150 TL Üzeri Kargo Bedava

Depolama Evleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Eşya Depolamanın En Şık Yolu: Depolama Evleri

Depolama evleri, bahçenize yerleştirip aletlerinizi, bahçe ekipmanlarınızı, çim biçme makinenizi ya da fazlalık eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir yapıdır. Genellikle küçük bir kulübe görünümünde olan depolama evleri, farklı modellere ve tasarımlara da sahiptir.

Herkes evindeki fazlalık eşyaları göz önünden kaldırmanın, rahat bir şekilde depolamanın bir yolunu bulmak ister. Fazlalık eşyalarınızı tavan arasına, kilere ya da bazanın altına kaldırmak çoğu zaman en kolay yol gibi gelse de tüm eşyalarınızı evin içine koyamayacağınız da bir gerçektir. Bu durumda, eşya depolamanın daha rahat ve kolay bir yolunu arıyorsanız bu ürünler ihtiyaç duyduğunuz şey olabilir. Çoğunlukla bahçede kullanacağınız eşyaların saklanmasına yarayan bu yapılar hem bahçenizde hem de evinizde daha fazla yer açma imkanı tanır.

Ahşap, metal veya plastik gibi çeşitli materyallerden üretilen ürünler, geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Kaliteli materyallerden üretilen modeller, yalnızca eşya depolamanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda depoladığınız eşyaların sert hava koşullarına karşı korunaklı bir yerde durmasını da sağlar. Normalde dışarıda bırakmak zorunda kalacağınız bahçe ekipmanlarınızı bahçe depolama evlerine koyarak daha uzun ömürlü, daha temiz bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bu ürünler, hiç kullanmadığınız ancak atmak da istemediğiniz eşyaları göz önünden kaldırmak için de biçilmiş kaftandır.

Depolama Evi Seçerken Dikkat Edilecekler

Ürün seçerken size ve bahçenize en uygun ürünü seçtiğinizden emin olmalısınız. Seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Tasarım: Herkes gibi siz de evinizi şık bir şekilde dekore etmek istiyorsanız renk ve tasarım uyumuna dikkat etmeli, birbiriyle giden eşyalar satın almaya özen göstermelisiniz. Tıpkı diğer dekoratif eşyalar gibi depolama evleri de farklı renklere ve tasarımlara sahip olduğundan, model seçerken gerek bahçenizdeki eşyalarla gerek evinizle uyum sağlayacak bir ürün tercih etmeye çalışmalısınız.

Materyal Kalitesi: Bu ürünleri satın alırken önem vermeniz gereken bir diğer konu ise materyal kalitesidir. Uzun ömürlü ve rahat bir kullanım için her zaman kaliteli materyalden imal edilmiş depolama evi tercih etmekte fayda vardır.

Kolay Temizlenme: Bahçenize yerleştireceğiniz depolama evleri zamanla kirleneceğinden, seçim yaparken temizlemesi kolay bir ürün seçmek en mantıklı tercih olacaktır.

Boyut: Bu ürünler farklı boyutlarda olabileceğinden seçiminizi yapmadan önce bahçeniz için en uygun ürünün hangi boyutlarda olması gerektiğini belirleyin. Gerekirse, bahçenizi ölçün ve en ideal bahçe depolama evlerinin boyutunu buna göre hesaplayın.

Depolama Evi Modelleri

Bahçe evi olarak da geçen bahçe depolama evleri, farklı tasarımları ve modelleri ile geniş bir müşteri kitlesine hitap eder. Her ihtiyaca karşılık veren bir ürün bulmak mümkün olsa da bu ürünleri almadan önce yapılması gereken başlıca şey bahçenizde nasıl bir model görmek istediğinize karar vermektir. Buna göre bir model seçerek bahçenizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başlıca modelleri plastik, ahşap ve metal olarak ayırmamız mümkündür. Zira, ürünlerin imal edildiği materyal, yapının renginden tasarımına kadar pek çok şeyi etkilemektedir.

Plastik Depolama Evleri

Plastik modeller, en sık kullanılan çeşitler arasında yer alır. Her ne kadar metal ve ahşap modeller kadar çok tercih edilmeseler de plastik modeller, sundukları ürün çeşitliliği ve görece daha uygun fiyatlı olmaları ile ön plana çıkar.

Özellikle bahçesini dekore ederken canlı renkler kullanan kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan plastik modeller, çoğu zaman daha hafif olmaları ve tasarım çeşitliliği sebebiyle de tercih edilir. Plastik modellerin bir diğer avantajı ise çoğu hava koşuluna karşı dayanıklı olması ve uzun ömürlü bir kullanım sunmasıdır. Özellikle kaliteli plastik depolama evleri neredeyse her mevsim için idealdir.

Ahşap Depolama Evleri

Doğal ve şık bir görünüm sunan ahşap modeller, genellikle daha klasik tasarımlardan hoşlanan kişilerin tercihidir. Yeşilin ve kahverenginin ağır bastığı bir bahçede ahşap bahçe depolama evi kullanmak bahçenize estetik katacaktır.

Ahşap modeller tercih etmek için bir diğer önemli sebep ise doğal materyal kullanımının plastiğe kıyasla hem çevre hem de kullanıcı açısından daha sağlıklı bir alternatif sunmasıdır. Sunduğu estetik kullanımının yanı sıra çevre kirliliğini önlemesi ve sıcak iklimlerde sıcağa karşı daha korunaklı bir depolama olanağı sunması bu türün sık tercih edilmesinin diğer sebepleri arasındadır.

Metal Depolama Evleri

Sık tercih edilen bir diğer tür ise metal depolama evleridir. Metalden imal edilen bu modeller, modern görünümleri ve sağlam yapıları nedeniyle çoğunlukla soğuk iklimin hakim olduğu yerlerde tercih edilir.

Metal modeller tercih etmenin en büyük avantajı, diğer materyallerden üretilen modellere kıyasla daha uzun ömürlü bir kullanım sunmasıdır. Her hava koşuluna ve hasara karşı dayanıklı olan metal modeller, az bakım ile uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Bu ürünler aynı zamanda kolay temizlenebilir olduğu için de çoğu kişi tarafından tercih edilir.

Metal depolama evleri genelde plastik ve ahşap modeller kadar geniş bir renk seçeneği sunmaz. Bu sebeple, daha çok modern tasarımların tercih edildiği evlerde bu tarz modellere rastlanır.  Eğer bahçenizde ya da evinizde kullandığınız renk paleti koyu renk ağırlıklı ise metal modeller iyi bir tercih olabilir.

Kaliteli ve şık bir ürün satın almak mı istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Hemen sayfanın yukarısında yer alan depolama evi modellerine göz atarak bahçeniz için en uygun depolama evini Koçtaş farkıyla satın alabilirsiniz!

Depolama Evleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Depolama evleri ne işe yarar?

Depolama evleri, size alandan tasarruf etme imkanı tanır. Bahçenize yerleştirebileceğiniz bu ürünler sayesinde fazlalık eşyalarınızı rahatlıkla depolayabilirsiniz. Aynı zamanda, bahçe ekipmanlarınızı ya da makinelerinizi bu ürüne koyarak dışarıda zarar görmelerinin önüne geçebilirsiniz.

Depolama evi seçerken nelere dikkat edilmeli?

İlk olarak, seçeceğiniz modelin diğer eşyalarınızla uyumlu olmasına dikkat edin; evinizin tasarımı ve dekorasyonu ile uyumlu bir ürün seçerseniz daha şık bir görüntü yakalarsınız. Bunun yanında, kolay temizlenebilen ve kaliteli materyallerden üretilmiş bir ürün tercih etmeye de özen göstermelisiniz. Eğer yer sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız, bahçenizin boyutuna göre bir model seçmeniz gerektiğinin de altını çizelim.

Depolama evinin faydaları nelerdir?

Bu ürünler, dekoratif olarak şık bir ürün olmasının yanı sıra kullanıcıya pek çok fayda sağlar. Bunlardan en önemlisi fazlalık eşyaları saklayacak bir yer görevi görmesidir. Aynı zamanda, bu ürün sayesinde hobiler ya da bahçe işleri gibi dış mekan aktivitelerinde kullanacağınız ekipmanları kolay erişebileceğiniz bir yerde saklayabilirsiniz.

Bahçe depolama evi fiyatları ne kadar?

Bahçe depolama evi fiyatları, üründen ürüne değişiklik gösterir. Farklı materyallerden üretilen bahçe modelleri; materyal kalitesi ve işçilik gibi çeşitli faktörler göz önünde bulundurularak fiyatlandırılır.

En Çok Satan Depolama Evleri Hangileri?

Koçtaş Depolama Evleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Plastik Depolama Evi 17197898
  2. Manor Depolama Evi 17197126
  3. Ahşap Bahçe Deposu (depolama Evi)
  4. Parkhome Yeni Nesil Kış Bahçesi
  5. Parkhome Depo
Daha fazla göster
4 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: