150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çapa

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çapalar

Çapalar, toprağın işlenmesi ve bahçe düzenlemelerinde kullanılan başlıca araç-gereçler arasında yer alır. Tohum ekme işlemi sırasında ya da havalandırmasında ihtiyaç duyulan çapalar, toprağın kazılmasında kullanılır. Siz de yapacağınız işleme uygun olarak seçebileceğiniz farklı uçlara sahip çapalar sayesinde kazılan toprağa, dilediğiniz meyve, sebze, bitki ve çiçeğin tohumunu dikerek bahçenizi zenginleştirebilirsiniz.

Pratik Kullanım Özelliğine Sahip Çapa Çeşitleri

Çapalar,kazma ve kürek gibi diğer bahçe aletleri ile birlikte genellikle toprağın kazılması için kullanıldığı gibi, farklı fonksiyonları bir arada gerçekleştiren çapa modelleri de mevcuttur. Örneğin bir ucu çapa özelliğine sahip, diğer ucu kultivatör olarak kullanılabilen ürünler bu modeller arasında yer alır. Ayrıca standart uçlu çapaların yanı sıra çatal uçlu çapalar daÜrünler arası model farklılığı oluşturan bir diğer unsur ise çapaların sap kısmıdır. Bu anlamda plastik ve kauçuk esaslı malzemeden üretilen çapaların yanı sıra, ahşap saplı çapalar da yoğun talep görür. Bu ürünler herhangi bir cismin üzerinde bulunan toprağın atılması, sert toprakların kazılması ve tohum dikim işlemlerinde aktif olarak kullanılır. Bir başka çapa çeşidi ise tohum ve soğan dikici olarak isimlendirilen aletlerdir. Bu aletler çapa kullanılarak gerçekleştirilebilen tohum dikim işlemini daha pratik bir şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlar. Toprakta dairesel olarak ihtiyacınız olan boşluğu oluşturmanıza ve bu boşluğa dikmek istediğiniz tohum veya soğanı kolaylıkla yerleştirmenize yardımcı olur. Çapa fiyatları kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterirken, ahşap saplı ürünlerin diğer çapalara oranla daha yüksek fiyatlardan satışa sunulur. Özellikle iki farklı uca sahip ahşap saplı ürünlerin bu anlamda ön plana çıktığı görülebilir.
Farklı uç ve malzeme seçeneklerine sahip olan birbirinden kullanışlı çapalar, şimdi Koçtaş'ta! Bahçe ve balkon ana başlığı altında yer alan bahçe aletleri arasında bahçelerinizi güzelleştirecek tüm ürünlere ulaşabilir, seçtiğiniz ürünü anında sepete atabilirsiniz!

En Çok Satan Çapa Hangileri?

Koçtaş Çapa kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Çapa ve Kultivatör
  2. Çapa Antrasit
  3. Çapa Yeşil
  4. Feza Çatal Çapa Saplı
Daha fazla göster
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: