150 TL Üzeri Kargo Bedava

Duş Bataryaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Banyoların Vazgeçilmez Şık Duş Bataryaları

Banyolarda önemli bir yeri olan duş bataryaları kişisel bakım ve hijyen için etkilidir. Duş bataryası modelleri her ihtiyaca yönelik tasarlanır. Farklı su akışı sağlayan tasarımlar duş deneyiminizi üst seviyelere taşır. Günün yorgunluğunu üzerinizden atmak, kişisel bakımınızı etkili şekilde tamamlamak, kirlerden temizlenmek için kullandığınız duş bataryaları kaliteli malzemeden üretilmiş olmalıdır. Duş batarya seti, sıcak ve soğuk suyun ayarlanması için ideal çalışma mekanizmasına sahiptir. Banyo duş bataryaları kullanıcıların fiziksel özelliklerine ve alışkanlıklarına göre seçilebilir.

Banyonuzun yapısına ve su tesisatınıza uygun olan batarya modellerini tercih ederek duş deneyimini daha konforlu hale getirebilirsiniz. Masaj etkisi sunan duş başlıkları, yağmurlama su akışı, farklı yükseklikte konumlandırılan el duşu ile banyo zamanlarını keyifli bir deneyime dönüştebilmeniz mümkün.

Duş Batarya Modelleri Nelerdir?

Duş bataryaları her banyo dekorasyonuna ve kullanım alışkanlığına uygun olan şekilde tasarlanır. Kullanışlı ve estetik tasarıma sahip olan duş batarya setleri farklı parçalardan oluşur. Çeşme, hortum, duş başlığı, sabitleme direği gibi farklı parçalar duş alanlarında kullanılır. Kolay şekilde takılan bu setler banyonuzun kısa sürede kullanıma hazır olmasını sağlar. Batarya duş seti içinde yer alan tüm parçaları doğru şekilde monte ettiğinizde sıcak ve soğuk suyun akışını kontrol edebilirsiniz. Montaj işleminde adımları doğru uygulamak banyo deneyiminizi konforunu büyük oranda etkiler. Pratik bir şekilde monte edilen seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Tepe duş ve el duşu olarak farklı modelleri bulunan batarya setleri kullanıcıların rahat bir banyo deneyimi yaşamasını sağlar. Özellikle el duşu fiziksel kısıtlılığı olan kişiler ve çocuklar için pratik bir kullanım sunar. İstediğiniz şekilde yüksekliğini ayarlayarak suyun etkili şekilde akmasını sağlayabilirsiniz. Masaj özelliği olan duş setleri gün boyu stres ve yorgunluktan gerilen kaslarınızın gevşemesi için idealdir. Suyun farklı basınç noktaları ile akış sağlaması için bu başlık modellerini tercih edebilirsiniz.

Duş bataryası modelleri her banyo dekorasyonuna uygun olur. Krom, çelik, pirinç gibi malzemelerden üretilen duş bataryaları farklı renk seçeneği ile modern dekorasyonlar için idealdir. Özellikle son dönemlerde gömme duş bataryalarını tercih eden kişiler banyo dekorasyonunu tamamlamak için koyu renklerde sunulan musluk ve başlık modellerini değerlendirir. Duşakabin tasarımınıza uygun olan batarya modelini seçerek yaşam alanlarınızın şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ankastre Duş Bataryaları

Modern ve şık bir görünüme sahip olan ankastre duş bataryaları fiyatları modele göre değişiklik gösterebilir ve bu ürünler banyo dekorasyonu için idealdir. Sıcak ve soğuk su akışını etkili şekilde kontrol etmenizi sağlayan zarif bataryası ile dikkat çeker. Sıva altı bir montaj gerektiren yapısı duş alanlarında estetik bir görünüm yaratır. Son dönemlerde yaşam alanlarında ankastre duş bataryaları tercih edilir. Duvara gömülü olduğu için estetik bir duruş sergiler. Her batarya modelinde olduğu gibi ankastre bataryalarda da avantajlar ve dezavantajlar bulunur.

Ankastre Duş Bataryalarının Özellikleri

Yaşam alanlarınızı dekore ederken tercih ettiğiniz tesisat parçalarının özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Sorunsuz bir şekilde su tesisatının işlemesi için doğru aparatların tercih edilmesi önemlidir:

 • Ankastre duş bataryaları sıva altına montajlanır. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşandığında bakım ve onarım işlemleri daha zorlayıcı olabilir. Son dönemlerde gelişen teknoloji sayesinde pratik tamir çözümleri geliştirilmiştir.
 • Sade ve minimal tasarıma sahip olan ankastre bataryalar dekorasyon açısından uygun bir stil sunar. Farklı dekorasyon stillerine anında uyum sağlar. Banyonuzu dekore ederken sade bir görünüm oluşturmak için bu batarya modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Dar alana sahip olan banyolar için ankastre modeller uygundur. Özellikle küçük banyolarda duşakabin içerisinde geniş bir alan yaratmak için gömme duş bataryası değerlendirilebilir.

Termostatik Duş Bataryası

Banyo bataryası çeşitleri arasında bulunan termostatik modeller sıcak ve soğuk suyun ideal şekilde karışmasını sağlar. Duş alırken suyun sıcaklığı değişebilir. Çok sıcak veya çok soğuk su akışı güvenli bir duş deneyimi için risk yaratır. Termostatik duş bataryaları ideal su sıcaklığı oluşturmanız için uygun kullanım sunar.

Termostatik Duş Bataryası Özellikleri

Termostatik duş bataryaları işlevsel ve modern tasarım özelliklerine sahiptir. Yaşam alanlarınız için bu batarya modelini seçmeyi düşünüyorsanız özelliklerini detaylı şekilde inceleyebilirsiniz;

 • Termostatik bataryalar sıcak su gelene kadar suyu boşa akıtmanızı önler. Su tasarrufu sağlamak, güvenli bir duş deneyimi yaşamak ve suyun sıcaklığını kolay şekilde ayarlamak için etkilidir.
 • Mekanik bir şekilde çalışan bu batarya modelleri özellikle çocuklu aileler için önem taşır. Çocuklar için özel olarak geliştirilen kilit sistemi sıcak suyun aşırı şekilde ısınmasını önler. Bu sayede ev kazalarının yüksek bir oranını kaplayan yanma durumunu azaltır.
 • Düşük su basıncı olan tesisat sistemlerinde düzgün çalışır. Duş sırasında değişen su sıcaklığına müdahale etmenize gerek kalmadan ideal seviyeyi belirler. Düşük basınçlı suda bile etkili sonuç verir.
 • Uygun fiyat aralığı ile sunulduğu için her bütçeye hitap eder. Yaşam alanlarınızı dekore ederken fazla masraf yapmak istemiyorsanız bu batarya modelini düşünebilirsiniz. Suyun tasarruflu kullanılmasını sağladığı için hem faturalara hem çevreye olumlu etkiler yansıtır.

Duş Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duş bataryaları her istek ve ihtiyaca yönelik tasarlanır. Ev, ofis, spor alanları, konaklama merkezleri gibi mekanlarda banyo dekorasyonu yaparken batarya seçiminde doğru karar vermek gerekir. Yaşam kalitesini etkileyen tesisat sistemi ve bataryalar farklı özellikleri göz önüne alınarak seçilmelidir;

 • Kullanım amacına göre seçim yapılması önemlidir. Ev ve ofis gibi az kullanıcı sayısına sahip yerler için tercih edilen bataryalar ile konaklama alanı yaratan toplu kullanımlarda değerlendirilen bataryalar farklı özellikler taşır.
 • Su tasarrufu sağlayan batarya modelleri tercih edilmesi gerekir. Hem doğaya karşı duyarlı bir yaşam sürmek hem de faturalardaki yükü azaltmak için verimli çalışan batarya modelleri seçilmelidir.
 • Kolay montaj edilebilen ve onarım anında pratik çözümler sunan batarya modelleri uygun olur. Su tesisatının yapısına göre seçim yapmanız önemlidir. Herhangi bir tamir ihtiyacında banyonuzun dekorasyonu hasar görmemelidir.
 • Kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen bataryalar uzun süreli kullanım sunar. Yaşam alanlarınız için batarya seçerken güvenilir markaların ürünlerini değerlendirmeniz gerekir. Kaliteli malzemeden üretilen musluklar sızdırmalara karşı dirençlidir.
 • Şebeke suyunda ve bina su tesisatında meydana gelen basınç değişiklikleri bataryaları olumsuz etkileyebilir. Banyo bataryası iç takımı kaliteli olmalıdır. Bu sayede su basınç değişimlerine karşı dayanıklı olur.
 • Farklı tasarıma sahip bataryalar arasından banyo dekorasyonuna uygun olanı tercih edebilirsiniz. Küçük banyolar için geniş alan yaratmak amacıyla gömülü duş bataryaları seçilebilir. Minimal tasarıma sahip banyolar için ankastre duş bataryaları uygundur.
 • Kişisel temizlik anlarında kullanılan duşlar için tercih edilen batarya modelleri hijyenik özellikler taşımalıdır. Kolay temizlenen, paslanmaya karşı dirençli, antibakteriyel bataryalar yaşam alanlarınızın temiz olmasını sağlar.
 • Duş bataryası seçiminde önemli kriter; iç aksamın kaliteli malzemeden yapılmış olmasıdır. Kurşun içeren iç takımlar insan sağlığı için ciddi riskler oluşturur. Batarya seçerken suya ve suyun içindeki aşındırıcı etkiye sahip maddelere karşı dirençli olan kaliteli malzemeden üretilmiş modelleri seçmeniz gerekir.

Duş Bataryasının Avantajları

Banyolarda tercih edilen duş bataryaları konforlu bir deneyim sunar. Farklı tasarıma sahip olan modeller her kullanım ihtiyacına hitap eder. Tepe duş başlıkları yağmurlama su akış sistemi ile rahatlatıcı bir etki yaratır. El duş başlığı, kompakt bir tasarım sunar. Özellikle küçük çocukların ve engelli bireylerin rahat yıkanması için el duş başlıkları önemlidir. Yüksekliğini ve suyun akış şeklini ayarlayabileceğiniz duş başlıkları sayesinde banyonuzu eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Duş batarya setleri içinde yer alan hortum, başlık, musluk gibi parçalar duşun kısa sürede hazır hale gelmesini sağlar. Pratik bir şekilde montajı yapılan bu setler ile günün yorgunluğu duş alarak hızla üzerinizden atabilirsiniz. Kireç önleyici sistemlere sahip olan bataryalar şebeke suyunda bulunan kirecin zamanla birikerek musluğa zarar vermesini önler. Kireç kırma özelliği olan duş muslukları tesisat için oluşan hasarları en aza indirir.

Pirinç ve krom malzemeden üretilen bataryalar modern dekorasyonlara anında uyum sağlar. Klasik bir dekorasyon yaratmak isteyenler eskitilmiş bir görünüm sunan bataryaları kullanabilir. Uzun süre dayanıklı yapısını koruyan pirinç bataryalar son dönemlerde beğeni toplar.

Duş Bataryası Nasıl Temizlenmelidir?

Duş bataryalarını temizlerken bazı noktalara önem vermelisiniz. Paslanmaya karşı dirençli olan bataryaları sert kıllı fırçalar yerine yumuşak sünger ve bezler ile silebilirsiniz. Ağartıcı, yıpratıcı ve aşındırıcı kimyasallar içeren temizlik deterjanları bataryanızın yapısına zarar verebilir. Pas ve kireç oluşumlarını temizlemek için doğal malzemelerden elde edilen karışımları kullanabilirsiniz. Limon, sirke, karbonat gibi malzemeler doğal kireç çözücülerdir. Duş batarya modellerini temizlerken bu malzemelerden faydalanabilirsiniz.

Bataryaların ilk günkü parlaklığını koruması için temizlik ve kullanım sonrasında kurulama işlemi yapmanız gerekir. Su lekelerinin oluşmaması için kurulama işlemi kritik öneme sahiptir. Su lekeleri zamanla kireçlenme olarak karşınıza çıkabilir. Bataryaların kuru kalması uzun süre dayanıklı olması için etkili bir çözüm olur. Paslanmaya karşı dayanıklı malzemeden üretilen bataryalar temizleme işleminde avantaj sağlar. Batarya malzemesinin zarar görmemesi ve kolay temizlenmesi için montaj uygulaması özenle yapılmalıdır. Monte edilirken fazla sıkılan bataryaların üzerinde ince çatlaklar oluşabilir. Bu çatlak kısımlar zamanla aşınır ve paslanır. Montaj işleminde hem duvarın hem bataryanın zarar görmemesi için özenli bir çalışma yapılmalıdır.

Gömme duş bataryalarının iç takımı hijyenik kullanım için çok önemlidir. Herhangi bir arızada zor tamir edilen sıva altı bataryalar kaliteli iç takımdan oluşmalıdır. Ankastre duş bataryaların duvar üstünde kalan kısmı temizleyebilirsiniz. Duvara gömülü olan kısım için sökme işlemi yapmanız gerekir. Belli dönemlerde tesisat uzmanlarından bataryanızın durumu hakkında bilgi alabilir, gerektiğinde yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Duş Bataryası Nasıl Monte Edilir?

Duş bataryasını banyonuza monte ederken uygun aletlere sahip olmanız gerekir. Uygun ölçülerde olan anahtarlar hem duvarın hem bataryanın zarar görmesini önler. Duvardaki su tesisatı ve batarya arasında bağlantı kuran S borusu standart ölçülerde olur. Bu nedenle eğer S borusu eskimediyse onu değiştirmenize gerek yoktur. S borusunu değiştirmek ve uzun şekilde ayarlamak zahmetli bir süreçtir. Bir uzmandan destek almanız gerekir.

Bataryayı takarken parlak batarya aynalarını ilk önce yerleştirmek önemlidir. Sonradan bataryayı sökmeniz gerekebilir. Bataryayı takarken iki taraftan aynı anda elinizle sıkmanız önemlidir. Direk anahtar ile sıkmak batarya veya duvar yüzeyinde çatlamaya neden olabilir. Elle sıkmaya devam edemediğiniz zaman anahtar ile iyice sağlamlaştırın. Sertleşmeye başladığı anda sıkmaya bırakmanız gerekir.

Gömme duş bataryaları sıva altına monte edildiği için daha kapsamlı bir çalışma gerektirir. Bu nedenle tesisatınızın sorunsuz çalışması için bir uzmandan destek alabilirsiniz. Seçtiğiniz batarya modeline göre uygun montaj yapılması çok önemlidir. Duş bataryası paketinde yazan talimatlara uygun davranmak uzun süreli kullanım için etkilidir. Batarya montajında yeterli bilgi ve donanıma sahip değilseniz uzun süre uğraşmanız gerekebilir. Etkili sonuç almak için tesisatçılardan yardım almanız gerekir.

Duş Bataryaları Fiyatları

Duş batarya fiyatları; kalitesine, modeline, çalışma mekanizmasına göre çeşitlilik gösterir. Ankastre duş bataryaları duvar altına monte edildiği için daha yüksek fiyat aralığına sahiptir. Şık ve estetik görünümü sayesinde son dönemlerde yaşam alanlarında sık tercih edilir. Masaj etkili duş başlıkları, yağmurlama su sistemleri, ışıklı ve müzikli mekanizmalar daha yüksek fiyat aralığından sunulur. Termostatik duş bataryaları fiyatları suyun sıcaklığını sürekli ideal seviyede tuttuğu için diğer klasik batarya modellerine göre daha üst seviyede yer alır. Fiyat bakımından klasik musluk modellerine göre daha yüksek fiyattan satılır. Garanti süresi ve kapsamı geniş olan batarya modelleri daha üst fiyattan sunulsa da güvenli kullanım için önemlidir. Kısa sürede bataryanızın bozulması yaşam konforunuzu olumsuz etkiler. Su tesisatınızın sorunsuz çalışması için güvenilir markaların garantili ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Çelik renginde sunulan bataryalar geçmişten günümüze kadar zamansız olarak ulaşır. Son dönemlerde yaşam alanlarında minimal bir dekorasyon oluşturmak için farklı renklerde bataryalar tercih edilir. Elegan bir dekorasyon yansıtan siyah duş bataryası modelleri modern yaşam alanları için idealdir. Renk seçeneği bulunan duş bataryaları fiyatları yüksek aralığa sahiptir.

Siz de yaşam alanlarınız için uygun olan batarya modelini bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz. Koçtaş, uzun yıllar sektör tecrübesi ve kaliteli malzeme seçimi ile her eve konfor getirir. Yaşam kalitenizi üst seviyelere taşımak için banyonuza, su tesisatınıza ve kullanım alışkanlığına yönelik batarya seçimi yapabilirsiniz. Güven veren marka vizyonu ve dayanıklı ürün seçenekleri ile Koçtaş, evinizin her ihtiyacında size destek olur. Yaşam alanlarınızı dekore ederken ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünlere Koçtaş avantajları ile sahip olabilirsiniz.

Duş Bataryaları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Duş bataryası çeşitleri nelerdir?

Bataryalar; tasarımlarına, çalışma mekanizmalarına ve su basınç ayarlamalarına göre çeşitlilik gösterir. Termostatik bataryalar suyun sıcaklığını ideal seviyede tutar. Gömme olarak bilinen ankastre bataryalar sıva altında olduğu için estetik bir görünüm sunar. Çift kollu mekanizma sunan bataryalar klasik modellerdir. Yaşam alanlarınızın yapısına ve su tesisatınızın özelliklerine göre uygun batarya modelini seçebilirsiniz.

Duş bataryası alırken nelere dikkat edilmeli?

Batarya seçiminde güvenilir markaları tercih etmeniz gerekir. Batarya içinde yer alan parçaların kurşun içermemesi sağlığınız için büyük önem taşır. Kaliteli malzemeden üretilen suya ve aşınmaya karşı dirençli bataryalar uzun süreli kullanım sağlar. Banyonuzun yapısı, tesisatınızın özellikleri ve dekorasyon stiliniz batarya seçiminde önemli etkenler arasında yer alır.

Duş bataryası nasıl takılır?

Bataryalar uygun anahtar ve aletlerle düzgün şekilde monte edilebilir. Bataryanın pratik şekilde monte edilebilmesi için tüm aletlere sahip olmanız önemlidir. Sıva altı olarak yerleştirilen ankastre bataryalar daha kapsamlı bir montaj işlemi gerektirir. Tesisat işlemlerine aşina değilseniz bir uzmandan destek almayı düşünebilirsiniz. Yeterli bilgiye sahip olmadan yapılan montaj işlemi daha sonra tesisat sisteminde sorunlara neden olabilir.

Duş bataryası nasıl temizlenir?

Duş bataryaları kişisel hijyen sağlamak için banyo yaparken kullandığınız önemli ürünlerin başında gelir. Bataryaların temiz ve sağlam kalması için düzenli şekilde temizlenmesi gerekir. Batarya temizliğinde yoğun kimyasal deterjanlar yerine doğal malzemeleri tercih edebilirsiniz. Su lekeleri oluşmaması için kullanım ve temizleme sonrasında bataryanızı kuru bir bezle silebilirsiniz. Bu sayede uzun süre parlaklığını korur.

En Çok Satan Duş Bataryaları Hangileri?

Koçtaş Duş Bataryaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Siyah Banyo Seti
 2. Grohe Essence Tek Kumandalı Banyo/duş Bataryası - 33624al1
 3. Artema Win S Banyo Batarya Ve Gms Karine Tepe Yağmurlama Duş Seti
 4. Artema Solid S Banyo Batarya Seti, Valtemo Tepe Duş Takımı 5280
 5. Artema Nora S Banyo Batarya Ve Gms Karine Tepe Yağmurlama Duş Seti
Daha fazla göster
194 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: