150 TL Üzeri Kargo Bedava

PVC Kaynak Makineleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

PVC Kaynak Makinesi Modelleri

PVC kaynak makineleri, plastik malzemelerin ısı ve basınç yardımı ile birbirine bağlanmasını sağlayan mekanik düzeneklerdir. Kaynak makinesi sayesinde, ısı etkisiyle homojen hale getirilen PVC malzemeler birbirine preslenerek tek bir yapı oluşturulur.

 • PVC, kolay şekillendirilebilen esnek ve dayanıklı bir plastiktir. Sunduğu kullanım avantajları ve hafif yapısıyla boru, tesisat ve profil yapımında yaygın olarak kullanılır. Bu da, plastiği biçimlendiren plastik boru kaynak makinesini en çok ihtiyaç duyulan el aletlerinden biri haline getirir.
 • Elastik yapıları ile inşaat ve dekorasyon alanında çokça tercih edilen PVC borular, kaynak makinesi yardımıyla tesisat döşemesine oturtulur. Plastik kaynak makinesi, PVC boruları şekillendirmek ve istenen yapıya uygun hale getirmek görevini görür. Boruların tamiri ve çeşitli müdahalelerle iyileştirme işlemleri de PVC makineleri aracılığı ile gerçekleştirilir.
 • Elektrik tesisatları ve kablo yuvalarının yapımında kullanılan plastik malzemeleri biçimlendirmek, ek yerlerinden birleştirmek ve onarmak için de yine plastik boru kaynak makinelerine ihtiyaç duyulur. Kapı ve pencere profillerinde yaygın olarak kullanılan PVC malzemenin şekillendirilmesinde de bu cihazlar yardımcıdır.
 • PVC malzemelerin yapı, tesisat ve endüstri alanlarında kullanım yaygınlığına paralel olarak, plastik boru kaynak makinesi edinimi bir gereksinim haline gelir.
 • Farklı özelliklere ve tasarımlara sahip, birçok marka ve modelde plastik boru kaynak makinesi bulmak mümkündür.  Ancak kullanım alanı ve sıklığına göre, ihtiyaca uygun özelliklere sahip, doğru cihazı tercih etmek önemlidir.
 • PVC kaynak makinesi modellerini inceleyerek işlevsel özellikleri ve donanımları ile ihtiyacınıza en uygun cihazı belirleyebilirsiniz.

Plastik Boru Kaynak Makinesi Özellikleri

Plastik boru kaynak makineleri, uygulama alanlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Markalar tarafından, güvenli ve kolay kullanım deneyimi hedefleyen modeller sunulur.

 • Cihazın verimlilik kapasitesi ve maksimum güç seviyesi, kaynak işleminde belirleyici özelliklerindendir. Her çapta ve kalınlıkta borunun birleştirme işlemlerini yapabilecek kapasitede bir kaynak makinesi modeli mevcuttur.
 • Set olarak satılan plastik boru kaynak makinesi modellerinde, markalara göre değişiklik göstermekle beraber, yer destek aparatı, boru kesme makası ve çeşitli ölçülerde paftalar yer alır. Böylece farklı boyutlardaki boruların kaynak ve birleştirme işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir.
 • Plastik kaynak makineleri içerisinde elektrik bağlantısı ile çalışan, kablolu ürünlerin yanı sıra şarj özelliği ile öne çıkan modeller de vardır. Şarj edilebilir özellikteki cihazlar geniş kullanım alanı ve uygulama kolaylığı sağlar.
 • Plastik boru kaynak makinelerinin birçok modelinde, paftalar teflon kaplamalı, yapışmaz malzemeden üretilir. Bu sayede, kaynak sırasında eriyen plastik bileşenlerin, makineye yapışarak zarar vermesi engellenir.
 • Hafif yapılı ve ergonomik tasarımlı plastik boru kaynak makinesi modelleri, aynı zamanda dayanıklı malzemelerden üretilir. Paslanmaz rezistanslar, ısıya dayanıklı kablolar ve ışıklı açma kapama düğmelerine sahip modeller, uzun ömürlü ve güvenli kullanımı amaçlar.
 • 50 - 320 °C sıcaklık aralığında çalışan plastik boru kaynak makinelerinin güç değerleri, 800 Watt ile 1500 Watt arasında değişkenlik gösterir. Bu değerler, kaynak işlemlerinin verimlilik derecesi ile doğru orantılıdır. Birleştirme işlemi yapılacak boruların çapları ve kalınlıklarına göre, uygun güç ve ısıtma şartlarını sağlayan modellerin tercih edilmesi önemlidir.
 • PVC kaynak makinesi fiyatları, ürünlerin diğer ayırt edici özelliklerindendir. Fonksiyonel işlevleri ve sunduğu kullanım alanı genişliği, plastik boru kaynak makinesi fiyatlarının belirlenmesinde etkili rol oynar.

Plastik Boru Kaynak Makineleri Tercihi

Kaynak makinesi tercihinde, ihtiyaçlarınıza en uygun cihazı belirlemeniz gerekir. Buna göre, inceleyeceğiniz ürünlerde, belli hususlara dikkat etmeniz, doğru cihaz seçimi için faydalıdır.

 • Cihazın kullanım amacını belirlemeniz önemlidir. Nitekim profesyonel kullanım ile hobi amaçlı bir kullanım deneyimi hedeflenen model özellikleri değişkenlik gösterir.
 • Ürünün elektrik üretim gücü, dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Plastik kaynak makinesinin saatte üretebileceği maksimum elektrik gücünü ifade eden Watt değerinin, performans beklentinizle uyumlu olması gerekir.
 • Plastik boru kaynak makinesi makinesi tercihinde, cihazın boru kaynak kapasitesi belirleyici etkenlerdendir. Makinenin kaynak yapabileceği en kalın boru ölçüsünü bilerek seçim yapmanız önerilir. Böylece cihazı hangi borularda kullanabileceğinizi öngörebilirsiniz.
 • Plastik boru kaynak makinelerinin en önemli aksamlarından paftaların teflon kaplamalı olması faydalıdır. Bu sayede, kaynak işlemi sırasında ısınan borular cihaza yapışmaz.
 • Kaynak makinesinin kablo uzunluğunu kontrol ederek, kullanım alanınıza uygun boyda kablo donanımına sahip bir cihaz seçebilirsiniz.
 • Ürünün boyutlarını ve tasarımını incelemeniz önemlidir. Maksimum performansla çalışan, kullanım rahatlığı sağlayan, hafif ve ergonomik bir cihaz tercih edebilirsiniz.
 • Cihazın güvenli ve konforlu bir kullanıcı deneyimi sunması, tercihinizde göz önünde bulundurmanız gereken noktalardandır. Bu nedenle sabitleme aparatı ve ısıya dayanıklı kablo ağı bulunan, şarj edilebilir modelleri tercih edebilirsin

En Çok Tercih Edilen Plastik Boru Kaynak Makinesi Modelleri

PVC makinesi kategorisinde, her kullanıcının ihtiyaçlarına uygun özelliklere sahip modeller sunulur. Yapılacak kaynak işleminin verimliliğini sağlamanın en önemli yolu plastik boru kaynak makinesi seçiminden geçer.

Kaynak makinesi tercihinde kullanım alanı, performans aralığı, enerji üretim gücü gibi etkenler belirleyicidir. Bu cihazlar, rahat ve pratik bir kullanıcı deneyimi sağlamayı hedefleyen tasarımlarıyla, çeşitli boyutlarda piyasaya sürülür.

Farklı işlevlere ve donanımlara sahip birçok plastik kaynak makinesi tekli veya set olarak satışa sunulur. Paftalar, boru kesme makası, yer destek aparatı gibi teçhizatlarla birlikte set halinde satılan PVC makineleri geniş kullanım avantajı sağlar.

PVC makineleri; kaynak kapasitesi, enerji üretim gücü ve ısıya dayanıklılık derecesi gibi özellikleri ile farklılıklar gösterir. Önemli olan hangi kaynak makinesine ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz ve sizin için en doğru ürünü tercih etmenizdir.

Koçtaş, plastik boru kaynak makineleri kategorisinde, kullanım alanınıza ve performans beklentilerinize uygun pek çok ürünü satışa sunar. Siz de Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde yer alan plastik boru kaynak makinesi modelleri arasından, ihtiyacınız olan ürünü kolaylıkla bulabilir ve satın alabilirsiniz.

PVC Kaynak Makineleri Kategorisinde Sıkça Sorulan Sorular

PVC kaynak makinesi ne işe yarar?

PVC kaynak makinesi, plastik boruların ek yerlerinin ısı etkisiyle eritilerek birbirine bağlanmasını sağlar. Böylece borular birleşir ve tek bir yapı oluşturur. PVC, elastik ve dayanıklı bir plastik olmasıyla boru, tesisat ve profil yapımında yaygın olarak kullanılır. Sunduğu uygulama alanı çeşitliliği ile yapı ve endüstri sektöründe çokça tercih edilen plastikleri biçimlendirme görevini plastik boru kaynak makinesi görür. Kaynak işlemi gerektiren hasarlı boruların tamirinde de PVC makinelerinden faydalanılır. 

Plastik boru kaynak makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Kaynak kapasitesi, ısıya dayanıklılık oranı ve elektrik üretim gücü plastik boru kaynak makinesi alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Öncelikle cihazı hangi işlerde kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Buna göre ihtiyaçlarınıza en uygun modeli tercih etmeniz faydalıdır. Makinenin kullanım kolaylığı sağlayan, ergonomik yapıda olması önemlidir. Dayanıklı malzemeden üretilmesi ve güvenlik donanımlarının bulunması da tercihinizde etkili olabilir.

Plastik kaynak makinesi fiyatları ne kadar?

Plastik boru kaynak makinesi fiyatları,  modelin işlevsel özellikleri ve donanımına göre çeşitlilik gösterir. Cihazın kullanım alanı, kapasitesi ve performans aralığı da fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Hobi amaçlı kullanım için tercih edilen düşük kapasiteli ürünler ile yapı ve endüstri alanlarında kullanılan profesyonel modellerin performans özellikleri farklıdır. Bu da fiyat uygulamalarında çeşitliliklere neden olur. Set halinde satışa sunulanplastik boru kaynak makinesi fiyatları, tekli ürünlere göre daha yüksek olabilir.

En Çok Satan PVC Kaynak Makineleri Hangileri?

Koçtaş PVC Kaynak Makineleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Pvc Kaynak Makinesi CM06
 2. PPR Kaynak Makinesi Pafta Seti
 3. Mini Plastik Boru Kaynak Makinesi Seti
 4. Pvc Kaynak Makinesi CM01
 5. Plastik Boru Kaynak Makinesi Seti SF3
Daha fazla göster
8 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: