok iyi ses emme özelliklerine sahip olmasına rağmen tamamen kapalı bir ortam oluşturulması gerektiğinde duvar kağıtları yetersiz kalabilir. Bununla beraber hem ev hem de işletmelerde kullanılabilir, ortamın ses kalitesini iyileştirmenizi sağlayabilir. Uygulamasının kolay olması, duvar kağıtlarının öne çıkan tarafları arasında bulunur. Ayrıca estetik açıdan hoş bir görünüme sahip olması da ürünlerin önemli avantajlarındandır.
 • Akustik macun, genellikle inşaat sırasında kullanılan ses yalıtım malzemeleri arasında yer alır. Binaların bütünlüğünün korunmasında önemli bir etkiye sahip olan malzeme, akustik özelliklerin korunması için özel olarak tasarlanır. Her türlü kaplama levhası ile beraber kullanılabilir. Akustik etkisinin yanı sıra yalıtım direnci de sunan malzeme, yangına dayanıklı olmasıyla da dikkat çeker. Tamamlayıcı bir ses yalıtım malzemesi olan akustik macunun başka yapı elemanlarıyla beraber kullanılması gerektiğini bilmeniz gerekir.
 • Akustik kalafat da macunla benzer bir işlevi yerine getirir. Bir odadaki küçük boşlukları ya da çatlakların pratik bir şekilde doldurulmasını mümkün hale getirir. Ses, en küçük boşluklardan bile girebildiği için akustik kalafat çeşitleri yalıtımın iyileştirilmesinde önemli bir rol oynar. Duvarlar, köşeler, tavanların birleştiği hatlar, kapılar ve pencerelerde kullanılabilir. İç mekanlarınızdaki küçük boşlukları kapatmak için bir ses yalıtım malzemesi arıyorsanız akustik kalafat çeşitlerin inceleyebilirsiniz.
 • Taban ses yalıtım malzemeleri arasında bulunan zemin kaplamaları ya da altlıkları, gürültünün belirli bir dereceye kadar geçmesinin önüne geçen önemli ürünlerdir. Zemin altlıkları, işlenmiş zeminler veya sert parkeler arasında doğal olarak oluşan ses iletimini azaltmanıza yardımcı olan önemli ses yalıtım malzemeleri arasında yer alır. Farklı türde ses geçirmez zemin kaplaması çeşitleri bulunur. Laminant zeminler, parkeler ya da işlenmiş ahşap olmak üzere farklı zeminler için özel olarak üretilen seçenekler mevcuttur. Genel olarak zemin kaplamaları, yoğun bir ses emicilik sunmasıyla öne çıkar. Hem evlerde hem de ticari yerlerde kullanılır.
 • Titreşim önleyen ses geçirmez paspaslar, genellikle fabrikalarda tercih edilen ses yalıtım malzemeleridir. Çok fazla gürültü çıkaran cihaz ya da makinelerin etrafına yerleştirilerek hem gürültünün hem de titreşimin azaltılmasını sağlar.
 • Mastikler, yapıştırma işlevinin yanı sıra ses yalıtımının da önemli bir parçasını oluşturur. Alçıpan katlarının birbirine iyi bir şekilde yapıştırılmasını sağlayarak izolasyonun iyi bir biçimde yapılmasını sağlar. Alçıpan ve benzeri malzemelerin katları arasında doğrudan uygulanabildiği için ses yalıtımı yapılmak istenen duvarlarda sıklıkla tercih edilir. Duvar ve tavanların yanı sıra conta delikleri ya da vida boşluklarında da kullanılan mastikler, boşlukların kapatılması konusunda iyi bir performans ortaya çıkarır.
 • Süpürgelikler ve çeşitli contalar da ses yalıtımını iyileştirmek için kullanılan önemli malzemeler arasında bulunur. Süpürgelikler, zemin ile duvar arasındaki boşlukları kapatarak yalıtımın iyileştirilmesini mümkün hale getirir. Diğer ses yalıtım malzemeleriyle beraber kullanıldığında ses emiliminin sağlanmasında etkili bir rol oynayan ürünler, ses izolasyonu söz konusu olduğunda dikkat çeker.
 • Akustik ya da ses emici panel çeşitleri, iç mekanların ses kalitesini artırırken şık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ses yalıtım işlevinin yanı sıra kurulduğu odayı ya da alanı görsel olarak daha çekici hale getirebilen bu ses yalıtım malzemeleri, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Kayıt stüdyoları, sinemalar, tiyatrolar, okullar, spor salonları ya da eğlence alanlarında kullanılabilen ürünler, dekorasyona dahil edilebilmesiyle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Odadaki ses emiliminin iyileştirilmesini sağlayan ürünler, alanlar arasındaki gürültünün de azaltılmasını mümkün hale getirir.

Koçtaş’taki farklı ses yalıtım malzemesi çeşitleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, iç mekanlarınızı dilediğiniz gibi izole edebilirsiniz. İnşaat sırasında ya da herhangi bir zamanda kullanabileceğiniz malzemeler sayesinde istediğiniz verimi alabilirsiniz. Koçtaş’taki uygun ses yalıtım malzemeleri fiyatları ve seçenekleri sayesinde bütçenizi zorlamadan kaliteli ürünlere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Ses Yalıtım Malzemeleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ses yalıtım malzemeleri nelerdir?

İçerideki sesin dışarı ve dışarıdaki gürültünün içeri geçmesini engelleyen ürünler, fonksiyonelliğiyle öne çıkar. Ürünler, yaşam alanlarının daha huzurlu hale gelmesini sağlamasının yanı sıra gürültü kirliliğinin azaltılmasında da önemli bir rol oynar. Evlerden işletmelere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan yalıtım malzemeleriyle iç mekanlarınızın kalitesini artırabilirsiniz.

Ses yalıtımı nerelerde kullanılır?

Ses yalıtımı malzemeleri ile yapılan ses yalıtımı, iç mekanlarda hemen hemen her yerde kullanılabilir. Taban, tavan, duvar ya da iç duvar gibi alanlarda kullanabileceğiniz ürünler arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilir, ses yalıtımı için ideal çözümlere anında erişebilirsiniz.

Ses yalıtımı için hangi malzemeler kullanılır?

Ses yalıtımı malzemeleri incelendiğinde birçok farklı seçenek olduğu görülebilir. Panel, alçıpan, boya, sprey ya da kumaş gibi birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler arasından aradığınızı bulabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde giderebilirsiniz.

Duvar ses yalıtım malzemeleri nelerdir?

Duvarlarda boya, alçıpan, süngerpan, ses izolasyon bandı ya da çeşitli malzemeler tercih edilebilir. Duvar levhaları ya da köpükler de en çok kullanılan malzemeler arasında yer alır. Duvar ses yalıtım malzemeleri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek istediğiniz ürüne kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

En Çok Satan Ses Yalıtım Malzemeleri Hangileri?

Koçtaş Ses Yalıtım Malzemeleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Erpan Akustik Ses Yalıtımı Yumurta Sünger 25 Mm 50x50
 2. Ses Yalıtımı 33 Mm Bariyerli Erpan
 3. Erpan Akustik Ses Yalıtımı Yumurta Sünger 30 Mm 100x100
 4. Erpan Akustik Ses Yalıtımı Labirent Sünger 40 Mm 100x100
 5. Oto Ses Yalıtımı - Simself Bant Alüminyum Folyolu (30cm)
Daha fazla göster
46 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: