150 TL Üzeri Kargo Bedava

Salıncak Minderleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık ve Modern Tasarım ile Konforlu Salıncak Minderleri

Bahçe dekorasyonunda önemli bir yer tutan salıncaklar için tasarlanan minderler farklı renk ve desen seçeneği sayesinde her zevke hitap eder. Salıncak minderleri oturma ve sırt yeri olarak iki parçaları şekilde sunulur. Salıncak minderi çeşitleri arasında tente ve çardak örtüsü olanları de tercih edebilirsiniz. Bahçenizde baharın ve yazın enerjisini hissetmek için renkli, çiçekli, fırfırlı, puantiyeli minder modellerini kullanabilirsiniz.

Gölgelikli, süngerli ve süngersiz gibi farklı seçenekleri bulunan salıncak minderi modelleri, bahçenizde yüksek konfor yaratır. Salıncağınızın yapısına ve ebatlarına göre uygun olan minder modelini tercih edebilirsiniz. Salıncak minderi süngerli olduğunda daha yumuşak bir temas oluşturur. Çocuklu ve kalabalık aileler 3 kişilik salıncak minderi seçeneklerini değerlendirebilir. Yaşam alanlarınıza, bahçe dekorasyonunuza ve zevkinize en uygun olan minder modellerini satın alabilirsiniz.

Bahçe Salıncak Minderi Modelleri

Bahçe salıncaklarını daha konforlu ve şık hale getirmek için tasarlanan minderler, farklı desen seçenekleriyle her dekorasyona uyum sağlar. Tek kişilik, üç kişilik, gölgelikli, yastıklı, şilteli, fırfırlı minder modelleri bahçenizde sevimli bir atmosfer yaratır. Bahçe, teras, havuz başı, balkon gibi yaşadığınız ortamın açık alanlarında keyif yapmak için minderli salıncakları kullanabilirsiniz. 

Gölgelikli salıncak minderi, oturma ve sırt yaslama alanı için sunulan şiltelerle aynı desene sahip tente sunar. Bu sayede bütün bir dekorasyona oluşturabilir, bahçenize baharı davet edebilirsiniz. Bahçenizde kullandığınız mobilyalara ve salıncakların tasarımına uygun şekilde minder modeli seçebilirsiniz.

Süngerli Salıncak Minderi

Süngerli salıncak minderi modelleri, iç yüzeyinde bulunan ekstra dolgu malzemesi sayesinde yumuşak bir zemin oluşturur. Bahçenizde keyif yaparken yüksek konfor yaşamak için salıncak minderi süngerli 3 kişilik modelleri tercih edebilirsiniz. Geniş ve rahat şekilde tasarlanan bu minderler tüm ailenizin konforunu sağlar. 

Süngerli salıncak minderleri dayanıklı yapısı ve yumuşak dolgusu sayesinde en sık tercih edilen modeller arasında bulunur. Özellikle ahşap, metal, rattan salıncaklar için minder kullanımı çok önemlidir. Salıncağın dayanıklı ve sağlam olması için tercih edilen sert malzeme kullanım anında yeterli konforu sunmayabilir. Süngerli minderler sayesinde salıncakları daha rahat kullanabilirsiniz.

Süngerli minder bakım ve temizleme talimatlarına göre kullanılmalıdır. Uzun süre nemli kalan süngerli minderler bakteri ve küf oluşumuna neden olabilir. Bu sebeple yağışlı günlerde bahçe mobilyalarınızı korumanız, minder ve şilteleri kuru tutmanız önemlidir. Salıncak minderlerinin iç dolgusunu kurutmak için güneşli alanları tercih edebilirsiniz. Süngerin yapısına ve dokusuna zarar vermemek için yıkama, kurutma işlemlerinde düz alanları seçmeniz gerekir. Güneş alan düz bir zemine süngerli minderleri yerleştirerek kurumasını sağlayabilirsiniz.

Süngerli Salıncak Minderi Nasıl Temizlenir?

Minderin kumaş yapısı ve iç dolgu malzemesi temizleme işlemi için kritik öneme sahiptir. İnce sünger ile doldurulmuş minderler uygun kumaşa sahipse çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, minderin dokusunu bozmamak için uygun programı seçmektir. Düşük sıcaklık ve hassas yıkama programı bahçe minderlerini yıkamak için idealdir.

Minderleri yıkamadan önce tozunu almanız gerekir. Açık alanlarda kalan minderler hayvan tüyleri, kuru yaprak kalıntıları, toz, polen gibi alerjenler tarafından kirlenir. Özellikle alerjiye meyilli hassas kişiler salıncak minderlerini şarjlı el süpürgeleri ile sık sık temizlemelidir. Belli aralıklarla minderleri yıkamanız gerekir. Özellikle leke olmuş minderlerin yıkama öncesinde lekeyi çıkarmak için ekstra işlem görmesi daha iyi sonuç verir.

Eğer salıncak minderiniz çamaşır makinesinde yıkamak için uygun değilse elde temizleme işlemi yapabilirsiniz. Geniş bir kabın içinde deterjanlı su yaparak minderinizi bastırabilir ve kirlerden arınması için ovalayabilirsiniz. Lekeli ve fazla kirli olan minderler için bu işlemi birden fazla uygulamanız gerekebilir. Yemek lekelerini kolay çıkarmak için sıvı bulaşık deterjanından destek alabilirsiniz.

Bahçe salıncağı minderlerini yıkarken deterjan seçimi önem taşır. Renkli, desenli ve çiçekli minderlerin ilk günkü gibi etkileyici görünmesi için uygun deterjanlarla temizlenmesi gerekir. Renkliler için sunulan deterjanları kullanabilirsiniz. Ağartıcı, yıpratıcı ve ağır kimyasal içeren deterjanlardan uzak durmanız kumaş kalitesi için önemlidir.

Gölgelikli Salıncak Minderleri

Gölgelik olarak kullanılan tenteler açık alanlarda güneşin zararlı etkilerinden korunmanız için önemlidir. Bahçe salıncakları seçerken tenteli olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Bu sayede öğle saatlerinde güneş altında kalmaktan kurtulabilir, sıcak günlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Salıncak minderi seçerken dekorasyonu tamamlamak için gölgelikli olan takımları tercih edebilirsiniz. Salıncak minderi ve sırt dayama kısmının yanında gölgelik de sunan bu setler, bahçenizde şık bir dekorasyon yaratır. Çizgili, düz renkli, desenli ve fırfırlı salıncak minder setlerini inceleyebilirsiniz.

Bağlamalı, fermuarlı ve düğmeli olarak tasarlanan salıncak minder setleri pratik şekilde kullanılır. Salıncağınızın iskeleti üzerine kolayca yerleştirilen bu minderler sayesinde konforlu bir dinleme zamanı yaratabilirsiniz. 

Salıncak Minderi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe salıncakları için minder seçerken doğru kumaşlardan elde edilen parçaları seçmeniz gerekir. Bazı önemli noktalara dikkat ederek minder seçimi yaparsanız uzun süre rahat bir kullanım elde edebilirsiniz.

  • Salıncak minderleri arasından seçim yaparken en önemli nokta; kumaş yapısıdır. Terletmeyen, leke tutmayan ve çabuk temizlenen kumaşlar kullanım anında avantaj yaratır.
  • Süngerli ve dolgu malzemeli minderler yüksek konfor yaşamanızı sağlar. Açık alanlarda uzun süre vakit geçirmeyi seviyorsanız sert salıncak materyalini hissetmek yerine süngerli minderlerin yumuşaklığını yaşayabilirsiniz.
  • Bahçe salıncaklarında dolgu malzemesinin yapısı ve sertliği önem taşır. Yeterli sertliği olmayan minderler, kullanım anında salıncağın iskeletini hissetmenize neden olabilir. Sırt ve kalça kısmında hissedilen salıncak iskeleti, kullanım sonunda ağrılar yaşatabilir. 
  • Minderlerin kaliteli malzemeden üretilmesi ve profesyonel dikiş hatlarına sahip olması önemlidir. Açık alanlarda kullanılan bahçe minderleri sık kirlenir. Belli aralıklarla yıkanması gereken salıncak minderlerinin dikiş detayları yıkama işlemine dayanabilmelidir.
  • Fermuarlı minderler pratik kullanım sunar. Yıkama ve temizleme işleminde fermuarlı minderler büyük kolaylık sağlar. İç dolgu malzemesinin yıkanması ve kuruması zaman alabilir. Salıncak minderi kılıfı daha kısa sürede yıkanıp kuruyabilir.

Salıncak Minderleri Hangi Kumaşlardan Üretilir?

Bahçe dekorasyonunda kullanılan minderler pamuk, keten, polyester gibi kumaşlardan üretilir. Salıncak minderi seçerken terletmeyen kumaşlar, antibakteriyel tasarımlar, kaliteli dikiş detaylarına sahip modeller tercih edilmelidir. Kumaş seçiminde dikkatli olmanız kullanım anında sorun yaşamanızı önler. Çekmeyen kumaşları tercih ederek yıkama sonrasında estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Profesyonel dikiş detayları minder ve şilte tasarımlarında ekstra önem taşır. Yıkama ve temizleme sonrasında yıpranan dikişler sökülebilir. İç dolgu malzemesinin dışarı çıkmasına ve minderin formunun bozulmasında neden olan dikiş hataları kullanım anında sorun yaşatır. Kaliteli kumaşlardan ve profesyonel dikiş hatlarından elde edilen salıncak minderlerini tercih edebilirsiniz.

Pamuklu ve keten kumaşlar terletmeyen yapısı sayesinde yaz ayları için idealdir. Bahçe salıncakları için üretilen minderlerde bu kumaş türlerini seçebilirsiniz. Hava akışı sağlayan pamuklu kumaş özellikle dolgulu minderler için önem taşır. Süngerli minderlerin iç dokusunun hava almasını sağlar. Bu sayede akar, toz, bakteri gibi alerjenlerin birikmesini önleyebilirsiniz. Yağışlı günlerde minder ve şiltelerin ıslanmasını önlemek için bahçe mobilya kılıflarını kullanabilirsiniz. Naylondan elde edilen ve farklı ebatlarda sunulan bu kılıflar mevsim koşullara karşı bahçe mobilyalarınızı korur. 

Salıncak Minderi Fiyatları

Bahçe salıncakları için üretilen minderler dolgu malzemesi, kumaşı, yapısı, ebatları ile farklılık gösterir. 2 kişilik salıncak minderi modelleri tek kişilik seçeneklere göre daha yüksek fiyat aralığına sahiptir. Gölgelikli ve süngerli minderlerin kullanımı daha rahat olduğu için fiyatları farklıdır. Bahçe dekorasyonunuza, aile yapınıza, kullanım alışkanlığınıza ve salıncağınızın materyaline göre seçim yapabilirsiniz.

Aile bütçenizi zorlamayan erişilebilir salıncak minder kılıfı fiyatları ile yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz. Bahçe dekorasyonunda önemli yer tutan salıncakları baharın enerjisi ile renklendirebilmeniz mümkün. Koçtaş, geniş ürün seçeneği ve kaliteli malzemesi ile size avantaj sunar. Bahçenize en uygun olan minder ve şilte modellerini Koçtaş'ta bulabilirsiniz.

Bahçe Salıncak Minderleri Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Salıncak minderi alırken nelere dikkat edilmeli?

Salıncak minderi seçerken kumaşına, dolgu malzemesine, kullanım kolaylığına ve pratik şekilde temizlenmesine önem vermek gerekir. Terletmeyen kumaşlar ve fermuarlı tasarımlar ön plana çıkar. Sünger dolgulu minderler daha yüksek konfor sunar. Bahçe salıncağınıza en uygun olan modeli satın alabilirsiniz.

Süngerli salıncak minderleri nasıl temizlenir?

Sünger dolgusu olan minderler eğer fermuarlı ise sadece kılıfı yıkanarak temizlenebilir. İnce süngerli şilte ve minderler çamaşır makinesinde düşük sıcaklıkta yıkanabilir. Minder makinede yıkamaya uygun değilse geniş bir kap içinde deterjanlı suyla elde yıkanarak kirlerden arındırılır.

En Çok Satan Salıncak Minderleri Hangileri?

Koçtaş Salıncak Minderleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Salincak Minderi 3 Kişilik Süngersiz-i.g
  2. 3 Kişilik Süngersiz Bahçe Salıncak Minderi Kılıfı Yeşil Krem
  3. 3 Kişilik Süngersiz Bahçe Salıncak Minderi Kılıfı İngiliz Gülü
  4. 3 Kişilik Süngerli Salincak Minderi-a.ç
  5. 3 Kşlk Salincak Minderi Süngersiz Gri
Daha fazla göster
72 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: