150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tül Perde

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Tasarımın En Zarif Hali: Tül Perde Modelleri

Ev dekorasyonunun olmazsa olmaz detaylarından biri olan tül perdeler sadece görsel açıdan değil fonksiyonel olması sebebiyle de dikkat edilen önemli ürünlerdendir. Özellikle günümüzde kişilerin daha dikkatli seçim yaptığı tül perde modelleri arasında birbirinden özel tasarımlar dikkat çeker.

Kişilerin genel olarak ev dekorasyonuna uyumlu olarak seçim yaptığı tül perde çeşitleri güneş ışığının ne düzeyde içeriye gireceğinden tutunda içerinin ne derece görüleceğini belirleyen en önemli ürünler arasında yer alır. Değişik renk grupları ve desenlerle hazırlanan ürünler tercih edilen odaya göre değişiklik gösterecektir.

Kullanıldığı alana göre farklı tasarımlar ve renk seçenekleriyle sunulan tül modelleri üretim malzemesi açısından da farklılık gösterir. Ana üretim malzemesine göre temizleme talimatları, seçilecek güneşlik modeli ve kullanılacağı alanlar değişecektir. Her odaya uygun olarak hazırlanan ve kişilere seçim kolaylığı sağlayan düz tül perde modelleri olduğu gibi birbirinden özel detayları barındıran modellerde mevcuttur.

Her kişinin kendi bütçesi, zevkleri ve oda dekoruna göre seçim yapabileceği tül modellerinde kullanılacak alanın ölçüleri dikkate alınır. Ölçünün durumuna göre tercih edilen ürünlerin fiyatları değişkenlik gösterir. Sizlerde bütçenize en çok uyan tül modellerini yakından inceleyerek seçimlerinizi kendi kriterleriniz doğrultusunda yapabilirsiniz.

Tül Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oda stilinin bir bütün olmasını sağlayan tül çeşitleri birbirinden farklı noktalara dikkat edilerek seçilir. Doğru seçimi yapabilmek adına her oda için aynı detaylar dikkate alınmaz. Birçok kişinin işini kolaylaştıracak ve en iyi perde seçimini hızlandıracak adımlar şunlardır:

Perde seçimlerinde ilk dikkate alınan unsur, perdenin hangi işleve hizmet edeceğidir. Kullanılacağı odaya göre farklı renk ve tasarımlarla hazırlanan tül perde modellerinin seçiminde işleve odaklanmak gerekir. Mutfak, salon ya da çalışma odalarında düz ya da gri seçilirken yatak odası ya da sinema odasında renkli tül perde seçimleri yapılabilir. Gri ya da siyah tül perde böyle odalar için ideal seçim olacaktır.

Tül kumaşları perdenin duvarda nasıl duracağı ve genel oda dekoruna ne kadar yakışacağını gösterir. Öte yandan temizlik açısından da önemli olan kumaş detayına dikkat etmek önemlidir. Örneğin keten tül perde modelleri sade ancak bir o kadar da şık bir oda dekorunun vazgeçilmezlerindendir.

Oda dekorasyonun farklı bir boyuta taşınmasını sağlayan tüller, renk ve desenine göre tercih edilebilir. Düz tül perdeler klasik esintileri yakalarken mavi tül perde gibi cesur seçimler de yapılabilir. Öte yanda oda dekorunun sade tutulduğu ortamlarda istenilen hareketlenme çizgili tül perde çeşitleriyle sağlanabilir. Asil ve klasik bir dekor oluşturulmak isteniyorsa en iyi seçimi yıllardır modası geçmeyen Fransız tül perde modelleri ile sağlamak mümkündür.

İhtiyaca Yönelik En İyi Tül Perde Çeşitleri

Farklı tül perde markaları tarafından üretilen ve kişilerin ihtiyaçlarına yönelik seçimler yaptığı tüller genellikle fon perdeyle uyumlu seçilir. Bilindiği gibi fon perdelerin düz ya da desenli olmasına göre çeşitlenen tüller birbirinden farklı modellerden oluşur. Kişilerin en çok tercih ettiği düz tül modellerini bir kenara bırakırsak salon ya da misafir odası gibi alanlarda kullanılan tül çeşitlerine odaklanılabilir. Şık, klasik ya da modern mobilyaların sergilendiği böyle alanlarda tercih edilecek zebra tül perde modelleri ya da simli modeller ilk dikkat çekenlerdendir.

Söz konusu yatak odası tül perde modelleri olduğunda ışık seviyesini daha az geçiren tüller tercih edilir. Gün ışığını daha çok kesen, dokulu tüller mahremiyetin yüksek olduğu odalarda daha uygun olacaktır. Öte yandan güneş ışınlarının direkt gelmediği odaların hemen hemen hepsinde ince tül modelleri de kullanılabilir.

Mobilyaların genel renk uyumu, fon perde ve duvarların rengine göre çeşitlenebilen modeller için Koçtaş mağazaları ya da internet sitesini ziyaret edebilir, uygun tül perde fiyatları ile sipariş verebilirsiniz. Böylece kişilerin bütçelerine yönelik en iyi tül seçenekleri kolayca seçilebilir. Aynı zamanda onlarca farklı seçeneği yan yana incelemek genel oda dekorunun çok daha kolay şekillendirilmesini sağlar. Fon perde çeşitleriyle uyumlarını da yine Koçtaş web sitesi üzerinden 7/24 incelemek mümkündür.

Tül Perdelerin Kullanım Alanları

Tül perdeler kullanım alanına göre birbirinden farklı türler arasından seçilebilir. Kişilerin en çok tercih ettiği tül modelleri söz konusu perde türünün tasarım detaylarını yakından etkiler. Buna göre beyaz ya da ekru tül perde çeşitleri oda dekorundan en çok tercih edilen renk grupları arasında yer alır. Fon perdenin rengi ya da mobilyalarla uyumuna göre seçilen ekru ya da beyaz tüller mutfak, çalışma odası, salon ya da yatak odasında kullanılabilir.

Söz konusu kullanım alanı misafir odası ya da daha şık dekore edilmiş salonlar ise genellikle daha gösterişli tül modellerine yönelinebilir. Yine odanın genel dekoruna göre en çok tercih edilen perdelere bakılacak olursa simli tül perde çeşitleri dikkat çeker. Özel olarak hazırlanan ve farklı renklerden tasarlanan simli perdeler yine sim rengine uygun fon perdelerle tamamlanır. Öte yandan böyle tarz perde modelleri çocuk odası ya da mutfak gibi alanlara çok da uygun değildir.

Gündelik hayatın en çok zaman geçirilen odalarından biri olan mutfak için perde seçilmek istendiğinde genellikle daha sade ve şık tasarımlara yönelinir. Güneş geçirgenliği ve aydınlık gösterim durumuna göre en beğenilen mutfak tül perde modelleri ince dokulu ve açık renklerden oluşur. Koyu ve sık dokulu tüller güneş ışığını daha az geçirdiği için mutfaklarda çok tercih edilmez.

Tül Perdelerde Kumaş Çeşitleri

Tül perdeler birbirinden farklı kumaşlar kullanılarak üretilir. Üretimde kullanılan kumaşların dokusu, ilmek sıklığı ya da diğer özellikleri perdelerin kullanım alanlarını da doğrudan etkiler. Genel olarak ekru ya da beyaz tül perde türevlerinin sıkça rastlandığı tül kumaşlarında şu modeller ön plana çıkar:

 • Keten dokulu tül perdeler: Keten modeller daha tok ve şık bir görüntü elde edilmesini sağlar. Diğer tül modellerine göre daha dokulu olan böyle perde modelleri dekorasyonun detayları dikkate alınarak her oda için tercih edilebilir.
 • Desenli tül perdeler: Enine ya da boyuna doğru desenlerle tasarlanan ince perde modelleridir. Genellikle ütü istemeyen yapılarıyla dikkat çeker. Düz tül modellerinden olmadığı için farklı renk tonları kullanılarak çeşitlendirilir. Çok hareketli ve yoğun bir dekorasyon tercih edilen odalara önerilmez.
 • Jakarlı örme tül perdeler: Perde dokusunda farklı şekillerin yer aldığı tül modellerindendir. Genellikle tasarımlarının büyük bir çoğunluğu enine ya da boyuna küçük desenler taşır. Popüler tül çeşitleri arasında yer alır ve birçok odanın dekoruna eşlik edebilir.
 • Çizgili tül perdeler: Kullanım kolaylığı açısından dikkat çeken çizgili tül modeller ev dekorunun her odasına uyum sağlayabilir. Yıkama talimatları son derece basit olan tül modellerinin birçoğu ütü istemez. Küçük odaları daha geniş göstermek için tercih edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Tül Perde Modelleri

Tül perdeler kullanım alanlarına göre tercih ediliyor olsa da kişilerin zevk ve tercihleri de çoğu zaman üst sıralarda yer alır. Oda dekorunu tamamlayıcı olarak görülen ve çoğu zaman kullanıldığı odaya bambaşka bir hava katabilen tül modellerinde en çok tercih edilen türler; kullanım ömrü yüksek ve her alana uyum sağlayabilecek modeller arasından çıkar. Elbette tercihleri belirleyen önemli kriterlerden biri de tül perde modellerinin fiyatları olacaktır.

Kişilerin kendi kriterlerine göre tercih ettiği tül modelleri renk, ölçü, desen ve üretim malzemesine göre değişkenlik gösterir. Tül perdenin kullanılacağı oda da seçimleri yakından ilgilendirir. Gün ışığını net alması beklenen odalarda daha ince dokulu ve açık renkler seçilirken, bir tık daha karanlık olması beklenen odalarda gri tül perde modellerine yönelinebilir.

Kullanım alanına göre birbirinden zarif tasarımları bir arada bulabileceğiniz sunan Koçtaş özellikle internet alışverişlerinde kampanyalı fiyatlarıyla dikkat çeker. Perde ölçüsü ve modeline göre değişen fiyatları ve perde türlerinin özelliklerini yakından incelemek için Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Tül Perde Fiyatları

Tül perdeler genel olarak klasik modellerden oluşur. Tasarımlarının klasik ve modası asla geçmeyen desenler kullanılarak hazırlanması hali hazırda tül perde fiyatları üzerinde etkilidir. Tercih edilen perdenin boyu, ana üretim malzemesi, dokusu ve markası gibi birçok etken fiyat skalasında değişiklikler gözlenmesine neden olacaktır. Diğer perde tülleri gibi üzerinde fazla işlem olmaması ve ek süslemelere gerek kalınmaması fiyatların normal seviyelerde olmasında etkilidir.

Evin mahremiyetini sağlamanın yanında iç dekora destek sağlayan tül modelleri perdenin detaylarına göre fiyatlandırılır. Her markanın kendine has tasarımlarını bir arada görebileceğiniz Koçtaş sayesinde uygun fiyatlı tül perde modellerine hemen şimdi ulaşabilirsiniz. Üstelik indirimli kampanyalardan yararlanarak en hızlı şekilde evinizin dekoruna katkı sağlamanız mümkündür.

Uzun ömürlü, kaliteli ve şık tül modelleri arasında seçim yapmak istiyorsanız fiyat kriterini değiştiren detay tercih ettiğiniz ürünün metrajı olacaktır. Keza genellikle tek kanat halinde sunulan ancak isteğe göre çift kanatlı da hazırlanan tül perde fiyatları metre başına belirlenir. Odanızın en ve boyuna göre cama en uygun perde seçimini yaparak ortama şıklık üzerine şıklık katılabilir.

Tül Perde Ölçüsü Nasıl Alınır, Nelere Dikkat Edilir?

Tül perdeler tercih edilen perde tasarımına göre en ve boy ölçüsü alınarak hesaplanır. Düz ya da pileli tül olmasına göre birkaç detaya dikkat edilerek hesaplanan ölçümler boy ölçüsü genellikle alıcıya bırakılır. Genellikle yere kadar uzanan tül perdelerin kullanılmasının yanında bazı odalarda mermer hizasında perde ölçümleri yapılabilir.

Odanın durumu, tülün pileli ya da düz oluşuna göre kişiler kendi perde ölçülerini metre yardımıyla alabilirler. Yere kadar uzanan tül perde tercih ediliyorsa çıkan yüksekliğin 3 cm altında sipariş verilir. Ancak kişi mermer hizasında perde temin etmek istiyorsa ölçüyü mermere kadar ölçerek çıkan ölçünün 2 cm altında sipariş eder. Tül perde ölçüsü alırken dikkat edilecek en önemli detaylar listelenirse;

 • Oturma odası ya da salon için tercih edilecek tüller genellikle duvardan duvara ve yere kadar uzanır. Kısa modeller böyle özel odalarda çok tercih konusu değildir.
 • Duvardan duvara perde kullanımı tercih edilmiyorsa ve söz konusu perde türü düz tül ise camın bitiminden itibaren 25 cm fazlalık alınır.
 • Yere kadar uzanan perdelerde ölçüm her zaman tavandan başlatılır. Yere tam değmemesi açısında 3-4 cm yukarıdan ölçü sonlandırılır.
 • Pileli tül perde ölçüsü alırken duvardan duvara ya da tavandan yere doğru alınabilir. Pileli perdelerin yerden yüksekliği genellikle 3 cm eksik hesaplanır.

Tül Perde Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlik rutinlerine mutlaka eklenmesi gereken tül perdeler diğer perde türlerine göre daha kolay ve hızlı temizlenir. Tercih edilen tül perde modellerine bakılmaksızın her tül perdenin öncelikle ana üretim malzemesi dikkate alınarak temizlenmesi gerekir. Özellikle evcil hayvan besleyen kişiler, perde üzerinde is, duman ya da leke oluşumuna neden olacak ortamlarda düzenli olarak tüm tül perdeler yıkanabilir.

Tercih edilen tül perde modelinin özel bir yıkama talimatı bulunmuyorsa çamaşır makinalarının perde ayarıyla temizlenebilir. Eğer makinada böyle bir ayar bulunmuyorsa maksimum 30 derecede kısa programla yıkanması yeterli olacaktır. Yıkamaya alınan tül perdeler eğer farklı renk ya da renkli desenler içeriyorsa ayrıca beyazlatıcı ürünlerin kullanılmaması gerekir. Keza böyle kimyasal ürünler tül perde kokularına kolayca nüfuz ederek yıpranmalarına sebep olur. Gün ışığına sürekli maruz kalan ve yanlış talimatlarla yıkanan tül perdelerin uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunmayacağı unutulmamalıdır.

Çoğu tül perde modeli kırışmayan özellikleriyle dikkat çekiyor olsa da bazı kumaş türlerinde kırışıklıklar oluşabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına tül perdeleri yıkarken yumuşatıcı kullanmak ihmal edilmemelidir. Çamaşır makinası durduğu anda çıkarıp asılan tül perdelerdeki kırışıklık oranı çok daha düşük olacaktır.

Tül Perde Kullanım Ömrünü Uzatan Detaylar

Hassas perde grupları arasında yer alan tül modelleri dikkatli kullanıldığı sürece uzun ömürlü olur. Özellikle yıkama talimatları dikkate alınan pek çok tül perde çeşidi garanti süresinin epeyce üzerinde kullanım ömrü sağlar. Kişiler kullandıkları tül perde modellerinin ömrünü uzatabilmek adına öncelikle yıkama talimatlarını dikkate almalıdır. Öte yandan sürekli güneşe maruz bırakılan tüllerin kullanım ömürleri bir süre sonra son bulacaktır. Böyle sorunlar yaşamamak adına kullanılmayan odaların güneşlikleri mutlaka kapatılmalıdır.

Güneşliği kapatılmayan, düzenli olarak çamaşır suyu gibi zararlı kimyasallara maruz kalan tül perdeler bir süre sonra yıpranma yapabilir. Özellikle petek kullanımı nedeniyle kış aylarında tüllerde sararma, kararma gibi sorunlar yaşanıyorsa bir miktar karbonat kullanımı normaldir. Lakin fazlasına gerek yoktur.

Sık temizleme tüllerin kullanım ömrünü kısaltan bir diğer detay olduğu için yıkama sürelerine dikkat etmek gerekir. Eğer acil durumlar oluşmamışsa tül perdelerin yılda 1-2 kez yıkanması normaldir. Daha fazla, yüksek ısılarda yıkanan tüller kısa sürelerde doku bozulmalarına maruz kalabilir. Mutfak ya da sık kullanılan oda tüllerinin daha sık yıkanması normaldir. Özellikle ortamdaki kötü kokuları içine hapsetmemesi adına talimatlara uygun temizlenmesi kullanım ömrüne pozitif etki eder. Son olarak perde yıkama esnasında sıkma devrinin çok yüksek yapılmaması gerekir. Yüksek devirli sıkma işlemleri perde dokusuna zarar verdiği gibi kırışmalara sebep olur.

Koçtaş Garantisiyle En Trend Tül Perde Modelleri

Kullanılacak alana göre değişen, birbirinden özel tasarımların yer aldığı perde modelleri şimdilerde Koçtaş aracılığıyla sizlere sunuluyor. Hem mağazadan teslim seçeneği hem de kapınıza ulaşım imkanıyla hazırlanan bu ürünler kişilerin kendi zevklerine göre şekillenir. Tarz, renk, model, marka ya da fiyata göre kriterlerinizi belirleyerek yapacağınız alışverişlerde kolay ödeme seçenekleri de sunuluyor. Üstelik ev dekorunun olmazsa olmazlarından kabul edilen onlarca farklı tül modellerini tek bir tıkla görüntüleyebiliyorsunuz.

Koçtaş sayesinde kişilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanan tül çeşitlerinden en iyi ve en kaliteli modelleri uygun fiyatlara seçebiliyorsunuz. Duvar ölçüsü ya da cam boyutunu baz alarak yapabileceğiniz seçimlerde tek kanat ya da çoklu kanat seçenekleri de mevcut. Ebatlarına ve kullanım alanlarına dikkat ederek yapabileceğiniz seçimlerde dilerseniz perde tamamlayıcı ürünlere de göz atma şansınız var.

Ev, ofis ve her türlü yaşam alanı için birbirinden özel ürünleri size sunan Koçtaş sayesinde artık tül arayışınıza son verebilirsiniz. Kullanışlı, kaliteli ve trend ürünleri bir arada sunan Koçtaş sadece mağazaları değil online web sitesiyle de size büyük kolaylık sağlıyor. Kampanyalı fiyatlardan yararlanarak anında tül ihtiyacınıza son verebilen aynı zamanda garanti süreleriyle dikkat çeken Koçtaş birbirinden özel avantajlarla yardımınıza koşuyor. Siz de hemen şimdi ihtiyaçlarınızı oturduğunuz yerden karşılamak için Koçtaş web sitemizi ziyaret edebilir, indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Tül Perde Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

En Kullanışlı Tül Perde Hangisi?

Her tarz ev dekoruna uyan en kullanışlı tül modelleri, zebra tül olarak geçen perdelerdir. Ütü istemeyen ve kendine has desenleriyle dikkat çeken bu modellerden sonra düz tüller rağbet görür. Büyük, küçük, şık ya da sade ortamların vazgeçilmezlerinden olan düz tül modelleri mutfak, yatak odası, salon, oturma odası ya da çocuk odası gibi alanlarda kolayca kullanılabilir.

Tül Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tül alırken ilk dikkat edilecek detay odanın ne kadar ışık alması istendiğidir. Keza farklı kumaşlardan üretilen ve bu kumaşların özelliğine göre değişen tüllerin dokuları ince, orta ya da kalın olarak karşınıza çıkabilir. Öte yandan tercih edilecek tül perdenin hangi oda için kullanılacağı da önemlidir. Oda dekoruna göre şekillenebilen tül modellerinde kolay temizleme ve montaj seçenekleri de dikkate alınabilir.

En Çok Satan Tül Perde Hangileri?

Koçtaş Tül Perde kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Füme Tül Perde, Pileli Dikim, Ütü Istemez
 2. MIA TUL GRİ 300*270 20KÜ
 3. Basic Tül 300x270 cm 22SU
 4. Cancun Keten Dokulu Tül 170x270 cm 22SU
 5. Tül Perde 140x270 cm
Daha fazla göster
875 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: