750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Profil Kesmeler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
30 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Profil Kesmeler

Profil kesmeler, metal, beton, taş ve benzeri sert malzemeleri kesebilmek için tasarlanmış olan özel makinlelerdir. Metal gibi maddeler aşırı derecede sert yapıda oldukları için kesim işlemleri çok zordur. Güçlü makinelere ve özel disklere ihtiyaç duyulur. Profil kesme makinası ile bu işlemler kolay şekilde gerçekleştirilir. Profil kesmeler ile sert malzemelerin hem düz hem de açılı şekilde kesilmesi mümkündür. 

Kesim İşlerini Kolaylaştıran Profil Kesme Çeşitleri 

Profil kesme ve profil kesme makineleri üretim özelliklerine ve güçlerine göre farklı seçeneklere sahiptir. Profil kesme işlemi için özel tasarlanmış olan makineler kullanım şekline göre iki seçenek şeklinde üretilir. Yatay kesme makinesinde sabit bir mil üzerinde dönen disk ile kesme işlemi yerine getirilir. Kesilecek olan malzeme tabla üzerinde hareket ettirilerek kesme gerçekleştirilir. Hareketli profil kesme makineleri ise tabla üzerinde sabit şekilde duran kesilecek malzeme üzerine inen disk ile kesim işlemini tamamlar. Profil kesmeler için ağırlıklı olarak ikinci model tercih edilir. Makineler ile ilgili seçeneklerden bir tanesi de güç seçenekleridir. Profil kesmeler 1650 W ile 2300 W aralığında seçeneklere sahiptir. Makinenin gücü kesilecek olan malzemeyi zorlanmadan kesebilme durumunu ortaya koyar. Benzer şekilde makinelerde kullanılan disklerin çapları da kesilebilecek malzeme genişliğini gösterir. Geniş diskler ile daha geniş malzemeler kolayca kesilebilir. Profil kesme makinesi fiyatları sahip olduğu bu seçeneklere ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Koçtaş’tan farklı türde makineleri ve diskleri satın alabilirsiniz. 

Püf Noktası: Profil Kesme Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tezgah tipi testereler arasında yer alan profil kesmeler arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hangi amaçla kullanılacağıdır. Profesyonel amaçla kullanılacak olan makineler için güçlü, güvenlik sistemleri gelişmiş ve aparatlara sahip modeller tercih edilmelidir. Açılı kesim yapabilmek bu makineler için önemli bir özelliktir. Profil kesme makinesi fiyatları, profesyonel ürünler ile diğer ürünler arasında farklılık gösterir. Profil kesmeler için tercih edilecek diskler de önemlidir. Kesilmek istenen malzemeye uygun diskler tercih edilmelidir. Beton, metal, taş, ahşap ve diğer malzemeler için özel üretilen diskler ile istenilen sonuçlar alınabilir. Malzemeye uygun olmayan disk kullanmak hem kesimin istenilen şekilde olmamasına hem de diskin körelmesine neden olur.
Günlük işlerinizde ya da iş yerlerinizde ihtiyacınız olan profil kesmeler ve uygun diskleri Koçtaş’ta kolaylıkla sepetinize ekleyebilirsiniz. Elektrikli el aletleri kategorisinde yer alan işlevsel ürünleri şimdi keşfedin!

Daha fazla göster