750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kaynak Makineleri

Filtreler
Özellikler
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

 

Kaynak Makineleri

Metalleri ve farklı alaşımlara sahip malzemeleri birleştirmek için kullanılan makinelere kaynak makineleri denir. Elektrik akımından oluşan ısı ile birbirine kaynayan maddeler metal endüstrisinde yoğun olarak kullanılır. Kaynak makineleri işlemlerin daha kısa sürmesinde rol oynadığı ve çok daha güçlü bir kaynak uygulaması yaptığı için sıklıkla tercih edilir. Gemi yapımı, köprü ve inşaat sektöründe kaynak işlemi yoğun şekilde yapılır. Kaynak makineleri çalışma prensibi özetle zıt elektrik uçlarının birbirleri ile temas ettirilmesi olarak açıklanabilir. Pozitif ve negatif yoğunluklu uçlar bir araya geldiğinde ortaya çıkan ısı ile aradaki malzemeyi eriterek boşluğu doldurmaya yardım eder. Kaynak makineleri güçlü elektrik enerjisine ihtiyaç duyar. Bu nedenle kaynak işlemleri yapılırken kaynak trafoları kullanılır.

Kaynak İşlemleriniz Artık Daha Kusursuz: Kaynak Makinesi Modelleri
Kale, PVC ve Mc Allister gibi markaların kaynak makineleri güvenli kullanım prensipleri ile dikkat çeker. İstikrarlı kaynak akımı özellikleri sunan ürünler aşırı ısıl işlemin sebep olduğu yüklemelere karşı termal koruma devresi ile koruma sağlar. Ergonomik özellikleri ile kolayca taşınabilen ve iş güvenliği sağlayan kaynak makineleri günlük kaynak işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Güç faktörü düzeltim özelliği ile enerji tasarrufu sağlayan ürünler 2 fanlı soğutma sistemi ile anti-stick yapışma özelliği gösterir. Çalışma verimliliği geliştirilmiş olan modeller kısa sürede kaynak işlemlerini halletmeyi sağlar. PVC kaynak makineleri ise 75 mm'ye kadar plastik boru kaynak kapasitesi ile tesisat işlerinde işlevsel bir kullanım sunar. Çift rezistanzlı olan ürünler paslanmaz çelik malzemeden yapılmıştır. Özel ışıklı aç-kapa anahtarları ve mengene ayağı işlemlerin daha kolay şekilde gerçekleşmesine yardım eder. Isıya dayanıklı paftalar çeşitli test ve işlemlerden geçirilmiş olup tam iş güvenliği sağlar. Plastik boru kaynak işlemleri için tüm malzemeleri bir arada sunan PVC makineleri şık çantası ile birlikte her yere kolaylıkla taşınabilir. Kaynak makinesi malzemelerinden olan elektrodlar ise çelik konstüksiyon, kazan, boru tesisatı, makine, gemi inşaatı, tank ve otomotiv sektöründe birden fazla devrenin potansiyel farkını ölçmek için kullanılır. Kaynak yaparken kaynak makineleri için uygun elektrodların kullanılması, tamir ve bakım işlemlerinde mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Kaynak makineleri her türlü güvenlik standardı ile öncelikle kullanıcı güvenliğini sağlar. Küçük boyutları ile her ihtiyaca uygun üretilen kaynak makineleri farklı watt değerleri ile değişik çalışma performansları sergiler.

Kaynak Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Kaynak işlemleri dikkat gerektiren ve mutlaka güvenlik tedbiri alınması gereken işlemler arasındadır. Kaynak işleminden önce bazı hususlara dikkat etmeli ve iş güvenliğinizi sağlayarak işe başlamalısınız. Önlem alınmadan yapılan kaynak işlemleri zehirlenmeye, gözlerin hasar görmesine, yanma ve elektro şoklara kadar giden vakalara sebebiyet verebilir. İşleme başlamadan önce mutlaka kaynak maskesi takılmalı ve iş önlüğü giyilmelidir. Ayrıca kaynak makineleri ile yapılan işlemler sırasında çevrede alev alacak herhangi bir madde varsa bu maddeler alandan uzaklaştırılmalıdır. Kaynak kabloları açıldıktan sonra parça kalınlığına göre elektrod seçilmelidir. Amper ayarının da elektrod çapına göre yapılması gerekir. Kaynak işlemi sırasında yanıcı giysiler yerine ısıya karşı duyarlı giysilerin seçilmesi de önem taşır. Çevrede yer alan kişilerin de kaynak ışınlarına maruz kalmasını önleyecek önlemlerin alınması şarttır. Yüksek yerlerde kaynak işlemi yapılırken emniyet kemeri takmak gerekir. Başı koruyacak baret tarzı bir şapka mutlaka kullanılmalı ayrıca kaynak yapılan parçalara dokunulmasını engelleyen bir uyarı levhası her yere asılmalıdır.
Nitelikli özellikleri ile kaynak işlemlerini kolaylaştıran kaynak makineleri Koçtaş'ta! Siz de hemen ihtiyacınıza en uygun olan ürünü seçebilir ve sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

Daha fazla göster
Başa Dön