150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çiçek Tohumu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çiçek ve Sebze Tohumları

Günümüzde daha sağlıklı ve doğal bir hayat sürdürmek isteyenler, çiçek ve sebze tohumları ile kendi yiyeceklerini ve yeşilliklerini yetiştirmeyi tercih ediyor. Tohum çeşitleri, yuvanızda veya bitki yetiştirmek istediğiniz mekanda hem doğal bir atmosfer yaratıyor hem de renkli bir ortamda yaşam sürdürmenize yardımcı oluyor. Sebze ve çiçek tohumların ekim öncesinde uyandırılması önem taşıyor. Soğuk uygulaması ile tohumun kendisini sonbahar ve kış döneminde sanması sağlanıyor. Uykusundan uyanan tohum yavaş yavaş filizlenmeye ve büyümeye başlıyor. Yer konumlandırması, toprak ve bitki bakımının da doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Yer konumlandırılması yapılırken bitkinin türüne göre gölge-güneş, yarı gölge-güneş olarak sınıflandırılmaya ihtiyaç duyuluyor. Tohumlar fısfısla yoğun bir şekilde sulanmadan ıslatılarak çimlendiriliyor. Ayrıca sebze tohumları küçük olduğu için çok derin toprağa gömülmemesi gerekiyor. Çiçek ve sebze tohumları arasından seçiminizi yaparak siz de bahçe ve balkon dekorasyonunuzu daha renkli ve göz alıcı bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

Balkonunuzu ve Bahçenizi Renklendirecek Çiçek ve Sebze Tohumları

Bitki yetiştiriciliğini hobi veya iş amaçlı yapanlar için farklı çiçek ve sebze tohumları satışa sunuluyor. Çiçek tohumu grubunda hem bahçeniz hem salonunuz hem de balkonunuz için tohum bulabilirsiniz. Kılıç ve yılan derisi gibi ev çiçekleri ile yuvanızı renkli ve ferah bir ortam haline dönüştürebilirsiniz. Salon bitkileri olarak da bilinen yeşil saksı çiçekleri; çok fazla su istemeyen türler olarak biliniyor; orkide tohumu bunlardan biri... Balkon çiçekleri grubunda hercai menekşe tohumu, lavanta tohumu, pembe renkli petunya tohumu gibi farklı seçenekler dikkati çekiyor. Kadife çiçeği, iberya, kedi otu, nazende çiçeği, hazeran çiçeği, bahar yıldızı, saray patı ise en çok tercih edilen bahçe çiçekleri arasında öne çıkıyor. Sebze tohumları grubunda salatalık tohumu, marul, tere, turp tohumu, domates tohumu, biber tohumu, fesleğen tohumu, patlıcan tohumu, hıyar tohumu gibi yaz ve kış döneminde ekilebilecek farklı tohum türleri yer alıyor.

Bitki Yetiştiriciliğinde Hangi Çiçek ve Sebze Tohumları Tercih Edilmeli?

Bahçenizde veya balkonunuzda bitki yetiştirmeye karar verdiyseniz, çiçek ve sebze tohumları seçerken mutlaka titiz davranmalısınız. Çünkü tohum karışımının içeriği; yaprak kalitesi, bitkinin yetişmesi ve dayanıklılığı konusunda oldukça önem taşıyor. Vilmorin, Verme, Genta, Kitch'n Garden ve Proseed gibi marka tohumlar arasından seçimde bulunarak bitki yetiştiriciliğine başlayabilirsiniz.
Dış mekan çiçekleri ve salon çiçekleri ile yaşam alanlarınızı renklendirmek istiyorsanız Koçtaş'ta istediğiniz tohum türlerine  sahip olabilirsiniz. Cazip sebze ve çiçek tohumu fiyatları ile ihtiyaç duyduğunuz tohumu hemen sepetinize ekleyebilir ve kolayca atın alabilirsiniz.

En Çok Satan Çiçek Tohumu Hangileri?

Koçtaş Çiçek Tohumu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. 6'lı Karışım Çim Tohumu + Gübresi 5 Kg
  2. Ispanak
  3. Top Fesleğen
  4. Maydanoz
  5. Semizotu
Daha fazla göster
64 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: