150 TL Üzeri Kargo Bedava

Banyo Paspasları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Banyo Paspasları: Kullanışlı, Konforlu ve Şık

Farklı stillerde tasarlanan banyo paspası modelleri, banyolara şık bir görünüm kazandıran en önemli aksesuarlar arasında yer alır. Geniş bir renk ve desen yelpazesine sahip olan banyo paspasları banyo dekorasyonunun vazgeçilmezlerinden biri olmanın yanı sıra kullanışlı ve rahat tasarımlarıyla da dikkat çeker. 

Fonksiyonelliğiyle öne çıkan banyo paspasları sürekli ıslanmaya müsait olan banyo zemininde rahat hareket etmek için güvenli bir alan oluşturur. Banyoda lavabo ve klozet önü ya da duş ve küvetin iç kısımlarında kullanılmak üzere farklı malzemelerden farklı özelliklerde üretilen banyo paspasları modelleri, her ihtiyacı ve beklentiyi karşılar. Aynı zamanda ürünler, banyonun nemli ortamına dayanıklı olacak şekilde üretilerek uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlar. Her bütçeye uygun seçenekleri bulunan banyo paspası fiyatları da hesaplı alışveriş yapma imkanı sunar.

Her anlamda birçok avantaj sunan banyo paspasları çeşitleri büyük ya da küçük, tüm banyolar için değişik boy ve ebat seçeneklerine sahiptir. Her zevke ve dekorasyon tarzına uygun form seçenekleri bulunan modeller hav yüksekliği bakımından da farklılık arz eder. Daha yüksek havlı ve kalın dokulu modeller, ayaklarınız için oldukça yumuşak bir his yaratmanın yanı sıra zeminin soğukluğuna karşı da ayaklarınızı korur. Daha alçak hav yüksekliği bulunan ürünler ise kolay temizlenebilir yapısıyla kullanım açısından pratiklik sağlar. 

Farklı Renk ve Desen Seçenekleriyle Banyo Paspası Modelleri

Oldukça zengin bir model çeşitliliğine sahip olan banyo paspaslarını dekorasyonunuza uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Siyah banyo paspası çeşitleri hem tek renk hem de desenli olarak en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Banyonuzda daha modern ve sade bir görünüme ulaşmak için banyo paspası satın alırken özellikle siyah rengi tercih edebilirsiniz. Siyahın zarafetini, klasik tarzda dekore edilmiş banyolarınıza ufak bir dokunuş yaparak dekorasyonun şıklığını tamamlamak için de kullanabilirsiniz.

Dikkat çekici bir görünüm vadeden kırmızı banyo paspası modelleri her türlü dekorasyon tarzına uygun bir seçenektir. Modern, klasik ya da rustik gibi farklı dekorasyon stilleri için rahatlıkla kullanabileceğiniz kırmızı renkli modelleri, ortama hareketli bir görünüm kazandırmak için tercih edebilirsiniz.  

Birbirinden farklı tonlara sahip olan yeşil banyo paspası modelleri hem doğal hem de canlı bir görünüm için tercih edilebilir. Açık pastel yeşil tonlara sahip olan modelleri sakin ve dingin bir ortam yaratmak, koyu ya da parlak yeşil tonlarını ise banyo dekorasyonuna enerjik bir hava katmak için değerlendirebilirsiniz.   

Geometrik şekillerden, çiçek motiflerinden ve birbirinden farklı resimlerden oluşan banyo paspaslarına desenler, dokuma sırasında, kabartma olarak ya da baskı yöntemiyle işlenir. Ürünler, kenarlarına eklenen hoş detaylarla da göz alıcı bir şıklık kazanır. Özellikle püsküllü banyo paspası modelleri evinin sıcak atmosferini banyosuna da taşımak isteyenler için en ideal seçenektir.

Her Banyoya Uygun Ebat ve Şekillerde Banyo Paspas Çeşitleri

Değişik ölçülerde üretilen banyo paspasları, farklı genişlikteki ve şekildeki banyolara uygun model alternatifleri sunar. Dilerseniz büyük bir tekli banyo paspası seçerek banyo zeminini tamamen kapatmayı tercih edebilirsiniz. Ancak banyolar için fazla büyük modellerin tercih edilmesi kullanım açısından dezavantajlıdır. Banyo yüzeyini tamamen kapatmayan ya da farklı parçalardan oluşan modeller, banyoda kullanmak için hem daha pratik hem de daha şık bir tercih olur. 

Banyo paspası seti çeşitleri değişik sayı ve ebatlarda paspaslardan oluşur. Genellikle ikili banyo paspası olarak satılan setlerde; bir adet büyük ve bir adet küçük paspas yer alır. Büyük olan paspası banyonun merkezinde konumlandırırken küçük olan paspası küvet, duş, klozet, kapı ve lavabonun önüne sererek kullanabilirsiniz. Özellikle geniş bir banyonuz varsa ve banyonuzda çıkıntılar mevcutsa ikili setler en doğru seçenektir.

Sahip olduğu ebatlar gibi şekilleri de değişiklik gösteren modeller, hem görünüm hem de kullanım açısından avantaj sağlar. Banyonuzda büyük bir model kullanmak istiyor ama kare olan modelin kenarlarını banyonuza sığdırmakta zorlanıyorsanız yuvarlak banyo paspası modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı sorunu dikdörtgen modellerde yaşıyorsanız oval banyo paspası modellerini banyonuzda kenar kısımları taşma yapmadan kullanabilirsiniz. 

Modellerin şekillerini sadece paspasın banyonuzun büyüklüğüne uygun olmasına göre değil, dikkat çekici hoş bir görünüm elde etmek için de seçebilirsiniz. Kare, dikdörtgen, oval ve yuvarlak modeller haricinde yaprak, çiçek, deniz kabuğu gibi birçok farklı forma sahip ürünler ile banyonuzun dekorasyonunu zenginleştirebilirsiniz.       

Yumuşak Dokusuyla Öne Çıkan Banyo Paspasları

Halılar gibi banyo paspaslarının da en önemli işlevlerinin başında zemini kaplayarak daha rahat ve konforlu bir alan yaratmak gelir. Genellikle mermer ya da fayans gibi sert yüzeylerden oluşan banyo zeminine basmak herkes için rahatsız edicidir. Özellikle soğuk kış aylarında banyo paspası kullanılmayan banyolarda zemin, yürümeyi ve hareket etmeyi zorlaştırır. Bu bakımdan banyo paspasları, her evin banyosunda mutlaka kendisine yer bulur. Farklı doku özellikleri bulunan modeller farklı konfor ve rahatlık beklentilerini karşılamaya yönelik özel üretilir. 

Paspasa bastığınızda oldukça yumuşak ve rahat bir hisse sahip olmak için hav yüksekliği uzun olan ve sık bir şekilde dokunan modelleri tercih edebilirsiniz. Tüylü ve kabarık bir görünüme sahip olan peluş banyo paspası çeşitleri yumuşak dokusuyla ekstra konfor sağlar. Aynı zamanda ayakları sıcak tutma özelliğinden dolayı banyolar için sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Banyosunda dikkat çekici farklı bir görünüm arzu edenlerin de ilk tercihleri arasında peluş modeller yer alır. 

Pamuklu banyo paspası da yumuşaklığı ve sunduğu rahatlıkla öne çıkan bir diğer modeldir. Dokumasında kullanılan pamuk ipliklerinin ayaklar için yarattığı yumuşak histen dolayı pamuklu modeller her daim en çok tercih edilen ürünler arasında bulunur. Doğal bir ürün olan pamuktan imal edilen modeller, aynı zamanda nemi hapsetme, hijyen sağlama ve sıcak tutma bakımından da oldukça avantajlıdır.         

Güvenli Kullanım İmkanı Sunan Banyo Paspas Modelleri

Banyoların yüzeyleri ıslandığında hareket etmeyi imkansızlaştırır. Bu durumu engellemenin en ideal yolu banyo paspası kullanmaktan geçer. Özel tabanları sayesinde zemine sabit bir şekilde tutunan kaydırmaz banyo paspası modelleri ıslak yüzeye bastığınızda kaymanızı önler. 

Duş içinde ve banyonun genelinde kullanıma uygun olarak tasarlanan ahşap banyo paspası modelleri oldukça güvenli olmasının yanı sıra suya dayanıklı yapısıyla da öne çıkar. Banyolara doğal bir görünüm kazandıran ahşap modeller birbirine geçme ahşap plakalardan oluşur. Plakaları arasındaki boşluklardan suyun kolayca akıp gittiği modeller, farklı ebatlarda hazırlanarak her türlü genişlikteki duşa uyum sağlar. 

Duş ve küvet içinde kullanıma uygun olan modeller arasında plastik banyo paspası çeşitleri de yer alır. Özel vantuzlu tabanı sayesinde zemine oldukça sağlam tutunan ve kolay kolay çıkmayan vantuzlu banyo paspası modelleri hem yetişkinler hem de çocuklar için güvenli bir şekilde duş alma imkanı sağlar. 

Duştan çıktıktan sonra ayakları kurulamak için kullanılan banyo ayak paspası modelleri yüksek emici bir yapıya sahiptir. Su emici banyo paspası çeşitleri üzerine basıldığında ayaklardaki tüm nemi alarak, kayma endişesi olmadan rahat bir şekilde banyo zemininde yürümenizi sağlar. 

Banyo paspası fiyatları ürünün ebatlarına, imal edildiği malzemeye ve ekstra özelliklerine göre değişiklik gösterir. Kaliteli, kullanışlı ve dayanıklı banyo paspaslarını Koçtaş’ta avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz. Koçtaş'ın sunduğu hesaplı banyo paspası fiyatları ile banyonuzu, bütçenizi zorlamadan şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.  

Banyo Paspasları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Banyo Paspası Nasıl Seçilir?

Öncelikli olarak banyonuzun ölçülerine uygun ebatlarda bir model seçmeniz gerekir. Çok geniş bir banyoya sahipseniz kullanım açısından kolaylık sağlaması adına farklı sayılarda parçalardan oluşan setleri tercih edebilirsiniz. Ürün tercihinde paspasın imal edildiği malzeme de büyük önem taşır. Nemi ve suyu çeken aynı zamanda ıslandığında kolay bir şekilde kuruyan doğal elyaf ve pamuktan yapılmış modeller banyolar için oldukça uygundur. Yumuşak bir his ve sıcak tutma özelliği için ise sentetik malzemeli peluş ya da shaggy modelleri tercih edebilirsiniz.      

Banyo Paspası Nasıl Olmalı?

Banyolar nemli ortamlar olduğu için modelin neme ve suya dayanıklı olması oldukça önemlidir. Böylelikle paspasınızı küflenme ya da koku oluşmadan uzun süre kullanabilirsiniz. Banyo paspaslarında mutlaka bulunması gereken bir diğer özellik de kaydırmazlıktır. Kaydırmaz tabana sahip olan modeller olası kazaların önüne geçerek güvenli bir kullanım imkanı sunar. Modellerin kolay temizlenebilir olması da gerekir. Hijyen açısından sıklıkla temizlenmesi gereken paspasların çamaşır makinesinde yıkanabilir olması kolaylık sağlar.   

Banyo Paspası Ne Renk Olmalı?

Banyo paspaslarının renk seçiminde önemli olan banyo dekorasyonuna uygunluktur. Eğer beyaz, krem, gri ya da siyah gibi nötr renklerin hakim olduğu bir banyoya sahipseniz farklı renk seçeneklerini özgürce kullanabilirsiniz. Daha uyumlu bir görünüm elde etmek için banyoda kullanılan renklerin bir ton açığını ya da koyusunu tercih edebilirsiniz. Paspasın zeminde kaybolmaması için yüzeyle kontrast renklere sahip modelleri kullanabilirsiniz.

En Çok Satan Banyo Paspasları Hangileri?

Koçtaş Banyo Paspasları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Koçtaş Plus Ayak Paspasi 50x70cm Bej
  2. Kustulli Susanna Desenli Yıkanabilir Kaymaz Taban 2li Banyo Paspası Klozet Takımı K0611
  3. Koçtaş Plus Ayak Paspasi 50x70cm Gri
  4. Decomia Home Dijital Baskılı Kaymaz Bath Yıkanabilir 2li Banyo Halısı Paspas Klozet Takımı Dc8024
  5. Dijital Kaymaz Yıkanabilir Jüt Görünümlü Bath Modern Banyo Paspası Banyo Halısı Klozet Takımı
Daha fazla göster
193 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: