750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
31 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Kablolar

Kablolar

Elektrik enerjisi ile çalışan her türlü cihazda devre elemanı olarak işlev gören  kablolar pek çok amaca hizmet eder. Elektriksel sinyal taşıyan  kablolar kullanıldıkları yere ve yaptıkları işleme göre farklı şekilde sınıflandırılır.  Kablo seçimi yapmadan önce ürünlerin nerede ve hangi amaçla kullanılacağı belirlenmelidir. Yüzlerce kablo çeşidi arasından ihtiyacınıza en uygun kabloyu belirlemek için kablo özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca kullanılan alana göre kablo boyu seçimi yapmak da önemlidir. 

Kullanım Amaçlarına Göre Kablo Çeşitleri Nelerdir?

Sinyal kabloları enerji yerine elektriksel işaret taşırlar. Bu kablolar enerji kabloları ile aynı devre ve kablo kanalında döşenmemelidir. Bu durum elektrikli aletlerin bozulmasına ve tamiri uzun süren hasarlara sebebiyet verebilir. Ayrıca sinyal kablosunun kullanılacağı alanın sıcaklık, nem, titreşim ve mekanik zorlanma gibi durumlardan etkilenip etkilenmeyeceği de önceden belirlenmeli ve kablo döşeme işlemi buna göre yapılmalıdır. Alüminyum veya bakır iletken uçlarla sinyal aktaran kablolar arasında bulunan  ara kablo modelleri elektrik aletlerinin prize yetişmediği durumlarda kullanılan kablo çeşididir.  Telefon ara kablosu en sık kullanılan modeller arasında yer alır. İki ucu jacklı ara kablolar telefon ve modem özellikli ürünlerde işlevsel bir kullanım sunar.  Adsl kablo çeşitleri ise bakır kablo bağlantı modeli olarak bilinir ve iki ucu jacklıdır. Uzun mesafede sorunsuz veri transferi sunan ürünler gri ve ya beyaz gibi renklerde bulunabilir. 

Kablo Dağınıklığına Kablo Aksesurları ile son Verin

Kablo çeşitleri yanında kablo aksesuarları da evdeki düzeni ve estetik görünümü sağlayan önemli araçlardır. Kablo sabitleyici ürünler kabloların bir yüzeyde sabit kalmasını ve ortamlardaki karmaşayı azaltmak için kullanılır. Kablo bağları ise ev ve ofislerde yer alan uzun kablolar toparlamak ve orama şıklık katmak için vazgeçilmez ürünlerdendir. Kabloları toparlamaya yardımcı olan ürünler kötü görüntüyü engeller ve daha yaşanılır alanlar oluşturmada rol oynar. Kablo kanalları ise kabloları görünmez bir hale getirerek ortamın sade ve hoş görünmesine yardımcı olur. 

Her ihtiyaca uygun olarak üretilmiş işlevsel kablolar Koçtaş'ta! İş ve yaşam alanlarınızda kullanmak için beğendiğiniz ürünleri hemen seçerek sepetinize ekleyebilirsiniz.

Daha fazla göster