750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Polisaj Makineleri

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Polisaj Makineleri

Polisaj makineleri, yüzeylerin düzeltilmesi, cilalanması ve parlatılması için kullanılan makinelerdir. Zımpara makinelerinden farklı olarak ince parlatma ve düzeltme işlemleri için kullanılır. Polisaj makineleri parlatılacak yüzeyleri yuvarlak hareketlerle çizmeden parlatır. Polisaj aleti, farklı yumuşak başlıklar ve cila malzemeleri kullanarak istenilen seviyede parlatma sağlaması için tasarlanmıştır. Polisaj makineleri cila malzemeleri ile birlikte kullanılması tavsiye edilen makinelerdir.

Polisaj Makineleri Seçiminizi Kolaylaştıracak Teknik Bilgiler

Polisaj makinesi seçenekleri belirlenirken kullanılan en önemli konu motor güçleridir. Makinelerin dönüş hızlarını ve etkili şekilde parlatma yapmalarını sağlamak için motorunun güçlü olması tavsiye edilir. Amatör amaçlı kullanım içinse daha düşük güçler yeterli görülür. Polisaj makineleri motor gücü olarak 1000 W ile 1200 W aralığında seçeneklere sahiptir.

Polisaj makineleri seçenekleri için devir hızı ve disk çapı seçenekleri de bulunur. Devir hızı makinenin başlıklarının dakikada kaç kere döneceğini gösterir. Devir hızı makinelerin genelinde ayarlanabilir özelliktedir. 600 devir ile 3000 devir arasında değişen polisaj makineleri bulunur. Disk çapı ise ne kadar genişlikte alanın polisaj işlemine tabi tutulacağını gösterir. Disk çapı makinelerin özelliklerine göre değişiklik göstermekle birlikte profesyonel makineler için 180 mm seviyelerindedir. Polisaj makinesi fiyatları ile ilgili bilgileri online olarak Koçtaş’ı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Polisaj Makineleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Polisaj makineleri otomotiv, ahşap gibi farklı farklı alanlarda kullanılabilen makinelerdir. Otomobillerin kaporta işlemlerinde ve cilalama aşamalarında polisaj makineleri kullanılır. Otomobillerin daha parlak görünmesi ve boyasının korunması için uygulanan cila ve boya koruma maddeleri polisaj makinesi ile etkili şekilde uygulanabilir. Benzer şekilde lokal olarak boyanan yüzeylerin parlaklığını kazanması için polisaj makinelerinin gücünde yararlanılır.

Ahşap mobilyaların parlatılması ve cilalanması için de polisaj makineleri tercih edilir. Ahşap ürünler ile ilgili olarak uygun cila ve parlatma makinelerinin seçilmesi ile birlikte polisaj makineleri ile parlatma işlemi uygulanır.

Koçtaş, polisaj makineleri ile ilgili sunduğu geniş ürün seçeneğiyle sizin yanınızda. Online alışverişin sunduğu imkanlarla yorulmadan seçiminizi yapabilir, hemen şimdi siparişinizi tamamlayabilirsiniz.  

Daha fazla göster