150 TL Üzeri Kargo Bedava

Halojen Ampul

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Halojen Ampul Modelleri ve Fiyatları

Halojen ampul ısıya dayanıklı ve yüksek aydınlatma sağlayabilen ampul çeşitlerindendir. Halojen ampuller bu özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilir. Halojenli ampul modelleri beyaz halojen ampul, led halojen ampul, halojen çubuk ampul gibi ürün çeşitleriyle piyasaya sunulur. Halojen led ampuller tasarruf özelliği ile ön plana çıkar. En iyi halojen ampul markaları arasında sayılan Osram halojen ampul fiyatları diğer markalara nazaran biraz daha pahalıdır. Halojen ampul fiyatları marka ve kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Ampuller pek çok farklı özellikte çeşidi bulunan elektrik enerjisini ışığa çeviren aydınlatma sistemi araçlarındandır. Halojen lambalar zamanla yenilenen teknoloji sayesinde geliştirilen akkor ampullerin gelişmiş ve uzun ömürlü versiyonlarıdır. İçerisinde halojen gazı bulundururlar ve bu özellikleri daha dayanıklı ve uzun kullanımlı olmalarına olanak verir. Bu ürünler klasik modellere kıyasla daha fazla parlaklık sunar. Özellikle araba farı gibi güçlü bir ışık kaynağına ihtiyaç duyulduğunda bu ürünlerin kullanılması doğru bir tercih olur.

Verimlilik özelliğiyle de öne çıkan bu ürünler sayesinde yüksek performans elde edilirken ev ekonomisine de katkıda bulunulur. Farklı dekorasyon tarzlarına uyum sağlayabilecek pek çok ürün çeşidine sahip olmasının yanı sıra teknik özellikleri de bu ürünlerin çoğu kişi tarafından tercih edilme sebeplerinden bir tanesidir.

Halojen Ampul Çeşitleri ve Sunduğu Avantajlar

Genel itibariyle halojen ampul sınıfı içerisinde yer alıp farklı özellikler barındırmasıyla çeşitlenen bu modellerin ürün yelpazesi oldukça geniştir. Bazı modelleri kompakt görünümüyle öne çıkarken bazı modelleri ise harcadığı düşük enerji sayesinde ön plana çıkar. Enerji tüketim miktarları modelden modele olmak üzere çok fazla değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı enerji tüketim miktarlarına dikkat edilerek seçim yapılmalıdır. Halojen ampullerin sunduğu pek çok avantaj bulunur, bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Bu ürünlerin göze çarpan ilk özelliği küçük boyutlarda modellerinin bulunmasıdır. Küçük boyutlarda üretilebilen modeller pek çok farklı alanda ve amaçla kullanılabilmesine imkân verir.
  •  Sahip olduğu kalın flaman ve gaz tipi sayesinde dayanıklıdır. Böylelikle uzun süreli bir kullanım avantajı sunar.
  • Yüksek ısıya karşı direnç gösterebildikleri için oldukça güvenlidir. Halk arasında patlamayan lamba olarak da bilinir.
  • Bir başka önemli avantajı ise dayanıklı ve güçlü olmasıyla birlikte ekonomik fiyatlarda ulaşılabilen ürünler olmasıdır. Ekonomik olabilmelerinin nedeni düşük maliyetlerle üretilebilmeleridir.
  • Güneş ısısı ve rengini hiçbir ek bağlantı olmadan yayabilen bu ürünler estetik bir görünüm yakalanmasına yardımcı olur.
  • Uzun yıllar boyunca evleri, ofisleri, işletmeleri aydınlatan bu ürünler teknolojinin gelişmesine bağlı olarak yeni özellikler kazanabildiğinden popülerliğini koruyarak günümüzde hala kullanılmaya devam ediyor.

Bütçeye ve Doğaya Dost Bir Aydınlatma Sistemi

İç mekân dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de aydınlatma sistemleridir. Farklı özelliklere sahip pek çok aydınlatma seçeneği arasından hangisinin tercih edileceği ve kullanım amacının ne olacağı konusunda karar vermek oldukça önemlidir. Alınabilecek herhangi bir yanlış karar estetik ve mali bir zararla karşı karşıya gelinmesine sebep olabilir.

Halojen ampuller fiyatları bakımından ekonomik olmalarının yanı sıra sağlamış oldukları enerji tasarrufu sayesinde bütçenize katkıda bulunur. Az enerji harcayarak yüksek verim elde edilmesine olanak veren bu ürünler kullanıcıların önemli tercih sebeplerinden bir tanesidir. Enerjiyi verimli kullanması sayesinde oluşabilecek kabarık elektrik faturaları önlenebilir. Bununla birlikte çevreye zarar vermedikleri için doğaya dost ürünlerdir. Günümüzde daha da önemli hale gelen sınırlı kaynakların verimli bir şekilde kullanılması konusu aydınlatma sistemleri için de geçerli olup, kişilerin enerji tasarrufu sağlayan ürün ve modellere yönelmelerini zorunlu kılar. Aydınlatma ekipmanı seçerken bu koşulların da göz önünde bulundurulması gerekir.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza ve beğenilerinize göre tercih edebileceğiniz pek çok farklı tasarıma ve boyuta sahip halojen lamba modellerini satışa sunar. Aradığınız özellikleri göz önünde bulundurarak bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlara ulaşabilir tek tıkla ve satın alabilirsiniz.

Halojen Ampul Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Halojen Ampul Nedir?

Halojen ampul klasik akkor modellerin gelişmiş versiyonlarından bir tanesidir. İçerisinde halojen gazı bulunması sebebiyle ismini buradan alan bu ürünler pek çok avantajı da beraberinde sunar. Daha kalın falamanlara sahip halojen ampuller bu özellikleri sebebiyle diğer akkor modellerden ayrılır. Bu ürünlerin kullanım ömrü daha uzundur ve yüksek ısıya karşı daha dayanıklıdır.

Halojen Lamba Özellikleri Nelerdir?

Ampullerin çalışma prensipleri genellikle aynıdır. En önemli görevleri elektrik enerjisini ışık enerjisine çevirmek olan bu ürünler aydınlatma sistemlerinin birer parçasıdır. Elektrik enerjisini ışığa çevirme işlemi tungsten flaman yardımıyla gerçekleşir. Elektrik enerjisinin flamanlara aktarılmasıyla ısı ve ışık ortaya çıkar. Klasik lambalarda tungstenin buharlaşarak cam yüzeye yapışması kullanım ömürlerini kısaltır. Halojen ampullerde ise içerisinde bulunan halojen gazının geri dönüştürülmesi sayesinde böyle bir durum yaşanmaz. Bu ürünlerin ömrü klasik modellere kıyasla daha uzun sürelidir.

Halojen Lamba Elektrikle mi Çalışır?

Halojen lambalar klasik akkor lambalara benzeyen bir tungsten flamana sahip olması ile birlikte kendine özgü belirli bir çalışma prensibi vardır. İçerisinde halojen gazı bulunması ile birlikte boyutu küçük olmasına rağmen güçlü bir enerji açığa çıkarır. Bu ürünler buharlaşma döngüsü ve yüksek basınçlı gaz prensibiyle çalışarak diğer ampul model ve çeşitlerinden ayrılır.

Halojen Lamba ile Ampul Arasındaki Fark Nedir?

Halojen lambaları klasik ampullerden ayıran en önemli özellik içerisinde halojen gazı bulunmasıyla farklı bir çalışma prensibine sahip olması ve diğer çeşitlere kıyasla daha yüksek ısıda çalışabilmesidir. İçerisinde bulunan halojen gazı ampul boyutunun aynı miktarda güç için daha küçük boyutlarda olabilmesine imkân verir. Düşük voltajlı modellerinde flamanın kısa olması ile birlikte sarsıntılara karşı dayanıklı bir yapıdadır.

En Çok Satan Halojen Ampul Hangileri?

Koçtaş Halojen Ampul kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Halojen Ampul İkili 10 W
  2. Kapsül Halojen Lamba İkili Paket 20W
  3. Kapsül Halojen Lamba İkili Paket 48W G9
  4. Brio Ampul Yuvarlak Fren Sinyal Çift Duy 12v 21/5w Şaşı T. 7528 10 Lu
Daha fazla göster
23 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: