150 TL Üzeri Kargo Bedava

Armut Koltuklar

Filtreler
Özellikler
-

Farklı Tasarımlara Sahip Kaliteli Armut Koltuklar

Armut koltuklar son yıllarda sıkça tercih edilen pratik oturma gruplarından biridir. Sık tercih edilmelerinin en önemli sebebi ergonomisi ve az yer kaplamalarına rağmen oldukça rahat bir kullanıma sahip olmalarıdır. Armut koltuk çeşitleri kullanım alanlarına, renklerine, kumaş yapılarına ve şekillerine göre farklı modellerde sunulur. 

Değişik beğenilere uygun olarak üretilen armut koltuk modelleri canlı renkleri, birbirinden konforlu biçimleri ile hem dinlendirici hem de şık olma özelliğini birlikte taşır. Ürünleri dilerseniz balkonda, terasta, bahçede kullanabilir, dilerseniz havuz kenarına yerleştirebilir, dilerseniz de çocuk odaları ve salonda kullanabilirsiniz. Minder puf, armut puf veya yumuşak, kolay şekil alan koltuk olarak da isimlendirilen Armut Koltuklar, önceleri rahat oturma yastıkları olarak tasarlanır. Zaman içinde kullanıcılar tarafından çok beğenilip talep edilmeye başlar.

Armut koltuk fiyatları da diğer oturma gruplarına oranla oldukça bütçe dostu olduğu için koltuk ve kanepeler grubunda en çok alınanlar arasına girmeyi başarır. Önceleri yatağın, kanepenin yanında bir aksesuar gibi kabul edilen armut koltuklar günümüzde tam olarak bir koltuk ihtiyacını gidermesiyle çok tercih edilmeye başlamıştır.

Ürünlerin salonda, misafir odalarında bile kullanımının gerçekleşmesinin en önemli nedeni oldukça hafif olmaları, her yere rahatça çekilebilmeleri ve vücudun şeklini aldığı için insanları rahat ettirmesidir. Çocukların çok sevdiği küçük armut koltuk modelleri ve armut minder çeşitleri evin önemli ihtiyaçları haline geldi denilebilir.

Konfor ve Şıklığı Mekanlara Taşıyan Armut Koltuklar

Evin ihtiyacına ve kullanım durumuna göre çocukların oyun oynarken rahat etmeleri için tasarlanan armut minder, berjer koltuk yerine salonda kullanabileceğiniz büyük armut koltuk veya kitap okurken, dinlenirken oturabileceğiniz sallanan armut koltuk çeşitleri arasından uygun tercihler yapabilirsiniz. Bahçe, balkon veya diğer ıslak zeminlere özel imperteks kumaş özellikli kolay kuruyan modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Ev konforunu artıran hem küçüklerin hem yetişkinlerin beğenisini kazanan değişik model ve ebatlardaki armut koltuklar tüm aile için uygun olmasıyla öne çıkar. İç dolgusunun yumuşaklığı ve her şekle giriyor olması, kumaş ve kaplamalarının kolay temizlenmesi armut koltukların ve armut puf modellerinin hem iç hem dış mekanlarda kullanılabilmesine olanak tanır.

Evlerin iç ve dış bölümlerinde kullanıldığı gibi geniş cafe ve restoranlarda, plajlarda, yüzme havuzları çevresinde, dinlenme salonlarında da yer verilebilir. Sinema, tiyatro gibi kapalı eğlence merkezlerinin fuaye bölümlerinde küçük armut koltuk veya farklı boyutlarda ürünler düşünülebilir. Okulların dinlenme köşelerinde, yuvaların veya ana sınıfı etkinlik alanlarının iç ve dış bölümlerinde de çok işlevsel ve şık eşyalar olarak kullanılır.

Kişisel gelişim kurslarında, yoga, meditasyon yapılan etkinlik alanlarında kaliteli armut koltuk modelleri ve armut minder çeşitleri tercih edilebilir. Taşınması kolay olan ve her bir katılımcının kolayca yerini değiştirebilmesine olanak veren bahçe armut koltuk modelleri ve Fransız minder çeşitleri Koçtaş sayfalarında beğeninize sunulur. 

Armut Koltuk Modelleri ve İşlevsel Özellikleri

Armut koltuklar, temelde yer minderi gibi üretilmesine karşın kullanıcıların beğenisi üzerine, gün geçtikçe geliştirilir. Yüzlerce çeşidiyle sunulan armut koltukların farklı özellikleri onların farklı mekanlar için işlev görmelerini sağlar. Koltukların özellikler şöyle sıralanabilir: 

  • Ürünlerin bazıları yaslanma yeriyle birlikte dizayn edilmiş, bazıları sadece oturma bölümü olan armut puf modeli olarak tasarlanmıştır. Armut minder ve Fransız minder modelleri ise iç malzemeleri koltuklara benzer olmakla birlikte düz zeminlerde, piknikte, bahçede, kumsalda oturulabilme özelliği taşır.
  • Armut koltukların özellikleri arasında farklı ölçülere sahip olmaları da dikkati çeker. Kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için değişik ebatlarda tasarlanır. 75x60x35, 85x68x28, 90x80x40 cm gibi ölçülerin yanında 67x60x25, 85x70x30 cm gibi ebatlarda üretilen armut koltuklar da mevcuttur. Koltuk ve minderlerde ölçüler çeşitlilik gösterir.
  • Armut koltuklar biçimsel özellikleri bakımından oldukça zengin bir yelpazede sunulur. Yaslanma yeri ve oturma yeri olan koltukların dışında kolçaklı modeller de ilgi görür. Oturma yeri ayak uzatılabilecek şekilde dizayn edilen koltuklar bu özelliğiyle televizyon koltuğu konforu sağlar. Bazı koltukların yaslanma bölümü armut şeklinde ince, bazıları geniş bir formda tasarlanır.
  • Armut koltukların özellikleri arasında kaplama ve iç dolgu materyalleri önemli bir yere sahiptir. Çoğunlukla polyester kumaştan yapılan kaplama kısımları kolayca silinebilme özelliğine sahiptir. Küçük çekirdek malzemelerden oluşan iç dolgusu, koltukların ağırlığı ve basıncını kaldırarak kolayca şekle girmesini sağlar. 

Çocukların Tutkusu Armut Koltuk Modelleri

İnsan anatomisine kolayca uyum sağlayan çekirdek iç dolgusu sayesinde her dinlenme alanında tercih edilen armut koltukların görünümleri de oldukça şık ve sempatik olarak algılanır. Özellikle çocuklar bu koltuklara ve bu yumuşak minderlere daha fazla ilgi gösterir. Çocuk odalarının dekorasyonunda kullanılan ürünler, hem koltuk hem minder olarak birlikte kombin yapılabilir.

Çocuğunuzun odasını daha keyifli hale getiren ürünler renk çeşitliliğiyle de her mobilyaya uyum sağlar. Kız çocukların çok sevdikleri pembe armut koltuk, 600 Denge Polyester İmperteks kumaş özelliğiyle oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Leke tutmayan kumaşı, hafif nemli ve deterjanlı bir bezle silmeniz halinde temiz tutmak çok kolaydır.

Koltukların yeşil, mavi gibi başka canlı renklerine de bakabilirsiniz. Yaslanma yerinde bir çift göz deseni olan kırmızı, mavi, mor, sarı, turuncu gibi renk çeşitleriyle hem kız çocukların hem erkek çocukların odasına şıklık katar. Farklı figürler şeklinde yapılan modeller çocukların beğenisini kazanır. Bunlar arasında baykuş, ayı armut koltuk gibi sevimli ürünler bulunur.

Kurbağa, timsah, penguen ve tavşan figürlü armut koltuk modelleri de çocuklar için çok uygun olabilir. İnek figürlü armut koltuk, fil, ördek, arı figürlü çeşitlerini de hem çocuk odalarında hem çocuk yuvalarında, oyun grupları oluştururken kullanabilirsiniz. Her bir küçük öğrenciye birini alabileceğiniz koltuklar arasında zürafa ve uğur böceği figürlü olanlar bulunur. 

Evde, İşyerinde Dekoratif ve Konforlu Armut Koltuklar

Kitap okuma ve TV koltuğu olarak tasarlanan ve 80x120-70x40 cm ölçüleri olan armut koltuklar evlerin ve ofislerin işlevsel eşyaları olarak öne çıkar. Bu ürünleri evde dinlenirken kullanabilirsiniz. İşyerinde ya da ofiste misafirlerinize kahve ikram ederken imperteks kumaşı sayesinde su geçirmeyen armut koltuklar ya da kolayca silinen deri modelleri de kullanabilirsiniz.

Bu kumaş gerek çocuk odalarında gerek toplu olarak kullanılan hareketli mekanlarda lekelere ve ıslanmalara karşı iyi bir malzeme olarak öne çıkar. Futbol kulüplerinin renklerinden oluşan taraftar modelleri de hem cafe ve restoranlarda hem evlerde heyecan yaratabilir. Taraftarı olduğunuz futbol takımının renklerini taşıyan armut koltuklarla salonunuzu döşeyebilirsiniz.

Siyah beyaz, sarı kırmızı veya sarı lacivert renklerinin tutkunlarına hitap eden taraftar koltukları, futbol coşkusunu mekanlara taşır. Armut koltuk ve minder modelleri içlerinde bulunan özel dolgu sebebiyle çok yumuşak oturum sağlar. Dolgu malzemesi olarak kullanılan minik polistiren parçalar dairesel biçimdedir ve uyumlu bir harekete sahiptir. Polistiren armut koltuklara hayat veren temel element olarak vücut şekline uyum sağlama konusunda oldukça başarılıdır.

Polistiren parçacıklar, hafif olmalarının yanında basınca dayanıklıdır. Armut koltuklar kalın ve tanecikleri dışarıya sızdırmayan sağlam dikişli kumaşlarla kaplanır. Şekil alan işlevsel partiküller sayesinde oturduğunuzda kolayca basıncı kaldırır. Kaliteli armut koltuk modellerinin en belirgin özelliği içindeki dolgu ve kaplamasında kullanılan kumaşın dayanıklılığıdır. 

Koçtaş Mağazalarında ve İnternet Sitesinde Sunulan Armut Koltuk Fiyatları

Armut koltuk fiyatları, ürünün yapımında kullanılan materyallere ve boyutlarına göre farklılık gösterir. Geniş mekanlarda sık kullanılan büyük armut koltuk çeşitleri ve çocuklar için özel olarak dizayn edilen armut puf koltuk modelleri farklı fiyatlarla sunulur. Çocuk odalarına ve oyun alanlarına göre tasarlanan küçük boyutlu armut koltuk çeşitleri, hem düz renk hem de desenli ve renkli olarak hazırlanır.

Çocukları mutlu edecek detaylarla bezenmiş olan bu koltukların bazıları çizgili desenlerden bazıları ise özel olarak dikilen motiflerle süslenmiş olarak hazırlanır. Özenle tasarlanıp dikilen motifler koltukların kaplama kumaşının üzerine dikilerek titiz bir emekle tamamlanır. Şık ve dekoratif mekanlar için alacağınız büyük armut koltuklar da gerek iç dolgusunun fazla oluşu gerekse büyük boyutlu kumaş kaplamaları nedeniyle biraz daha farklı bir fiyata sunulabilir.

Özel tasarım olan taraftar armut koltuk fiyatları ise kaliteli materyallerine oranla bütçe dostu olarak sunulur. Farklı markaların ürettiği ürünler arasında seçim yaparken koltuğun oturma alanı genişliği, kumaş özelliği, yüksekliği ve kol kısmının olup olmamasına da bakabilirsiniz. Koçtaş internet sitesinde bulunan filtreleme bölümünü kullanarak modeller hakkında bilgi alabilirsiniz.

Marka, fiyat ve fırsatlar kısmından hangi ürünlerin hangi avantaja sahip olduğunu görebilir, beğendiğiniz ürünün üzerine tıklayarak kumaş özelliklerini ve ölçülerini inceleyebilirsiniz. Aynı modelin birçok renk seçeneğini de inceleyerek karar verebilirsiniz.

Armut Koltuklar Hakkında Bilinmesi Gereken Bazı Detaylar

Armut koltuklar, L biçimli koltuk ya da minder şeklinde olanlardan, yuvarlak veya klasik kare modellerden oluşur. XXL ebatlı büyük armut koltuk modelleri oturma yeri genişliği oldukça fazla olduğu için yetişkinler ve genç odası için uygun olabilir. Çocuk yatağı gibi kullanılabilen ve sağlam spor dikişleri olan tasarımlar oldukça ferah bir genişliğe sahiptir.

Üzerine oturup karşınızdaki ekrandan oyununuzu oynayabileceğiniz 90x80x70 cm boyutlarındaki armut koltuk modelleri de bu kategoride karşınıza çıkan geniş koltuklardandır. Koltuk veya yatak gibi dikdörtgen geniş çizgilere sahip birleşik tasarımlar veya piramit biçiminde dizayn edilen armut koltuklar beğenilen diğer modeller arasında yer alır.

En çok yaygın olan damla biçimli ve yuvarlak tabanlı, üstü armut meyvesi gibi olan modeller, bu tasarıma da adını verir. Koltuğun formu gerçekten de armut meyvesi gibi altı geniş yuvarlak, üstü ince ve uzundur. Tekli veya çiftli çocuk armut koltukları, basketbol veya futbol topu benzeri modeller de küçüklere ve gençlere yönelik seçenek oluşturur.

Yetişkinler için daha çok büyük boy koltuk ve puflarla L harfi formundaki ürünler, armut koltuk çeşitleri arasında yer alır. Su geçirmeyen kumaşlarının sayesinde farklı hava koşullarına ve neme karşı dayanıklı, her mevsim şartlarına uygun koltuklardır. Pek çok ürün, sıvı geçirmeyen imperteks Oxford kaplama kumaş ve yüksek taşıma kapasitesi gibi özellikler taşır.

En Çok Tercih Edilen Armut Koltuk Modelleri

Kullanıcılar armut koltuk ve armut minder tercihi yaparken ürünlerin işlevsel yapısına, yaslanma yerinin genişliğine, kol koyma yerlerinin olup olmamasına göre seçim yapabilir. Bunun yanı sıra modeller renk çeşitliliği ile de dikkati çeker. Beyazdan siyaha, laciverte, griye kadar farklı tonlarda ürünler bulunur. Canlı renk seçenekleri de armut koltuk almak isteyenler için geniş bir ürün gamı sunar.

Mavi, yeşil, pembe, mor gibi renklerin yanında sarı, turuncu, kırmızı gibi sıcak renkler de ürünlerin kumaşlarında ve üstündeki detaylarda bulunur. Özellikle ıslak zeminler için alınan deri armut koltuklar, çocuk odaları için de tercih sebebidir. Bu ürünlerin silinmesinin kolaylığı ve suya dayanıklılığı özel bir avantaj sağlar.

Damla şeklindeki koltuklar ve yaslanma kısmı ile oturma kısmı aynı genişlikte olan armut koltuklar da modern tasarımlarıyla ilgi görür. Balkonda, terasta, kış bahçesinde size eşlik edecek olan armut koltuk ve minderler oldukça rahat ve şık görünümleriyle de ilginizi çekebilir. Bunlar arasında oturma bölümünün ölçüsü büyük olan modellerden, çift renkli modellere kadar birçok çeşidi inceleyebilirsiniz. 

Her bir koltuğu farklı bir renkte alarak iç mekanlara canlı bir atmosfer katabilirsiniz. Birkaç armut koltuk ve armut minder alarak mekanınızı hareketli bir görselliğe de kavuşturabilirsiniz. Koçtaş mağazalarını ziyaret ederek ya da web sitesindeki koltuk çeşitlerini filtreleme yoluyla inceleyerek Koçtaş avantajlarıyla dilediğiniz armut koltuğu satın alabilirsiniz.  

Armut Koltuklar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Armut Koltuk Nasıl Temizlenir?

Temizliği oldukça kolay olan armut koltukların kumaş yapısına göre ayırabilirsiniz. Deri görünümlü kumaşlarla kaplanan armut koltukları günlük olarak kuru toz beziyle silebilirsiniz. Koltuğun üzerine su döküldüğünde içine geçmeyecektir ama yine de kurulamanız faydalı olur. Üzerine yemek dökülen deri koltuk kumaşının yıpranmaması için ağır kimyasal içerikli deterjanlar kullanmak yerine sabunlu bezle silmek daha doğru bir yöntem olabilir. Dilerseniz nemli bir bezle durulama da yapabilirsiniz. Polyester su geçirmez kumaşlarla kaplanan armut koltukları ise nemli bir bezle ovalayarak silebilirsiniz. Çabuk kuruma özelliğine sahip olan bu koltukları sildikten sonra camları açarak havalandırabilirsiniz. Çocuk odalarında koltuklar daha sık kirlenebilir, onları da aynı şekilde temizleyebilirsiniz.

En İyi Armut Koltuk Hangisi?

Bütçe dostu fiyatlar ve avantajlarla Koçtaş mağazaları ve internet sitesinde satışa sunulan armut koltuk, armut minder ve armut puf çeşitleri, her beğeniye hitap eder. Fiyat performans bakımından kaliteli alışverişi mümkün kılan Koçtaş, mağazalarında ve alışveriş sitesinde markaların onlarca çeşit modeli müşterileriyle buluşturur. Restoranınızın dinlenme köşesine veya otelinizin giriş salonuna almak isteyeceğiniz armut koltukları dilerseniz damla modellerden seçebilirsiniz. Ürünler ortopedik oturma ve dinlenme deneyimi sağlar ve pratik olmalarıyla iç ve dış mekan mobilyası olarak kullanılır. İç dolgu malzemesinin ağırlığı ve miktarı, leke karşıtı ve su geçirmez yeni teknoloji kaplama kumaşları, dayanıklı spor dikişleri armut koltuk fiyatları üzerinde etkili olur. 

Armut Koltuk Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Armut koltuk modellerinden almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken detaylardan en önemlisi armut koltuk ölçüleri olarak öne çıkar. Oturma odasında veya salonda bulunan kanepelerin yanına ek olarak bir veya birkaç armut koltuk almak istiyorsanız odada sıkışıklık oluşmaması için yerleştireceğiniz yerin ölçüsüyle koltukların ebatlarını dikkate almanız faydalı olur. Bazı modeller oldukça büyük, bazıları ise küçük boyutta tasarlanır. Çocuk odasına alacağınız modelleri küçük modeller arasından seçebilirsiniz. Çocuğunuz koltuğuna oturduğunda atıştırmalıklarını yanına almayı seviyorsa kenarlarında düz kolçakları olan koltukları tercih etmeniz kolaylık sağlar. Okul öncesi yaştaki çocuklar için sevimli figürlü puf armut koltuk alabilir, yanına alabileceğiniz armut minderlerle de oyun alanı yaratabilirsiniz. 

En Çok Satan Armut Koltuklar Hangileri?

Koçtaş Armut Koltuklar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Lina Armut Koltuk
  2. Premium Xxl Armut Koltuk
  3. Premium Xxl Armut Koltuk
  4. Diamond Xxl Armut Koltuk
  5. Diamond Xxl Armut Koltuk
Daha fazla göster
280 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: