150 TL Üzeri Kargo Bedava

Robot Süpürgeler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Temizlik Yapmayı Kolaylaştıran Robot Süpürge Çeşitleri

Evde temizlik yaparken günlük hayatınızı kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz bazı ürünler vardır. Robot süpürge çeşitleri, evlerinizi az çabayla rahat bir şekilde süpürmenize yardımcı olur. Robot süpürgeler, genel olarak halı ya da sert zeminlerin üzerindeki kiri ya da toz kalıntılarını toplamak amacıyla kullanılır. Bununla beraber bazı modelleri incelediğinizde mop benzeri bir yapıya sahip olduklarını ve içerisine su doldurularak parke benzeri zeminleri silebildiğini görebilirsiniz. Ürünlerin temel özelliği herhangi bir insan müdahalesi olmadan kendi başlarına çalışabilmelidir. Bu yönüyle birçok kişinin beğenisini kazanan robot süpürgeler, kullanıcılarının ihtiyaçlarına pratik bir şekilde yanıt verir. Özellikle kalabalık bir ailede yaşıyorsanız ya da çalışıyor ve temizlik yapmak için vakit bulamıyorsanız ürünler sayesinde evlerinizin zemininde istediğiniz temizliği rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda evcil hayvan sahibiyseniz de ürünler sayesinde evcil hayvanlarınızın tüylerini rahat bir şekilde temizleyebilir, evlerinizi pratik bir şekilde tüyden arındırabilirsiniz. 

Robot süpürge çeşitleri genel olarak geleneksel süpürge modelleriyle benzer bir şekilde çalışır. Geleneksel modellerde olduğu gibi vakum ve fırçalama özelliği sunar. Bununla beraber bu temizleme işlemini herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymadan kendiliğinden gerçekleştirir. Ayrıca robot süpürgeler, üzerinde bulunan sensörlere sayesinde mobilyalara çarpmadan ve zarar vermeden odaların tozunun rahat bir şekilde alınmasını mümkün hâle getirir. Ürünler, sensörlü yapısı sayesinde tehlikeleri algılayabilir ve temizlemek için yeni alanlar bulabilir. Robot süpürge haritalı olduğunda odaların çizimini sensörleri aracılığıyla elde ederek temizlediği yerlerden tekrardan geçmeden sürekli olarak yeni alanları temizler. Böylece yaşam alanlarınızın kısa süre içinde tamamen temizlenmesini ön görür. 

Robot süpürge fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanabilir, yaşam alanlarınızın temizliğini pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fakir ya da Tefal robot süpürge gibi kaliteli markaların ürünlerini inceleyerek yaşam alanlarınızı kısa süre içinde temizleyebilir, aradığınız yardımcıya pratik bir şekilde erişebilirsiniz. Bütçenize hitap eden robot süpürge fiyatları arasından size uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Robot Süpürge Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Robot süpürge modelleri günlük hayata pratiklik katmasıyla öne çıkar. Ürünlerin avantajları ve fonksiyonelliği hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, aklınızdaki soruların cevaplarını alabilirsiniz:

 • Robot süpürgeler sayesinde herhangi bir müdahalede bulunmadan evinizin tozunu pratik bir şekilde alabilirsiniz. Akıllı bir ev deneyimi elde etmek ve bazı işlemlerin otomatik bir şekilde gerçekleştirilmesini istiyorsanız ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Robot süpürgeler, genel olarak siz evde yokken ya da başka şeylerle ilgilenirken zeminlerinizin ya da halılarınızın otomatik olarak süpürülmesini sağlar. İleri teknolojiyi kullanarak bu işlemin gerçekleştirilmesini mümkün hâle getiren ürünler, kullanıcılarının günlük hayatını büyük ölçüde kolaylaştırır.
 • Robot süpürge çeşitleri, evlerinizin köşe noktalarını oldukça başarılı bir şekilde süpürür. Çoğu modelde tüm alanların temiz ve tozsuz olmasını sağlayan özel kenar algılama özelliği bulunur. Çoklu yüzey özelliği sayesinde yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi temizleyebilir, istediğiniz temiz ortamı pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.
 • Robot süpürge çeşitleri kullanıcılarına zaman kazandırmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Siz başka işlerle meşgulken ürünleri evi temizlemek için özel olarak ayarlayabilirsiniz. Böylece evi temizleyeceğiniz süre boyunca başka işlerinizle ilgilenebilir, daha önemli işlemleri halledebilirsiniz. Robot süpürgeler, zamanınızı daha verimli bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Böylece eviniz temizlendiği sırada başka işlerle de ilgilenebilirsiniz.
 • Freelance ya da remote çalışma sistemlerinden birinin içindeyseniz ürünler sayesinde çalışma alanlarınızın daima temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Yaşam alanlarının daha temiz kalmasında etkili olarak rol oynayan ürünler, yaşam alanlarınızın daha düzenli olmasına imkân tanır. Böylece çalıştığınız alanın dağılmasının ve kirlenmesinin önüne geçebilirsiniz.
 • Robot süpürgeler, farklı yüzeyleri temizleyebilecek şekilde özel olarak tasarlanır. Örneğin, evinizin bazı odalarında fayans bazı odalarında parke kaplamalar bulunuyorsa ürünlerin farklı yüzeyleri temizleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Robot süpürgeler, sahip olduğu çoklu yüzey temizleme gibi ileri teknoloji özellikleri sayesinde yaşam alanlarında etkili bir temizliğin yapılmasını mümkün hâle getirir.
 • Çoğu model kısa bir yapıya sahiptir. Böylece mobilyalarınızın alt bölümüne rahat bir şekilde girebilir. Mobilyaların ve dar alanların altının temizlenmesi söz konusu olduğunda etkili bir performans elde edilmesini sağlayan ürünler, kapsamlı bir temizlik için kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu bütün özellikleri sunar.
 • Evinizde evcil hayvanınız varsa ürünler sayesinde yaşam alanlarınızın daha temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Evcil hayvanların tüylerini pratik bir şekilde temizlemenize yardımcı olan robot süpürgeler, aynı zamanda istediğiniz zaman ortamı tozlardan arındırmanıza yardımcı olur. Örneğin, evcil hayvan tüylerinden evi arındırmak için her gün süpürmek istiyor ama vakit bulamıyorsanız ürünler bu temizlik işlemini sizin için gerçekleştirir. Ayrıca evcil hayvanlarınızın tüylerini ya da kepeğini temizleyerek evinizi temiz ve alerjensiz tutmanıza yardımcı olur.
 • Robot süpürgeler, sahip olduğu sensörler sayesinde evinizdeki eşyalara çarpmadan temizlik işlemini gerçekleştirir. Bununla beraber sensörleri sayesinde etrafa çarpmadan kendisinin de zarar görmesinin önüne geçer. Böylece ürünleri güvenle kullanabilir, herhangi bir problem yaşamadan istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı bir yapıya sahip olan ürünler, alt yüzeydeki değişiklikleri kolay bir şekilde algılayabilir. Yani, zemin parke ya da halı olsa da ürünler temizlik görevini başarılı bir şekilde yerine getirir.
 • Geleneksel modeller ile kıyaslandığında ürünler oldukça sessiz bir yapıya sahip olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Geleneksel modellerde motor sesi baş ağrıtıcı olabilse de robot süpürge çeşitleri özel yapısı sayesinde az ses çıkararak çalışır. Gürültüyü düzenleme yeteneğine sahip olan ürünler çalışırken sizi rahatsız etmez. Böylece sessiz bir ortamda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.
 • Modellerin bazılarında mobil uygulama desteği bulunur. Mobil uygulama desteği sayesinde ürünleri uzaktan kontrol edebilir, telefonunuz aracılığıyla temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki bazı düğmelere basarak ürünlerin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Zamanlama, harita kaydetme ya da belirli bir bölümün temizliği gibi işleri yönetebileceğiniz ürünler, yaşam alanlarınızın daha temiz kalmasını mümkün hâle getirir. Telefonlar ya da tabletler üzerinden kontrol edilebilen modeller, yerinizden kalkmadan istediğiniz alanı pratik bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. Böylece istediğiniz işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Uzaktan kontrol edilebilen modeller, evde olmadığınız zamanlarda da temizlik yapmanızı mümkün hâle getirir. Örneğin, dışarıdayken eve misafir geleceğini öğrendiğinizde eve gitmeden oturma alanlarını ya da salonunuzu temizleyebilir, pratik bir şekilde evinizi misafirler için hazır hâle getirebilirsiniz. Eşyaların tozunu alırken ürünlerin yeri süpürmesini sağlayabilir, ani gelen misafirler için kısa süre içinde hazırlanabilirsiniz.
 • Robot süpürgeler, kompakt bir yapıya sahip olduğu için hemen hemen her yere rahat bir şekilde taşınabilir. Geleneksel modeller ile kıyaslandığında taşınması ve saklanması daha kolay olan modeller, çok fazla yer kaplamamasıyla kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verir. Ürünleri dolapların içinde, yatağınızın altında ya da istediğiniz herhangi bir yerde rahat bir şekilde saklayabilir, ürünlerin çok fazla yer kaplamamasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca ürünlerin boyutu sayesinde bir yerden bir yere daha rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz.
 • Robot süpürgeler, genellikle dairesel bir yapıya sahip olacak şekilde üretilir. Dairesel yapısı sayesinde dar alanlara rahat bir şekilde sığdırılabilir. Geleneksel bir model ile süpürme işlemini yaptığınızda ulaşamayacağınız noktalara daha rahat bir şekilde erişmenizi mümkün hâle getiren ürünler, yaşam alanlarınızda etkili bir temizlik yapmanıza olanak tanır.
 • Genellikle ürünler kendi kendini şarj etme özelliği sayesinde kullanıcılarına avantajlar sunar. İşini tamamladıktan sonra ya da pili zayıfladığında kendini yeniden şarj etmek için bağlantı istasyonuna kendi başına gider. Böylece kullanıcıların ürünlerin pilinin biteceğini dert etmesine gerek kalmaz.

Robot süpürge fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Beko, Xiaomi ya da Fakir robot süpürge gibi kaliteli markaların ürünlerini inceleyerek aradığınız pratikliğe kısa süre içinde erişebilir, yaşam alanlarınızı tozdan arındırmaya başlayabilirsiniz.

Robot Süpürge Kullanımı

Robot süpürge herkes için farklılık gösterse de ürünlerin kullanımı temel olarak her modelde aynıdır. Ürünleri nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin nasıl pratik bir şekilde değerlendirilebileceğini gözlemleyebilirsiniz;

 • Teorik olarak robot süpürge çeşitleri parmağınızı bile kıpırdatmadan istediğiniz alanı pratik bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. İleri teknolojinin sunduğu özelliklerle donatılan robot süpürgeler, yaşam alanlarının ve iş yerlerinin daha rahat bir şekilde temizlenmesini mümkün hâle getirir. Evlerden ofislere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi temizlemenizde etkili olarak rol oynar.
 • Akıllı robot süpürge çeşitlerinin çalışma şekli üreticiye ya da markaya göre değişse de genellikle ürünler boşluklarda rahat bir şekilde gezinebilmek için sensörlerden yardım alır. Böylece etrafındaki eşyaları daha rahat bir şekilde gözlemleyebilir.
 • Ürünleri kullanmaya başlamadan önce kullanım kılavuzunu iyi bir şekilde incelemeniz gerekir. Örneğin, bazı modellerin çalıştırılmaya başlanmadan önce birkaç saat şarj edilmesi önerilir. Satın aldığınız modelin gereksinimlerini öğrendikten sonra kullanmaya başlayabilir, yaşam alanlarınızda daha etkili bir şekilde temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • İlk olarak ürünlerin şarj istasyonlarının zeminlere yerleştirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Robot süpürge çeşitleri şarjları bittiğinde ya da azaldığın şarj istasyonlarına dönecek şekilde özel olarak üretilir. Bununla beraber bu istasyonların yerde ve robotların rahat bir şekilde ulaşabileceği noktalara yerleştirilmesi gerekir. Aynı zamanda şarj istasyonlarının her zaman prize takılı olduğundan emin olmalısınız. Böylece cihazınızın şarjı bittiğinde rahat bir şekilde istasyona dönerek pilini doldurabilir ve sonraki temizlik için kendini hazırlayabilir.
 • Haritalama özellikli robot süpürge çeşitleri evinizin planını hafızasında tutabilir. Böylece istediğiniz odayı mobil cihazınız üzerinden yapacağınız bildirimlerle pratik bir şekilde süpürebilirsiniz. Bununla beraber her modelde haritalama özelliği yoktur. Eğer satın aldığınız cihazda haritalama özelliği yoksa ve sadece bir odanın süpürülmesini istiyorsanız o odanın kapısının önüne yerden belirli bir miktar yüksekte bulunan bir eşya yerleştirmeyi düşünebilirsiniz. Robotunuzun odadan dışarı çıkmasını engelleyerek istediğiniz alanın temizliğini yapmasını sağlayabilirsiniz.
 • Her ne kadar ürünler süpürme işlemini kendi başına yapsa da eğer yeri dağınık bırakırsanız istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Odalarınızı dağınıklıktan arındırarak robotların daha rahat bir şekilde çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Oyuncak, peçete, kâğıt ya da kitap gibi yerde olabilecek eşyaları ortadan kaldırarak alanınızı açabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızı rahatlatabilir, cihazlarınızın daha iyi bir şekilde temizlik yapmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, kitap gibi kalın bir eşya ile karşılaştığında cihazlar o alanı süpürmeden etrafını dolaşır. Bununla beraber kitapları yerden kaldırarak bütün zeminlerinizin iyi bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ürünleri çalıştırmaya başlamadan önce zeminleri ayarlayarak istediğiniz temizliği elde etmeye başlayabilirsiniz.
 • Xiaomi, Tefal ya da Beko robot süpürge fark etmeksizin hiçbir markanın modelini ıslak zeminlerde kullanmanız önerilmez. Robot süpürge modellerini kullanmaya başlamadan önce zeminlerinizin kuru olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde ürünlerin elektroniğine zarar verebilir, arızalanmalarına neden olabilirsiniz. Bazı modeller kendiliğinden mop içermesine rağmen ürünlerin genellikle kuru ve dağınıklıktan arındırılmış zeminlerde kullanılması tavsiye edilir.
 • Ürünleri incelediğinizde geleneksel modellerde olduğu gibi topladığı tozu ya da temizlediği kiri topladıkları bir alan olduğunu görebilirsiniz. Bu alanın düzenli aralıklarla temizlenmesi oldukça önemlidir. Ürünlerin içinde kir ve toz biriktiğinde temizleme kapasitelerinde düşüş yaşanabilir. Bu hazne doldukça boşaltarak ürünlerin daha kaliteli bir şekilde çalışmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Genellikle ürünlerin üst kapağını açtığınızda altında bir toz haznesi bölümü olduğunu görebilirsiniz. Toz haznesi bölümünü çıkardıktan sonra içini boşaltıp yerine geri koyabilir, cihazlarınızı yeniden temizlik yapmak için hazır hâle getirebilirsiniz. Bazı modellerde toz haznesi çıkarıldığında cihaz sesli bir şekilde uyarı yapar ve hazne yerine yerleştirilene kadar çalıştırılamaz. Böylece içindeki motorun zarar görmesinin önüne geçmeyi başarır.
 • Robot süpürge modellerinin de temizlik işlemini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilmesi için belirli aralıklarla tozunun alınması gerekir. Ürünlerin hem üstlerinin hem de altlarındaki fırçalarının belirli aralıklarla tozunu alınmalıdır. Ürünlerin tozunu kuru bir bez yardımıyla alarak daha rahat bir şekilde çalışmalarını sağlayabilir, robotları kirden arındırabilirsiniz.
 • Her ne kadar modelden modele değişiklik gösterse de genellikle ürünlerin kullanıldıktan sonra şarj edilmesi önerilir. Robotlar şarjları bitmeye yaklaştığında kendi başlarına istasyonlara dönseler de bu süreç modelin teknolojisine göre değişiklik gösterebilir. Bununla beraber ürünleri her kullanım sonrasında istasyona yerleştirerek pillerinin kullanımını uzatabilirsiniz.
 • Ürünleri kullanmadığınız zaman şarj istasyonlarına yerleştirmeniz önerilir. Elektrikli süpürge modellerinde olduğu gibi robot süpürge çeşitlerinin de kullanılmadığı zaman istasyonlarda muhafaza edilmesi önerilir.
 • Eğer satın aldığınız model akıllı cihazlardan üzerinden programlanabiliyorsa kullanım talimatlarında yazan uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. İndirdikten sonra haftanın belirli günlerinde cihazı temizlik yapmak için programlayabilir, siz evde olsanız da olmasanız da süpürme işlemini gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ürünlerin yanıcı ya da tehlikeli maddelerin olduğu yerlerde çalıştırılması kesinlikle tavsiye edilmez. Yanıcı maddeler kaynaklı patlama benzeri istenmeyen durumları önlemek için ürünlerin tehlikeli maddelerin yanında çalıştırmamalısınız.

Pratikliğiyle öne çıkan robot süpürge çeşitleri hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir. Robot süpürge fiyatları ve seçenekleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, yaşam alanlarınızın temizliğini pratik bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Robot Süpürge Çeşitleri

Robot süpürgeler, sahip olduğu özelliklere göre farklı nitelikler kazanabilir. Robot süpürge özellikleri sayesinde herkesin aradığı modele pratik bir şekilde ulaşmasını mümkün hâle getirir. Ürünlerin özellikleri ve avantajları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Çöp istasyonlu robot süpürge modelleri fonksiyonelliğiyle kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Haznesi dolduktan sonra istasyonunda bulunan hazneye içindeki tozları kendi başına boşaltan ürünler, kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırır. Böylece dolan hazneyi kontrol etmeniz ve belirli aralıklarla boşaltmanız gerekmez. Cihaz, toz aldıktan sonra eğer haznesi dolarsa istasyona giderek boşaltsa da istasyon dolduğu zaman sizin bütün tozu boşaltmanız gerekir. Bununla beraber torbanın için dolan tozları kirle temas etmeden pratik bir şekilde boşaltabilir, çöp istasyonlu modellerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. İçindeki tozu kendi başına boşaltan ve böylece günlük hayata fonksiyonellik katan ürünler arasından seçim yapmak istiyorsanız çöp istasyonlu olanları tercih edebilirsiniz. Çöp istasyonlu Beko robot süpürge fiyatları ve alternatifleri arasından sizin için uygun olan modele ulaşabilir, pratik bir temizlik aletine kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.
 • Robot süpürge haritalama özelliği ise ürünlerin evin içinde istediğiniz noktaları daha iyi bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. Haritalama, hemen hemen bütün ürünlerde bulunan özelliktir. Ürünlerin genellikle mekânı sensörler aracılığıyla algılamasına yardımcı olur. Algıladığı yansımaları alanın haritalanması için kullanan robot süpürgeler, ürünlerin daha iyi bir şekilde temizlik yapmasını mümkün kılar. Haritalama özelliği sayesinde süpürdüğü alanın üzerinden tekrar geçmeyen ürünler, temizlik işleminin daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün hâle getirir. Sensörler, etrafı algılayarak yaşam alanlarının her noktasında etkili bir temizlik yapılmasına olanak tanır.
 • Moplu robot süpürge çeşitleri ise tek bir cihazda iki farklı işlevi yerine getirmesiyle öne çıkar. Gelenekse robot süpürge modelleri genel olarak zeminlerin ve halıların tozunu alır. Bununla beraber mop özelliğine sahip olan modeller aynı zamanda yüzeylerin paspaslanmasını da mümkün hâle getirir. Robot süpürgeler, ilk olarak yerleri bütün robot süpürge modelleri gibi süpürür. Ardından içerdiği parçalar sayesinde ıslatarak yerleri siler. İki farklı özelliği tek başına yerine getiren ürünler, kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katar. Dışarıda ya da evdeyken ürünlerin sunduğu ikili özellik sayesinde istediğiniz temizliği pratik bir şekilde gerçekleştirebilir, zeminlerinizi süpürdükten sonra ıslatarak tozunu alabilirsiniz.
 • Örneğin, bazı Xiaomi robot süpürge modellerinde bu özelliğin olduğunu görebilirsiniz. Ürünlerde genellikle kuru ya da hem ıslak hem de kuru temizlik yapmanıza imkân tanıyan hazneler bulunur. Robotların üst bölümünde yer alan kapağı kaldırdıktan sonra altındaki haznelere erişebilir, istediğiniz temizleme fonksiyonunu aktif hâle getirmek için ürünleri kullanabilirsiniz. Eğer hazne bölümüne kuru temizlik yapmak için tasarlanan hazneyi yerleştirirseniz ürünler sadece yaşam alanlarınızın tozunu alır. Bununla beraber hem ıslak hem de kuru temizlik yapmanıza yardımcı olan hazneyi kullanırsanız aynı zamanda yüzeylerinizi silebilirsiniz. Haznelerin ön bölümünde genellikle filtreli bir bölüm bulunur. Filtrenin yanı sıra ürünlerin su doldurma bölümüne su doldurmanız gerekir. Bununla beraber kireçlenme benzeri durumların önüne geçmek için musluk suyu kullanmanız tavsiye edilmez. Ardından yoğun kimyasal içermeyen doğal temizleyicilerden kullanabilir, mop işlevini kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Mop işlevini kullanmak için ürünlerle birlikte satışa sunulan ek parçayı robotların altına yerleştirmeniz gerekir. Normal bir mop görünümüne sahip olan parça, cihazların yerleri silmesini ve istediğiniz temizliği elde etmenizi kolaylaştırır. Mop bölümünü taktıktan sonra cihaz ilk önce zeminin tozunu alıp ardından bez bölüm ile silme işlemini gerçekleştirir. Bununla beraber halıların üzerinde mop bölümünü aşağı indirmeden sadece toz alır. Böylece halılarınızın ıslanmasını dert etmeden istediğiniz temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mop içeren robot süpürge fiyatları ve alternatifleri sayesinde yaşam alanlarınızı süpürürken silebilir, kolay bir şekilde düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Çift fırçalı robot süpürge çeşitleri ise toz alana işlevini yeni bir seviyeye taşır. Bazı modellerin yan taraflarında bulunan fırçalar kenar gibi ayrıntılı yerlerin tozunu daha rahat bir şekilde almanıza yardımcı olur. Böylece yaşam alanlarınızda ulaşılması zor olan yerlerin de rahat bir şekilde tozunun alınmasına imkân tanır. Eğer zeminlerinizde çok fazla köşe ya da ulaşılması zor olan alan varsa çift fırçalı modeller sayesinde istediğiniz temizliği pratik bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Kameralı robot süpürge çeşitleri ise ürünlerin haritalama özelliğini geliştirmesine yardımcı olur. Cihazlar, üst taraflarında yer alan kamera aracılığıyla alanları haritalayarak daha iyi bir temizlik performansı ortaya çıkarır. Bununla beraber lazerli olan modellerin haritalama söz konusu olduğunda daha iyi bir performans ortaya çıkardığı bilinir. Cihazların kamerası görüntü kaydetme özelliğine sahip değildir. Bununla beraber cihazları telefonunuza bağladığınız zaman kameranın çektiklerini anlık bir şekilde takip edebilirsiniz. Örneğin, dışarıda olduğunuzda evinizin tozunu alırken evcil hayvanınızı kontrol edebilir, evinizde ne yaptığını rahat bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Kameralar, genellikle cihazların aynı yeri temizlemesinin önüne geçmek ve alanlarda daha etkili bir performans ortaya çıkarmasını sağlamak amacıyla kullanılır.

Koçtaş’taki robot süpürge fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu bütün bu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Hangi modelin ve özelliğin sizin için uygun olduğunu belirledikten sonra alternatifler arasından seçiminizi pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Günlük hayatı kolaylaştıran ürünler sayesinde temizlik rutinlerinizi kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz. Uygun robot süpürge fiyatları arasından gereksinimlerinizi giderecek kaliteli ürünlere anında erişebilir, günlük hayatınıza kolaylık katabilirsiniz.

Robot Süpürge Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Robot süpürge nasıl çalışır?

Robot süpürge çeşitleri genel olarak üst bölümlerinde bulunan açma tuşuna bastığınız andan itibaren çalışmaya başlar. Alt tarafında bulunan fırçalar sayesinde zeminlerin tozunu alan ve yaşam alanlarını tüy ve kirden arındıran robot süpürgeler, temizlik rutinlerinizi daha kısa süre içinde tamamlamanıza yardımcı olur.

Robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli?

Robot süpürge çeşitleri arasından tercihte bulunurken hangi özelliklerin sizin için daha önemli olduğunu belirlemeniz gerekir. Örneğin, zeminlerin süpürülürken aynı zamanda silinmesini istiyorsanız mop desteğine sahip olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ürünleri temizlik yaparken izlemek istiyorsanız da kameralı modeller arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Robot süpürge su çekerse ne olur?

Ürünlerin genellikle kuru olan bölgelerde çalıştırılması önerilir. Her ne kadar az miktarda su ürünlere genellikle zarar vermese de cihazların kuru yerlerde kullanılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde ıslak yüzeylerde istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Robot süpürge kaç cm koltuk altına girer?

Ürünlerin koltuk altına girip giremeyecekleri hem mobilyalarınızın hem de cihazların yüksekliğine göre değişir. Çoğunlukla robotlar 9 ile 10 cm arasındadır. Eğer mobilyalarınızın altında onların girebileceği uygun alan varsa rahatlıkla temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Robot süpürge filtresi ne zaman değişir?

Ürünlerin filtresinin değiştirilmesi için genellikle 6 ay önerilir. Bununla beraber satın aldığınız modelin kullanım talimatlarını inceleyerek daha ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilir, filtrenin tam olarak ne zaman değiştirilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Robot süpürge kaç watt olmalı?

Modelleri incelediğinizde 35.6 watt, 40 watt ya da 70 watt gibi farklı emiş güçlerine sahip olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra alternatifler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Evinizde evcil hayvan varsa daha yüksek emiş güçlerine sahip olan modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz.

En Çok Satan Robot Süpürgeler Hangileri?

Koçtaş Robot Süpürgeler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Vacuum & Mop Süpürge
 2. Philips Homerun 3000 Serisi Aqua Islak Ve Kuru Robot Süpürge Xu3000/01
 3. Philips Homerun Xu7000/01 Aqua Temizlik Robotu
 4. Fakir Robert Rs 770 Akıllı Robot Süpürge
 5. Fakir Robert Rs 740 Akıllı Robot Süpürge
Daha fazla göster
16 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: