150 TL Üzeri Kargo Bedava

Yönlendirme Levhaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Güvenliği Sağlayan ve Zamanı Doğru Kullanma İmkan Sunan Yönlendirme Levhaları

Günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan yönlendirme levhası çeşitleri, insan yaşamı için büyük bir kolaylık sağlayan ve güvenli yaşam alanları oluşturmanıza yardımcı olan ürünlerdir. Yönlendirme levhaları, farklı amaçlara hizmet etmek üzere çeşitli kategorilere ayrılır.

Yer ve yön belirtmek için özel olarak tasarlanan ürünler, acil durum, iş güvenliği levhaları, ikaz levhaları, kapı isimliği, bilgilendirici ve daha birçok farklı çeşide sahiptir. Ürünler, herkesin anlayabileceği basit ve sade görsellerden oluşur. Kolaylıkla görülebilir uygun alanlara yerleştirerek insanları uyarma işlevini yerine getirir.

Bazı alanlarda yalnızca yaşamı kolaylaştırmak veya düzen sağlamak için gerekli görülen ürünler, bazı durumlarda hayati öneme sahiptir. Exit levhaları olarak da bilinen acil çıkış levhası hayati öneme sahip olan ürünlerden yalnızca birisidir. Yangın yönlendirme levhaları, iş güvenliği levhaları ve uyarı için tasarlanan modellerin kullanımı bir tercih olarak görülmemelidir. Bu ürünler, uyarı mekanizması işlevi gördüğü için gereklilik olarak düşünülmelidir.

Yönlendirme levhaları bilgilendirici özellikleri ile her saniyesi değerli olan vaktin doğru bir şekilde kullanılmasına olanak sağlar. İlk defa gidilen bir yerde ulaşmak istediğiniz yeri işaret ederek, giriş çıkış yönlerini belirterek ve aradığınız odanın kapısının üzerinde bulunan isimliklerle bilgi vererek hayatınızı kolaylaştırır. Vaktinizi boşa harcamanıza engel olur. Karışıklıkları engeller ve doğru bir şekilde hareket etmenize yardımcı olur.

Yönlendirme amacıyla tasarlanan ürünler, farklı renk, desen, biçim ve şekillerde üretilir. Bu farklılıkların bazılarının anlamı varken, bazıları yalnızca tasarım odaklıdır. Ne amaçla kullanılırsa kullanılsın, ürünlerin ney ve anlaşılır bir şekilde bilgi vermesi gerekir. Okunabilir puntolarda veya algılanabilir büyüklüklerde olması insanların rahatlıkla faydalanabilmesi açısından önemlidir. Yönlendirme levhaları hem iç, hem de dış mekanlarda kullanılabilir.

Hayatı Kolaylaştıran İç Mekan Levhaları

İç mekan yönlendirme levhaları düzen sağlamak, hızlı hareket etmek ve karışıklıkları önlemek için önemli olan ürünler arasında bulunur. Bu modeller, alışveriş merkezleri, iş yerleri, hastaneler, üniversiteler, organizasyon binaları, okullar ve daha çeşitli bir çok alanda kullanılabilirler. İç mekan tabelaları genellikle aranılan yerin kolaylıkla bulunmasını sağlamaya yönelik kullanılan ürünlerdir.

WC yönlendirme levhaları sıklıkla kullanılan ürünler arasında bulunur. WC yönlendirme levhaları, toplu yaşam alanlarında bulundurulması gerekli ürünlerdendir. Genellikle kadın ya da erkek silüeti ile resimlendirerek tasarlanan ürünler, insan yaşamını kolaylaştırmada oldukça önemli ve alışılmış tabelalar arasında yer alır.

Ürünler, ihtiyaçlara yönelik olarak farklılık gösterir ve yeni ihtiyaçlar oluştukça yeni tasarımlar da oluşturulabilir. Son zamanlarda dünya çapında yaşanan sağlık problemlerinden dolayı, temizlik ve hijyen levhalarının popülaritesi artmıştır. Koridorlarda, bekleme salonlarında, banyo ve tuvaletlerde veya istenilen her yerde kullanmaya uygun olacak şekilde tasarlanırlar. Bu ürünler, ellerimizi nasıl ve ne sıklıkla yıkamamız gerektiğini resimlerle anlatabilir ve bu tarz hijyen içerikli konularda hatırlatmalar yaparak insanları bilgilendirir.

İç mekan yönlendirme levhalarının en etkililerinden bir diğeri de kapı isimlikleridir. Bu isimlikler bulundukları alanlar içerisindeki insanlara konforlu bir hareket imkanı sunar. Kapı yönlendirme levhaları yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmeye çalışır ve insanların işlerini kolaylaştırır. İsimliklere unvan bilgileri gibi gerekli olan bilgiler eklenilerek tasarımlar şekillendirebilir.

Yönlendirme Levhaları Renkleri ve Türleri

Ürünler türlerine ve renklerine göre kendi içinde bazı kategorilere ayrılır. Genel olarak ürünlerin türleri hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla erişebilirsiniz:

 • Acil Durum Amacıyla Kullanılanlar: Bu levhalar acil durumlarda toplanılması gereken  alanları, yapılması gerekenleri ve uyulması gereken kuralları belirterek meydana gelebilecek olumsuzlukları en aza indirmeye yöneliktir.
 • Yer - Yön Belirtenler: Bu yönlendirme levhası, ulaşılmak istenilen yerlere en hızlı şekilde ve en az zaman kaybı ile ulaşılmasını sağlar.
 • İş Güvenliği Levhaları: Bu tabelalar, çalışanların ve çalışma sahasında bulunan insanları hayati risklere karşı korumayı hedefleyen, hem bilgilendirici hem uyarıcı levhalar arasındadır.
 • Uyarı / İkaz Levhaları: Bu ürünler, bulundukları alanda yapılması gerekenleri veya yapılmaması gerekenleri hatırlatma amaçlı kullanılan levhalardır.
 • Kapı Yönlendirme Amacıyla Kullanılanlar: Kapı yönlendirme levhası çeşitleri, karışıklıkları önleme ve hayatı kolaylaştırma amaçlı tercih edilen ürünlerdir. Alışveriş merkezlerinde çıkış kapısı tabelaları örnek olarak verilebilir.
 • Kırmızı Renkli: Yangın durumları için gerekli bilgileri ve güvenli olmayan tehlikeli olayları belirtmek için kullanılır.
 • Sarı Renkli: İş yerlerinde çalışanların dikkat etmesi gereken durumları anlatan uyarı işaretleridir.
 • Yeşil Renkli: İlk yardım ve acil çıkış hareketlerini anlatır.
 • Mavi Renkli: Kişisel koruyucu önlemlerinin anlatılması için kullanılır.

İşyerlerinin Bulundurması Gereken İş Güvenliği ve İkaz / Uyarı Levhası Çeşitleri

İş güvenliği ve ikaz levhaları genellikle can güvenliğini sağlamak için kullanılan levhalardır. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre bu ürünler dikkat edilmesi gereken durumları, uyulması gereken kuralları ve girilmemesi gereken yerleri belirterek gerekli görüldüğü tespit edilen tüm alanlarda bulundurulmalıdır.

Özellikle inşaat alanları gibi risk faktörleri taşıyan yerlerde çalışan işçiler için koruyucu malzemelerini kullanmaları gerektiğini hatırlatan uyarıcı tabelalar kullanılır. Baret takmak ve yük kaldırma-indirme vinçlerinin altında durmamak gibi can güvenliğini sağlamaya yönelik olan ürünlerin kullanımı hayat kurtarmaktadır.

"Ölüm tehlikesi", "ateşle yaklaşmayınız", "dikkat elektrik tehlikesi" veya "yüksek radyasyon içerir" içerikli ürünler, yaşanabilecek olumsuz durumları önlemek adına çoğu yerde kullanılır. Bu ürünlerin doğru yerde ve doğru şekilde kullanılması, koruyucu bir önlem işlevi görür.

Acil çıkış levhaları; doğal afetlerde veya meydana gelebilecek zararlı durumlarda insanları hızlı bir şekilde güvenli alanlara yönlendirmek için oldukça önemlidir. Acil çıkış levhalarının kullanılması, istenmeyen durumlarda oluşabilecek karışıklıkları engeller. Acil durum toplanma bölgesi tabelaları da bu tarz durumlar için gerekli ve önemlidir.

İşyerlerinin kamera ile izlendiği bilgisini veren güvenlik tabelaları, emniyet açısından olumlu etkiler yaratmaktadır. İşyerinin korunmasına ek olarak, korunduğu bilgisinin gösterilmesi tehlikeleri uzaklaştırmaktadır.

Yangın söndürücü kullanma talimatları levhası veya yangın alarm butonu levhası da meydana gelebilecek felaketlerde büyük zararlara yol açılmadan müdahale edebilme olanağı sunar.

Özellikle işletmeler tarafından önemi git gide artan iş güvenliği ve uyarı levhaları ışıklı, fosforlu veya elektrikli bir şekilde kullanıma uygun olarak üretilebilmektedirler. Bu tabelaların temininden sonra doğru yerlere yerleştirilmeleri ve anlamları hakkında tüm iş yeri çalışanlarının bilgilendirilmesi önemlidir.

Koçtaş, güvenliğiniz için gerekli olan tüm yönlendirme levhalarını hizmetinize sunar. Bilgilendirici, uyarıcı ve yönlendirici tabelalardan ihtiyacınıza yönelik en uygun modeli kolay bir şekilde tercih edebilirsiniz. Hayatı kolaylaştırmak, güvenli yaşam alanları sunmak ve zamanı doğru kullanmak için sizler de hemen Koçtaş mağazalarını ziyaret edebilir veya Koçtaş internet sitesi üzerinden size özel avantajlı fiyatlarla satışa sunulan seçenekleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Yönlendirme Levhaları Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yönlendirme Levhaları Nelerdir?

Yönlendirme levhaları, insanların yaşamını kolaylaştırmak ve güvenliklerini sağlamak amacı ile tasarlanan ürünlerdir. Yönlendirme levhaları pek çok alanda kullanılabilirken, kullanım amaçlarına göre tasarımları farklılaşmaktadır. Ürünler acil durum, yer-yön belirten, iş güvenliği, uyarı/ikaz, ve kapı yönlendirmeleri olmak üzere kendi içinde beş farklı kategoriye ayrılır. Seçenekler arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

İş Güvenliği Levhaları Ne Renktir?

Olası bir kaza riskini ya da istenmeyen durumların yaşanma ihtimalini en aza indiren iş güvenliği levhaları, anlamlarına göre farklı şekillerde dizayn edilir. Bu ürünler, akılda kalabilme açısından belirli renklerle kategorize edilmiştir. Kırmızı, sarı, yeşil ve mavi renkli olan ürünler, farklı durumlar için evrensel renkler kullanarak herkes tarafından anlaşılabilir hale gelir.

Yönlendirme Levhası Fiyatları Ne Kadar?

Yönlendirme levhalarının fiyatları modele, kullanılan malzemeye ve ürünlerin boyutuna göre farklılık gösterir. Bu kapsamda fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Işık ve fosforlu boya kullanımı gibi ek malzemeler kullanılarak üretilen yönlendirme levhaları fiyatları, diğerlerine kıyasla daha yüksek olacaktır. Tabelaları tercih ederken, uzun yıllar kullanmaya uygun ve yüksek kalitede ürünler tercih etmek, fiyat aralığını belirleyebilecek bir düşüncedir.

En Çok Satan Yönlendirme Levhaları Hangileri?

Koçtaş Yönlendirme Levhaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Otopark Bariyeri Oto Park Demiri Kilitli Yatar Bariyer Sarı
 2. Geri Dönüşüm Uyarı Levhası
 3. Sigara İçmek Yasaktır Uyarı Levhası
 4. Garaj Kapısı Park Etmeyiniz
 5. Personel Giyinme Odası 7cmx20cm Metal Yönlendi̇rme Levhasi Gümüş Renk Metal
Daha fazla göster
15362 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: