750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
13 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Projektör ve Sensörler

Projektör ve Sensörler

Projektör, uzaktaki nesneleri aydınlatmak amacıyla kullanılan optik araçtır. Bir silindirin arkasına ayna konmuştur. Aynanın önüne ise ışık kaynağı yerleştirilmiştir. Işıklar kaynaktan yansır. Daha sonra silindirin önündeki mercekten geçer ve yayılır. Sensör, insanların yerine sıcaklık, basınç ve uzaklık gibi fiziksel ortam değişkenlerini algılayan cihazlardır. Fiziksel ortamlarla elektronik cihazları birbirine bağlayan köprüdürler. Özellikle aydınlatma ihtiyaçlarında özel çözümler sunan projektör ve sensörler çok farklı model seçenekleriyle karanlıkta kalma derdine son veriyor.

Model Seçeneklerine Göre Projektör ve Sensörler 

Led projektörler üç kategoriye ayrılır. Bunlar COB led projektörler, silim kasa projektörler ve power led projektörlerdir. Sensörler de üç kategoriye ayrılır. Bunlar beslenme ihtiyaçlarına göre sensörler, giriş büyüklüklerine göre sensörler ve çıkış büyüklüklerine göre sensörlerdir. Projektör ve sensörler günlük hayatta ışık ihtiyacı olan pek çok alanda kullanılır. Projektörünüzü bahçenizde, halı sahada, otoparkınızda veya aklınıza gelen birçok geniş alanda kullanabilirsiniz. Sensörler kalp atış hızınızı ölçmede, parmak izinizde, barometrede, RGB ortam ışığında, el hareketlerini algılamada, telefonda yakınlığı ölçmede, hareketlerinizde, arabalarınızda ve daha birçok alanda kullanabilirsiniz. Ayrıca sensörlü lamba kullanımı da binalar, tuvaletler gibi birçok alanda yaygındır.

Projektör ve Sensörler Seçiml İçin Yararlı Bilgiler

Projektör ve sensörler seçerken aydınlatacağınız ya da sensörün algılamasını istediğiniz alanın özelliklerine göre bir ürün seçmeniz gerekir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta doğru hassasiyette olan ürünleri seçmenizdir. Sensör, özellikle hareket sensörü seçerken ölçümlerinin kararlı olmasına dikkat ediniz. Sensörlerinizde sensörlü aplik kullanabilirsiniz. Projektör ve sensörlerin fiyat aralıkları teknik özelliklerine göre değişmektedir. Philips ve Blooma marka sensörler arasından ihtiyaçlarınıza uygun modelleri bulabilirsiniz.
Geniş ürün yelpazesi ve farklı model çeşitleriyle projektör ve sensörler Koçtaş'ta. Projektör ve sensörler arasından seçiminizi Online alışveriş kolaylığıyla yapın ve ürününüzü sepete ekleyin!  

Daha fazla göster