150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tuvalet taşı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Hijyenik Olmasıyla Öne Çıkan Tuvalet Taşı

Alaturka tuvaletlerin önemli bir parçası olan tuvalet taşı, hela taşı olarak da bilinir. Hijyenik bir yüzeye sahip olmasıyla öne çıkan taş, geçmiş zamandan günümüze kadar aktarılan önemli tuvalet ürünleri arasında yer alır. Modern tasarımlara da sahip olan ürünler, genellikle seramikten üretilir. Seramik, yüzeydeki kirleri tutmaması ve parlak bir görünüm sunmasıyla ürünlerin daha temiz bir görünüm kazanmasına imkan tanır. Alaturka tuvalet taşı modelleri incelendiğinde hem klasik hem de modern tasarımlar olduğu görülebilir. Böylece herkes aradığı tasarımı kolaylıkla bulabilir. Tuvalet taşları toplu yaşam alanlarından evlere kadar geniş bir alanda kullanılır. Vitrifiye ürünler arasında önemli bir yere sahip olan ürünler, temizliğinin kolay olmasıyla da öne çıkar. Sadece su ve hafif bir fırça yardımıyla pratik bir şekilde üzerinde lekeler temizlenebildiği için temiz görünümünü uzun süre muhafaza etmeyi başarır. Farklı boyut seçeneklerine sahip olan ürünler, herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak ürüne kısa süre içinde ulaşmasını mümkün hale getirir. Ayrıca montajının alafranga tuvaletlerle kıyaslandığında daha kolay olması da alaturka tuvalet taşı modellerini birçok kişi için tercih sebebi haline getirir. Alaturka ya da alafranga tuvalet taşı modellerini inceleyerek aradığınız ürüne vakit kaybetmeden erişebilir, banyolarınızın daha steril alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Tuvalet taşı fiyatları arasından bütçenize uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Tuvalet Taşı Modellerinin Sunduğu Avantajlar

Tuvalet taşı alafranga modellerin önemli bir parçasıdır. Malzemesi ve tasarımıyla kullanıcılarına birçok avantaj sunan ürünler, hijyenik bir ortam oluşturmak için ihtiyaçları karşılamayı başarır. Ürünlerin sunduğu avantajlar hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, ürünlerin fonksiyonelliği hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • Tuvalet taşı modelleri leke ve kirlenmeye dayanıklı olacak şekilde tasarlanır. Böylece temiz görünümünü uzun süre muhafaza etmeyi başarır. Kişisel ihtiyaçlar için özel olarak tasarlanan ürünler, parlak görünümlerini koruduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Kolay bir şekilde temizlenebilecek biçimde dizayn edilen ürünler, steril bir ortam elde edilmesini kolaylaştırır. Üzerinde leke tutmadığı için pratik bir şekilde temizleyebilir, tuvaletlerinizin parlak ve canlı görünümünü uzun süre koruyabilirsiniz.
 • Dayanıklı olması, ürünlerin öne çıkan detayları arasında bulunur. Ürünler, ısı, toz ya da su gibi pek çok şeye maruz kalsa da kullanılan malzemenin kaliteli ve dayanıklı olması sayesinde bütün görünümünü koruyarak sağlamlık sunar.
 • Yerleştirildikten sonra uzun süre bakıma ihtiyaç duymadığı için de tuvalet taşları pratik bir kullanım sağlar.
 • Kullanılan malzemeler sayesinde suya ve lekeye karşı dayanıklı olan ürünler, su ve ısı müdahalesini de rahatlıkla kaldırabilir.
 • Ürünler, sıçrama benzeri istenmeyen durumların önüne geçmesiyle öne çıkar. Özellikle toplu yaşam alanlarında tercih edilen tuvalet taşı, deri ile teması ortadan kaldırdığı için daha steril bir ortam sağlamayı başarır.
 • İşlevselliğinin yanı sıra tuvalet taşı çeşitleri doğal güzelliğiyle de öne çıkar. Canlı ve parlak görünümü sayesinde yerleştirildiği ortama hoş bir hava kazandırır.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra alafranga tuvalet taşı fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınızı bulabilir, tuvaletlerinizin eksik parçasını kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

Tuvalet Taşı Özellikleri

Tuvalet taşları birçok özelliğe sahiptir. Ürünlerin genel olarak özellikleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Tuvalet taşı montajı kolay olmasıyla öne çıkar. Montajı kısa süre içinde tamamlanarak hemen kullanıma hazır hale getirilebilir.
 • Bazı ürünler, kendi kendini temizleme özelliğine sahip olmasıyla öne çıkar. Geleneksel tuvalet taşları modernize edilerek kendini temizleyebilecek modern tasarımlara kavuşur. Böylece temizliği de daha kolay bir şekilde yapılabilir.
 • Beyaz renkli olan modeller parlak ve canlı görünümüyle öne çıkar. Ayrıca beyaz, aydınlık bir ortam oluşturulmasını sağlar.
 • Çoğu model sifon sistemine sahip olduğu için kullanımı oldukça pratiktir. Sifon yıkama sistemlerine bağlandığında ev ya da toplu yaşam alanlarında rahat bir kullanım elde edilmesini sağlar.
 • Modellerin bazılarının yan tarafına yerleştirilen vanalar, su akışının elde edilmesini sağlar. Bir hazneye dolan su, vana açıldığı zaman taşın içine boşalır. Bu sayede temizliği de kolaylaşır.
 • Ürünlerin yan tarafında ayağın kaymasını engelleyen çıkıntılar yer alır. Bu sayede ürünlerin kullanımı da oldukça güvenlidir.

Toplu yaşam alanlarından evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, tuvaletlerin daha işlevsel hale gelmesine yardımcı olur. Hela taşı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek siz de ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanabilir, tuvaletlerde istediğiniz hijyeni elde edebilirsiniz.

Tuvalet Taşı Modelleri

Hela taşı olarak da bilinen tuvalet taşları, birçok farklı tasarıma sahip olduğu için herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır. Tuvalet taşı modelleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünleri incelediğinizde hem modern hem de klasik tasarımlara sahip olan pek çok seçenek olduğunu görebilirsiniz. Banyonuzun tasarımını göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ürünler genellikle dikdörtgen olacak şekilde dizayn edilse de tasarım bakımından bazı farklılıklar olduğu görülebilir. Bazı modellerin orta tarafında yer alan boşluk dikdörtgen bir şekle sahipken bazılarında ovaldir. Oval görünüm, daha modern bir hava kazandırdığı için birçok kişi tarafından tercih edilir. Deliğin dikdörtgen olması ise kullanım kolaylığı sağlayabilir.
 • Ürünlerin yan tarafında ayağın kaymaması için bulunan çizgiler de modelden modele değişiklik gösterebilir. Seçeneklere göz attığınızda bazı modellerde bu çizgilerin sadece iki yan tarafta olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber özellikle oval modellerde çizgiler deliğin bütün çevresini kaplayacak şekilde tasarlanır. Böylece tuvalet taşları daha modern bir görünüm kazanır.

Hangi tasarımın sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra alaturka tuvalet taşı fiyatları ve seçenekleri arasından istediğiniz niteliklere sahip olanı bulabilir, bütçe dostu fiyatlarla kaliteli ürünlere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Ölçülerine Göre Tuvalet Taşı Çeşitleri

Tasarımlarının yanı sıra tuvalet taşı çeşitleri sahip olduğu boyut çeşitliliğiyle de herkesin gereksinimlerini karşılayabileceği alternatifler sunar. Büyük ve küçük tuvalet taşı ölçüleri arasından sizin için uygun olana erişebilir, tuvaletlerinizdeki eksiklikleri pratik bir şekilde gidermeye başlayabilirsiniz. Ürünlerin boyutları hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddelere göz atabilirsiniz.

 • Ürünlere göz attığınızda enlerinin 48.5 cm, 50 cm ya da 52 gibi farklı değerlere sahip olduğunu görebilirsiniz. Tuvalet alanının zemin boyutlarını göz önünde bulundurarak farklı enlerde olan modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
 • Genişliğin yanı sıra ürünler uzunluk bakımından da birbirinden ayrılır. 58.5 cm, 59.5 cm veya 60.5 cm gibi farklı değerlere sahiptir. Zemin alanını iyi bir şekilde ölçtükten sonra seçenekler arasından seçiminizi yapabilir, ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz.
 • Taş deliğinin ölçülerinin de genellikle 10 cm ya da 10.5 cm gibi değerler aldığını görebilirsiniz.

Boyut çeşitliliği sayesinde toplu yaşam alanlarından evlere kadar her yerde kullanılabilen ürünler, herkesin ihtiyacını gidermeyi başarır. Tuvalet taşı fiyatları ve boyut alternatiflerine göz atarak sizin için uygun olanı bulabilir, yaşam alanlarını daha steril hale getirebilirsiniz.

Tuvalet Taşı Renkleri

Tuvalet taşları genellikle beyaz olacak şekilde tasarlansada ürünleri incelediğinizde farklı renk seçenekleri de olduğunu görebilirsiniz. Beyaz, steril ve temiz bir görünüm sunmasıyla öne çıkar. Ayrıca her yere kolay bir şekilde uyum sağlayabildiği için hemen hemen her yerde kullanılabilir. Malzemenin canlı görünümünü ortaya çıkarabilen beyaz, en çok tercih edilen renk olsa da tuvalet taşı modelleri farklı tonlarda da üretilebilir. Seçenekler arasında siyah gibi farklı tonlara sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Siyah, taşlara modern ve mistik bir görünüm kazandırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Daha çağdaş bir tasarım elde etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Bununla beraber dekoratif bir parça olarak da değerlendirilebilen siyah renkli modeller, tuvaletlerine ayrı bir hava katmak isteyenlerin ilgisini çeker. Hangi rengin ve tasarımın size daha uygun olduğunu belirledikten sonra tuvalet taşı fiyatları ve modelleri arasından aradığınızı bulabilir, istediğiniz görünümü kısa süre içinde yakalayabilirsiniz.

Tuvalet Taşı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuvalet taşı seçimi yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Aşağıdaki listeyi inceleyerek nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında fikir edinebilir, ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden giderebilirsiniz;

 • Ürün seçiminde bulunmadan önce taşları yerleştireceğiniz alanın boyutlarını iyi bir şekilde ölçmeniz gerekir. Tuvalet taşları her ne kadar kullanışlı ürünler olsa da yaşam alanlarına uygun olan ölçülerde tercih edilmesi önemlidir. İhtiyacınız olan boyutları belirledikten sonra seçeneklere göz atarak aradığınızı bulabilirsiniz.
 • Farklı tasarım detaylarına sahip olan ürünler, her yere kolay bir şekilde uyum sağlar. Banyonuzun genel tasarımını göz önünde bulundurarak alternatifler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Dikdörtgen ya da oval gibi farklı şekil alternatiflerine sahip olan modeller, herkesin istediği görünümü elde etmesini sağlar. Sizin için hangi görünümün daha iyi olduğunu belirledikten sonra farklı formlarda olan modellere göz atmaya başlayabilirsiniz.
 • Tuvalet taşı modelleri her ne kadar genellikle beyaz renkli olacak şekilde üretilse de seçenekler arasında siyah gibi farklı tonlar da olduğunu görebilirsiniz. Banyonuzun genel renklerini göz önünde bulundurarak farklı renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Kafe ya da restoran tuvaletlerinde kullanmak için bir ürün arıyorsanız siyah renkli olanlarla banyoların daha farklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ürün satın alırken yıkama sistemine dikkat etmeniz gerekir. Bazı modeller kendi kendini temizleyebilecek biçimde dizayn edilir. Pratikliğiyle öne çıkan ürünler arasından aradığınıza kolaylıkla erişebilirsiniz.

Oturmalı tuvalet taşı olarak da bilinen klozetlerden hela taşlarına kadar aradığınızı Koçtaş avantajları sayesinde bulabilir, tuvaletlerinizin daha temiz alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Koçtaş fırsatlarını takip ederek kaliteli ve sağlam ürünlere uygun fiyatlarla erişebilir, banyolarda istediğiniz görünümü ve kolaylığı elde edebilirsiniz.

Tuvalet Taşı Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tuvalet taşı nasıl beyazlatılır?

Her ne kadar beyaz ve temiz görünümünü uzun süre muhafaza edecek şekilde tasarlansa da ürünler bazı durumlarda sararabilir. Su ve çamaşır suyunu karıştırarak bir karışım hazırlayabilir, karışımı bir süre tuvalette beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Çamaşır sulu bir karışım hazırlayacaksanız eldiven takmayı da ihmal etmemeniz gerekir.

Tuvalet taşı nasıl temizlenir?

Tuvalet taşı pratik bir şekilde temizlenebilmesiyle öne çıkar. Temizleyiciler ve fırça yardımıyla temizliğini kısa süre içinde gerçekleştirebilir, istediğiniz parlak ve hijyenik görünüme kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Limon suyu ve karbonatlı karışımlar hazırlayarak kirli görünümün ortadan kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Alaturka tuvalet taşı ölçüleri nasıldır?

Alaturka tuvalet taşı modellerinin ölçüleri birbirinden farklılık gösterebilir. Seçenekler arasında eni 48.5 cm, 50 cm ya da 52 cm olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca uzunlukları da 58.5 cm ya da 60.5 cm gibi farklı değerler alır. Alanınızın gereksinimlerine göre seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Tuvalet taşı çeşitleri nelerdir?

Tuvalet taşları farklı tasarımlara sahiptir. Ürünler arasında dikdörtgen şeklinde sert kenarlara sahip olan modellerin yanı sıra oval tasarımlı daha modern görünümlü tasarımlar da bulunur. Hangi tasarımın sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra alternatifler arasından bütçenize uygun olana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Satan Tuvalet taşı Hangileri?

Koçtaş Tuvalet taşı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Vitra Arkitekt Hela Taşı , Alaturka Tuvalet Taşı 5950l003-0054
 2. Vitra Norm Çevre Yıkamalı Hela Taşı 2030l003-0236
 3. Delta Kanalsız Arkadan Girişli Hela Taşı 50x60 cm
 4. Tp570 Çevre Yıkamalı 50x60 Cm Tuvalet Taşı
 5. Tp590 Omega Çevre Yıkamalı 50x60 Cm Tuvalet Taşı
Daha fazla göster
15 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: