200 TL Üzeri Kargo Bedava

Bornoz

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Bornoz ve Bornoz Takımları

Kişisel bakım ve duş ihtiyaçlarında önemli bir yer tutan bornozlar farklı tasarımlar ile sunulur. Duş sonrasında pratik şekilde kurulanmanızı sağlayan ve rahat bir deneyim sunan bornoz modelleri her banyoda yerini alır. Tek başına veya set halinde satılan modeller, şık tasarıma sahiptir. Her zevke hitap eden detaylarla birlikte banyo dekorasyonunda önemli bir etki sağlar. Banyonuzun dolap ve raf kısımlarında bulunan, kapı arkasındaki askılığa asılan bornozlar özgün zevkinizi ortaya çıkarır.

Aile üyelerinin kendine özel kurulama ürünlerinin olması kişisel hijyen için kritik önem taşır. Anne, baba ve çocuk için ayrı bornoz modelleri tercih edilmelidir. Aile bornoz seti, ebeveynler ve çocuk için ayrı tasarımları birlikte sunar. Ailenizin kişisel bakım ve temizlik saatlerinde konforlu bir deneyim yaşaması için kaliteli malzemeden üretilen bornoz takımı modellerini seçebilirsiniz.

Banyo dekorasyonuna uygun olan kurulama ürünü takımları ile yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz. Minimal dekorasyona sahip banyolarda sade tasarıma sahip kurulama ürünleri şık bir duruş sergiler. Çekirdek aileler banyo malzemeleri seçerken takım halinde sunulan tasarımları tercih edebilir. Bu sayede banyoda bütünlük sağlanabilir. Geniş banyolarda ve kalabalık ailelerde kurulama ürünü seçeneklerinin bol olması önemlidir. Her ihtiyaca yönelik tasarlanan bornoz modelleri kişisel bakım anında kullanıcıların rahat etmesini sağlar.

Bornoz Modelleri Nelerdir? Nasıl Özellikler Taşımalıdır?

Banyo sonrasında cildinizi nazikçe kurulamanızı sağlayan ürünler, farklı ihtiyaçlara göre tasarlanır. Erkek bornoz modelleri, sade tasarımı ve geniş ölçüleri ile yüksek konfor sunar. Erkeklerin cilt yapısına göre üretilen kurulama ürünü kumaşı daha kalın bir yapıda olur. Büyük beden bornoz modelleri her vücut tipine uyum sağlar. Uzun boylu, geniş omuzlu, büyük beden giysiler tercih eden kişiler kurulama ürünü seçerken bu modelleri değerlendirebilir. Büyük beden modelleri rahat bir deneyim sunar. Banyo sonrasında hazırlarken kendinizi konforlu hissetmenize yardımcı olur.

Havuz, deniz, spa, hamam gibi su etkinlikleri için tercih edilen bornoz setleri daha ince yapılıdır. Peştemal kumaşından üretilen modeller su aktivitelerinde kullanmanız için idealdir. Hafif yapısı ve ince kumaşı çabuk kuruması için uygundur. Plaj çantasına kolay bir şekilde sığdığı için taşınması da pratiktir. Özellikle yaz aylarında su organizasyonlarına katılırken şile bezi bornoz takımlarını tercih edebilirsiniz.

Çeyizlik Bornoz Modelleri

Çeyizlik bornoz takımı içinde yer alan erkek ve kadın bornoz modelleri, farklı tasarımlara sahiptir. Dantelli bornoz modeli gelin adayları için ideal olurken damatlar için sade tasarımlar tercih edilir. Gelin bornoz takımı çeyiz alışverişinde önemli bir yer tutar. Çift bornoz takımı olarak sunulan bu setler nişan ve söz etkinliklerinde yapılan bohça alışverişinde de değerlendirilir. Düğün öncesinde bornoz takımı fiyatları farklı seçeneklerdedir. Aralarından seçim yaparken kullanışlı ve zarif bir tasarıma sahip olmasına özen göstermeniz gerekir.

Nakışlı, dantelli, tüllü, kurdeleli kurulama ürünü takımları gelin adaylarını cezbeder. Çeyiz alışverişinde kurulama ürünü seçerken sadece tasarıma değil kullanışlı olmasına da özen göstermeniz gerekir. Bazı çeyiz setlerinde gereksiz parçalar bulunabilir. Bunun yerine kullanım alışkanlığınıza uygun olan ürünlerden kendiniz bir kurulama ürünü seti oluşturabilirsiniz. Bornoz fiyatları takımın kaç parçadan oluştuğuna göre değişebilir.

Çeyizlik Bornoz Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çeyiz alışverişinde gelin ve damat adayları birçok farklı detay ile uğraşmak zorunda kalır. Yeni kurdukları yuvada rahat ve sevgi dolu bir yaşam sürebilmek için tüm eksiklerini gidermek isterler. Düğün alışverişi yaparken önemli parçalardan biri, bornoz takımlarıdır. Düğün alışverişinde tercih edilen kurulama ürünü takımları bazı özellikler taşımalıdır;

 • Çeyiz için alınan kurulama ürünü takımları set halinde olmalıdır. Gelin ve damat için takım halinde sunulan modeller şık bir duruş sergiler. Gelin bornozu dantel, tül, fırfır, nakış gibi detaylarla daha etkileyici bir tasarımda sunulur. Damat kurulama ürünü ise bayan bornozuyla uyum sağlayacak renk tonlarında üretilir.
 • Düğün alışverişinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kumaşın kalitesidir. Kurulama ürünü kumaşından üretilen modeller daha iyi su emiş gücü sağlar. Bambu bornoz takımı son dönemlerde çiftler tarafından sık tercih edilir.
 • Şile bezi bornoz takımları hafif ve ince yapısı ile öne çıkar. Yaz dönemlerinde, balayı tatillerinde, sıcak mevsimlerde bu tarz ince yapılı kurulama ürünü takımlarını değerlendirebilirsiniz.
 • Havlu bornoz setleri seçerken kullanım alışkanlığınıza göre tercih yapmanız gerekir. Erkek modelleri yerine büyük boy kurulama ürünleri seçilebilir. Bu tarz ürünleri kullanmayı sevmeyen bireyler hamam kurulama ürünü olarak sunulan büyük kurulama ürünleri tercih edebilir.
 • Çift kişilik bornoz takımı içinde el ve yüz kurulama ürünü, terlik, saç kurulama ürünü gibi farklı parçalar yer almalıdır. Düğün için alışveriş yaparken çeyiz setleri içindeki parçaları incelemeniz önemlidir.

Bebek Bornoz Setleri

Bebek bakımında ebeveynlerin pratik şekilde kullanmasını sağlayan çocuk bornoz takımları narin cilt yapısına uygundur. Bebek bornoz seti; kurulama ürünü, terlik gibi farklı parçalardan oluşur. Bebeklerin hassas olan cildine uygun şekilde tercih edilen kurulama ürünleri ekstra yumuşak bir dokudadır. Banyo sonrasında bebeğinizi kurulamak ve üşümesini önlemek için pamuklu kumaşa sahip bebek modellerini kullanabilirsiniz.

Müslin bornoz çeşitleri yenidoğan bebekler için idealdir. Sık yıkanmaya karşı dayanıklı ve hijyenik bir kullanım sunan bu kurulama ürünü seçenekleri bebeklerin nazik cildi için uygundur. Deniz, havuz, plaj etkinliklerinde bebeklerin kuru kalmasını sağlamak için müslin kurulama ürünleri kullanışlı olur. Pamuklu kurulama ürünleri yerine müslin seçenekler daha hafif olduğu için kolay taşınır. Bebeğin uzun süre deniz suyuyla kalması cildine zarar verebilir. Yaz aylarında bebeğinizle tatil yaparken müslin kurulama ürünleri valizinize ekleyebilirsiniz.

Bebek ve Çocuklar için Bornoz Nasıl Seçilmeli?

Bebeklerin ve çocukların kullanımı için kurulama ürünü seçerken bazı detaylara önem vermek gerekir;

 • Bebeklerin yaşına ve ayına göre kurulama ürünü takımı seçmek önemlidir. Bol veya dar gelen modeller bebeklerin banyo sonrasında rahat etmesini engeller. Özellikle uzun olan modeller çocukların banyoda düşmesine neden olabilir.
 • Yetişkinlere göre hassas bir cilt yapısına sahip olan bebekler için kurulama ürünü seçerken yumuşak malzemeden yapılmasına özen göstermek gerekir. Su emiciliği yüksek, pamuklu kumaştan üretilen ve yumuşak dokuya sahip modeller küçük çocuklar için uygundur.
 • İnce dikiş hatlarına sahip olan modeller bebeklerin narin cildi için daha doğru bir seçim olur. Kalitesiz dikiş hatlar çocukların cildinde tahriş yaratabilir.
 • Dayanıklı kurulama ürünü modelleri bebekler için ideal bir seçim olur. Bebeklerin kullandığı malzemeler hijyenik olması için sık sık yıkanmalıdır. Bu nedenle bebek bornoz ve kurulama ürünleri sık ve yüksek sıcaklıkta yıkamaya uygun şekilde üretilmiş olmalıdır.
 • Bebeklerin narin cilt yapısına uygun olan kurulama ürünleri birinci sınıf kalitede malzemelerden elde edilmelidir. Kanserojen madde içeren boyalı kurulama ürünleri yerine doğal pamuktan üretilen seçenekleri tercih etmeniz büyük önem taşır.
 • Bebek ve çocuk kurulama ürünlerininda boncuk, dantel, fırfır gibi süslemeler yer almamalıdır. Kazalara neden olabileceği için süslü kurulama ürünleri yerine sade tasarımları seçmeniz gerekir.
 • Bebek ve çocukların kurulama ürünü takımları çok desenli ve işlemeli olduğunda narin cilt yapısına zarar verebilir. Sade tasarıma sahip, yumuşak bir dokusu olan, hafif tüylü, suyu kısa sürede emen kurulama ürünleri çocukların kullanımı için idealdir.

Genç Bornoz Takımları

Okul çağındaki gençler için kapşonlu bornoz modelleri uygun bir seçim olur. Genç bornoz takımları dikkat çeken renkleri ve eğlenceli tasarımları ile beğeni toplar. Cepli, işlemeli, logo tasarımlı, desenli bornozlar gençlerin enerjik doğasına uygun olur. Kadın takımlarında kullanılan eğlenceli detaylar ve canlı renkler genç kızların dikkatini çeker. Bornoz kadın modellerinde kendi zevkinize en uygun olanı tercih edebilir veya özel günlerde arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Pike bornoz modelleri gençlerin tercih ettiği son dönemlerin trend ürünleri arasında yer alır. Yumuşak yapısı ve benzersiz tasarımı ile sıradışı bir duruş sergiler. Rahat bir deneyim sunan banyo kurulama ürünü takımları banyo sonrasında üşümeden zaman geçirmek isteyenler için idealdir.

Bornoz Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyolar için bornoz seçerken önemli noktaları bilmeniz gerekir. Değerlendirme aşamasında bazı detaylara dikkat ederken tercih yapabilir ve uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz;

 • Bornoz seçiminde en önemli nokta, kumaş yapısıdır. Banyo ve duş sonrasında kullanılan kurulama ürünleri suyu emen, antibakteriyel özellikler taşıyan, yumuşak kumaşlardan üretilmelidir. Bambu antibakteriyel özelliği ile öne çıkar. Pamuk kumaşlar suyu etkili şekilde emer. Kurulama ürünü takımları arasında seçim yaparken bu malzemeleri tercih edebilirsiniz.
 • Bornoz tasarımı ve ölçüleri seçim anında önem taşır. Kısa saçlı bireyler ve erkekler genellikle kapşonlu bornozları seçer. Baş kısmının kolay kurulanmasını sağlayan kapüşon detayı önemlidir. Uzun modeller kış aylarında sıcak kalmanız için idealdir.
 • Beden ölçülerine uygun seçim yapmak gerekir. Duş sonrasında konforlu bir hazırlanma zamanı yaşamak için kendi bedeninize uygun olan modelleri tercih etmelisiniz. Dar veya geniş olan modeller ıslak banyoda hareket ederken rahatsız hissetmenize ve kazalara neden olabilir.
 • Renk seçimi kurulama ürünü ve bornoz takımlarında önemlidir. Siyah bornoz gibi koyu renkler genellikle çabuk kirlenebilir. Açık renk tonları banyo sonrası hassaslaşan cildiniz için daha uygundur. Banyo kurulama ürünlerininın hijyenik kullanım için sık yıkanması gerekir. Koyu renkler sürekli yıkanmadan dolayı çabuk solabilir.
 • Mevsime uygun kurulama ürünü seçimi yapabilirsiniz. Yaz aylarında serinlemek için duş alırken peştemal tarzı kurulama ürünleri kullanabilirsiniz. Şile bezi modeller serin ve kuru kalmanız için idealdir. Kışın soğuğunda ise banyo sonrasında çabuk kurulanmak ve ısınmak için pamuklu tüylü modelleri tercih edebilirsiniz.

Bornoz Nasıl Temizlenir?

Bornozları temizlerken bazı önemli detaylara önem vermek uzun süreli kullanım için önemlidir. Kurulama ürünlerinin yumuşaklığını kaybetmemesi için doğru şekilde temizlenmesi gerekir. Genellikle 30 derecede yıkanması gereken bornozlar çok fazla dolu olan makinelerde yıkanmamalıdır. Çok sıkışık şekilde doldurulan çamaşır makinesi çamaşırların dokusuna zarar verir. Özellikle kurulama ürünü gibi yumuşak dokuya sahip olan parçalar serbest şekilde makineye yerleştirilmelidir.

Bornozları yıkarken deterjan ile birlikte uygun bir yumuşatıcı kullanmanız önem taşır. Yaklaşık 3 yıl içinde kurulama ürünleri sertleşmeye başlar. Yumuşatıcı, kurulama ürünlerinin ilk günkü gibi yumuşak ve nem emici şekilde kalmasına yardımcı olur. Etiket üzerinde yazan talimatlara uygun şekilde temizleme ve bakım yaparak ürünlerin pamuksu dokusunu koruyabilirsiniz.

Bebek bornozlarını temizlerken daha dikkatli olmak gerekir. Bebeklerin çamaşırları ve kullandıkları tekstil ürünler uygun deterjanlar ile temizlenmelidir. Bebek çamaşır deterjanları yoğun kimyasal içermeyen doğal kaynaklardan elde edilen formüle sahiptir. Bu sayede hassas bebek cildi için risk oluşturmaz. Kimyasal ve yoğun koku içeren deterjanlar bebeklerin cildinde tahrişe, alerjiye, kaşıntıya neden olabilir. Bebeğinizin banyo sonrasında daha hassas olan cildi için kurulama ürünü kullanırken temizlik aşamalarına özen göstermeniz gerekir.

Bornozların kullanım sonrasında kurumaya bırakılması önemlidir. Nemli kalan kurulama ürünleri bakteri üretimi için ideal ortamı oluşturur. Banyo sonrasında kurulandıktan sonra ürünü formu bozulmayacak şekilde bir askıya asmanız gerekir. Bu sayede kuruması mümkün hale gelir. Antibakteriyel özellikle taşıyan kurulama ürünü setleri 10 kullanıma kadar yıkanmadan kalabilir. Ama pamuklu kurulama ürünleri daha sık yıkamanız gerekir. Yıkama sonrasında kurutma makinesi kullanırken etikette yazan talimatlara uygun hareket etmeniz önemlidir. Kurutma makinesi bazı modellerde çekme yapabilir.

Bornozlar aile üyeleri için kişisel kullanılması çok önemlidir. Hijyenik bir kullanım için her aile üyesinin kurulama ürünü ve banyo ürünü ayrı olmalıdır. Kişisel bakım ürünlerinde ortak kullanım çeşitli hastalıkların bulaşması için risk oluşturur.

Bornoz Temizliğinde Deterjan Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Banyo malzemeleri içinde en sık kullanılan tekstil ürünleri bornozlardır. Ürün temizliğinde doğru deterjanları seçmek hijyenik bir kullanım sağlar. Pamuklu ve bambu setler farklı dokuya sahiptir. Deterjan seçerken yoğun kimyasal içeren seçenekler yerinde doğal kaynaklardan elde edilen hafif forma sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yoğun kimyasal içeren deterjanlar kurulama ürünlerinde koku oluşumuna sebep olur. Alerjenlere karşı duyarlı olan kişiler koku hassasiyeti yaşayabilir. Cildinizle doğrudan temas eden kurulama ürünlerinin iyi durulanması ve hafif forma sahip deterjanlarla temizlenmesi önemlidir.

Yumuşatıcı kullanımı kurulama ürünü ve bornoz setleri için gereklidir. Hafif tüylü bir yapıya sahip olan pamuklu kurulama ürünleri zamanla yıkanmaktan dolayı sertleşebilir. İlk günkü yumuşak ve esnek yapısını kaybedebilir. Banyo sonrasında sıcak sudan dolayı hassas hale gelen cildinizi sertleşmiş kurulama ürünleriyle sildiğinizde tahriş sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Yumuşatıcı kullanarak yıkama işlemini sonlandırıldığında kurulama ürünleri ilk günkü pamuksu dokusunu korur. Yumuşatıcının miktarı çok önemlidir. Gereğinden fazla yumuşatıcı kullanmak kurulama ürünlerinin yapısında bozulmalara neden olabilir.

Bornozların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

Pamuklu kumaşlardan üretilen modeller zamanla tüylenebilir. Yüzeyinde biriken ve toplanan tüyler sert bir dokunuş yaratır. Manuel ve pille çalışan tüy toplama aletlerinden faydalanabilirsiniz. Temiz bornoz üzerinde bu aleti gezdirerek toplanan tüylerin kısa sürede yok edilmesini sağlayabilirsiniz.

Kurulama ürünü temizliğinden bazı noktalara dikkat ederek tüylenmeleri ve topaklanmaları önlemeniz mümkün. Ürünleri farklı kıyafetlerle birlikte makineye atmak dokusuna zarar verir. Diğer çamaşırların kumaş özellikleri kurulama ürünlerinden farklıdır. Bu nedenle kurulama ürününün dokusunda toplanmalar yaratabilir. Kurulama ürünü ve bornozları birlikte makinede yıkamak, günlük kıyafetlerden ve diğer eşyalardan ayrı temizlemek gerekir. Temizleme aşamasında yumuşatıcı kullanmak da topaklanmalara çözüm olabilir. Sertleşen kurulama ürünleri tüylenme ve topaklanmaya daha elverişli olur. Ürünlerin yapısına uygun hafif bir yumuşatıcı ile pamuksu dokuyu koruyabilirsiniz.

Bornoz Takımı Fiyatları

Bu ürünler kalitesine, kumaşına, tasarım özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Bornoz takımı fiyatları bu unsurlara göre ayarlanır. Çift kişilik set bornoz fiyatları tek kişiliklere göre daha yüksek aralığa sahiptir. Pamuklu bornoz fiyatları şile bezi modellerine göre daha üst seviyede sunulur. Ürün seçerken kalitesine ve kumaş özelliklerine göre bütçe ayırmanız gerekir.

Bebek ürünleri özel kumaşlardan üretilir. Pamuklu dokusu ve doğal kaynaklardan elde edilen malzemesi ile fiyat aralığı yüksek olabilir. Bebeğinizin doğduğu andan itibaren rahat ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için kaliteli malzemelerden üretilen eşyaları tercih etmeniz önemlidir. Bebek cildi narin ve hassas bir yapıya sahiptir. Cilt tahrişleri ve sorunları yaşamamak için doğal pamuktan üretilen kurulama ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çeyiz alışverişinde dikkat çeken gelin bornoz fiyatları düz modellere göre daha yüksektir. Dantelli ve işlemeli olan modeller farklı banyo ürünleriyle bir arada satılır. Kese, fırça, el ve yüz kurulama ürünü, saç kurulama ürünü, saç bandı, terlik, tarak gibi farklı banyo parçaları içeren detaylı setler daha yüksek fiyat aralığında tasarlanır.

Yaşam alanlarınız ve banyonuz için en uygun bornoz modellerini Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Her zevke ve bütçeye göre seçenekler sunan Koçtaş, kaliteli malzemesiyle kullanıcılarından beğeni toplar. Uzun süreli kullanım sunan, yüksek nem emiş gücüne sahip, dayanıklı ve şık tasarımlı bornoz takımları için Koçtaş’a göz atabilirsiniz.

Bornoz ve Bornoz Takımı Kategoris ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Bornozlar hangi programda yıkanır?

Banyo malzemeleri arasında yer alan bornozlar çamaşır makinesinde pamuklular için olan programda yıkanabilir. Temizleme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru sıcaklık ve uygun deterjan kullanımıdır. Yumuşatıcı kurulama ürünleri için gerekli bir üründür. İlk günkü pamuksu dokuyu koruması için kurulama ürünlerinin yumuşatıcı kullanılarak yıkanması gerekir.

Bornoz kaç derecede yıkanır?

Bornoz ve banyo tekstil ürünlerinin hijyenik olması için yüksek ısıda yıkanması gerektiği düşünülür. Oysa bu yanlış bir inanıştır. Kurulama ürünleri yüksek sıcaklıkta yumuşak dokusunu kaybedebilir. 30 derece kurulama ürünleri için idealdir. Hijyenik bir kullanım için sık yıkanması gerekir. Nemli kalmamasına özen göstermek bakterilerin oluşmasını önlemek için önem taşır.

Bornozlar kaç günde bir yıkanmalıdır?

Bornoz takımları kumaş yapısı ve malzemesinin özelliği temizleme talimatlarını değiştirir. Bambu gibi antibakteriyel malzemelerden üretilen kurulama ürünleri yaklaşık 10 kullanıma kadar hijyeni korur. Pamuklu modeller ise daha sık yıkanmalıdır. Günlük duş alan kişiler haftada bir yıkamalıdır.

Bornoz setinde neler vardır?

Bazı bornoz setlerinde; terlik, saç bandı, el ve yüz kurulama ürünleri, kese, hamam ürünleri, bornoz gibi parçalar yer alır. Özellikle çeyiz alışverişinde öne çıkan gelin setleri içinde gelin ve damat için iki ayrı bornoz, hamam kurulama ürünü, el ve yüz kurulama ürünü, kese, tarak, fırça, terlik gibi ürünler bulunur.

Kaliteli bornoz nasıl olmalı?

Kaliteli kurulama ve banyo ürünleri bazı özellikler taşımalıdır. Pamuklu kumaşlardan üretilen bornoz takımı suyu en iyi şekilde emer. Cildinizi tahriş etmeden kurulanmanızı sağlar. Uzun süreli kullanım sunar. Sık yıkanmaya karşı dirençlidir ve çabuk renkleri solmadığı için ilk günkü etkileyici görünümünü korur. Antibakteriyel özellik taşıyan kurulama ürünü kumaşları hijyenik kullanım için idealdir.

En Çok Satan Bornoz Hangileri?

Koçtaş Bornoz kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Maisonette Kayla Bornoz M Beden Gri
 2. Kristal Aile Bornoz Seti Softline Yeldem Gri-mint - 6 Parça Çeyizlik Bornoz Seti
 3. Kristal Aile Bornoz Seti Berin Turkuaz-fuşya - Çeyizlik Bornoz Seti
 4. Kristal Aile Bornoz Seti Güldem Beyaz-pembe - Çeyizlik Bornoz Seti
Daha fazla göster
246 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: