200 TL Üzeri Kargo Bedava

Kedi Maması

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Evcil Hayvanların En Önemli Besini: Kedi Maması Çeşitleri

Evcil hayvanlarınızın günlük ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmanız için doğru kedi maması çeşitleri arasından seçim yapmanız gerekir. Enjoy kedi maması gibi kaliteli markalar arasından tercihte bulunarak evcil hayvanlarınızın günlük hayatını kolaylaştırabilir, onların gereksinimlerini pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Kedilerin de insanlar gibi günlük alması gereken bazı besinler vardır. Kedi maması çeşitleri evcil hayvanlarınızın günlük alması gereken vitaminleri ya da besinleri almasını kolaylaştıracak şekilde üretilir.

Kedilerin sağlığı söz konusu olduğunda ne tükettikleri oldukça önemlidir. Bundan dolayı ürünler arasından seçim yaparken kedilerinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bununla beraber sert kuru kedi maması çeşitlerindeki taneleri çiğnemek evcil hayvanınızın diş sağlığını destekleyebilir. Sert mama tanelerini çiğnemek, dişlerde tartar ya da plak oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Çiğneme hareketi evcil hayvanlarınızın diş sağlığını iyileştirmenizi mümkün kılar. Bununla beraber kedilerinizin diş sağlığını iyileştirmek için en azından haftada 3 kere dişlerini fırçalamanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Ürünleri incelediğinizde birçok farklı aromaya sahip olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Böylece seçenekler arasından kedilerinizin hoşuna gidebilecek ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Seçenekleri incelediğinizde sığır etli, tavuklu, düşük tahıllı, somonlu, kuzulu, narlı, keçi sütlü ya da dana etli gibi birçok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Böylece ürünler arasından evcil hayvanlarınızın sevebileceği ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bazı kuru kedi maması çeşitleri ise içerisinde balık, et ve tavuklu olacak şekilde farklı aromaları bir arada sunar. Evcil hayvanınızın tek bir öğünde üç farklı aromayı tüketmesini seviyorsanız karışık olacak şekilde üretilen ürünler arasından seçim yapabilir, onların günlük gereksinimlerini pratik bir şekilde karşılamaya başlayabilirsiniz.

Ürünleri incelediğinizde ayrıca yavru ve yaşlı kedi maması gibi farklı kategorilere ayrılan seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. İnsanlarda olduğu gibi kedilerin de belirli dönemlerde alması gereken besinler birbirinden farklı olabilir. Kedilerinizin yaşı göz önünde bulundurularak üretilen ürünler, evcil hayvanlarınızın günlük ihtiyaçlarını doğru bir şekilde almasına yardımcı olmayı amaçlar. Kedi maması fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız lezzeti ve formu kolay bir şekilde bulabilir, evcil hayvanlarınızın günlük ihtiyaçlarını karşılamaya başlayabilirsiniz.

Birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler arasından evcil hayvanlarınızın gereksinimleri doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. 1 yaş ya da 2 aylık kedi maması çeşitleri arasından evcil hayvanlarınızın gereksinimleri doğrultusunda tercihte bulunabilir, onların sağlıklarını garanti altına alabilirsiniz.

Kuru ve Yaş Kedi Maması Çeşitlerinin Farkları

Seçenekleri incelediğinizde ürünlerin genel olarak kuru ve ıslak kedi maması şeklinde iki farklı kategoriye ayrıldığını görebilirsiniz. Her iki ürün de kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar. Böylece ürünler arasından kedileriniz için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, onların günlük ihtiyaçlarını karşılamaya başlayabilirsiniz. Kuru ve yaş kedi maması çeşitleri arasındaki farklılıkları ve ürünlerin özelliklerini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, hangisinin kedileriniz için daha uygun olduğuna pratik bir şekilde karar verebilirsiniz;

 • Kuru mama çeşitleri isminden de anlaşılabileceği gibi kuru bir forma sahiptir. Ürünler genellikle torba benzeri bir kap içerisinde satışa sunulur. Kedi maması kuru formda olduğunda her bir parçası birbirinden ayrılabilen yiyeceklerden oluşur.
 • Kedi maması yaş olduğunda ise isminden de anlaşılabileceği gibi daha sıvı bir formdadır. Genellikle konserve ya da öğünlük küçük kutular içinde satışa sunulur. Her iki ürün de kalori miktarı ve yenme şekli bakımından birbirinden ayrılır. Böylece ürünler arasından evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
 • Farklı formlarda olan iki tür arasındaki temel fark ürünlerin nem seviyeleridir. Kuru ve yaş ürünlerin içerdiği su miktarı birbirinden oldukça farklıdır. Kuru kedi maması çeşitlerinde genellikle %10 su vardır ve geri kalan %90’lık bölümün içerisinde karbonhidrat, yağ ve vitamin gibik uru maddeler yer alır. Kedi maması konserve ya da yaş formda olduğunda ise yaklaşık %70 oranında su içerir. Örneğin, kedileriniz gün içinde çok fazla su içmiyorsa yaş formda olan ürünler sayesinde kedilerinizin vücutlarının ihtiyaç duyduğu nemi almasını sağlayabilir, su içmeyen kediler için yaş formdaki ürünleri takviye edici bir gıda olarak değerlendirebilirsiniz.
 • Her iki tür de farklı üretim süreçlerinden geçerek üretilir. Yaş formda olanlar yüksek nem içeriği göz önünde bulundurularak tipik olarak tahıllardan gelen protein kaynakları ile beraber taze ya da dondurulmuş etlerle yapılır. Etler su, yağ ve vitaminler ile harmanlanarak bir kutuya konur. Burada bir ısıtma işlemi gerçekleştirilir. Bu ısıtma işleminin sonucunda gıda kaynaklı patojenler yok edilir.
 • Kuru formda olan ürünlerde ise etler, vitaminler, mineraller ve yağlar yüksek sıcaklık ve basın altında birleştirilerek pişirilir. Böylece malzemelerin nişastaları kediler tarafından daha rahat bir şekilde sindirilebilecek hale gelir. Bazı durumlarda kuru formda olan ürünleri daha lezzetli hale getirilebilmek için üst bölümlerine yağ püskürtülebilir.
 • Kuru formda olan ürünler genellikle yaş formdaki seçenekler ile kıyaslandığında daha yüksek oranda karbonhidrat içerir. Bununla beraber yaş formda olanlarda ise daha fazla kalori olabilir. Ürünlerde bulunan protein ve yağ miktarı markaya ve kedi maması çeşidinin diyet olup olmamasına göre değişiklik gösterebilir. Bazı kuru formdaki ürünler ise protbiyotikler içerebilir.
 • Kedinizi yaş formda olan ürünler ile beslemenin en önemli avantajı ürünlerin içinde bulunan yüksek su oranıdır. Böbrek hastalığı, diyabet ya da alt idrar yolu hastalığı gibi çeşitli rahatsızlıklara sahip olan kediler yaş formda olan ürünlerin sunduğu ekstra sudan yararlanabilir. Kedi hastalıklarının bazıları normalden daha fazla sıvı tüketmeyi gerektirdiği için kedinizin böyle bir rahatsızlığı varsa yaş kedi maması çeşitleri arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz.
 • Kuru kedi maması çeşitleri ise genellikle günlük öğünler için ideal miktarda besin içerdiği için sıklıkla tercih edilir. Genel olarak yaş kedi maması çeşitleri ödül olarak kuru olanlar ise günlük olarak tüketilir. Yaş formda olanlar genellikle daha fazla kalori içerdiği için her gün tüketildiğinde kedilerde obezite benzeri problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Her iki ürünü de kedilerinizin öğününe dahil ederek onlar için güzel bir beslenme düzeni kurabilirsiniz.
 • Yaş formda olan ürünler kediler için daha ilgi çekicidir. Yağlı yapısı ve cezbedici kokusu, yaş formda olan ürünleri kediler için daha çekici hale getirir. Bununla beraber yaş formda olan ürünlerin genellikle açıldıktan sonra 1 ya da 3 gün raf ömrüne sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Eğer kedileriniz için bir yaş formda olan ürünlerden birini açtıysanız onu birkaç gün içinde bitirmeniz önemlidir. Kuru kedi maması çeşitlerinde ise durum böyle değildir. Kuru formda olan ürünler uzun süreli bir raf ömrüne sahip olduğu için birçok evcil hayvan sahibi tarafından tercih edilir.
 • Yaş formda olan ürünleri evcil hayvanlarınızı eğitmek için kullanabilirsiniz. Yaş kedi maması çeşitleri genellikle kedileri eğitmek ya da onlara ödül vermek için kullanılır. Örneğin, kedinize çeşitli olumlu davranışları kazandırmak istiyorsanız ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca insanlar gibi kediler de her gün aynı yemeği yemekten sıkılabilir. Yaş formda olan ürünler kedilerinize farklı bir lezzet sunmanızı sağlayarak onları mutlu etmenize yardımcı olur.
 • Yaş formda olanlar tırnak kesmek gibi kedilerinizi rahatsız eden eylemleri yapma konusunda da size yardımcı olabilir. Yaş formda olanları kedinizin önüne koyduktan sonra onları rahatlatarak tırnaklarını daha rahat bir şekilde kesebilir, yapmanız gerekenleri zorlanma ile karşılaşmadan gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber bu yöntemin her kedide işe yaramadığını da bilmeniz gerekir.
 • Yaş formda olan ürünler açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır. Bu da buzdolabında ürünlerin belirli bir yer tutmasına neden olur. Bununla beraber kuru formda olan ürünlerin buzdolabında saklanmasına gerek yoktur. Ürünler üzeri kapatılarak uzun süre dışarıda tutulabilir. Kuru formda olanları isterseniz paketinde isterseniz de kedileriniz için özel olarak belirlediğiniz bir kabın içinde tutabilirsiniz.
 • Akıllı ya da otomatik kedi mama kaplarından kullanıyorsanız kuru formda olanlar sizin için daha uygundur. Akıllı kaplar yiyecekleri belirli zamanlarda otomatik bir şekilde haznelerinden kedilerinizin kaplarına aktarır. Buradaki malzeme yaş formda olursa makinede çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Bununla beraber kuru formda olan ürünler otomatik kaplarda işlevsel hale gelir.
 • Her iki kedi maması türünün avantajlarından yararlanmak için ürünleri evcil hayvanlarınızın beslenme düzenine dahil edebilirsiniz. Hem yaş hem de kuru formda olan ürünler ile evcil hayvanınızın beslenmesini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
 • Kedi maması fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek evcil hayvanlarınız için uygun olan ürünlere kısa süre içinde erişebilir, onların gereksinim duydukları vitaminlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Kedi maması 15 kg Enjoy gibi markaları inceleyerek kaliteli ve yararlı ürünlere ulaşabilir, evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Günlük öğünlerde kuru Enjoy kedi maması seçeneklerinden yararlanabilir, arada bir öğün aralarında yaş formda olan ürünlerden evcil hayvanlarınıza verebilirsiniz.
 • Gastrointestinal kedi maması gibi sindirim problemleriyle uğraşan kediler için özel olarak üretilen ürünler sayesinde evcil hayvanlarınızı istediğiniz gibi besleyebilir, onların daha sağlıklı ve mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Kedi maması fiyatları ve alternatifleri sayesinde evcil hayvanlarınızın günlük hayatını iyileştirebileceğiniz ürünlere ulaşabilir, onlar için özel bir beslenme düzeni oluşturabilirsiniz.

Kedi Maması Çeşitlerinin Önemi

Ürünler, evcil hayvanlarınızın günlük hayatının en önemli parçaları arasında bulunur. Bundan dolayı onlar için uygun ve sağlıklı ürünler arasından seçim yapmanız oldukça önemlidir. Ürünlerin evcil hayvanlarınızın günlük hayatına etkisi ve önemi hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • İyi kedi maması genel olarak evcil hayvanlarınızın bütün beslenme ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılamalıdır. Bu yüzden seçim yaparken evcil hayvanlarınız için doğru ürünler arasından tercihte bulunmanız gerekir. Yüksek kaliteli protein, sağlıklı yağlar, dengeli bir vitamin içeriği, mineral karışımı ve karbonhidratlardan oluşan ürünler, evcil hayvanlarınızın hayat kalitesini büyük ölçüde iyileştirir.
 • Yetişkin ya da yavru kedi maması fark etmeksizin satın alacağınız bütün ürünler evcil hayvanlarınızın günlük ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapıya sahip olmalıdır. Çünkü kedilerinize verdiğiniz besinler evcil hayvanlarınızın genel sağlığını ve refahını yüksek ölçüde etkiler.
 • Ürünler, evcil hayvanlarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesini teşvik edecek minerallere sahiptir. Özellikle yavruluk döneminde evcil hayvanlarınızın alması gereken belirli oranda protein, yağ, mineral ve vitaminler vardır. Bu bileşenlerin eksikliği yavru kedilerin büyümesini engeller ve ileriki yaşlarda çeşitli sağlık problemleri ile karşılaşmasına neden olur. Kedilerin de insanlar gibi alması gereken bazı besinler vardır. Bu besinler doğru bir şekilde alınmadığı takdirde kedilerinizde çeşitli problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.
 • Obezite, ev ortamında yaşayan kediler için yaygın bir problemdir. Dışarıda olan kediler avlanmak ya da koşmak için daha fazla alana sahipken ev ortamındaki evcil hayvanlarda hareketsizlik problemleri ortaya çıkabilir. Kedilerinizin optimum ağırlığını koruma konusunda ise ürünler size yardımcı olur. Diyet kedi maması çeşitleri evcil hayvanlarınızın fazla kilo aldığı durumlarda onların beslenme düzenlerini doğru bir şekilde ayarlamanızı sağlayabilir. Veterinerinizle konuştuktan sonra evcil hayvanlarınız için diyet olan ürünlere geçiş yapabilirsiniz.
 • En kaliteli kedi maması çeşitleri evcil hayvanlarınızın sindirim sağlığını teşvik etme konusunda size yardımcı olur. Doğru oranlarda lif içeren ürünler evcil hayvanlarınızın yediklerini daha rahat bir şekilde sindirmesini destekler. Kolayca sindirilebilir proteinler içerecek şekilde özel olarak formüle edilen ürünler bu konuda size yardımcı olabilir. Evcil hayvanlarınızın sindirim problemleri yaşadığını düşünüyorsanız onlara uygun ürünler arasından seçim yapmalısınız.
 • Proline kedi maması gibi kaliteli markalar ile evcil hayvanlarınızın kronik hastalık riskini azaltabilirsiniz. Kedilerinizi doğru bir şekilde beslemek onların kronik hastalıkları geliştirme risklerini ortadan kaldırabilir. Kedilerde de diyabet, kalp hastalığı ya da böbrek sorunları olabilir. Bu tip problemlerin ortaya çıkmasını engellemek için kaliteli kedi maması çeşitleri arasından seçim yapmanız önerilir.
 • Ürünler sayesinde evcil hayvanlarınızın yaşam kalitesini büyük ölçüde artırabilirsiniz. Kaliteli ürünler, kedilerin genel sağlığını iyileştirerek onların daha mutlu hale gelmesini sağlar. Aynı zamanda gün içinde daha aktif hale gelmelerinde de önemli bir rol oynar. Ek olarak kedilerinizin yaşam sürelerini ve hareketlerini etkileyecek hastalık riskini de azaltır.
 • Obezite ile benzer şekilde kedilerin aşırı kilo kaybı yaşaması da sağlıkları için büyük bir problemdir. Bazı dönemlerde stres ya da travma kaynaklı evcil hayvanlarınızın yemek yemede sorun yaşayabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda veterinerinize danıştıktan sonra kilo aldıran kedi maması kullanmanız önerilir. Örneğin, yaş formda olan ürünler cezbedici kokuları sayesinde evcil hayvanlarınızın iştahını açabilir. Ayrıca yüksek kalori miktarı sayesinde zayıflamış olan kedilerinizin eski sağlıklı kilolarına dönmelerini destekleyebilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda konserve kedi maması 24'lü seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Kedi maması fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, evcil hayvanlarınızın günlük hayatını iyileştirebilirsiniz. 5 ya da 10 kg kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparak evcil hayvanlarınızın sevdiği lezzetleri öğrenebilirsiniz. Örneğin, tavuklu 15 kg kedi maması satın alarak evcil hayvanlarınızın o lezzeti sevip sevmediği hakkında fikir edinebilirsiniz. Eğer kedilerinizin aldığınız ürünü iştahla yediğini fark ediyorsanız sonrasında aynı aromaya sahip 20 kg kedi maması çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Evcil hayvanlarınızın belirli maddelere alerjileri varsa hipoalerjenik kedi maması çeşitleri arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Veterinerinizden aldığınız bilgiler doğrultusunda hipoalerjenik özelliklere sahip olan 5 kg kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparak evcil hayvanlarınızın günlük hayatını iyileştirecek ürünlere anında ulaşabilirsiniz.
 • Açık kedi maması çeşitleri genellikle içerisindeki maddelerin ne oranda olduğu tam olarak bilinemediği için önerilmez. Bununla beraber kaliteli kedi maması marka seçenekleri arasından seçim yaparak daha uygun maliyetli ürünlere ulaşabilirsiniz.
 • Eğer evcil hayvanlarınızın evde çok fazla tüy dökme problemi yaşıyorsa bu onlarda çeşitli hastalıkların habercisi olabilir. Veterinerinizle görüştükten sonra tüy dökmeyen kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparak evcil hayvanlarınızın sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Hamilelik dönemlerinde de kedilerin alması gereken bazı besinler vardır. Hamile kedi maması çeşitleri evcil hayvanlarınızı daha iyi bir şekilde beslemenize yardımcı olur. Yavru kedilerin büyümesi için anne sütüne ihtiyaçları vardır. Ve anne kediler kendi vücutlarına zarar vermeden süt vermesi için bazı besinlere gereksinim duyar. Örneğin, hamile kediler için özel olarak formüle edilen ürünlerde daha fazla yağ vardır. Çünkü hamile ve emziren kedilerin enerji ihtiyaçları son derece yüksektir. Emzirme dönemi dişi kedilerde hayatlarının en çok enerjiye ihtiyaç duydukları dönemi belirtir. Temel besinler açısından zengin ve hamilelik sırasında yavru kedinin de gelişimini destekleyen ürünler, yetişkin kedi maması çeşitleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.
 • Kısırlaştırılmış kedi maması çeşitleri de birçok evcil hayvan sahibi tarafından tercih edilir. Kısırlaştırılmış kedilerin fazla kilo almamaları için özel olarak formüle edilen ürünler arasından seçim yapmanız gerekir. Kısırlaştırma esnasında kedilerin cinsiyet hormonlarının kaynakları alınır. Bu durum kedilerin metabolik hızlarında ve enerji taleplerinde azalmaya yol açar. Bu durumun önüne geçmek ve evcil hayvanlarınızı yeni beslenme düzenlerine alıştırmak için ilk olarak kısırlaştırılmış kedi maması 1 kg çeşitleri arasından alabilirsiniz. Sonrasında evcil hayvanlarınız ürünlere alıştıktan sonra kedi maması seçenekleri arasından tercihte bulunabilirsiniz.
 • Tahılsız kedi maması çeşitlerini incelediğinizde ürünlerin genellikle glüten, buğday ya da mısır gibi bileşenler olmadan üretildiklerini görürsünüz. Bu ürünler evcil hayvanlarınızın kilosunu kontrol altına alma konusunda size yardımcı olabilir. Örneğin, tahılsız ve somonlu kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparak evcil hayvanlarınızın aşırı kilo problemleri ile rahat bir şekilde mücadele edebilirsiniz.

Yetişkin ya da yavru kedi maması seçeneklerini inceleyerek evcil hayvanlarınız için doğru ürünlere ulaşabilir, onların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Kedi maması fiyatları ve alternatifleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, evcil hayvanlarınızın günlük hayatını iyileştirmeye başlayabilirsiniz. Kedi maması 10 kg ya da 20 kg seçenekleri arasından gereksinimlerinizi giderecek ürünlere kısa süre içinde sahip olabilir, evcil hayvanlarınızın sağlıklarını koruma altına almaya başlayabilirsiniz.

Kedi Maması Çeşitlerinde Olması Gereken Bileşenler

Kedi maması yavru ve yetişkinlerin hayatında oldukça kıymetli bir yere sahiptir. Ve her ürünün içinde olması gereken bazı bileşenler vardır. Ürünlerin içinde yer alması gereken bileşenler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz.

 • Kediler etçil hayvanlar olduğu için protein ihtiyaçlarını onlar için özel olarak üretilmiş gıdalardan sağlamaları gerekir. Protein, evcil hayvanlarınızın kas kütlesini korur, dokularını onarır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Kedi maması çeşitlerinde ideal protein oranı ise genellikle %25 ile %30 olarak belirlenir.
 • Yağ ve karbonhidrat da kedilerin günlük öğünlerinde almaları gereken önemli bileşenler arasında bulunur. Yağ, kediler için oldukça önemli bir enerji kaynağı olduğu için günlük verdiğiniz ürünün içinde doğru oranda bulunması oldukça önemlidir. Genellikle yağ oranının ideal olarak %10 ile %20 arasında olması gerekir. Karbonhidratlar da yağlar gibi evcil hayvanlarınıza enerji sağlar. Karbonhidrat oranının da %10’u geçmemesi gerekir.
 • Vitamin ve mineraller konusunda da zengin bir beslenme düzenine ihtiyaç duyan evcil hayvanlarınız için doğru oranlarda olan kedi maması çeşitleri arasından seçim yapmanız gerekir. Kediler için önemli olan vitaminler arasında A vitamini, B vitamini, tiamin, riboflavin, D3 ve E vitamini bulunur. Bu vitaminler genel olarak evcil hayvanlarınızın görme sağlığını iyileştirir, bağışıklık sisteminin işlevlerini güçlendirir ve genel büyüme konusunda gelişimini destekler. Ayrıca fosfor, kalsiyum ve magnezyum gibi önemli mineraller de evcil hayvanlarınızın daha güçlü kemiklere sahip olmasına yardımcı olur.

Kedi maması markaları evcil hayvanlarınızın bütün bu bileşenleri doğru oranda alması için ürünleri özel olarak formüle eder. Kedi maması fiyatları ve seçenekleri arasından evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlere anında erişebilir, onların günlük hayatlarını geliştirmeye başlayabilirsiniz. Koçtaş’taki avantajlı kedi maması fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan evcil hayvanlarınızın gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Kedi Maması Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kediler Neler Yiyebilir?

Kediler tavuk, sığır eti, somon, hamsi ya da tam tahıllı ürünlerden keyif alır. Bununla beraber kedilerinize soğan, sarımsak, çiğ yumurta, çikolata ya da köpek gıdaları vermemeniz önerilir.

Kediye Ne Kadar Mama Verilmeli?

Evcil hayvanlarınızın ihtiyaç duyduğu kedi maması miktarı kilosuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, 2,5 ile 4 kilo arasında olan bir kedi için genellikle 30 ile 50 gram arasında bir miktar verilmesi önerilir. Kedinizin kilosu arttıkça vermeniz gereken miktarda benzer oranda artar.

Yavru Kedi Yetişkin Maması Yerse Ne Olur?

Her ne kadar yavruluk döneminde olan kediler yetişkinler için üretilen ürünlerden ihtiyaç duydukları miktarda proteini alamasalar da zorunlu olduğunuz durumlarda evcil hayvanlarınızı o ana mahsus yetişkin ürünlerinden verebilirsiniz.

Kedi Maması Neyden Yapılır?

Ürünler birçok farklı içeriğe sahiptir. Yağ, vitamin, mısır, tavuk, sığır eti ya da buğday unu gibi bileşenlere sahip olan ürünler, evcil hayvanlar için uygun bir yapıdadır.

Yavru Kedi Maması Kaç Aylığa Kadar Verilir?

Yavrular için özel olarak üretilen ürünlerin genellikle 1 yaşına kadar verilmesi ve ardından yetişkinler için formüle edilen ürünlere geçilmesi önerilir.

Kedi Maması Nasıl Verilir?

Ürünleri vermek için herhangi bir özel yöntem geliştirmenize gerek yoktur. Evcil hayvanlarınız için özel bir kap belirledikten sonra ürünleri onun içine dökerek tüketmelerini sağlayabilirsiniz.

Kedi Maması Nasıl Saklanır?

Kuru formda olanlar paketlerinin içinde oda sıcaklığında saklanabilir. Bununla beraber yaş formda olanların paket üzerinde yazan süre kadar buzdolabına kaldırılması gerekir.

Kedi Maması Kokusu Nasıl Giderilir?

Genellikle kokunun temeli kedi maması çeşitlerinden ziyade kedilerinizin kumudur. Kedilerinizin kumunu her gün temizleyerek ortaya çıkan istenmeyen kokuların önüne geçebilirsiniz.

En Çok Satan Kedi Maması Hangileri?

Koçtaş Kedi Maması kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Renkli Taneli Tavuk Yetişkin Kedi Mama
 2. Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Kedi Mama
 3. Paw Paw Balıklı Yetişkin Kedi Maması 15 Kg
Daha fazla göster
109 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: