150 TL Üzeri Kargo Bedava

Pense

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Penseler ile İnce İşler Daha Kolay 

Pense, nesneleri kolaylıkla kavramaya yarayan yaptığı işler arasında kesme, bükme, düzeltme gibi işlemler de bulunan takım çantalarında bir çeşidi muhakkak bulunan bir el aletidir. Pense çeşitleri arasında en çok bilinenler kargaburun pense, çok amaçlı pense, kerpeten, uzun kargaburun, ayarlı pense, pense yan keski gibi modelleridir. Pense fiyatları ürünün malzeme kalitesine, markasına, boyutuna, işlevine göre değişiklik gösterir. Kerpeten fiyatları diğer pense çeşitleri gibi boyutuna, işlevselliğine göre farklılaşır. Betoncu kerpeteni kalitesine göre farklı fiyat aralıklarındadır. Pense takımı veya pense seti, içerisinde en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan modellerin olduğu, uygun fiyatları ile dikkat çeken ve her eve lazım ürünlerdir. Çeşitli markalar çeşitli modeller üretip piyasaya sunar. İzeltaş pense çokça tercih edilen ve kalitesi ile ön plana çıkan markalar arasındadır. 

Pensenin birincil işlevi kavrama işlemidir. Döndürme, kesme, bükme gibi uygulamalar da ikincil işlemler olarak sayılabilir. Sabitleme için parçaları tutma, çivileri sökme, cıvataları gevşetme ya da sıkma gibi uygulamalar için bu el aletinden yardım alınır. Özellikle evlerde genelde çok amaçlı penseler tercih edilir. Ancak yalnızca belli görevleri üstlenen başka pense çeşitleri de mevcuttur. Pense boyutları mini, küçük, büyük gibi farklı ebatlardadır. Mini boyutlu olanlar taşıma kolaylığı sunmasının yanı sıra basit işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olur. 

Tornavida, çekiç gibi aletlerle birlikte en çok kullanılan ürünler arasında olan penseler pek çok evdeki alet takım çantası içerisinde kendine yer bulur. Bu aletlerin yapabildiği kesme, bükme, tutma gibi işlemleri aletsiz yapmak çok zordur. Dolayısıyla bu el aleti tadilat, tamirat gibi işlerde birçok açıdan yardımcıdır. 

Kullanışlı Pense Çeşitleri 

Pense çeşitleri kullanım alanlarına göre farklı özelliklerde ve şekillerde üretilir. Kargaburun çeşidi ulaşılması zor yerlerde olan zımbaları, kırık vidaları kırmadan kavramayı sağlar. Bu modeller ayrıca kesmek, çekmek, tutmak, yeniden hizalama gibi işlemlerde de kullanılır. Katlanır çeşidi küçük boyutuna rağmen kapsamlı bir kullanım alanı sunar ve güvenli kullanım ile kolay taşıma imkânı verir. Ayarlı pense çeşidi her çeşit iş için kullanılabilir. Farklı büyüklükteki nesneleri kavrama için ayarlanabilir özellikte olan bu model oldukça kullanışlıdır. Mafsallı pense kesici kenarlarla donatılan bir çeşittir. Kilitli pense somunlardan cıvatalara kadar her şeyi tutabilir, kilitleyebilir. Akıllı pense pek çok farklı iş için kullanılır. Sıkma, gevşetme gibi birçok işlemi yapabilmeyi sağlar. 

Düz penseler tel ve levhalarda bulunan açıları bükme, halkaları açma ya da kapama, küçük boncukları kavrama gibi işlemlerde kullanılır. Bu modeller takı tasarımında vazgeçilmez yardımcı elemanlardandır. Yan keski çeşidi tel ve benzeri malzemeleri kesmeye yarar. Elektronik pense hassas bileşenlerden olan devre kartları gibi şeyleri kesmek için üretilir. Geniş ağızlı penseler deri, kanvas gibi malzemeleri germeye yarar.  

Çapraz pense çeşidi en iyi kenar kesme aleti olarak bilinir. Çene konumu sebebiyle yan kesici ya da kenar kesici olarak da isimlendirilir. Çok amaçlı pense her evin vazgeçilmezi, mekanikten sıhhi tesisata kadar birçok alanda kullanılabilen ve en çok tercih edilen modeldir. 

İnce İşlerin Yardımcısı Penselerin Özellikleri 

İşlevsel bir alet olan penselerin ortak olmakla birlikte modellerine göre pek çok farklı özelliği bulunur. Birincil özelliği kavrama olan bu aletler sert kablo, çivi, tel gibi parçaları rahatça tutmaya, sıkmaya, kesmeye, bükmeye veya çekmeye yarar. Kullanım amacına bağlı olarak farklı çeşitleri mevcuttur.  

Kargaburun olarak isimlendiren çeşidin ağız kısmı diğer modellere göre daha uzundur. Tutulması zor ürünlerde rahatlıkla tercih edilebilir. Uzun burnu sayesinde farklı nesneler üzerinde kullanım için idealdir. Ancak bu ürün kuvvet bakımından diğer çeşitlere göre güçsüzdür. Başka bir çeşit olan fort pense daha çok cıvata sökmek ya da sıkmak için kullanılır. Sap kısmında bulunan vida sayesinde parça ile alet çenesi arasındaki mesafe ayarlanabilir. Güçlü kilit mekanizması sayesinde tuttuğu parçayı bırakmaz. Bu özelliği sayesinde pek çok alanda oldukça kullanışlıdır. 

Yan keski ismi ile bilinen çeşit ise daha çok kablo ya da tel gibi malzemeleri kesmeye yarar. Sivri ağzı ile makasın çalışma prensibine benzer bir işlev görür. İhtiyaca yönelik farklı modellerin bir arada bulunduğu setler de mevcuttur. 3’lü setler içerisinde daha çok sıklıkla kullanılan kargaburun, yan keski ve klasik pense bulunur. Bu üç çeşit günlük hayat içerisinde en çok lazım olan ve işe yarayan modellerdir. Bu aletleri set halinde satın almak hem fiyatları hem de en çok lazım olan çeşitleri bulundurmak açısından oldukça avantajlıdır. 

Çok Boyutlu Kullanıma Uygun Pense Modelleri 

Küçük boyutlara sahip çok boyutlu modeller işlevselliği ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkar. Güç kullanmayı gerektiren bazı durumlarda bile rahatlıkla kullanılabilir. Bu özellikleri nedeniyle gündelik hayat içerisinde çok büyük kolaylık ve avantaj sunar. Tamirat ve tadilat işlerinde kullanılmak üzere farklı işlemler için ayrı özelliklerde üretilir ve kullanılır. Birçok markanın ürettiği ve kendine ait olan ürün çeşidi bulunur. 

Pense markaları kendi aralarında ürettikleri ürünlerin kalitesi ve kullandıkları malzeme ile farklılaşır. Bilinen ve çoğu kişi tarafından tercih edilen markalar kullanıcı ihtiyaçlarını büyük oranda karşılamayı başarır. Farklı markalara ait ürünler arasında küçük fiyat farklılıkları bulunur. Ayrıca alet çeşitlerini kolayca muhafaza edebilmek adına kılıfları da mevcuttur. Pense kılıfları ürünleri düzgün bir şekilde muhafaza etmek ve saklamak için tasarlanır. Keskin ve sivri uçlara sahip olan modellerinin kılıflar içerisinde saklanması olası kazaların önüne geçmeyi sağlar. Açık bir şekilde ortada duran aletler özellikle çocuklar için tehlike içerir. Dolayısıyla alet alırken kılıfıyla birlikte almak mantıklı olacaktır. Birbirinden farklı renklere ve desenlere sahip kılıflar içerisinden beğenilen modeller tercih edilerek takım çantası düzene sokulabilir.  

Çok boyutlu kullanım imkânı sunan modeller her takım çantasında olması gereken ve acil durumlarda hayat kurtaran ürünlerdir. Pense modelleri arasından birden çok işlevi bulunan modeller tercih edilerek takım çantasına eklenebilir. 

Fonksiyonel ve Güçlü Ayarlı Penseler 

Penseler arasında en farklı yapıya sahip modellerden bir tanesi de anahtar biçimli ayarlı penselerdir. Bu ürünlerin ayarlanabilir özellikli ağızları genellikle gri gümüş rengindedir. Tasarımı sayesinde oldukça pratik bir kullanım deneyimi yaşatır. Sapının ergonomik bir yapıya sahip olması kullanım ve kavrama kolaylığı sağlar. Rahat ve kolay kavrama özelliği sayesinde ellerde terleme problemi yaşanmasına izin vermez. 

Ayarlı modeller iki ayrı çeşit olduğu için daha çok set halinde kullanıcıların ilgisine sunulur. Büyük olan modeller 27 cm boya sahipken küçük olan modeller 21 cm boya sahiptir. Büyük olan model tek bir ağza sahipken küçük olan modelin iki ucunda da ayarlı ağız bulunur.  

Anahtar özelliği bulunan bu modeller her türlü civataya ve somuna kolaylıkla adapte olabilir. Büyük olan modelin ayarlanabilir ağız kısmı 23 ile 32 mm çapta ayarlanabilir aralıktadır. Küçük olan modelin ayarlanabilir ağız kısımlarından bir tanesi 15 ile 22 mm çapta ayarlanabilir, diğeri ise 9 ile 14 mm çapta ayarlanabilir özelliktedir. İki farklı parçadan bu ayarlı model her türlü sökme ve sıkma işlemini başarıyla gerçekleştirir. Hafif yapısı sayesinde tek el ile kontrol edilebilir. Mekanik işler, tesisat işleri, marangozluk işleri, bahçe işleri gibi alanlarda çokça tercih edilirler. Ayrıca her türlü vanalarda, borularda, musluk çeşitlerinde rahatlıkla kullanılabilirler. 

Her Evin Olmazsa Olmaz İhtiyacı Çok Amaçlı Penseler 

Çok amaçlı pense her takım çantasında muhakkak olan aletlerden bir tanesidir. Yapısı gereği birçok iş için kullanılabilen bu aletler acil durumlarda lazım olabilecek özellikleri sayesinde en çok talep ve tercih edilen el aletlerindendir. Çoklu ağız yapısına sahip bu ürünler farklı renk ve tasarımlarda kullanıcılara sunulur.  

Çok amaçlı bu ürünlerden 12 işlevi bulunan yeşil ve siyah saplı modeller ele oturan boyutu sayesinde oldukça kullanışlıdır. Uzunluğu ortalama 232 mm olmakla birlikte ağırlığı 131 gram olan hafif yapısıyla kolaylıkla kullanılabilen ürünlerdir. Bu ölçülerde olan ürünler cep boy olarak da adlandırılır. Özellikle tamirat işlerinde çalışanlar için oldukça kullanışlı ve taşıması rahattır. Sap kısmının ergonomik yapısı kullanım kolaylığı sağlar. Kullanan kişilerin elini yormaz ve ağrıtmaz. Genellikle paslanmaz çelik malzemeden üretilen ve çok amaçlı kullanılabilen bu aletler her türlü mekanik ve elektronik işlemlerde kullanılabilir. 

Farklı tasarımları bulunan bu aletlerin işlevleri arasında ikişer adet testere ve bıçak, birer adet yıldız ve düz tornavida bulunur. Bunlarla birlikte farklı ve çeşitli ağızlıklara sahip modeller de vardır. Düz pense şeklinde muhafaza edilebilmesinin yanında iki sapı yan yana kalacak şekilde katlayabilmek de mümkündür. Siyah oksit kaplamalı modelleri uzun ömürlü bir başka çeşididir. Paslanmaz çelik gövdeye sahip bu ürünlerde farklı boylarda birer tornavida, büyük ve küçük bıçak, şişe açacağı ve bir eğe bulunur. 

Üçlü Pense Seti ile Her Alanda Kullanım Kolaylığı 

Penseler tekli halde satılabildikleri gibi set halinde de satılırlar. Bu setler en çok kullanılan ürün modellerinin bir araya getirilmiş halidir. Genellikle 3’lü setler halinde satılan bu takımların içerisinde 1 adet klasik pense, 1 adet kargaburun ve 1 adet yan keski bulunur. Farklı renk seçeneklerine sahip bu setler içerisinde ekstra küçük ürünler de bulunabilir. Böyle setler içerisinde ekstra olarak daha çok düz ve yıldız tornavida bulunur. Başka setler içerisinde ise maket bıçağı, düz ve yıldız tornavida ile kontrol kalemi bulunabilir. Bu tarz kapsamlı setler tamirat için gerekli aletleri bir arada kullanıcıya sunar. 

Üçlü setlerde genellikle penseler 180 mm boyuta, yan keskiler 160 mm boyuta ve kargaburunlar da 160 mm boyuta sahip olur. Her bir ürün genellikle çelik malzemeden üretilir. Keskin ağızları ise indüksiyon ile sertleştirilerek piyasaya sürülür. 

Hobi amaçlı mini ürün grubu 3’lü setler de bulunur. Bu set içerisindeki ürünlerin sapları incedir. Dışbükey şekline sahip olmaları sebebiyle rahatlıkla kavranabilir. Yine bu setlerin içerisinde de 1 adet pense, 1 adet yan keski ve 1 adet kargaburun bulunur. Ağız kısımları oldukça keskindir. Bu mini setler ile basit işlemler kolaylıkla halledilebilir. Set halinde satılan ürünlerin fiyatları tek tek almaya kıyasla daha uygun olur. 3’lü set ile ev içerisindeki pek çok işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilir. 

İşlevselliği ile Öne Çıkan Pensenin Kullanımı 

Kullanımı oldukça kolay olan bu el aleti sunduğu pratiklik sayesinde çoğu kişi tarafından tercih edilerek rahatlıkla kullanılır. Günlük hayat içerisinde evde ya da işyerinde herhangi bir problem olduğu, tamirat gerektiği durumlarda pense yardıma koşar. Bu nedenle özellikle her evde ve işyerinde muhakkak bulundurulması gereken bir alettir. 

Bu el aleti akıtan, damlatan muslukların tamirinde, kesilmesi zor ve sert kablo ile tellerde, gevşemiş kilitlerde oldukça büyük bir yardımcıdır. Bu ve buna benzer işlemler için birbirinden farklı çeşitleri ile en ideal el aletidir. Tamiri oldukça basit gözüken eşyalarda bile bu el aleti olmadan işlemlerin gerçekleştirilmesi uzun sürer ve zorlaşır. 

Her türlü işlem için özel boyut ve çeşitlere sahip penseler arasından ihtiyaç duyulan özelliklere sahip modeller satın alınabilir. Kullanım alanına göre ideal çeşit belirlenebilir. Kesme, bükme, tutma, sıkma, yeniden hizalama gibi farklı işlemler için en uygun modeli tercih edebilirsiniz. Zımba pense modeli diğer tüm çeşitlerden farklı bir yapıya ve işleve sahiptir. Kalın ve delik açması zor alanlarda zımba prensibiyle kullanılır. Özellikle kemer üzerinde delik açmak için idealdir. İşlevsel ve yardımcı konumu ile tercih edilen bir üründür. Ayrıca bu model diğer modellere kıyasla uygun fiyat aralıklarında seyreder. Takım halinde alınan ürünler tek tek almaya göre her zaman daha uygun olacaktır. 

Pense Fiyatları 

Birbirinden farklı yapıda ve türde birçok pense çeşidi bulunur. Pense fiyatları işlevlerine, üretim malzemelerine, yapısına ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Üretimi zor ve zahmetli olan modeller klasik modellere kıyasla farklı fiyat aralıklarındadır. Bunun nedeni üretim sürecindeki zorluk, malzeme çeşidi ve kalitesi gibi etkenlerdir. Birden fazla pense türüne ihtiyaç duyulduğunda set halinde satılan ürünler tercih edilebilir. Set halinde satılan ürünler tek tek yapılan alımlara göre daha uygun fiyatlı olur. Böylelikle hem fiyat açısından avantaj sağlanır hem de ihtiyaç duyulan ürünlere sahip olunur. 

Pense takımı fiyatları genel olarak uygun aralıklardadır. Bu takımlar işlevsel türdeki ve en çok kullanılan çeşitleri bir araya getirir. Böylelikle ihtiyaç duyulan her işleme uygun model kullanılabilir. Basit ancak güç gerektiren işlemler bu aletler sayesinde basit bir şekilde ve kısa sürede halledilebilir. Hayatı kolaylaştıran bu aletler yaşam alanlarında muhakkak bulunmalıdır. Kolay kullanımı ve işlevsel yapısı ile pek çok kişi tarafından kolaylıkla kullanılabilir. 

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, farklı yapıdaki özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan pense modellerini satışa sunar. Alet özelliklerine dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. İhtiyaç halinde pratik bir şekilde tamirat işlerinizi halledebilmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinden uygun pense fiyatlarını hemen inceleyebilir ve birkaç tıkla satın alabilirsiniz. 

Penseler Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Pense Nedir? 

Pense tutma, sıkma, bükme ve kesme gibi işlemlerin yapılabildiği kullanım alanı oldukça fazla olan ve sıklıkla tercih edilen el aletlerindendir. Bu el aleti kişisel kullanımlar için uygun olduğu gibi profesyonel kullanımlar için de uygundur. Soyma, sıkma, kemer delme, ayarlanabilir özellikli boru anahtarı, segman penseleri gibi çeşitleri mevcuttur. 

Pense Ne İşe Yarar? 

Parçaların el ile tutulmasının zor ya da imkânsız olduğu durumlarda penseler devreye girerek sıkma, bükme ve kesme gibi işlemlerin yapılabilmesine olanak sağlar.Çenelerde bulunan çentikler hortum, boru gibi yuvarlak parçaları kavramayı kolaylaştırır. Bununla birlikte çenenin dip kısmında yer alan makas bölümü kablo sıyırma işlemlerinde ve kesme işlemlerinde kullanılabilir. 

Pense Çeşitleri Nelerdir? 

Bu el aleti karga burun, fort pense, ayarlı pense, segman pensesi, yan keski, kerpeten gibi kullanım amaçlarına yönelik olarak çeşitlenir. Karga burun modeller dar alanlarda tutma ve kesme işlemlerini kolaylaştırırken fort penseler tamamen tutma ve sıkma amaçlı olarak üretilmiştir. Ayarlı olan modeller sabitleme özelliği ile ön plana çıkarken segman modelleri açma ve yerine takma işlerine yarar. Yan keski ve kerpeten kablo ve tel kesme işlerine yardımcı olur.

En Çok Satan Pense Hangileri?

Koçtaş Pense kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Profesyonel 3-lü Şeffaf 180 Mm Kombine Set Yankeski-pense-kargaburnu
  2. Mag 3 Parça Pense Seti
  3. Ceta Form 160 Mm Kablo Kesici Duotech Sap E60-41-0160
  4. El Sıkmalı Perçin Tabancası Araçkoltuk Mobilya Perçin Makinası
  5. İzeltaş Üniversal Fort Pense 240mm 2400110240
Daha fazla göster
255 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: