150 TL Üzeri Kargo Bedava

Köpek Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Evcil Dostunuza Konforlu Bir Yaşam Sunabilmeniz için Gerekli Olan Köpek Malzemeleri

Köpekler tarih boyunca insanlara arkadaşlık etmiş hayvanlardır. İnsanların sadık dostları olarak bilinen köpeklerin zamanla türleri de artmıştır. Cinsi ne olursa olsun sevimli halleriyle ve sadakatleri ile gönülleri fetheden köpekler günümüzde en çok tercih edilen evcil hayvanlar kategorisinde yer alır.

Tüm evcil hayvanların olduğu gibi köpeklerin de bakıma ihtiyacı vardır. Köpek sahiplenmek isteyen hayvan severlerin üstlenmesi gereken bazı sorumluluklar bulunur.  Köpeklerin temel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olacak tüm ürünler köpek malzemeleri kategorisi adı altında yer alır.

Köpek malzemesi kategorisi altında pek çok ürün karşınıza çıkacaktır. Köpek boyun tasmaları, köpek mama kabı ve köpek yatağı gibi ürünler köpeğinizin temel ihtiyaçlarını karşılamanız için gerekli olan köpek eşyalarıdır. Bu eşyalar dışında köpek oyuncakları, köpek taşıma çantası ve daha birçok köpek malzemesi farklı seçenekleriyle hizmetinize sunulur.

Köpek malzemesi, köpeklerin yavru hallerinden başlayarak her köpeğin ihtiyaç duyduğu ürünleri kapsar. Bu ürünler köpeklerin cinsine ve yaşına göre tercih edilmelidir. Aynı zamanda köpeğinizin ürünlere ilgisi de önemlidir.

Bakım ve ihtiyaçları doğru karşılanan köpekler daha mutlu olur ve daha sağlıklı bir yaşam sürer. Köpek dostların getirdiği sorumluluğu doğru bir şekilde yerine getirebilme duygusu ise insanlara daha huzurlu hissettirir. Bu sayede hem köpekler, hem de sizler konforlu bir hayata kavuşursunuz.

Yavru Köpeklerin Bakımı için Sahip Olunması Gereken Köpek Malzemeleri

Neşeli ve oyuncu halleriyle ilgileri üzerinde toplayan yavru köpekler, hayvan severler için karşı konulamaz bir tatlılığa sahiptir. Fakat yavru köpekler anne sütünden ayrıldıkları andan itibaren özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Yavru köpeklerin daha mutlu ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için, doğru köpek malzemesi çeşitleri ile ihtiyaçları karşılanmalıdır.

İlgi ve sevgiyle büyütüldüklerini hissettirmenin de köpekler için önemli olduğu unutulmamalıdır. Köpekler sevecen hayvanlardır ve temel ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra onlara vakit ayırılmasını isterler. Sahipleriyle oyunlar oynayan, günlük yürüyüşlere çıkan ve sevildiğini hisseden köpeklerin daha mutlu olması beklenir.

Hayatınıza ve evinize arkadaşlık edecek yavru bir köpek sahiplenmek istediğinizde temin etmeniz gereken temel köpek malzemesi çeşitleri önceliğiniz olmalıdır. Daha sonrasında ise köpeğinize eğitim verebileceğiniz ürünler, sosyalleşmelerini ve oyunlar oynamalarını sağlayacak eşyalar ve günlük yürüyüşleriniz için gerekli malzemeler listenizde olmalıdır. Yavru bir köpeğin bakımı için gerekli olan en temel yavru köpek malzemeleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Köpeğinizin günlük yürüyüşleri ve tuvalet ihtiyacının karşılanması sırasında ihtiyaç duyacağınız ilk ürün köpek boyun tasmalarıdır.
  • Yavru köpekler için uygun boyutta seçilmiş bir mama kabına ve su kabına ihtiyaç vardır.
  • Köpeğin besin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için kesinlikle yavru köpeklere özel üretilmiş bir köpek maması tercih edilmelidir.
  • Kendine ait bir alan ihtiyacı duyabilecekleri için köpek yatağı veya köpek kulübesi de temin edinilmesi gereken köpek malzemesidir
  • Suyu seven özellikleriyle bilinen köpeklerin temizliği için köpek bakım şampuanları tercih edilmelidir.
  • Köpeklerin tüy bakımları için ihtiyacına yönelik bir tüy tarağı veya tüy fırçası ile taranmaları gereklidir.
  • Yavru köpekleri uzun süre evde yalnız bırakmak tehlikeli durumlar oluşturabilir. Bu nedenle bir köpek taşıma çantasına sahip olunması daha rahat bir yaşam sunacaktır.
  • Yavru köpeklere eğitim vermek için gereken tuvalet eğitim malzemeleri, kaka torbası ve ödül mamaları bu konuda yardımcı olacak köpek malzemesi çeşitleri arasında yer alır.
  • Oyun oynamayı seven yavru köpekler için alınan köpek oyuncakları da keyifle oyunlar oynamalarını sağlayacaktır.

Köpek Malzemelerinin Temizliği Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Köpek bakımında temizlik ve hijyene dikkat etmek hem köpeğinizin hem de sizlerin sağlığı için oldukça önemlidir. Köpeklerin kullandığı ürünlerin temiz tutulması gereklidir. Hem onların kullandığı köpek malzemesi türlerinde hem de evinizin temizliğinde zararsız ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Köpek yatakları, kıyafetleri, oyuncakları ve bazı eşyaları yıkanabilen köpek malzemeleridir. Bu ürünler yıkanırken köpeklere özel üretilmiş deterjanlar veya boya ve koku içermeyen zararsız deterjanlar tercih edilmelidir. Bu ürünler köpek malzemeleri arasında bulunabilir.

Köpeklerin mama ve su kabı temizliği de özen gösterilmesi gereken konulardan biridir. Düzenli olarak temizliği yapılmayan mama ve su kapları köpeklerin sağlığını doğrudan tehdit eden bakterilerin oluşmasına yol açabilir. Bu nedenle mama kabında kalan yemek artıkları temizlenmeli, su kaplarındaki su ise kirlenmeden değiştirilmelidir.

Plastik, seramik veya paslanmaz çelik malzemelerden üretilen mama ve su kapları bulaşık makinesinde veya elde yıkamaya elverişli köpek malzemesi ürünleridir.. Yıkamalardan sonra kaplarda deterjan kalıntılarının olmaması için bol su ile durulanmaları köpeklerin sağlığı için ciddi bir önem taşımaktadır.

Köpeklerin çoğu cinsi tüylüdür ve belirli düzeyde tüy dökmeleri normal bir durumdur. Köpeklerin oyun alanları, yatakları ve evleri elektrik süpürgesi ile süpürülerek rahatça temizlenebilir. Ayrıca bunun için özel üretilmiş evcil hayvan tüy temizleyiciler köpek malzemesi ürünleri arasında bulunabilir ve tercih edilebilir. Eğer yoksa bu ürün yerine kalın bir bantla da tüyleri tüm yüzeylerden toplayabilirsiniz.

Köpeklerin temas ettiği yüzeylerin temizliği için sert kimyasal ürünlerin kullanımından kaçınılmalıdır. Antibakteriyel özelliğiyle temizlikte sıkça tercih edilen doğal sirkeler, köpeklerin temas ettiği yüzeylerde de su seyreltilerek kullanılabilen doğal temizlik ürünlerindendir.

Köpek Tasmaları

Köpek tasmaları küçük, orta ve büyük ırklara göre özel olarak üretilen köpek malzemeleridir. Köpek tasmaları tercih edilirken tasmanın kalınlığı, uzunluğu ve dayanıklılığı göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda köpeğin derisini tahriş etmeyecek ve sağlığına zarar vermeyecek köpek malzemesi kullanılarak üretilen köpek tasmaları tercih edilmesi oldukça önemlidir.

Köpek tasmaları boyun ve göğüs tasmaları olarak ikiye ayrılır. Köpek boyun tasmaları hem aksesuar amaçlı hem de gezdirme tasması olarak kullanılabildikleri için sıkça tercih edilir. Boyun tasmaları yavru köpeklerin tasmaya alışabilmesi için de uygun bir köpek malzemesi seçeneğidir.

Boyun tasmaları seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus köpeğinizin baş ve boyun ölçülerine uygun tasma seçimi yapılmasıdır. Boyun tasmalarının üzerine veya süsleme olarak takılan parçalarına iletişim numarası ve köpeğinizin ismi gibi gerekli bilgiler yazılabilir. Bu özellik köpeğinizin kaybolma tehlikesine karşı bir önlem niteliği taşır. Boyun tasmaları kolaylıkla takıp çıkarılabilme özellikleriyle avantajlı köpek malzemesi modelleridir.

Göğüs tasmaları boyun tasmalarından farklı olarak gövdeye takılır. Köpeklerin hassas olan boyun bölgelerine baskı yapmamalarıyla özellikle yürüyüşler için sıkça tercih edilen göğüs tasmaları, hareketli köpekler için daha uygun köpek malzemeleri seçenekleri arasında bulunur. Köpekler göğüs tasmalarıyla daha güvenli ve rahat hissedebilirler. Tasmaları fazla sıkmak onlara ciddi zarar verebilir, bol bırakmak ise kolayca çıkarabilmesine veya ayaklarına dolaşmasına neden olabilir.

Köpek tasması seçiminin doğru yapılması hem köpeğinizin hem de sizlerin sağlığı için önemlidir. Köpeğin ırkına, yaşına, büyüklüğüne, boyun ölçülerine, ve davranışlarına göre uygun tercih edilen köpek tasmaları ile köpeklerle daha keyifli vakitler geçirilebilir. Köpek tasmaları fiyatları açısından da farklı seçenekleriyle oldukça avantajlı köpek malzemeleridir.

Köpek Yatakları

Köpekler gecelere ek olarak gün içinde de enerjilerini toplamak için birkaç saat uykuya ihtiyaç duyabilirler. Yataklarınızı sizlerle paylaşmak isteseler de köpekleri kendi yataklarında uyumalarına alıştırmak hem onlara ait huzur bulabilecekleri bir alan oluşturur hem de ev içerisinde düzen sağlamanıza yardımcı olur.

Köpek yatakları farklı boyut, şekil ve malzemelerle üretilebilen köpek malzemesidir.. Köpek yatağınızı tercih ederken öncelikle köpeğinize uygun ürün boyutunu belirlemelisiniz. Köpeğinizin burun ucundan kuyruğunun bitimine kadar ölçü alarak boyunu ölçmeniz mümkün. Köpeğinizin boyundan ortalama 20 cm fazla boyutta köpek yatağı tercih edilmesi ideal olarak görülür.

Köpeğinizin uyuma şekli de yatak tercihi konusunda önemli bir kıstastır. Köpekler farklı uyku stillerine sahip hayvanlardır. Kıvrılarak veya simit oluşturarak uyumayı seven köpekler için yuvarlak biçimli köpek yatakları tercih edilebilir. Sırt üstü uyumaktan hoşlanan köpekler için dikdörtgen şekilli köpek yatakları daha ideal köpek malzemeleridir.

Yatakların kullanım ömürlerinin uzun olması düşüncesiyle, köpeğin ırkına uygun malzemelerden üretilmiş köpek malzemesi seçilmesi gerekir. Bazı köpekler yumuşak nesnelerle oyun oynamayı, ısırmayı ve parçalamayı severler. Bu köpekler için daha sert kumaşlarla kaplanmış yataklar tercih edilebilir.

Kısa tüylü köpekler için daha yumuşak olan ve daha sıcak tutan yataklar, uzun tüylü köpekler için ise terletmeyecek ve daha serin tutacak köpek malzemesinden üretilen yataklar seçilmelidir. Aynı zamanda sık sık yürüyüşlere çıkan; çamurla, suyla ve toprakla oynamayı seven köpekler için yıkanabilen yataklar tercih edilmesi konforlu olacaktır.

Köpek yatağı fiyatları kullanılan köpek malzemesi kalitesi, ürünün boyutu ve özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Yataklar kaliteli malzemelerle üretildiğinde ve güvenilir yerlerden temin edildiğinde uzun süre kullanılabilecek köpek malzemeleridir.

Köpek Kulübeleri ve Evleri

Köpek kulübeleri ve evleri, köpeklerin kendilerini daha güvende hissettikleri kendilerine ait bir alan imkanı sunan köpek malzemeleridir. Köpek kulübeleri bahçe yaşamına uygun köpekler için gerekli olan köpek malzemelerindendir. Yağmur, kar, rüzgar gibi çeşitli hava koşullarına karşı korunacakları ve uyku gereksinimlerini giderecekleri bir alan olarak köpek kulübeleri uygun malzeme ve uygun boyutlarda tercih edilmelidir.

Köpek evinin boyutu, en az köpeğin içinde kendi etrafında dönebileceği ve içerisinde uzanabileceği büyüklükte olmalıdır. Yüksekliği ise köpeklerin omuz yüksekliğinden fazla olmalıdır. Köpeğin evinin içinde rahat hareket edebilmesi, konforlu bir yaşama ulaşması ve evini benimsemesi açısından önem taşımaktadır. Köpeklerin evlerine alışmaları için sevdikleri eşyaları ve köpek malzemesi çeşitlerini kulübenin içine yerleştirmek faydalı olacaktır. Köpekler kulübelerinde vakit geçirdiğinde ise ödül mamaları ile bu davranışı ödüllendirmek alışma süreçlerini hızlandırır.

Köpek kulübeleri ahşap, plastik, sunta gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Ahşap köpek kulübesi daha sağlıklı ve daha dayanıklı olmalarıyla ön plana çıkan köpek malzemeleridir. Kulübelerin su geçirmez özellikte ve ısı yalıtımlı olması tercih sebebidir.

Kulübelerin yerden ortalama 5-10 cm yüksekte olmasına dikkat edilmelidir. Bu durum şiddetli yağışlarda kulübenin içine su girmesini önler. Toprakta bulunan haşerelerin veya köpeğinizi rahatsız edebilecek canlılar kulübenin içerisine girmesini engeller. Aynı zamanda toprağa doğrudan temas etmediği için daha uzun ömürlü bir kullanım fırsatı sunan köpek malzemesi çeşididir.

Evinin bulunduğu alanın doğru seçilmesi de köpekler için önem arz eder. Yola, diğer bahçelere veya alanlara yakınlık söz konusu ise; köpek kulübelerinin bu alanlara uzak noktalara yerleştirilmesi önerilir. Köpek kulübesi fiyatları pek çok etkene göre çeşitlilik gösterirken, her bütçeye uygun köpek kulübeleri mevcuttur.

Köpekler İçin Mama ve Su Kabı Tercihi

Köpeklerin beslenme alışkanlıkları sağlıkları açısından oldukça önemli bir konudur. Uygun mama seçiminden sonra gelen en önemli konu uygun mama ve su kaplarının seçilmesidir. Mama ve su kapları da diğer köpek malzemeleri gibi köpeklerin ırkına, fiziksel özelliklerine ve alışkanlıklarına uygun olarak seçilmesi gereken köpek malzemesidir.

Köpeklerin mama kabından yemeklerini kolaylıkla yiyebiliyor olması gerekir. Uzun kulaklı ve uzun burunlu köpekler için daha derin mama kaplarının tercih edilmesi konforlu olacaktır. Küçük ve kısa köpek ırkları için ise daha az derinlikte mama kapları seçilmesi daha doğru olur.

Mama ve su kaplarının yüksekliği de dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Kısa boylu ve küçük köpeklerin mama ve su kaplarının zeminde olmasında bir sorun yoktur. Fakat büyük ırk ve uzun boylu köpeklerin mama ve su kaplarının yerden yüksekte olması gerekir. Bu yükseklik köpeğin karın bölgesi esas alınarak belirlenebilir.

Mama ve su kapları farklı malzemelerden üretilebilen köpek malzemesi ürünleridir. Bu malzemeler paslanmaz çelik, seramik ve plastik olarak gruplandırılabilir. Paslanmaz çelik ürünler dayanıklı olmalarıyla, seramik ürünler şıklıklarıyla, plastik ürünler ise daha uygun fiyatlı olmalarıyla tercih edilirler. Seramik ve plastik malzemelerden üretilen köpek malzemelerinde alerjik reaksiyonlara ve zehirli maddelere karşı dikkatli olunmalıdır.

Köpeklerin mama ve su kaplarının kendilerine ait olması gerekir. Birden çok evcil hayvana sahip hayvan severler için bu konuya özen gösterilmelidir. Evcil hayvanlarının birbirinin mama ve su kaplarını ortak şekilde kullanması hastalıkları arttırabilir ve hastalıkların doğrudan bulaşmasını sağlayabilir.

Mama ve su kapları pek çok farklı seçeneğiyle karşınıza çıkan köpek malzemesi çeşididir.. Bu seçeneklere göre fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Köpeklerin beslenme alışkanlıklarını düzenlemeye yardımcı olan ve daha çok su içmeye teşvik eden ikili mama kapları bu kategoride en çok tercih edilen köpek malzemelerindendir.

Köpeklerin Eğlencesi: Köpek Oyuncakları

Köpeklerin doyasıya vakit geçirdiği köpek oyuncakları köpeklerin yalnızca oyun ihtiyacını karşılamaz. İnsanların gelişiminde olduğu gibi köpeklerin gelişiminde de oyuncakların önemli bir yeri vardır. Köpek oyuncakları ile köpeklerin zekaları gelişimi desteklenir, egzersiz ihtiyaçları karşılanır ve sağlıklı bir psikolojiye ulaşmaları kolaylaşır.

Köpek oyuncakları; köpeklerin hem sağlıklı gelişimi hem de kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebilmesi için tasarlanan köpek malzemeleridir. Köpek oyuncakların seçiminde köpeğin ırkı, oynamayı sevdiği oyun tarzları ve yaşı dikkat edilmesi gereken kriterlerdir.

Köpek oyuncakları seçerken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Oyuncakların uygun boyutlarda olması oldukça önemlidir. Küçük boyutlardaki oyuncak yutulursa boğulma tehlikesi ve mide bağırsak problemlerine yol açmak gibi ciddi sorunlara yol açabilir. Oyuncakların gerekli sağlık koşullarını taşıyıp taşımadığı kontrol edilmelidir. Parçalanması kolay olan köpek malzemesi çeşitlerinin tercih edilmesinden kaçınılmalıdır.

Köpeklerin bazıları yumuşak ve tüylü oyuncakları, bazıları ses çıkaran oyuncakları daha çok sevebilir. Köpeğinizin hangi oyuncağı daha çok seveceğini anlayabilmek için onunla sık sık vakit geçirmeniz ve onu tanımanız gereklidir. Köpek oyuncakları, köpeğinizle birlikte keyifli vakitler geçirmek ve köpekleri eğitmek için de etkili olan köpek malzemeleridir.

Koçtaş, köpeğinizin ve sizin konforunuzu gözeterek ihtiyaçlarınıza en uygun köpek malzemelerini satışa sunar. Köpeğinizin fiziksel ve sosyal özelliklerine dikkat ederek, farklı modellerden seçimlerden yapabilirsiniz. Koçtaş'ta ihtiyacınız olabilecek tüm köpek malzemeleri fiyatları bütçenize uygun seçenekleriyle hizmetinize sunulur. Köpeğinizi mutlu ederken aynı zamanda birlikte daha rahat bir yaşama sahip olmak isterseniz, Koçtaş mağazalarında veya internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan köpek malzemeleri modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Köpek Malzemeleri Kategorisi Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Köpek Malzemeleri Nelerdir?

Köpek malzemeleri köpeklerin hem temel hem sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilen ürünlerdir. Köpek tasması, mama ve su kabı, köpek yatağı ve daha birçok ürün bu kategoride yer alır. Köpeklerin sağlıklı bir hayat sürmesi için ihtiyaçlarının karşılanması gereklidir. Köpek malzemeleri köpeğin ırkına, yaşına, fiziksel özelliklerine ve davranışlarına uygun olarak seçilerek köpekler için daha konforlu bir yaşam sunulmasına olanak sağlar.

Köpek Tasması Nasıl Seçilir?

Kullanım alanları açısından boyun ve göğüs tasması olarak iki kategoriye ayrılan köpek tasmaları köpeklerin temel ihtiyaçlarındandır. Köpek tasmaları tercih edilirken; köpeğin ırkına uygun, günlük hareketlerinde onlara zarar vermeyecek, taşıyabilecekleri ağırlıkta, boyun ve baş boyutlarına uygun, derilerine zarar vermeyecek materyallerden üretilen ve rahatlıklarını ön planda tutan köpek malzemesinin seçilmesi önerilir.

Köpek Kulübesi Nasıl Olmalıdır?

Köpeklerin kulübelerinin içinde rahat etmesi, güvende ve mutlu hissetmeleri açısından önemlidir. Köpek kulübeleri köpeklerin ırkına ve boyuna uygun, köpeğin içinde rahatça dönebileceği ve uzanabileceği boyutlarda olmalıdır. Ayrıca kulübelerin hava koşullarına karşı dayanıklı olması gereklidir. Ahşap köpek kulübeleri, sağlık ve dayanıklılık açısından en sık tercih edilen köpek malzemesidir.

Daha fazla göster
345 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: