150 TL Üzeri Kargo Bedava

Banyo Menfezi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Banyoları Ferahlatan Banyo Menfezi Çeşitleri

Banyo menfezi çeşitleri, banyoların daha ferah alanlar haline gelmesine yardımcı olan ürünlerden oluşur. Aşırı nem, alanlara zarar verme konusunda iyi bir potansiyele sahiptir. Duş aldığınızda nem yüksek seviyelere çıkar ve nemin yükselmesi sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca nemin artması küf ya da mikroorganizmalar için iyi bir üreme alanı oluşturur. Bununla beraber aşırı neme maruz kalmak banyo dolaplarından duvarlarına kadar yaşam alanlarınızın her yerinde olumsuz sonuçlar ortaya çıkarır. Banyo menfezi çeşitleri ise bu tip istenmeyen durumların önüne geçerek yaşam alanlarınızın havasının iyileştirilmesine yardımcı olur. 

Banyo havalandırma menfezi modelleri, genel olarak banyoların içinde bulunan küçük deliklerden oluşur. Bu delikler, odanın içindeki kötü havayı havalandırma boşluğuna aktararak iç mekanlardaki havanın iyileşmesini sağlar. İçeride bulunan nemi ve kokuları dışarı atarak hava kalitesinin artmasına imkan tanır. Alanın boyutunu göz önünde bulundurarak birkaç tane kurabilir, daha ferah bir ortam elde etmeye başlayabilirsiniz. Banyonuzda pencere ya da pencere yerleştirebileceğiniz bir alan yoksa farklı ürün çeşitlerinden yararlanabilir, yaşam alanlarınızın ihtiyacı olan havalandırma sistemini pratik bir şekilde kurabilirsiniz. Banyo menfezi fiyatları ve alternatiflerine göz atarak ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünü bulabilir, banyolarınızın hava kalitesini dilediğiniz gibi artırmaya başlayabilirsiniz.

Banyo Menfezi Modellerinin Sunduğu Avantajlar

Banyo menfezi yerleştirildiği ortamda birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin olumlu yönleri ve avantajları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin fonksiyonelliği hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • Ürünler, ilk olarak banyolarda bulunan kötü kokuların dışarı atılmasına yardımcı olur. Böylece daha temiz ve ferah bir atmosfer elde edilmesini mümkün hale getirir.
 • Bununla beraber ürünlerin tek işlevi kokuları gidermek değildir. Banyo menfezi çeşitleri, duş kullanımından kaynaklanan sıcak ve nemli havanın da dışarı atılmasına olanak tanır. Ürün çeşitleri olmayan yaşam alanlarında duvarların, zeminlerin ve tavanların yanı sıra armatürlerin hasar görme olasılığı oldukça yüksektir. Nemi dışarı aktaracak bir aracı olmadığı müddetçe alanlar nem kaynaklı problemlere karşı hassas hale gelir. Dışarı açılan bir kapak görevi gören banyo menfezi çeşitleri ile hava kalitesini iyileştirerek yaşanabilecek istenmeyen durumların önüne geçebilirsiniz.
 • Modellerin bazılarında fan sistemi yer alır. Fan, içerideki havanın daha hızlı bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Duş aldıktan sonra fanı çalıştırarak suyun kaynaklı oluşabilecek nemin neden olabileceği tahribatı ortadan kaldırabilir, banyolarınızın daha temiz ve bakımlı kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • İyi bir noktaya konumlandırılan ürün, havayı aşırı nem, koku ve diğer kirleticilerden arındırır. Ayrıca ayna ve duvarlarda biriken su baharının atılmasını da kolaylaştırır.
 • Bu ürünler yaşanabilecek problemleri azaltmanıza yardımcı olan ürünler olduğu için genel bakım masraflarınızı azaltır. Duvar, kapı, armatür ya da zemin problemlerinin yaşanma olasılığının önüne geçerek ek masrafların ortaya çıkmasını engeller.
 • Ürünler, soğuk havalarda pencereyi açmanıza gerek kalmadan iç mekanınızın hava kalitesini iyileştirir. Her mevsimde rahat bir şekilde kullanılabilmesi, ürünlerin öne çıkan detayları arasındadır.
 • Yeni teknolojiyle üretilen fanlı banyo menfezi çeşitleri, sessiz bir şekilde çalışmasıyla öne çıkar. Gürültüyü azaltırken performansı iyileştiren ürünler, banyolarda ihtiyaç duyulan havanın elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Ürünler, işlevselliğinin yanı sıra her yere rahat bir şekilde uyum sağlayabilmesiyle öne çıkar. Farklı malzemelerden üretilen birçok renk seçeneğine sahip olan ürünler arasından size uygun olanı bulabilir, mekanlarınıza hem işlevsellik hem de şıklık kazandırabilirsiniz.

Banyo menfezi fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınızı bulabilir, banyolarınızın daha konforlu alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Gelecekte yaşanabilecek nem kaynaklı problemlere karşı önlem almak istiyorsanız ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Banyo Menfezi Çeşitleri

Banyo menfezi çeşitleri incelendiğinde birçok farklı alternatif olduğu görülebilir. Ürünlerin modelleri ve kullanım alanları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Ürünlere göz attığınızda genel olarak yerleşim yerlerine göre tavan, duvar ve döşeme menfezler olmak üzere üç kategoriye ayrıldığını görebilirsiniz.
 • Tavan menfezi, alanların tavanına yerleştirilerek kullanılır. Müstakil evlerde ya da apartmanın üst katındaki dairelerde kullanılabilir. Havanın tavandan dışarı atılmasına yardımcı olacak şekilde dizayn edilen ürünler, yer tutmamasıyla da öne çıkar.
 • Duvara monte edilerek kullanılan ürünler çok sık tercih edilen banyo menfezleri arasında yer alır. Banyonun herhangi bir noktasına yerleştirilerek kullanılan ürünler, içerideki havayı dışarı atmayı kolaylaştırır. Duvar menfezi çeşitlerini duvarda istediğiniz noktaya yerleştirebilir, yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi ferahlatabilirsiniz. Bununla beraber ürünleri yüksek noktalara yerleştirerek hava geçişinin daha rahat bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Döşeme modelleri diğer modellerden farklı bir yapıya sahiptir. Genellikle restoran, alışveriş merkezi, okul ya da kafe gibi yerlerde tercih edilir. Büyük bir yapıya sahip olan ürünler, iç mekanın havasını rahat bir şekilde temizler. Kalabalığın yoğun olduğu yerlerde önem kazanan temizliğin elde edilmesini mümkün kılar.

Hangi ürünün sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra banyo menfezi fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınızı bulabilir, yaşam alanlarınızın daha temiz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Banyo Menfezi

Kullanım şekillerinin yanı sıra ürünler sahip olduğu özellikler bakımından da birbirinden ayrılır. Ürünlerin özellikleri ve ortama katkıları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz:

 • Aspiratörlü banyo menfezi çeşitleri, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Aspiratörlü modellerin içerisinde yer alan fan, ortamın daha hızlı ve rahat bir şekilde temizlenmesini mümkün hale getirir. Bazı modellerde hava akışının hızı ayarlanabildiği için aspiratörlü modeller herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilecek seçenekler içerir. Çoğunlukla apartman boşluğuna takılarak kullanılan ürünler, evlerde istenilen ferahlığın elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Lineer menfez olarak isimlendirilen modeller, şekil itibariyle klimalarla benzerlik gösterir. Yatay olarak uzanan yapısı, ortama şık bir görünüm kazandırır. Büyük banyolarda ya da iş yerlerinde kullanılan ürünler, fonksiyonelliğiyle öne çıkar.
 • Pervaneli banyo menfezi mekanik bir çalışma sistemine sahiptir. Özellikle küçük alanlarda işlevsel hale gelir.
 • Banyo pencere menfezi çeşitleri, geleneksel bir pencereyle benzer bir görünüme sahiptir. Genellikle iş yerlerinde ya da apartmanlarda tercih edilen ürünler, soğuk havalarda pencereyi açmadan içerideki havanın temizlenmesini sağlar.

Farklı özelliklere sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, banyolarınızın havasını dilediğiniz gibi temizlemeye başlayabilirsiniz. Banyo menfezi fiyatları ve alternatifleri arasından bütçenize hitap edene kolaylıkla erişebilirsiniz.

Şekillerine Göre Banyo Menfezi

Ürünler, farklı formlarda üretilmesiyle öne çıkar. Böylece her yere rahat bir şekilde uyum sağlar. Herkesin kişisel zevklerine hitap edecek şekilde çeşitlendirilen modeller arasından istediğiniz şekli bulabilir, banyolarınıza çarpıcı bir görünüm kazandırabilirsiniz:

 • Seçenekleri incelediğinizde yuvarlak, kare ve dikdörtgen olmak üzere genel anlamda üç farklı model olduğunu görebilirsiniz.
 • Kare olanlar, çok sık kullanılan tasarımlar arasında yer alır. Apartmanlardan iş yerlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, çok fazla yer kaplamamasıyla da birçok kişinin beğenisini kazanır. Ayrıca jaluzi perde tasarıma sahip olan ürünler, dikdörtgen şeklinde olduğunda pencere benzeri bir görünüm kazanır. Böylece banyolara şık bir hava katmayı başarır. Evlerine hem şık hem de işlevsel bir parça kazandırmak isteyen kişiler kare modellere göz atabilir.
 • Yuvarlak olanlar çok fazla yer kaplamadığı için hemen hemen her yerde kullanılabilir. Banyonuz küçükse ve bir havalandırma sistemi kurmanız gerekiyorsa yuvarlak olanlar arasından tercihte bulunabilirsiniz.
 • Lineer tipinde olanlar genellikle dikdörtgen şeklindedir. Dikdörtgen şeklinde olan ürünler çoğunlukla geniş banyolarda tercih edilir. Alışveriş merkezleri ya da okullarda kullanılan ürünler çoğunlukla dikdörtgen şeklindedir. Tek bir parçayla geniş alanları havalandırmak istiyorsanız dikdörtgen banyo menfezleri arasından seçim yapabilir, iç mekanların havasını dilediğiniz gibi temizleyebilirsiniz.

Farklı şekillerde üretilen modeller, her yere rahat bir şekilde uyum sağlar. Özel olarak aradığınız bir form varsa alternatiflere göz atabilir, banyoların ferah hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Banyo Menfezi

Form ve kullanım şekliyle beraber ürünler malzemeleri bakımından da kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Menfez malzemeleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Plastik banyo menfezi çeşitleri, hafif yapısıyla öne çıkar. Keskin kenarlara sahip olmayan ürünlerin kurulumu oldukça kolaydır. Bununla beraber neme ve suya karşı dayanıklı bir yapıda olan ürünler, banyolar için ideal hale gelir. Ayrıca aşırı sıcak ve soğuk gibi etkenlerden çok fazla etkilenmemesi ve genleşme benzeri durumlar yaşanmaması, plastik olanların öne çıkan tarafları arasında yer alır.
 • Plastik olan modelleri incelediğinizde daha fazla renk seçeneği olduğunu görebilirsiniz. Her ne kadar menfezler genellikle beyaz renkli olsa da plastik modeller arasında siyah ya da gold gibi farklı tonlar da bulunur. Banyonuza çarpıcı bir renk kazandırmak istiyorsanız plastik olanlar arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Alüminyum banyo menfezi sağlamlığıyla dikkatleri üzerinde toplar. Paslanmaz bir yapıya sahip olan ürünler, korozyonlara karşı dayanıklı olduğu için de nemli alanlar için idealdir. Plastikle kıyaslandığında daha parlak bir görünüme sahip olan alüminyum, banyolara canlı bir hava katar. Bununla beraber alüminyum modeller genellikle gri renklidir.
 • Alüminyum modeller, darbelere karşı yüksek mukavemete sahip olmasıyla da öne çıkar. Her ne kadar menfezler çok fazla darbe alma ihtimali olan malzemeler olmasa da alüminyumdan üretilenler sağlamlığıyla dikkat çeker.
 • Plastik de alüminyum da uzun ömürlü bir kullanım sunar. Çizilmelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan ürünler, şık detaylarıyla kullanıcılarının birçok gereksinimine yanıt verir.

Banyo camlı menfez çeşitleri ya da alüminyum modeller arasından aradığınızı bulabilir, iç mekanlarınızın hava kalitesini iyileştirirken banyolarınıza şık bir hava katabilirsiniz.

Ölçülerine Göre Menfezler

Birçok farklı ölçü seçeneğine sahip olan ürünler, bu yönüyle her yere rahatlıkla uyum sağlar. Banyo menfezi ölçüleri incelendiğinde birçok farklı seçenek olduğu görülebilir. 50 x 50 banyo menfezi çok sık tercih edilen modeller arasında bulunur. Bununla beraber seçenekler arasında 20 x 30 cm ya da 40 x 40 cm gibi seçenekler de bulunur. Ayrıca büyük alanlarda 65 x 65 cm ölçülerinde olanlar kullanılabilir. Koçtaş’ın avantajlar dolu dünyası içinde birbirinden farklı seçeneğe sahip olan ürünlere ulaşabilir, aradığınız modele uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Koçtaş’taki banyo menfezi fiyatları ve seçenekleri sayesinde yaşam alanlarınızın kalitesini iyileştirebilirsiniz.

Banyo Menfezi Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Banyo menfezi nasıl takılır?

Ürünlerin nasıl takılacağı satın alınan modelin kullanım şekline göre değişiklik gösterir. Bununla beraber her modelde ürünleri takacağınız alanı belirlemeli ve o alanı menfez ölçülerinde kesmelisiniz.

Banyo menfez ölçüsü nasıl alınır?

Ölçünün nasıl alınacağı da modelden modele değişiklik gösterse de menfezlerin genellikle banyodaki deliklerden birkaç cm fazla olması gerekir. Bazı modeller yapışkanlı olduğu için yapışkanların denk gelebileceği şekilde ölçülerin alınması önemlidir.

Banyo menfezi nasıl temizlenir?

İlk olarak ürünlerin kapağını ve fanını temizlemeniz gerekir. Süpürge yardımıyla tozunu aldıktan sonra nemlendirilmiş bezle silebilirsiniz. Sıcak sabunlu suyla temizliğini gerçekleştirerek ürünlerin canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Banyo menfezi ölçüleri nelerdir?

Ürünler birçok farklı boyut seçeneğine sahiptir. Seçeneklere göz attığınızda 20 x 30 cm, 20 x 40 cm, 35 x 25 cm, 40 x 40 cm, 55 x 55 cm ya da 65 x 75 cm gibi farklı seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Nasıl bir görünüm istediğinizi belirledikten sonra ürünler arasından aradığınızı bulabilirsiniz.

En Çok Satan Banyo Menfezi Hangileri?

Koçtaş Banyo Menfezi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Alüminyum Izgara Beyaz
 2. Yassı Kanal Boru Kelepçesi N10270
 3. Bacamatik
 4. Sarpaş 60x60 Cm Eloksal Menfez Hareketli Banyo Wc Alüminyum Havalandırma Panjur
 5. Sineklik Izgara
Daha fazla göster
79 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: