150 TL Üzeri Kargo Bedava

Silikon ve Mastikler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Silikon ve Mastikler

Evlerinizde ve iş yerlerinizde işlemlerinizi ve hayatınızı kolaylaştırmak için kullandığınız malzemeler arasında silikon ve mastikler yer alır. Silikon ve mastikler, yapıştırma, sızdırmazlık sağlama, dolgu yapma ve benzeri amaçlar ile kullanılan malzemelerdir. Bu ürünler farklı malzemeler ile kullanılabilmek için farklı seçenekler ile üretilir.

Etkili Uygulamalar İçin Silikon ve Mastik Çeşitleri
Silikonlar, silisyum adı verilen hammaddeden üretilen bir malzemedir. Silisyum ile birlikte oksijen kullanılarak esnek bir yapı oluşturur. Silikon daha çok izolasyon ve yapıştırma amacı ile kullanılan bir malzemedir. Ses, su ya da toz gibi maddelerin yalıtımında kullanılması tavsiye edilir. Ahşap, cam, kuvet, klozet, fayans, pvc, seramik ve benzeri alanlarda kullanılabilir. Beyaz ve şeffaf olarak kullanımı yaygın olmakla birlikte farklı renk seçenekleri ile üretilir. Üzeri boya tutmaz bir malzeme olması sebebi ile boyanmaz. Kuruması sonrasında esnekliği kaybolmaz. Anti bakteriyel bir malzemedir. Silikon mastikler ise akrilik ve poliüretan malzemeden üretilen ve dolgu amacı ile kullanılan malzemelerdir. Dolgu sağlama özelliği ile birlikte yapıştırma özelliği de bulunur. Silikon malzemeler gibi yalıtım özelliği bulunur. Pvc ve ahşap malzemeler ile yoğun olarak kullanılır. Derz dolgu amacı ile ve küçük çatlak alanların kapatılması için tercih edilir. Akrilik ya da poliüretan mastik modelleri boyanabilir özelliğe sahiptir. Kuruma süresi silikonlara göre uzundur. Boyanabilir olması sebebi ile renk seçenekleri daha azdır. Kuruma sonrasında elastik yapısını kaybedip daha sert hale gelir.
Mum silikonlar, silikon malzemenin özel bir çeşididir. Sert şekilde bulunan mum silikonlar çubuk yapıdadır. Sıcak silikon tabancası olarak adlandırılan makineler ile kullanılır. Bu makinelerde ısıtılarak uygulanır. Hobi işlerinde, elektrik kablolarında, kâğıt ve karton yapıştırma işlemlerinde ve peyzaj işlerinde kullanılır. Makine içerisine yerleştirilen silikonlar bir süre bekletildiğinde kullanıma hazır hale gelecektir. Mum silikon çubuklarının renk seçenekleri de bulunur.
Köpükler ise poliüretan hammaddeden üretilmiş olan bir yalıtım malzemesidir. Özel tasarlanmış olan makinesi ya da tüpleri ile sıkıldığında 35-40 kata kadar genişleyerek boşlukları doldurur. Isı yalıtımı amacı ile kullanılan etkili malzemeler arasında yer alıyor. Ahşap ya da plastik pencere ve kapı doğramalarında hem sabitleme hem de yalıtım amacı ile kullanılır. Sertleşme sonrasında kesilebilir ve şekil verilebilir. Neredeyse tüm inşaat malzemelerine yapışabilme özelliğine sahiptir. Zor alev alması ile güvenli bir malzeme olarak görülüyor. Silikon ve mastikler geniş kullanım alanı sağlamak ve etkili uygulama oluşturmak için farklı çeşitlere sahiptir. Koçtaş’ta ihtiyacınız olan silikon ve mastikleri kolay şekilde bulabilirsiniz.

Silikon ve Mastik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Silikon ve mastikler arasından kullanım alanı ve amacına uygun seçim yapılması gerekir. Şömine, akvaryum, ahşap ve duşa kabin gibi kullanım yerleri için özel olarak tasarlanmış çeşitleri bulunması nedeni ile en etkili şekilde uygulama yapabilmek için uygun olanı seçilmelidir. Silikon ve mastikler kutu tasarımı olarak yuvarlak ve tamponlu şekilde tasarlanmıştır. Kullanılabilmesi için silikon tabancasına ihtiyaç duyulur. Silikon tabancaları, özel tasarlanmış olan silikon ve mastik kutularındaki tamponu itebilecek mekanizmaya sahiptir. Mekanik bir sistem yardımı ile kolay şekilde uygulama sağlanabilir. Tutamaç kısmından sıkarak ihtiyaç kadar silikon ya da mastik çıkması sağlanabilir. Kademeli yapısı ile silikon ve mastikler sürekli olarak kullanıma hazır olarak bekletilebilir. Silikon ve mastikler arasında çok güçlü yapıştırma özelliği olan ürünlerde bulunur. Kimyasal dübel olarak adlandırılan bu maddeler pek çok farklı türde malzemeyi birbirine güçlü şekilde yapıştırmak amacı ile kullanılır. Bunların uygulaması hızlı şekilde yapılması gerektiği için dikkat edilmesi gerekebilir.

Silikon ve Mastikler Nereden Alınır?
Silikon ve mastikler ile ilgili çok geniş ürün yelpazesi bulunuyor. Yapıştırma, dolgu yapma ve yalıtma amacı ile kullanılmak istenilen alan için gerekli olan malzemeyi bulmak zor olabiliyor. Koçtaş’ın sanal mağazasında her çeşit malzeme için gerekli silikon ve mastikler ile bunların uygulaması için gerekli olan aksesuarları online alışveriş kolaylığıyla tek tıkla temin edebilirsiniz.

 

Daha fazla göster
192 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: