150 TL Üzeri Kargo Bedava

Doğalgaz Menfezleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kullanışlı ve Güvenilir Doğalgaz Menfezleri

Doğalgaz menfezi doğalgaz kullanılan alanlarda dışarıdan içeriye temiz hava girmesini sağlamakla birlikte gaz kaçağı durumlarında gazın dağılmasını sağlayan hayati öneme sahip ürünlerdir. Doğalgaz menfezleri farklı boyut ve şekillerde tasarlanır. Bu ürünler çeşitli materyallerden üretilerek kullanım avantajı sağlar. Doğalgaz havalandırma menfezi ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bu ürünler soğuk önleyici özelliği dışarıdan gelen soğuk havanın içeriye girmesini engeller. Doğalgaz menfez fiyatları ürün modellerinin ölçüleri ile doğrudan bağlantılıdır. Boyutlar, form, ürün malzeme çeşidi ve kalitesi fiyatları etkiler.

Yaşam alanları içerisinde en çok mutfaklarda tercih edilen doğalgaz menfezi doğalgaz sisteminden kaynaklı oluşabilecek olası gaz kaçağı durumlarında gazın dağılmasını ve dışarıya atılmasını sağlar. Bununla birlikte dışarıdan içeriye temiz hava akışı sağlayarak yemek kokusu gibi kokuların giderilmesine yardımcı olur. Genel olarak yuvarlak formludur ve minimal boyutları ile kullanım kolaylığı sağlar. Doğalgaz havalandırma menfezi kolay montaj edilebilirliği sayesinde kişilerin kendisi tarafından uygun alana monte edilebilir. Çok sık tercih edilen ürün model ve rengi şeffaf renk ve yuvarlak tasarımdır. Doğalgaz menfezi avantajlı fiyatları sayesinde her bütçeye uygundur. Ayarlanabilir özellikte olan modellerin kullanımı oldukça işlevseldir. Soğuk kış günlerinde soğuk havanın içeriye girmesini engelleyici tasarımı ile farklı fonksiyonlara sahiptir.

Doğalgaz Menfezi Modelleri

Doğalgaz menfezleri modelleri hava akış yönü, montaj yapıldıkları alan, boyut ve şekillerine bağlı olarak çeşitli modellerde bulunur. Doğalgaz cam menfezi modelleri cam menfez olarak da adlandırılır. Bu ürünler genellikle mutfak alanlarında kullanılır. Farklı boyut ve tasarımlara sahip olmakla birlikte genellikle yuvarlak formlu tasarıma sahiptir. Açma kapama özellikleri sayesinde ayarlanabilirdir ve böylelikle kullanımı oldukça kolaydır. Doğalgaz havalandırma menfezi mutfaklara şık ve estetik bir görünüm sağlar.

Ürün modellerinin takılış şekli çeşitlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Duvar üzerine montajı gerçekleştirilecek bir havalandırma aleti için yapıştırma yöntemi yetersiz olurken mutfak ve banyo gibi alanlarda kullanılacak pencere üzeri havalandırma aletleri için yapıştırma yöntemi etkili olabilir.

Bu ürünler pek çok marka ve firma tarafından tasarlanıp üretimi gerçekleştirilen ürünlerdir. Modellerde farklı materyaller kullanılabilir. Genellikle yuvarlak bir tasarıma sahiptir. Doğalgaz menfez kapağı ızgara görünümüne benzer tasarımı sayesinde dışarıdan gelen soğuk havayı engeller. Pratik kurulum ve monte edilebilirlik özelliğine sahiptir. Kirlendiği durumlarda çıkarılarak temizlenip tekrar yerine yerleştirilebilir. Bulunulan ortamlardaki ısı seviyesini kontrol etmeye yardımcı olan bu ürünler ısınma problemleri yaşayan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Siyah, beyaz, şeffaf, kristal, gri gibi farklı renklerde tasarlanmaları sayesinde çeşitli kullanım alanlarına uyumlu olur.

Doğalgaz Menfezi Özellikleri

 Doğalgaz menfezi gaz kaçaklarına karşı alınabilecek etkili tedbirlerden biri olmakla birlikte mutfak içerisinde oluşan istenmeyen koku ve buharın dışarıya atılmasını sağlar. Bu ürünlerin üzeri gazete, poşet gibi farklı malzemelerle kesinlikle kapatılmamalıdır. En önemli kullanım amacı hava geçirgenliğini sağlamadır.

Doğalgaz kullanımının olduğu bölgelerde doğalgaz havalandırma menfezi kullanımı şart olarak görülür. Gaz kaçağı gibi durumlarda hava akışının sağlanması oldukça önemlidir. Özellikle doğalgazla çalışan cihazların bulunduğu ortamlarda bu ürünler ihtiyaçtır. Genellikle alüminyum, plastik ve demir gibi malzemelerden üretilir ve pencere, camlara monte edilir. Bu ürünlerin kullanılmadığı yaşam alanı genellikle yoktur. Doğalgaz menfezi olmayan bir alana kombi takılmamalıdır.

Doğalgaz menfezi açılır ve kapanır yani ayarlanabilir özellikte kişilerin kullanımına sunulur. Bu ürünler ince kanallara sahiptir. Bu ince kanallar oldukça geçirgendir ve ortam içerisinde bulunan havanın ve buharın geçişine yardımcı olur. Bu ince kanallar açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Doğalgaz menfezi yönü içeriden ya da dışarıdan takılmasına bağlı olarak farklı yönlerde takılır. Bu ürünler hava akışının olduğu bölgelerde belirli aralık bulundurması sayesinde havalandırma özelliğine sahiptir. Genellikle yuvarlak ya da dikdörtgen forma sahiptirler. Standart boy ölçü özelliği bulunan modeller her kullanıcı tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Isıcam ve normal cama uyumlu olacak şekilde tasarlanan ürün modellerinin şeffaf ön panel özelliği sayesinde hava akışı kontrollü bir şekilde gerçekleştirilebilir. Yaygın olarak mutfak alanlarında ve balkon alanlarında kullanılır. Olası gaz kaçağı durumlarında çıkışı sağlamanın yanı sıra toz ve soğuk önleyicidir.

Doğalgaz Menfezi Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz pencere menfezi doğalgaz kaçaklarına karşı etkili ve güvenilir yöntemlerden bir tanesidir. Bu ürünler uygun fiyatları ile dikkat çeker ve düşük maliyetle gaz kaçakları engellenebilir. Doğalgaz menfezi tercih ederken dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar vardır. Bu noktalar aşağıda listelenmiştir;

 • Ürün modelleri kullanım amacına uygun olarak tercih edilmelidir.
 • Doğalgaz menfez çeşitleri çeşitli materyallerden üretilmiştir. Kaliteli materyallerden üretilmiş ürünler tercih edilerek uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanılabilir. Alüminyum doğalgaz menfezi ürün çeşitlerindendir.
 • Takılıp çıkarılabilir tasarıma sahip ürün modellerinin tercih edilmesi kirlenme durumlarında çıkarılıp temizlenerek kolayca yerine takılması imkânı sunar.
 • Doğalgaz menfezi, doğalgaz hattına yakın olmalı ve kullanılacak ekipmanların kurulumu için yeterli alana sahip olunmalıdır.
 • Doğalgaz menfezi, gaz kaçağı riskini minimize etmek ya da ortadan kaldırmak için uygun şekilde tasarlanmalı ve yerleştirilmelidir.
 • Doğalgaz menfezi ürün seçimi yapılırken, maliyetler ve ömürleri karşılaştırılmalıdır.
 • Pervane görünümüne benzer açılır kapanır yapıdaki ürün modelleri ihtiyaç halinde açık ihtiyaç halinde kapalı olarak kullanım imkânı sağlar ve bu özelliği sayesinde çok yönlüdür.
 • Monte edilecek alan boyutları ile doğalgaz menfezi ölçüleri uyumlu olmalıdır.
 • Üretim esnasında kullanılan materyal kalitesi ürün dayanıklılığını artırmakla birlikte fiyatlar üzerinde de etkili olur.
 • Doğalgaz menfezi soğuk önleyici özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde kullanım avantajı sağlar.
 • Doğalgaz duvar menfezi ve cam menfezi olmak üzere çeşitlenir.

Doğalgaz Menfezi Fiyatları

Doğalgaz menfez fiyatları genel itibariyle uygun bir aralıktadır ve geniş ürün yelpazesine sahiptir. Her bütçeye uygun olarak kullanıcıların beğenisine sunulur ve yaşam alanlarında konforu artırarak güvenli bir ortam sunar. Genellikle evlerin mutfak alanlarında kullanılan doğalgaz havalandırma menfezi hem olası gaz kaçaklarını hem de yemek pişirme esnasında oluşan kokuları dışarıya atmaya yarar.

Doğalgaz menfezi kullanıldıkları ortamda temiz hava döngüsünü gerçekleştirir. Pek çok farklı formda ve özellikte üretilen ürünlerin ayarlanabilir olan modelleri ister kapalı ister açık konumda kullanılabilirliği ile oldukça işlevseldir. Ayarlanabilir özellikli doğalgaz menfezi modelleri ulaşılabilir fiyatları ile dikkat çeker. İhtiyaç duyulmadığı takdirde kapalı konuma getirilebilen ayarlanabilir modeller dışarıdan gelebilecek tozların engellenmesini sağlar. Üretim esnasında kullanılan materyal hem ürün kalitesini hem de fiyatları etkiler. Yoğun bir şekilde kirlendiği durumlarda çıkarılıp temizlenerek tekrar takılabilir.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, çeşitli alanlarda pratik bir şekilde kullanım imkânı sunan doğalgaz havalandırma menfezi modellerini satışa sunar. Ürünlerin özelliklerine ve formlarına dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ortama pratik bir şekilde hava giriş çıkışını sağlamak için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatları ile sunulan doğalgaz menfezi modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Doğalgaz Menfezleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Doğalgaz Menfezi Nedir?

Doğalgaz menfezi doğalgaz bulunan evlerde mutfak camının kesilerek üst bölgesine yerleştirilen farklı form ve materyallerden üretilen hayati önem taşıyan ürünlerdir. Pek çok yapı içerisinde kullanılır. Dışarıdan içeriye temiz hava akışını sağlar. Genellikle dairesel formda tasarlanmakla birlikte çeşitli formlarda üretilir. Soğuk günlerde soğuk havanın içeriye girmesini engelleyecek şekilde tasarlanır.

Doğalgaz Menfezi Ne İşe Yarar?

Doğalgaz menfezi genellikle mutfak alanlarında kullanılır ve olası gaz kaçağı durumlarında içeriye temiz hava akışını sağlar. Dışarıdan temiz hava akışı sağlayarak olası durumlara karşı engelleyici bir görev üstlenir. Hem ortama gerekli hava akışını hem de gaz kaçağı durumunda gazın dağılmasını sağlar.

Doğalgaz Menfezi Nasıl Takılır?

Doğalgaz menfezi ürünün materyal özelliğine bağlı olarak konumlandırılabilir. İlk olarak takılacak yerin belirlenmesi gerekir. Doğalgaz menfezi genellikle mutfakların camlarına takılır ve camın üst bölgesine yakın biçimde konumlandırılır. Doğalgaz hafif bir gaz olduğundan yukarı yönlü yükselme eğilimi gösterir. Bundan dolayı camın üst bölgesine montajının yapılması gerekir. Takılacak alanın ölçülerinin doğru alınması oldukça önemlidir.

Doğalgaz Menfezi Yönü Nasıl Olmalı?

Doğalgaz menfezi yönü farklı yönlerde kullanılabilir. Menfez kanatları hava akışının sağlanması istenen yöne doğru takılmalıdır. Hava akışının sağlanması istenen yöne doğru takılan ürün ayarlanabilir özellikte olmalıdır. Ayarlanabilir özelliği sayesinde hava akışı istenilen seviyede gerçekleştirilebilir. Dış tarafta kullanılan ürünlerin yönü yağmur sularının içeri girmesini önlemek amacıyla aşağı doğru olmalıdır. İç tarafta kullanılan ürünlerin yönü genellikle yukarı doğru ayarlanır.

Doğalgaz Havalandırma Menfezi Kapatılırsa Ne Olur?

Doğalgaz havalandırma menfezi kapatılırsa ya da takılmazsa olası gaz kaçağı durumlarında gazın dağılması engellenir. Bundan dolayı bu ürünleri kapatmak oldukça yanlıştır. Gaz kaçağı zehirlenme gibi ciddi durumlara yol açabilir. Doğalgaz menfezi kapatılacaksa ya da kullanılmayacaksa gaz kaçak dedektörü bulundurmak gerekir.

En Çok Satan Doğalgaz Menfezleri Hangileri?

Koçtaş Doğalgaz Menfezleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Ayarlı ve Dönerli Doğalgaz Menfezi
 2. Doğalgaz Menfezi
 3. Telli Kopmayan Davlumbaz Baca Flexible Aspiratör Borusu 3 Metre
 4. Baca Menfezi Ayarlı
 5. Doğalgaz Havalandırma Yuvarlak Mutfak Cam Menfezi Şeffaf 18 Cm
Daha fazla göster
8 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: