150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kablolar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Elektriği Güvenle Taşıyan Kablolar

Tüm elektrikli eşyaların çalışabilmesi için kablolar gereklidir. Elektrik enerjisinin ortaya çıkabilmesi devrelerle mümkün olur. Bu devreler de iletkenlerle kurulur. Isıtıcılarda, ütülerde, fırınlarda kablo kullanıldığı gibi soğutucularda veya kapı zilinde, televizyon, telefon bağlantısında yine farklı kablo modelleri gerekir.

Elektrikle çalışan her tür cihazda birinci sıradaki devre elemanı olan iletkenler evde, iş yerinde, ofiste insanların yaşadığı her yerde bulunan pek çok cihazın çalışması için elzemdir. Cereyan kablosu, bilgisayar bağlantı kablosu veya telefon kablosu gibi çeşitleri bulunur. Elektriksel sinyalleri iletme işlevini gören ürünler kullanıldıkları sisteme göre farklı adlarla sınıflandırılır. Kabloların seçimini yapmadan önce ürünleri nerede ve hangi amaçla kullanacağınızı, ihtiyacınız olan ürünün uzunluğunu ve kalınlığını belirleyebilirsiniz.

Kullanım Yerlerine Göre Kablo Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrik tesisatı, su tesisatı, telefon tesisatı veya elektronik cihazlar için yapılacak müdahalelerde hangi iletken tellerin kullanılacağı ve hangi ürünlerin seçileceği konuyla ilgili bilgisi olan teknik personele danışılmalıdır. Hassas ve teknik bilgi isteyen tesisatlar ve cihazlar için alınacak malzemeler, konunun uzmanı olan kişiler tarafından belirlenmelidir. Sinyal kabloları enerjiyi değil elektriksel işareti, diğer deyişle, sinyali taşıma işlevine sahiptir.

Telefon kabloları buna örnek verilebilir. Bu ürünleri enerji telleri ile aynı devreye ve aynı kanala döşemek sakıncalı olur.  Böylesi durumlar elektrikli makinelerin bozulmasına ve tamiri mümkün olmayan hasarlara sebep olur. Doğru tesisat için uygun malzemeleri almak önemli bir püf noktadır.

Sinyal kablosu kullanılacak olan yerin sıcaklığı, nemi, titreşim yoğunluğu önemlidir. Materyalin mekanik anlamda zorlanma gibi durumlarda nasıl etkileneceği de hesaba katılmalıdır. Bu tür teknik bilgi isteyen durumlarda elektrik ustasıyla önceden tellerin döşeneceği yerin şartları belirlenmeli ve ürünün döşemesi doğru şekilde yapılmalıdır.

Alüminyum ya da bakır iletken uçlarıyla sinyalleri aktaran ara kablolar, elektrikli makinelerin fişi prize yetişmediği durumlarda kullanılan çoklu prizli tel çeşitleri ya da telefon ara iletkenleri kullanılırken ortamın kuru ve çok sıcak olmaması da önemlidir. Aşırı sıcak ortamlarda tellerin kaplı olduğu plastiklerin erimesi, ıslak ortamlarda ise akıma tutulma gibi tehlikelere karşı ürünleri koruyan aksesuarlardan kullanılabilir. 

Telefon ara tellerinin bağlantı yerlerinin ve soketlerinin doğru şekilde birleştirilmesi de sinyallerin başarıyla alınması konusunda dikkat gerektirir. Telefon ahize kordonu ve soketinin bağlantı kablosuyla tam olarak temasının olduğundan emin olmak gerekir. 

İşlevlerine Göre Kablolar ve Aksesuarları

Koçtaş'ta farklı marka ve modellerde elektrik kablo modelleri işlevine göre sınıflandırılmış olarak sunulur. Filtreleme bölümünü kullanarak aradığınız kablo modelini kolayca bulabilirsiniz. Kablo özellikleri, kablo fiyatları, renkleri ve ölçüleri gibi filtreleri kullanabilirsiniz. Ürünlerin genişlikleri, derinlikleri, yükseklikleri, ağırlıkları ve renkleri hakkında sayfa üzerinden incelemeler yaparak bilgi alabilirsiniz. Genel olarak bu ürünlerin çeşitleri ve aksesuarları şu şekildedir:

 • Telefon ara kablosu; ev veya ofislerdeki sabit telefonları bağlamak için gereklidir.
 • TV Kablosu; Uydu sistemleri kapsamında televizyon bağlantısı için kullanılır.
 • Radyo-teyp ceryan kablosu; radyo, teyp gibi küçük aletlere akımı iletmek için gereklidir.
 • Güç kablosu; aydınlatma cihazlarında kullanılır.
 • Scart girişli ara kablo; Scart girişi olan uydu alıcılarda, TV görüntü aktarma cihazlarında kullanılır.
 • Konnektör kablosu; Elektrikli cihazları birbirine bağlayan ve tek anahtar ile kontrol sağlama imkanı veren bağlantı malzemelerdir.
 • PVC izole bakır İletken kordon kablolar; Bükülme olan ekipmanlarda, asansör gibi taşıma sistemlerinde gereklidir.
 • Uzatma kabloları; priz ile cihaz arasındaki mesafe uzun olduğunda ara kablo gibi kullanılır.
 • Makaron; Ürünlerin başlık bağlantısında, gruplanmasında veya enerji izolasyonu amacıyla kullanılır.
 • Kablo bağı; Ürünlerin dağınık görünmesini engellemek için kullanılır.
 • Elektrik tesisat borusu: Elektrik tesisatını dış etkenlerden korumak için kullanılır.
 • Kablo toplayıcı omurga; Farklı ürünleri toplamak için gerekli bir aksesuardır.

Koçtaş internet sitesinde ve mağazalarında ev ya da iş yeriniz için gerekli olan tüm malzeme çeşitlerini ve bu ürünleri toparlamak, gruplamak için gerekli aksesuarları bulabilir, aynı tür kablo fiyatları arasında karşılaştırma yaparak alışverişinizi avantajlı hale getirebilirsiniz.

Koçtaş'ta En Çok Tercih Edilen Kablo Çeşitleri

Tellerin akımı taşıma kapasitesi, kısa devre dayanımı, yangına, neme, rutubete karşı dayanıklılığı gibi faktörleri göz önüne alarak satın alacağınız kablolar, işlev bakımından da birbirinden farklıdır. Koçtaş tarafından sunulan modeller arasında telefon ara kabloları, ceryan kablosu, kordon ve koaksiyel kabloları, bilgisayara veya ağ cihazına bağlamak amacıyla kullanılan konnektör kablolar ve bu ürünler için gerekli farklı aksesuarlar bulunur.

Kullanıcılar, elektrik kabloları veya diğer bağlantı telleri arasından seçim yaparken priz sayısına, 1,5 metreden başlayarak 5 metreye kadar olan uzunluklarına, 1 cm - 50 cm arasında değişen genişliklerine ve ürünün ağırlığına dikkat eder. İhtiyaca göre, sayılan bu ürün özellikleri dışında sentetik, PVC kaplama, PVC izoleli çok damarlı bakır iletkenli, plastik, PVC izoleli bakır iletkenli ürünler de talep görür. Koçtaş'ta beyaz, siyah beyaz, çok renkli, turuncu siyah, yeşil gibi renklere sahip modeller, farklı marka ve fiyatlarla müşterilere sunulur.

Kablo Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kablo çeşitleri nelerdir?

Elektrik kablosu çeşitleri işlevlerine göre değişen modellere sahiptir. Sinyal ileten teller enerji yerine elektriksel işareti iletir. Bakır ve alüminyum uçlarıyla sinyal aktaran teller de cihaz prizlere yetişmediği zaman kullanılır. Jak/jack kablosu modelleri, kamera, ses ve kulaklık gibi sistemlerde kullanılan ürün çeşitleridir. Adsl ürünler uzun mesafelerde bağlantı sağlar, modem gibi cihazlar için kullanılır. 

Kablo alırken nelere dikkat edilmeli? 

Ürünü alırken öncelikle nerede ihtiyaç duyduğunuz ve nasıl bir malzeme almak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Alacağınız ürün türünü belirledikten sonra ürünün uzunluğu, hangi malzemeden yapıldığı, uç aparatının uygunluğu gibi kriterlere dikkat edebilirsiniz. Elektrik kablo metre fiyatı, ürünün enine, boyuna, içinde ve dışında kullanılan materyallere göre değişebilir.

En Çok Satan Kablolar Hangileri?

Koçtaş Kablolar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Konnektör Trunklinea
 2. Trunkline Güç Kablosu
 3. 3x1,5 (nvv ) Nym 100 Metre
 4. 3x2,5 Ttr (h05vv-f ) 100 Metre Beyaz
 5. Bylion 3'lü Kauçuk Uzatma Kablosu 3x2.5mm (20mt)
Daha fazla göster
107 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: