150 TL Üzeri Kargo Bedava

Su Sebilleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kullanışlı Su Sebili Modelleri

Su sebili istenen her an sıcak, soğuk ve ılık suya ulaşma imkânı sunan iç ve dış mekanlarda ve pek çok alanda kolaylıkla kullanılabilen cihazlardır. Sebil sayesinde sıcak veya soğuk suya erişmek için farklı farklı cihazlar kullanmaya gerek kalmaz. Sıcak soğuk su sebili, su sebili modelleri arasındadır. Su sebili fiyatları cihaz fonksiyonlarına, kullanılan malzemeye, boyutlara ve markalara göre değişiklik gösterebilir. Su sebili fiyat aralığı belirlenirken belli başlı özelliklere dikkat edilir. En uygun su sebili basit ev tipi modellerinde görülür. Beko su sebili gibi modeller en iyi su sebili performansını sunabilen markalar arasındadır. Soğuk su sebili özellikle yaz aylarında daha çok ihtiyaç duyulan ve tercih edilen modellerdendir. Su sebili en uygun fiyata satın alınmak istediğinde çeşitli karşılaştırmalar yapılmalı, kullanıcı yorumları dikkate alınmalı ve ihtiyaca uygun olan marka ve model tercih edilmelidir. Su sebili temizliği dikkat edilmesi gereken bir konudur belirli aralıklarla yapılmalıdır. Ev ve endüstri tipi sebil modelleri hem ev ortamında aile bireylerine hem de ofis, fabrika gibi kalabalık ortamlarda çalışan kişilere sıcak ve soğuk temininde bulunur. Sıcak ve soğuk su temini sağlayan sebil modelleri sayesinde sıcak su için ısıtmak, soğuk su için dolapta bekletmek gibi zaman harcayan işlemlerden kurtulunur. Fonksiyonel olmalarının yanı sıra ergonomik bir yapıda tasarlanan modeller kullanım açısından pek çok avantaj sunar. Evlerde ve ofis gibi işyerlerinde yaz, kış her mevsim kullanılabilmesiyle vazgeçilmez ürünlerden olan sebiller sahip oldukları modern tasarımlar sayesinde ortamın havasını değiştirir. Farklı alanlarda kullanıma uygun olarak üretilen bu cihazlar uzun ömürlü bir kullanım vadeder.

Suyu ister sıcak ister soğuk tüketebilmeyi sağlayan su sebilleri hayat kolaylaştıran ürünlerdendir. İçerisinde bulunan haznenin doldurulması ya da damacana takılarak kullanılabilen sebiller anlık su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Farklı alanlarda kullanılan su sebilleri istenilen her an suya ulaşılabilmesine olanak verir. Çeşitli modelleri bulunan bu cihazlarda ısıtma ve soğutma işlemi oldukça hızlı yapılır. Kapalı, açık, elektrikli elektriksiz, tezgâh üstü, masa üstü, arıtma fonksiyonlu gibi pek çok çeşidi bulunan su sebili cihazları farklı tasarımlarda üretilerek kullanıcılara sunulur. Birçok fonksiyonlu modeli bulunan bu cihazların kullanımı da oldukça kolay ve pratiktir. Temizlik işlemi de oldukça pratik olan bu ürünlerin bakımı ve temizliği servis hizmet desteği ile sebilin bulunduğu ortamda başka bir yere götürmeden gerçekleştirilebilir. Koku ve bakteri oluşumunun engellenerek sağlıklı bir su tüketiminin sağlanabilmesi için temizlik işleminin belli periyotlarda yapılması gerekir. Özellikle kalabalık ortamlarda çok kişinin kullandığı sebillerin temizliğine dikkat edilmelidir.

Su Sebili Seçiminde Marka ve Model

Ev, ofis, fabrika gibi işyerlerinde ve pek çok farklı alanda insan yaşamını kolaylaştıran su sebili, işlevsel özelliklerinin yanı sıra marka ve modeline bağlı olarak da çeşitlilik gösterir. Su sebili fiyatları marka bazlı olarak farklılık göstermekle birlikte kullanılan malzeme, fonksiyonları ve satış sonrası hizmet desteği de göz önünde bulundurularak tercih edilir. Çeşitli markaların farklı özellikler barındıran ürünleri seçilirken kullanıcı yorumları da değerlendirilebilir. Marka ve ürün çeşitliliği oldukça fazla olan modeller arasından ürün yorumları da baz alınarak ihtiyaca en uygun olanı seçmek mümkündür.

Ev ve ofisler için alttan damacanalı olan modeller tercih edilebilir. Bu ürünlerde damacana cihazın alt kısmındaki bölmeye yerleştirilerek görüntü kirliliğinin önüne geçilebilir ve estetik bir görünüm yakalanabilir. Böyle bir modelde damacananın değiştirilmesi işlemi üstten takmalı modellere göre daha kolay olacaktır. Tezgâh üstü modeller sıcak ve soğuk su işlevi olmayan dekoratif olarak da kullanılabilen sürahi benzeri modeller ve bazı çeşitlerinde soğuk su işlevi olan kartuş teknolojisi ile çalışan modeller olmak üzere ikiye ayrılır.

Endüstriyel tasarım ve donanıma sahip sebil marka ve model seçiminde çeşme sayısı, hazne genişliği kullanılacak ortamdaki kişi sayısı dikkate alınmalıdır. Kalabalık ortamlarda kişilerin su ihtiyacının sekteye uğramadan karşılanabilmesi için musluk sayısı ve hazne genişliği oldukça önemlidir. Malzeme kalitesinin yüksek olması haznedeki suyun sağlıklı bir biçimde tüketilmesini sağlar.

Farklı Tasarımlara Sahip Su Sebilleri ve Özellikleri

Su ihtiyacını karşılamasının yanı sıra hemen herkesin zevkine hitap edebilen sebil modelleri farklı tasarımlarıyla dikkat çeken mutfak ekipmanlarındandır. Su sebillerinin sınıflandırılması özellikleri ve fonksiyonları göz önüne alınarak yapılır. Ergonomik yapısı ve hafif olması sayesinde taşıma ve kullanım açılarından da avantajlıdır.

Masaüstü su sebili modelleri küçük ve kolayca taşınabilir olmasından dolayı evin her odasına rahatça götürülebilir kompakt bir tasarıma sahiptir. Bu modeller tatile, yazlığa giderken de yanınızda götürebileceğiniz portatif ürünlerdir. Tezgâh üstü modeller fonksiyonlu olmaları ile birlikte işlevsel bir model olarak öne çıkar. İşlevselliği ile öne çıkan bir diğer ürün çeşidi akordiyon modeldir. Contalı kapağı sızdırmayı önlerken musluğu kullanım kolaylığı sunar. Ürün katlanarak istenilen yere rahatça götürülebilir. Buzdolabı sebil modelleri de ergonomik yapıları ve kullanışlı olmaları ile dikkat çeker.

Elektrikli su sebili modelleri fişe takılarak kullanılır ve ev ve iş yerlerinde oldukça fazla tercih edilir.

Cihazlar kullanılmadıkları sürelerde fişten çekilerek çalışması durdurulabilir. Elektriksiz modeller manuel bir şekilde kullanılır. Bu ürünler damacana pompasına benzer bir işleve sahiptir ve musluğu sayesinde sebil olarak kullanılır. Arıtma fonksiyonu bulunan modeller de mevcuttur. Arıtmalı olan modeller ile çeşme suları içme suyuna dönüştürülebilir. Şamandıralı modeller de arıtma işlevi gerçekleştirir. Tasarım açısından da zengin bir çeşitliliğe sahip sebiller kullanıldığı alanın dekorasyonunu güçlendirerek farklı bir hava katar.

Evlerde Pratik Çözüm Su Sebili

Su sebili modelleri fonksiyonları teknolojiye bağlı olarak gelişmeye devam ederken estetik tasarımlara sahip olmaları ile mutfak ve evlerin dekorasyonunu güçlendirir. Özellikle yaz aylarında soğuk su ihtiyacının fazla olmasından dolayı buzdolabında depolanan soğuk su şişeleri, sürahileri diğer yiyeceklerin alanını kısıtlar. Su sebilleri buzdolabında soğuk su depolamak için ayrılan alanların açılmasını sağlayarak sürekli olarak soğuk su ihtiyacını karşılar. Ayrıca soğuk su derecesini içebileceğiniz ısıda ayarlayabileceğiniz için dişlerinize veya midenize zarar vermemiş olursunuz.

Damacanasının pratik bir şekilde değiştirilebildiği modeller kullanım kolaylığı sunar. Sıcak su istediğinizde ısıtmakla uğraşmadan anında temin edebilirsiniz ve isterseniz çay, kahve gibi içeceklerinizi kolayca hazırlayabilirsiniz. Çocuklar için çocuk kilidi bulunan modeller ile güvenli bir şekilde suya ulaşmanın keyfini çıkarabilir, yaralanmaların ve gereksiz yere su tüketiminin önüne geçebilirsiniz. Çocuk kilidi musluğunun kırılması durumunda cihaz markasının yetkili servisiyle görüşerek yedek parça temini yapabilirsiniz. Su sebili temizliği kullanılan ürüne göre değişiklik göstermekle birlikte yetkili servis aracılığıyla kolay bir şekilde yapılabilir.

Çeşitli modeller mutfak dekorasyonuna uygun olacak şekilde beyaz, siyah, gri gibi farklı renk seçenekleri arasından tercih edilebilir. Siyah ve gri renkli tasarımları ile dikkat çeken pek çok model mevcuttur. Gelişmiş teknolojiye sahip çok fonksiyonlu ürünler sıcak ve soğuk su ihtiyacını karşılamakla birlikte istenilen ısıda suya erişimi kolay bir şekilde sunar.

Su Sebillerinin Kullanım Alanları

Su sebili modelleri kullanım alanlarına göre çeşitlendirilebilir. Bireysel olarak kullanılabilen kompakt cihazlarla birlikte pek çok kişiye sıcak, ılık veya soğuk su temini yapabilen modeller de mevcuttur. Bu ürünler ev tipi veya sanayi tipi olarak iki farklı kategoride sınıflandırılır. Ev tipi olan modeller evlerde günlük su ihtiyacını karşılamak için üretilir. Günlük su ihtiyacını sıcak ve soğuk olmak üzere karşılayabilen bu cihazlar aynı zamanda elektrikten tasarruf etmeyi de sağlar. Sanayi tipi olan modeller ise ev tipi olan modellere göre daha gelişmiş bir filtrasyon özelliğine sahiptir. Sanayi tipi modeller günlük 80 ile 100 litre su temini yapabilmesinden dolayı endüstriyel alanlarda çokça tercih edilir.

Damacanalı su sebilleri ev ve ofis gibi iş yerlerinde oldukça fazla tercih edilen modellerdendir. Cihazın fişi takılarak pratik bir şekilde kullanmak ve sıcak ve soğuk suya erişmek kolaydır. Özellikle yaz aylarında soğuk suya daha fazla ihtiyaç duyulur. Soğuk su temini için su sebili modelleri vardır. Buz makineli su sebili soğuk su ihtiyacını karşılayabilen ve daha çok kafe, restoran gibi yerlerde tercih edilen cihaz modellerindendir. Bu cihazlar soğuk su ihtiyacını gidermelerinin yanı sıra buz da yapabilen ürünlerdir. Dolaplı su sebili modelleri soğuk su temini için en kullanışlı modeldir. Gizli su sebili olarak da adlandırılan bu modeller sayesinde dolap kısmına birtakım yiyecekler, içecekler konularak soğuk bir şekilde muhafaza edilmesi sağlanır.

Ev ve Ofis Ortamlarında Su Sebili Kullanmanın Avantajları

Su sebili kullanımı enerji tasarrufu için önemlidir. Sıcak ve soğuk suya ulaşmak için pek çok elektronik cihazdan yardım alınarak pek çok farklı işlem gerçekleştirilir. Ocak üzerinde su ısıtmak veya kettle çay makinesi gibi cihazlarda su kaynatmak fazladan elektrik ve doğalgaz enerjisi tüketimine sebep olur. Bu süre içerisinde emek ve zaman da harcanır. Su sebili modelleri sıcak, soğuk ve ılık su temini için pratik bir alternatif sunar. İstediğiniz ısı seviyesindeki suya ulaşmak oldukça kolaydır. Pek çok ürün modelinde su ısı seviyesini ayarlama özelliği bulunur.

Kabinli su sebili modelleri okul, iş yerleri, ofisler gibi pek çok kalabalık ortam için idealdir. Cihazın alt kısmında bulunan ve buzdolabı özelliği taşıyan bölme yalnızca su muhafazası için değil az miktarda da olsa şişe gibi ürünlerin muhafazası için de kullanılabilir.

Su sebili işlevselliği ile ön plana çıkan bir üründür. Mini modeller ev iş yerlerinde az yer kaplayarak su ihtiyacının giderilmesini sağlar. Dar alanlarda daha çok küçük boyutlu modeller tercih edilir. Bu sayede alandan tasarruf ederken pratik bir şekilde sıcak veya soğuk suya ulaşılabilir. Sebili kullanacak kişilerin ortalama sayısı ve su tüketimi dikkate alınarak tercih edilmelidir. Bu ürünler sayesinde su ısıtmak veya soğutmak için başka cihazlara gerek kalmaz. Tek bir cihaz ile birden fazla işlem gerçekleştirilebilir.

Su Sebili Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cihaz kullanım alanı, fonksiyonları ve bulunması istenilen su miktarı su sebili seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir. Bu ürünler farklı fonksiyonlarda ve çeşitli modellerde üretilir. Çeşitli ürün seçeneği seçim yapmayı zorlaştırabileceği için nelerin göz önünde bulundurulması gerektiği bilinmelidir. Su sebili seçerken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda listelenmiştir.

 • Ev tipi modeller ortalama su tüketen bir ailenin tercih edebileceği modellerdir. Dolayısıyla basit sebil modelleri arasından beğenilen tercih edilebilir.
 • Cam ve porselen su sebili ürünleri son zamanlarda popüler hale gelmiş ve mutfaklarda dekoratif anlamda da kullanılmaya başlamıştır. Ancak bu tür ürünlerde cihazlar gibi sıcak, soğuk su verme gibi özelliklerin bulunmadığı unutulmamalıdır.
 • Isı değişiklikleri, nemli ortam ve güneş ışığı gibi dış faktörler su sebillerinin kullanım ömrünü azaltabilir. Bundan dolayı özellikle dış mekanlarda kullanılacak sebillerin üretildikleri malzemenin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.
 • Krom ve çelik malzemeden üretilen su sebilleri dış etkenlerin de neden olabileceği paslanma ve yıpranmalara karşı dayanıklıdır. Kalabalık iş yerleri ve okul gibi toplu mekanlarda bu tarz modeller tercih edilmelidir.
 • Kalabalık ortamlar için tercih edilebilecek bir başka model fıskiyeli su sebilleridir. Bu modeller hijyen açısından da avantajlıdır. Suyun geniş açıyla akma özelliği sayesinde musluğa temas etmeden su içilebilir veya bardak, şişe gibi ürünler doldurulabilir.
 • Ofis ortamlarının çalışmaya elverişli olabilmesi için sessiz çalışabilme özelliği bulunan cihazlar tercih edilmelidir.

Su Sebili Temizliğinin Önemi

Su sebilini belirli periyotlarda servis aracılığıyla temizletmek hem cihazın teknik sağlığı hem de insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Uzun süre boyunca bakım ve temizliği yapılmamış bir cihaz suya temas ettiği alanlarda bakteri birikimi oluşturabilir ve yosunlaşmaya neden olabilir. Bununla birlikte suyun kötü kokması da söz konusu olabilir. Özellikle yaz aylarında soğuk suya daha fazla ihtiyaç duyulmasından kaynaklı olarak bakımı yapılmamış bir cihazın kullanılması insan sağlığını tehlikeye sokabilir. Ciddi hastalıklar meydana gelebilir.

İnsan sağlığı dışında cihazın teknik sağlığı ve uzun ömürlü olabilmesinin şartı da gerekli temizlik ve bakımının yaptırılmasından geçer. Bakım ve temizlik yapılmaması durumunda olası arızalar sebebiyle yedek parça ihtiyacı doğabilir. Su sebili pompa arızası su alamama problemi çıkarırken cihaz motor arızası cihazın çalışmasını durdurmasıyla sonuçlanır. Bu durum geç fark edildiği durumlarda farklı arızaların oluşması da kaçınılmazdır. Bütün bu olumsuz durumların önüne geçebilmek adına ürün markası teknik servisi ile iletişime geçilmeli periyodik aralıklarla bakım ve temizlik yaptırılmalıdır.

Bakım süreci cihazın ev ortamında gerçekleştirildiğinden pratik ve zahmetsiz bir süreçtir. Ev kullanımları dışında özellikle ofis, işletme gibi yerlerdeki sık kullanılan aletlerin birçok kişinin sağlığını etkileme olasılığından dolayı düzenli aralıklarla temizliğinin yaptırılması daha fazla önem kazanır. Tesisat ve su haznesi dışında su sebili damacana yuvası ve musluk uçları bez yardımıyla kolayca temizlenebilir.

Su Sebili Fiyatları

Su sebili fiyatları sahip olduğu farklı özelliklere göre çeşitli aralıklarda satışa sunulur. Fiyatları etkileyen kriterler sebil kapasitesi, marka, üretiminde kullanılan malzeme, cihaz boyutu, tasarımı gibi faktörlerdir. Her bütçeye uygun bir model bulmak mümkündür. Kişisel ihtiyaçlar gözetilirken fiyat performans ilişkisi de değerlendirilmesi gereken bir konudur. Paslanmaz çelik, cam ve metal tasarımlar fiyatların belirlenmesinde etkin bir rol oynar. Ev, ofis ve işletmelere uygun olabilecek modeller arasından özellikleri de dikkate alınarak tercih yapılmalıdır. Su sebili en uygun basit ev tipi modellerde görülür. Led ekran, su ısısını istenilen seviyede ayarlama özelliği, çocuk kilidi gibi ek fonksiyonlar ek maliyetler doğurur. Hem kaliteden ödün vermemek hem de uygun fiyatlı bir modele sahip olmak için piyasa araştırmasının iyi yapılması gerekir.

Ev ve ofis dekorasyonuna uygun estetik görünüme sahip su sebilleri ile birlikte her alanda kullanıma uygun modeller de mevcuttur. Estetik amaçla tercih edilen modeller daha çok alttan damacanalı modellerdir. Alttan damacanalı modeller damacananın gizlenmesini sağlayarak kötü bir görünümün oluşmasını engeller. Estetik modellerde bulunan led ekran sayesinde suyun sıcaklığı tespit edilebilir. Bununla birlikte bu tarz modellerde çocuk kilidi ve akıllı çalışma teknolojisi de mevcuttur. Elektrikli su sebilleri fişe takılarak çalışma işlemine başladığı için istenen zaman fişten çekilerek çalışması durdurulabilir.

En Çok Tercih Edilen Su Sebili Modelleri

Kullanıcıların kendileri için en iyi su sebili modelini belirleyebilmesi için sıcak ve/veya soğuk su verebilme, kapasite, enerji sınıfı ve fiyatları gibi bir dizi noktayı göz önünde bulundurması gerekir. Kullanım alanı ve cihaz boyutu da dikkat edilmesi gereken önemli konular arasında yer alır.

Bu cihazlar farklı kapasite ve teknik özelliklerle üretilerek ve kişisel ihtiyaçlar gözetilir ve kullanıcıların beğenisine sunulur. Sıcak ve soğuk suya istenilen her an ulaşma imkânı sağlayan bu ürünler işlevsel olmalarının yanı sıra kaliteli ve oldukça şık bir görünüm sunar. Güç tüketimi açısından da oldukça tasarruflu ürünlerdir. Su sebili fonksiyonları ve pek çok farklı alana uygun tasarımlarıyla kaliteli bir su tüketimi vadederler.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza yönelik olarak tercih edebileceğiniz pek çok farklı özelliğe sahip su sebili modellerini satışa sunar. Sıcak, ılık, soğuk su gibi niteliklerine dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan su sebili modellerini hemen inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Su Sebili Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Temiz içme suyuna istenilen her an ulaşabilmek için temizliğin belirli periyodik aralıklarla yapılması gerekir. Bu periyodik temizlik aralığı kullanım sıklığına bağlı olarak değişeceği için tavsiye edilen süre 2- 3 ayda bir yapılmasıdır. Su sebili temizliği servisler tarafından ozon gazı ve birtakım özel maddeler kullanılarak ev ortamında gerçekleştirilir. Ürünün su haznesine özel temizlik maddesi doldurulur ve bir süre beklenir, bu madde cihaz tesisat sisteminden geçirilerek boşaltılır. İçme suyunun temas ettiği tüm alanlar temizlenmiş olur.

Su Sebiline Damacana Nasıl Takılır?

Kötü koku ve kirlilik kontrolü yapılmadan yeni damacana takılmamalıdır. Su sebillerine damacana takma işlemi damacananın baş aşağı çevrilerek takılması ve düz bir şekilde gizli dolabına yerleştirilmesi olmak üzere iki model üzerinde gerçekleşir. Baş aşağı çevrilerek takılan modellerde damacana kapağı çıkarılır ve hızlı bir şekilde döndürülerek sebile yerleştirilir. Gizli sebillerde ise damacanalar gizli dolap içerisine yerleştirilir ve su pompalama sistemi ile musluklara iletilir.

En Çok Satan Su Sebilleri Hangileri?

Koçtaş Su Sebilleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Telefox Fargo Ss890 Sıcak Soğuk Su Sebili
 2. Bosch Rdw1575 Gizli Damacanalı Su Sebili
 3. Bosch Rdw1576 Gizli Damacanalı Su Sebili
 4. Beko Soğuk Ilık Su Sebili Bss 2204
 5. Bosch Rdw1571 Gizli Damacanalı Su Sebili
Daha fazla göster
12 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: