150 TL Üzeri Kargo Bedava

Yapıştırıcı ve Bantlar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yapıştırıcı ve Bantlar

Yapıştırıcı ve bantlar işlevsel yapılarıyla kullanıldıkları alanlara pratik çözümler sunuyor. Süslemeden dekorasyona, tüm kırtasiye işlerinizden basit tamiratlara kadar pek çok alanda kullanıma uygun yapıştırıcı ve bantlar farklı işler için elinizin altında olması gereken ürünler arasında. Eskiden sadece sıvı yapıştırıcılar ya da şeffaf bantlar varken şimdi kaydırmaz plastik bantlar, elle yırtılabilir kağıt bantlar, hamur yapıştırıcılar, çift tarafı bantlar ve alüminyumdan üretilmiş bantlar gibi seçeneklerden ihtiyacınıza en uygun olanı seçmeniz çok kolay. Seçtiğiniz üründen maksimum fayda almak için ürünlerin arkasındaki kullanım alanlarını ve kullanım talimatını mutlaka okuyun.

Hangi Ürünü Ne İle Yapıştırmalı?

Yapıştırıcı ve bantlar, kullanım alanları, mukavemet, tasarım ve üretildikleri malzemelere göre farklılıklar gösterir. Alacağınız ürünü yapıştırma işlemini yapacağınız malzemenin cinsine göre seçmelisiniz. En iyi sonuç için seçtiğiniz yapıştırıcı ve bantlar, kullanım alanlarına uygun olmalıdır. Bu ürünler, en çok kırılmış eşyaları onarmak için kullanılmaktadır. Cam, porselen, ahşap ve plastik ürünlerde yaşanan kırılmalar için çeşitli yapıştırıcılar tercih edilmektedir. Cam için genelde çabuk donan ve ısıya dayanıklı olan yapıştırıcı ve bantlar uygun olmaktadır. İnce tabakalı yapıştırıcılar şekil bozukluğuna neden olmadan porselen ve camları yapıştırmaktadır. Kağıt ve duvarlar için genelde şeffaf ya da çift taraflı bant yapıştırıcılar kullanılır. İz bırakmayan hamur bantlar da özellikle duvara poster, fotoğraf ve benzeri hafif süsler asmak için idealdir.

Kullanımı Kolay Ve Pratik Yapıştırıcı ve Bant Çeşitleri Nelerdir?

Yapıştırıcı ve bantlar, üretim materyaline ve kullanım alanına göre çeşitlendirilmektedir. Evlerde sıklıkla kutu bantlamak, birtakım küçük ve hafif aksesuarları duvara ya da kapılara asmak için yapıştırıcı ve bantlar kullanılabilir. Süsleme işlerinde giderek renkli ve parlak şekilli bantlar ön plana çıkıyor. Elle yırtılabilen film bantlar, üzerine yazı yazılabilen kâğıt bantlar, duvara poster ve afiş gibi ürünleri yapıştırmak için çift taraflı bantlar, açık kabloları güvenli hale getirmek ve birbirine eklemek için ise elektrik bantları kullanılan çeşitler arasındadır. Bantlar gibi farklı malzemelerden üretilmiş yapıştırıcılar vardır. Bunlar da yine kullanım alanına göre üretilmektedir. Sağlamlık isteyen alanlarda güçlü yapıştırıcılar tercih edebilirsiniz. Su bazlı yapıştırıcılar ile geçici ve sağlam yapıştırıcı arayanların ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Sprey yapıştırıcılar, tutkallar, slikonlu yapıştırıcılar, solvent bazlı ürünler ve köpükler en sık tercih edilen yapıştırıcı çeşitleridir. Koçtaş bünyesinde bulabileceğiniz yapıştırıcı ve bantlar şeffaf bantlar, plastik yapıştırıcı bantlar, montaj bantları, iç maskeleme bantları, alüminyum bantlar ve cırt cırtlı bantlar olarak sayılabilir.

Püf Noktası: Yapıştırıcı ve Bantlarda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yapıştırıcı ve bantlar amaca yönelik dizayn edilmiş, işlev odaklı ürünler oldukları için seçim yapılırken ilk olarak hangi malzeme üzerinde kullanılacağını bilmek ve ürünlerin arkasında yer alan bilgilendirme yazılarını dikkatlice okumak gerekmektedir. Kullanım ihtiyacına uygun olarak seçilmeyen yapıştırıcı ve bantlar hem kullanılan yüzeye zarar verir, hem de ihtiyacınızı karşılamakta yetersiz kalır. Örneğin ısınan yüzeyler için ısıya dayanıklı olan bant ve yapıştırıcı çeşitlerinden birini seçmek yerine plastik ya da kağıt malzemeden yapılmış bantlar, ya da hemen çözülecek sıvı yapıştırıcılar kullanılırsa sonuç hüsran olacaktır. Yapıştırıcı ve bantlar için bir diğer hassas nokta da ürünün suya dayanımlı olup olmamasıyla ilgilidir. Suyla temas edecek bir malzemeyi yapıştırırken suya dayanıklı, suda çözülmeyen ürünler tercih edilmelidir. Çocukların okullarda kullanacağı yapıştırıcı ve bantlar seçilirken ise sağlığa bir zararı bulunmayan ve deride tahriş yaratmayacak ürünler tercih edilirse daha güvenli olacaktır.

Birçok işinizde size kolaylık sağlayacak ve en iyi fiyat/performans aralığına sahip yapıştırıcı ve bantlar Koçtaş’ta sizi bekliyor.

 

Daha fazla göster
510 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: