150 TL Üzeri Kargo Bedava

Projektör ve Sensörler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Projektör ve Sensörler ile Hayatınıza Işıltı Katın

Projektör aydınlatma amacıyla kullanılan okul, tiyatro ve konser alanı, stadyum gibi kalabalık alanları aydınlatmaya yarayan yüksek seviyede ışık yayma imkanına sahip aydınlatma sistemi elemanlarındandır. Bu iki ürünü bir arada kullanılarak yüksek verim elde edilebilir. Projektörlerin led, sensörlü, mini, 50 watt led gibi çeşitleri mevcuttur. Bu ürünler kullanışlı olması nedeniyle bazı alanlarda tercih edilir. Bazı modeller çalışma prensibi ile hareket veya sese duyarlı modeller başka bir güce ihtiyaç duymadan kendiliğinden ışık yayabilir. Projektör algılayıcıları her modelde bulunmamakla birlikte kimi kişiler tarafından özellikle tercih edilir. Projektör lamba farklı güç seviyelerinde ürün modellerine sahiptir. Projektör fiyatları ürün boyut, tasarım, kullanım kolaylığı, gücü gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Projektörler uzakta bulunan nesneleri aydınlatmaya yarayan güçlü optik araçlardır. Bir silindir arkasına yerleştirilen ayna ve ayna önüne yerleştirilen ışık kaynağı sayesinde aydınlatma sağlanır. Algılama özelliği bulunan modeller ise hareket, görüntü, sıcaklık gibi fiziksel ortam değişikliklerini algılayabilen cihazlardır. Aydınlatma ihtiyaçları için farklı alternatifler ve çözümler sunan ürünler pek çok alanda farklı kullanım amaçları ile kullanılır. Açık ya da kapalı alanlarda tercih edebileceğiniz yeterli büyüklükteki cihazlar ile aydınlatma ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve hayatınıza ışıltı katabilirsiniz.

Fonksiyonel Özellikleri ve Aydınlatma Gücü ile Projektör ve Sensörler

Bu ürünler aydınlatma teknolojileri arasında sıkça kullanılan modeller arasındadır. Aydınlatma teknolojisi bakımından yenilikçi ve şık çözümler sunan bu cihazlar kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak tasarlanır. Bu cihazların sağladığı en önemli özellik yaydıkları ışık gücüdür. Aydınlatma gücü ürünlerde dikkat edilmesi gereken en önemli fonksiyonel özelliktir.

30 watt aydınlatma gücüne sahip ürün modelleri yeterli miktarda ışıklandırma yapabilir. Özellikle küçük alanlarda tercih edilebilecek bu modeller oldukça kullanışlıdır ve ortamı rahatlıkla aydınlatabilir. 50 watt aydınlatma gücüne sahip modeller daha geniş alanlar için daha uygundur. Bu modeller kapalı alanlarda kullanmak için uygundur. Özellikle yemek salonu, restoran gibi kalabalık alanlar için tercih edilebilir. 100 watt aydınlatma gücüne sahip modeller daha çok açık alanlar için uygundur. Evlerin bahçesinde dekoratif bir görünüm yakalamaya yardımcı olurken parti salonlarında renkli bir görüntü için tercih edilebilir. 

Şarjlı projektörler fonksiyonelliği ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkar. Herhangi bir kablo bağlantısına ihtiyaç duyulmadan çalıştırılabilen bu modeller prize takılıp şarjı doldurulduktan sonra rahatlıkla kullanılabilir. Bluetooth bağlantısına sahip modellerin kontrolü telefon, tablet gibi cihazlarla kolaylıkla yapılabilir. Fonksiyonelliği ile öne çıkan modeller spot ışıkları olarak ev içerisinde banyo, tuvalet gibi alanlarda ya da ev dışarısında depo, otopark, komşulara bitişik bölgelerde tercih edilir.  

Birbirinden Farklı Projektör ve Sensör Modelleri

Projektör modelleri teknolojik gelişmelere bağlı olarak çeşitlenen ürünleri ile tercih edilen elektrikli cihazlardır. Bu ürünler geniş bir ürün yelpazesindedir. Bu yelpazede bulunan ürünler çeşitli özellikleri ve farklı tasarımları ile ön plana çıkar. Bu ürünler LED’li modellere sahiptir. LED’li modeller özellikle aydınlatma için oldukça fonksiyoneldir. Özellikle dış mekanlarda tercih edilecek modeller su geçirmez özellikleri sayesinde uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar.

Ürünler farklı boyutlarda üretilip satışa sunulur. Bu sayede çok çeşitli alanlarda kullanılabilir. Ev tipi modellerin kullanımı günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu modeller dekorasyonu güçlendirmenin yanı sıra dikkat çekicidir. Farklı renklerde ışık yayabilen modeller evin havasını tamamen değiştirebilir. 

Kaliteli materyallerden üretilen modeller dış mekan kullanımına oldukça uygundur. Projektör ekranı cihazın en temel parçalarından olmakla birlikte ışığın yayılma şeklini belirler. Ekranın kaliteli olması kullanım ömrünü uzatır. Ekranın kırılması, çatlaması gibi durumlar ışığın homojen bir şekilde yayılmasını engelleyebileceği için dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Bu ürünler enerji tasarrufu açısından da oldukça önemlidir. Ürünlerde en çok tercih edilen renk beyaz renktir. Uzun vadede tasarruf sağlayarak ev ekonomisine katkıda bulunur. Ana ışık sistemi kaynağına eklenerek ikincil olarak kullanılabilecek modeller ile evinizi daha eğlenceli bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Projektör ve Sensörlerin Fiyatları

Projektör fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Fiyatları etkileyen başlıca faktörler ürün tasarımı, modeli, markası, kullanım kolaylığı boyutu ve gücü gibi özelliklerdir. Bu gibi özellikler kullanım amacı ve şeklini değiştirdiği için fiyat farklılıkları oluşur. Ürün fiyatlarını etkileyen özelliklerin başında ürün tasarımı gelir. Tasarımı ürün içerisindeki ışığın rengini dahi belirleyebilir. Doğru renk seçiminde bulunmak kullanılacak mekana göre oldukça önem taşır.

Ürün fiyatlarını etkileyen bir başka faktör cihaz boyutlarıdır. Bu ürünler farklı boyut seçeneklerine sahiptir. Farklı boyutlara sahip ürünler farklı aydınlatma gücüne sahip olabilir. Bu durum da fiyata yansır. Küçük boyutlara sahip fakat güçlü aydınlatma sağlayan ürünler fazla yer kaplamaması ile tercih edilir. Büyük modeller daha çok açık alanlarda kullanılır. HD projektör modelleri daha kaliteli bir aydınlatma imkanı sunar. Ek özellikler üründen alınan performans ve verimi etkileyerek kullanıcı memnuniyeti sağlar.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, teknolojik özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan modelleri satışa sunar. Cihazların sahip olduğu özellikleri dikkate alarak çeşitli modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. İç mekan veya dış mekanlarda yüksek seviyede aydınlatma imkanı için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan modelleri hemen inceleyebilirsiniz.

Projektör ve Sensörler Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Projektör Nerede Kullanılır?

Yüksek seviyede aydınlatma sağlamak ve aynı zamanda şık bir görünüm elde etmek bu cihazlar ile mümkündür. Bu ürünler birbirinden farklı birçok alanda kullanılabilir. Özellikle dış mekân aydınlatmasında tercih edilen bu ürünler bahçelerde, konser ve tiyatro alanlarında, düğün mekanlarında, kalabalık partilerde rahatlıkla kullanılabilir. Çok uzak mesafeleri aydınlatabilen bu cihazlar iç mekân aydınlatmalarında da tercih edilebilir. Özellikle eğlence mekanlarında farklı renk seçenekleri ile tercih edilir.

Projektör Kaç Watt Olmalı?

Eski teknolojiye bağlı modeller 300 ile 1500 watt arası elektrik harcarken yeni nesil ürünler 10 ile 150 watt arasında elektrik harcaması yapar. Ürünün watt değeri kullanım alanı ve kullanım sürelerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Geniş mekanlar için daha çok LED projektörler tercih edilir. 100 watt değerindeki bir model ortalama 50 ile 60 metre kadar bir mesafeyi aydınlatabilir.

Projektör ve Sensör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle belirlenmesi gereken cihaz kullanım alanıdır. Kullanım alanına uygun cihaz modeli ve boyutu yüksek performans ve tasarruf için önemlidir. Algılama özelliği bulunan modeller özellikle ev ve işyeri gibi alanlarda tercih edilebilir. Toplu ve büyük alanlarda kullanılacak cihaz modellerinin güçlü ve yeterli olmasına dikkat edilmelidir. Cihaz üretim materyalleri kaliteyi ve kullanım süresini önemli ölçüde etkilediğinden çeşitli markalar fiyat performans ışığında değerlendirilmeli ve kullanıcı yorumları da dikkate alınmalıdır.

En Çok Satan Projektör ve Sensörler Hangileri?

Koçtaş Projektör ve Sensörler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Led Projektör 50W 6500K IP65
  2. Projektör 20 Watt 3000K
  3. Projektör 50 Watt 3000K
  4. Panason Projektör 50w 4500lm 4000k
  5. Panason Projektör 30w 2560lm 6500k
Daha fazla göster
34 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: