200 TL Üzeri Kargo Bedava

Ankastre Setler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İhtiyaçlarınıza Cevap Verecek Ankastre Set Modelleri

Mutfağa şıklık kazandıran ankastre setler, mutfakta bütünsel bir görüntü oluşturur. Ankastre cihazlar, dolapların içine yerleştirilecek biçimde özel olarak tasarlanır. Farklı boyut seçeneklerine sahip olduğu için her yere rahatlıkla yerleştirilebilir. Modern ve sofistike bir görünüm elde edilmesini sağlayan setler, mutfaklarını yenilemek isteyen ya da yeni bir eve taşınan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ergonomik kullanım dikkate alınacak şekilde dizayn edilen ürünler, tipik olarak kullanıcı için en uygun yüksekliğe monte edildiği için kullanımları oldukça rahattır. Aynı zamanda dolap içlerine yerleştirilen ankastre setler, yerden tasarruf elde edilmesini sağlar. Böylece minimal bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için de iyi bir seçenek haline gelir.

Ankastre set modelleri ikili ya da üçlü biçimde tercih edilebilir. Setlerin içerisinde ocak, fırın, davlumbaz, bulaşık makinesi, buzdolabı ve mikrodalga fırın yer alır. 2’li ankastre set modellerinin içerisinde ocak ve fırın gibi ürünler, üçlü ankastre set çeşitlerinde ise ocak, fırın davlumbaz veya ocak, fırın, mikrodalga yer alır. Buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaları da ankastre grubunun içerisinde görebilirsiniz. Hangi ürünlere ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra ankastre setler arasından aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Tercihinize ve ihtiyacınıza göre kendiniz set yapabilir ya da hazır olan setlerden yararlanabilirsiniz.

Mutfağın daha geniş görünmesini ve daha işlevsel olmasını sağlayan setler, farklı modellere sahip olduğu gibi farklı renk seçenekleriyle üretilir. Kullanıcılar tarafından gri ankastre set modelleri estetik duruş bakımından tercih edilebilir. Genellikle canlı ve parlak bir görünüme sahip olan inox ankastre set modelleri de sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Gri ve inox tonlarının yanı sıra beyaz renge sahip olanlar da sıklıkla tercih edilen alternatifler arasında bulunur. Hangi ürünlere ihtiyacınız olduğunu belirledikten ve renk seçeneklerini inceledikten sonra mutfaklarınıza istediğiniz görünümü katmaya başlayabilirsiniz.

Ankastre Set Modellerinin Özellikleri

Ankastre setler sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Fırın, mikrodalga fırın, davlumbaz ya da ocak gibi ürünler, ek özellikleri sayesinde farklı ihtiyaçlara yanıt verir. Her marka modellerinde öne çıkmak için ek özellikler sunduğu için kullanıcılarının çoğu beklentisini karşılamayı başarır. Ankastre setlerin özellikleri hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, ürün özellikleri ve avantajları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz:

 • Mutfaklara kusursuz bir görünüm kazandıran ankastre cihazlar, farklı özelliklerle tasarlanır. Fırınlarda birden fazla pişirme özellikleri dikkat çeker. Aynı anda birden fazla yemek pişirebileceğiniz seçenekler hem zamandan hem enerjiden tasarruf etmenize imkan verir. Ayrıca bazı fırın modellerinde yoğurt ya da ekmek yapmak için özel ayarlamalar bulunur. Böylece evde kendi yiyeceklerinizi de rahat bir şekilde pişirebilirsiniz.
 • Bazı fırın modellerinde buharlı temizleme özelliği yer alır. Bu sayede fırınların iç tarafında ulaşılamayan noktaları rahat bir şekilde temizleyebilir, daha hijyenik bir pişirme deneyimi elde edebilirsiniz. Çeşitli fonksiyonlara sahip olan fırınlar arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanı kolaylıkla bulabilir, hem şık hem de işlevsel parçalara sahip olabilirsiniz.
 • Mutfakta pratiklik kazandıran mikrodalga fırınlar, hızlı ısıtma özelliğinin yanı sıra buz çözme ve pişirme seçenekleriyle kullanıcıların taleplerine cevap verir. Zamanlayıcı, sıcaklık ya da çocuk kilidi gibi özelliklere sahip olan mikrodalga fırınlar, pratik tarifler yapmak için idealdir.
 • Ayrıca bazı mikrodalga fırın modellerinde buzluk ürünlerini daha rahat bir şekilde çözdürmenize yardımcı olan fonksiyonlar bulunur. Böylece hızlı bir şekilde yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Izgara özelliğine sahip olan modeller, et ya da tavukları istediğiniz kıvama getirmenize yardımcı olur.
 • Ankastre setleri vazgeçilmezleri içerisinde yer alan ocaklarda elektrikli ve gazlı olmak üzere iki farklı model olduğunu görebilirsiniz. Şık ve modern dokunuşlara sahip elektrikli ankastre setler indüksiyonlu olduğundan cihazın verimliliğini artırmayı başarır. Ayrıca elektrikli olanlar gazlı olanlarla kıyaslandığında daha fazla ısı yayar. Gazlı ocaklarda ise her bir pişirme gözü için ayrı brülör kullanıldığından temizlik kolaylığı sağlanır. Eşit pişirme imkanı sunan gazlı modeller, yemeklerin istenilen kıvamda olmasını mümkün hale getirir.
 • Yemek pişirirken kokunun diğer alanlara dağılmasını engelleyen aspiratörler ve davlumbazlar ankastrenin tamamlayıcı ürünü olarak bilinir. Büyük bir mutfağınız varsa güçlü emiş gücüne sahip davlumbazları değerlendirebilirsiniz. Gerek davlumbazlarda gerekse aspiratörlerde emiş gücü kademelendirilir. İhtiyaca göre kullanım sırasında emiş gücü kullanıcı tarafından değiştirilebilir.
 • Karbon filtre teknolojisinden yararlanılarak tasarlanan aspiratör ve davlumbazlar sayesinde herhangi bir baca girişine ihtiyaç bulunmaz. Et ya da balık gibi çok fazla koku yayan yemekler hazırlayacaksanız ankastre setlerin emiş gücünden yararlanabilirsiniz. Özellikle açık bir mutfağınız varsa aspiratör ve davlumbazlar setlerinizde bulunması gereken önemli parçalar arasında yer alır.
 • Fırın, ocak ve bulaşık makinelerinde güvenliği sağlayabilmek için ekstra önlemler bulunur. Ocaklarda gaz olası kaçak durumunda gaz kesme emniyeti, fırınlarda ise pişirme süresi bittiğinde otomatik kapanma sistemi devreye girer. Böylece kullanım sırasında maksimum güvenlik sağlanır.
 • Bulaşık makinelerinde ise su güvenlik sistemi yer alır. Su taşma durumu olduğunda makineyi durdurarak içindeki suyu tahliye eden güvenlik sistemi, mutfaklarda yaşanabilecek kazaların önüne geçmeyi başarır. Çocuk kilidi de benzer şekilde çocuklu olan aileler için daha fazla koruma elde edilmesini sağlar.

En iyi ankastre set kişiden kişiye değişiklik gösterse de birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Ankastre set fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek mutfaklarınızın ihtiyaçlarını karşılamaya başlayabilir, yemek ve bulaşık için ayırdığınız süreyi kısaltabilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Ankastre Setler

İhtiyaçlar doğrultusunda ve doğru seçimler yapıldığı zaman ankastreler mutfaklarda kullanışlı bir ortam oluşturur. Doğru dekoratif dokunuşlardan mutfaktaki yerleşim planına kadar her detay kullanımda fonksiyonellik sağlar. Ayrıca ankastre mutfak ürünlerinin de kendine has avantajları vardır. Ürünlerin sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Gömme bir forma sahip olduklarından modern mutfaklarda entegre ve bütünsel bir görünüm sağlar. Mutfaktaki dağınık ve karmaşık görüntü ortadan kalkar.
 • Açık mutfaklarda daha ferah bir görünüm elde edilmesini sağlayan ankastre setler, mutfaklarınıza istediğiniz havayı kazandırmanıza yardımcı olur. Dağınık görünümün önüne geçmesinin yanı sıra mutfaklara zarafet katmasıyla da öne çıkan ürünler, kullanıcılarına geniş bir alan sağlar.
 • Fırın gibi beyaz eşyaların mutfağınıza tam olarak oturmasını istiyorsanız ankastre setler tam olarak bu amaç için tasarlanır. Her beyaz eşya için özel bir alan elde edilmesini sağlayan ürünler, modern bir hava elde edilmesine imkan tanır.
 • Buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi set ürünleri kapaklı dolapların içerisine yerleştirildiğinde ürünler mutfakta bir dolap görünümü kazanır. Ortaya çıkan görünüm mutfak dekorasyonunu daha şık bir boyuta taşır. Ayrıca buzdolabınızın ve bulaşık makinenizin kapakları mutfak dolaplarıyla aynı olduğunda daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Ankastre setler mutfaklara monte edildiğinden ürünlerin yerleri bellidir. Sürekli bir yerleşim planı yapmak durumunda kalmazsınız. Cihazların yeri sabit kaldığından yer değiştirme ya da çekme, itekleme gibi durumlarda oluşabilecek ezilme ve çizilmeler önlenir. Böylece ürünleri daha uzun süre kullanabilirsiniz.
 • Duvara monte bir şekilde kullanıldığı için ürünlerde kir ve toz birikimi oldukça azdır. Mutfak ünitelerinizle cihazlar arasında yiyecek ve kirlerin girebileceği boşluklar olmadığı için temizliği de oldukça kolaydır. Böylece mutfağınızı temizlemek için daha az vakit harcamanızı mümkün hale getirir. Ayrıca temizlenecek tek bir yüzey olduğu için daha hijyenik bir kullanım elde edilmesini sağlar.
 • Daha az gürültüyle ve daha az güç kaynağıyla çalışırlar. Özellikle buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi set ürünleri kapaklı dolapların içerisine yerleştirildiğinden kapaklar ürünlerin çalışma sesini minimize eder.
 • Dolaplarınızın geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan setler, mutfağınızın genel tasarımına ayrı bir boyut kazandırır.
 • Küçük mutfağı olan kişiler için daha fazla kullanım alanı elde edilmesini sağlayan setler, dar alanlara işlevsellik katar.
 • Ankastre setleri mutfağınızda tam olarak ihtiyaç duyduğunuz yere yerleştirerek kullanabilirsiniz. Dolapların içine monte edilebildiği için istediğiniz yeri beyaz eşyalarınız için ayırabilir, günlük hayatınıza pratiklik kazandırabilirsiniz. Ankastre setler, mutfağınızı istediğiniz gibi düzenleme özgürlüğüne kavuşmanıza yardımcı olur.

Ankastre mutfak ürünleri pek çok marka tarafından üretildiğinden ekonomik fiyatlara sahiptir. Her bütçeye hitap eden ankastre set fiyatları tüketiciyi ankastre konforu ile tanıştırmayı amaçlar. Üreticiler arasında olan Beko ve Ferre gibi alanında uzman markalar her ihtiyaca cevap verebilecek modelleriyle dikkat çekiyor. Beko ankastre set modellerini ya da Ferre ankastre set modelleri zengin seçenekler sunar. Geniş ürün yelpazesiyle Esty ankastre set modelleri de kullanıcıların dikkatini çeken markalar arasında sayılabilir. Tüm markalarda 3’lü ankastre set ve 2'li ankastre set seçenekleri yer alır. Marka ve modele göre ankastre set fiyatları değişebilir.

Ankastre Setler Modellerindeki Inox ve Temperli Cam Teknolojisi

Setlerde bulunan bazı beyaz eşyalarda çeşitli teknolojiler kullanılır. Bu teknolojiler, ürünlerin daha sağlam ve dayanıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Ürünlerde kullanılan inox ve temperli cam teknolojisi şu şekilde özetlenebilir:

 • Ankastre setler beyaz ankastre set ve inox olmak üzere ikiye ayrılır. Inox, dayanıklı bir çelik türü olmakla birlikte paslanmalara ve yıpranmalara karşı dayanıklılığı ile bilinir. Sert bir yapıya sahip olan inox, herhangi bir ekstra korumaya ihtiyaç duymadığı için birçok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca özel kaplaması, ürünlerin kullanım süresini artırır. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olan inox, daha zarif bir görünüm elde edilmesini sağladığı için de birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer alır.
 • Genellikle leke tutmaz bir yapıya sahip olması, inox olanların rahat bir şekilde temizlenebilmesini sağlar. Yüzeyinde mikrop birikimine izin vermeyen ürünler, hijyenik olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Ek olarak cihazların iç yüzeyinde paslanma ya da asitlenme gibi istenmeyen durumları engelleyerek ürünlere işlevsellik kazandırır.
 • Ocak ve fırın kapaklarında ise temperli cam tercih edilir. Temperli cam, genel olarak termal tavlama işlemine tabi tutulmuş standart camdan üretilir. Temperleme işleminde cam hızlı bir şekilde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulur. Söndürme olarak isimlendirilen işlem, camın sertleşmesini ve daha güçlü hale gelmesini sağlar.
 • Temperli camların en önemli faydaları arasında dayanıklılığı gelir. Aynı boyut ve kalınlıktaki standart camlarla kıyaslandığında dört ya da beş kat daha güçlü olmasıyla dikkat çeker. Kırılma durumlarında küçük parçaları ayrılmadığından cam kesiklerini ortadan kaldırdığı için ocak ve fırın gibi güvenliğin önemli olduğu yerlerde sıklıkla kullanılır.
 • Temperli cam, ısıya dayanıklı olmasıyla bilinen bir malzeme olduğu için ocak ve fırınlar için idealdir. Bazı fırınlarda sağlamlığı artırmak için çift katlı temperli camlar kullanılır. Ayrıca gürültü oranını azalttığı için de sıklıkla tercih edilen malzeme, sağlamlığıyla öne çıkar.

Farklı teknolojiler sayesinde çeşitli özellikler kazanan beyaz eşyalar, mutfaklara işlevsellik kazandırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Ankastre set fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, istediğiniz verimi elde etmeye başlayabilirsiniz.

Ankastre Set Modellerinde Renk Seçenekleri

Ankastre setler içerdikleri parça sayısının yanı sıra sahip olduğu renk seçenekleriyle de birbirinden ayrılır. Ferre, Punto ya da Beko ankastre setler sahip olduğu renk çeşitliliği sayesinde mutfaklara estetik bir hava katmanıza yardımcı olur. Ürünlerin genel renkleri hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan listeyi inceleyebilir, sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz:

 • Beyaz olan ankastre set çeşitleri, sıklıkla tercih edilen modellerden oluşur. İçerisinde bulunan bütün parçalar beyaz renkli olduğu için mutfaklara zarif bir görünüm kazandırır. Daha klasik bir parça olarak nitelendirilen beyaz setler, çoğu renkle uyum sağlayabildiği için sıklıkla tercih edilir.
 • Rustik ankastre set çeşitleri incelendiğinde ise genellikle siyah ya da koyu gri modeller olduğu görülebilir. Siyah setler, yerleştirildiği ortama ayrı bir görünüm kazandırmasıyla öne çıkar. Mistik bir görünüme sahip olan siyah, mutfaklarında retro parçalar kullanmak isteyenlere hitap eder. Bununla beraber modern görünümüyle de öne çıkan siyah, mutfaklarında çarpıcı detaylar elde etmek isteyen kişilere hitap eder.
 • Koyu gri de rustik görünüme katkıda bulunan tonlar arasında yer alır. Mutfak dolaplarıyla uyumlu olan davlumbaz ya da ocaklar, istenilen zarafetin elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Gri renkli modeller de beyaz olanlar gibi klasik olarak nitelendirilir. Grinin en önemli avantajları arasında tozu çok fazla göstermemesi gelir. Ayrıca çoğu renkle başarılı bir şekilde uyum sağlayan gri tonları, hemen hemen her mutfakta kullanılabilir.

Mutfaklarınızın genel renklerini ve istediğiniz tonları belirledikten sonra renk seçeneklerini incelemeye başlayabilir, aradığınız tonlara kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve model alternatifine sahip olan ankastre set çeşitleri sayesinde kişisel stilinizi dilediğiniz gibi yansıtmaya başlayabilirsiniz.

Ankastre Set Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfaklarınız için ankastre set seçimi yapmadan önce bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Nasıl seçim yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, sizin için ideal sete kısa süre içinde erişebilirsiniz:

 • İlk olarak hangi eşyalara ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Seçenekleri incelediğinizde 2’li ya da 3’lü gibi farklı parçaların bir arada bulunduğu setler olduğunu görebilirsiniz. Fırın mı ocak mı ya da davlumbaz mı istediğinizi belirledikten sonra ürünler arasından aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Ankastre set almaya karar verdikten sonra ürünleri yerleştirmeyi düşündüğünüz alanın ölçülerini almanız gerekir. Her ne kadar çoğu yere rahatlıkla yerleştirilebilir bir yapıya sahip olsa da küçük mutfaklarda daha küçük beyaz eşyalar tercih edebilirsiniz. Dolaplardaki saklama alanınızı küçültmemek için ideal ölçülere sahip olan modeller arasından pratik bir şekilde seçim yapabilirsiniz.
 • Mutfaklarınızda nasıl bir görünüm elde etmek istediğinizi belirledikten sonra ankastre setleri inceleyebilirsiniz. Setler modern ve rustik olmak üzere farklı tasarım detaylarına sahip olduğu için herkesin beğenisini kazanabilecek alternatifler içerir. Rustik tasarıma sahip olanları incelediğinizde genellikle koyu tonlara sahip olanların ağırlıkta olduğunu görebilirsiniz. Geçmişin esintilerini modern zamanın tasarım çizgilerine adapte etmeyi başaran modeller, mutfaklara farklı bir hava katmasıyla öne çıkar.
 • Modern tasarımlara sahip olan ankastre setler ise daha minimal çizgilere sahiptir. Genellikle daha açık renkli olmalarının yanı sıra ürünleri incelediğinizde koyu tonlara sahip olan seçenekler de olduğunu görebilirsiniz.
 • Mutfak dolaplarınızın ve mutfağınızın genel renklerini göz önünde bulundurarak ankastre setleri arasından seçim yapabilirsiniz. Birçok farklı renk seçeneğine sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Hem koyu hem de açık tonlara sahip olan setler, herkesin beğenisini kazanacak şekilde çeşitlendirilir.
 • Fırın ve ocak, setlerde genellikle bulunan ürünler arasında yer alır. Ocaklarınızı nasıl konumlandıracağınıza bağlantı yerlerine göre karar verebilirsiniz. Bununla beraber eğer elektrikli bir ocak alacaksanız daha rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Ocaklar da sahip olduğu göz sayısına ve kullandığı enerjiye göre kendi içinde ayrılır. Gazlı mı elektrikli mi istediğinizi belirledikten sonra seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca kalabalık bir aileye sahipseniz aynı anda birden fazla yemeği ısıtıp pişirebilmek için çok gözlü olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Satın almayı düşündüğünüz setlerde bulunan parçaların özelliklerini de incelemeniz önerilir. Örneğin, bazı fırınlarda yoğurt yapma fonksiyonu bulunurken bazılarında bulunmayabilir. Ek fonksiyonlar bakımından birbirinden ayrılan ürünler, farklı gereksinimlere yanıt verecek şekilde üretilir. Özel olarak istediğiniz bir fonksiyon varsa sette bulunan ürünlerin detaylarını incelemeniz önerilir.

İstediğiniz özellikleri belirledikten sonra birbirinden farklı seçeneklere sahip olan modelleri incelemeye başlayabilir, aradığınız ürüne kısa süre içinde erişebilirsiniz. Koçtaş ile ankastre set fiyatlarını inceleyip benzer modelleri karşılaştırabilirsiniz. Siz de Koçtaş üzerinden aradığınız ankastre setini inceleyebilir ve beğendiğiniz modelin siparişini hemen oluşturabilirsiniz.

Ankastre Setler Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ankastre Set Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ankastre set seçimi yaparken ürünün kullanılacağı yere uygun ölçülerde cihazlara öncelik verebilirsiniz. Ankastre set ölçüleri doğru bir şekilde belirledikten sonra modellerin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Uzun ömürlü bir kullanım için dayanıklı malzemelerden üretilen seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Enerji tasarrufu, gürültü düzeyi ve güvenlik gibi konularda öne çıkan ankastre setler memnuniyeti artırır. Davlumbaz seçimlerinde ürünün yağ filtresi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Yağ filtreli seçenekler kokuyu hapseder ve kokunun eve yayılmasını engeller.

Ankastre Set Hangi Renk Kullanışlı?

Ankastre ürünlerde beyaz, siyah ve gri gibi renk seçenekleri yer alır. Siyah tonlar, mutfaklara oldukça şık ve modern bir görünüm kazandırır. Inox olan gri tonlar ise temizlik bakımından kolaylık sağlar. Beyaz eşyada geleneksel olarak bilinen ve halen sıklıkla tercih edilen beyaz renkli ürünler ise mutfaklara ferahlık kazandırır. Renklerdeki kullanışlılık, tamamen kullanıcının üründen beklentisine göre çeşitlilik gösterir. Renk seçimini yaparken mutfağınızdaki hakim rengi dikkate alabilirsiniz.

Ankastre Set Yeri Nasıl Olmalı?

Ankastre set modellerinin tercih edildiği mutfak, bir ada içerisine yerleştirilen cihazlardan çok daha fazlasını ifade eder. Tüm pişirme cihazları için hazırlanan yerler cihazın ölçülerine uygun olmalıdır. Montaj için yeterli aralıkların bırakılması ve ihtiyaç duyulan tesisatın hazırlanmış olması gerekir. Ürünlerin yerleştirileceği alan belirlendikten sonra seçenekler arasından kolay bir şekilde seçim yapılabilir. Setleri yerleştireceğiniz yere karar verdikten sonra boyut seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Ankastre Set Nasıl Kurulur?

Ankastre set kurulmadan önce ürünlerin konulacağı yerler belirlenmiş ve uygun ölçülerde kesilmiş olması gerekir. Fırın ve davlumbaz gibi cihazların kurulumunda topraklama hatta ihtiyaç duyulur. Ayrıca ürünü çalıştıracak priz girişinin de cihazın yerleştirileceği ünitenin içerisinde yer alması istenir. Fırın ve davlumbaz için aranan kurulum şartları elektrikli ocak için de geçerlilik arz eder. Gerek elektrikli ocak kurulumunda gerekse gazlı ankastre ocak kurulumunda davlumbaz ve ocak arasında 65 cm'lik aralık bırakılır. Tüm bu şartların güvenlik açısından sağlanmasıyla cihazların kurulumu gerçekleştirilir.

Ankastre Set Nasıl Temizlenir?

Kullanımı kolay olan ankastre set modellerinde temizlik sonraki kullanıma hazırlık bakımından önemlidir. Buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi ürünlerde dış kapak temizliği nemli bir bez yardımı ile yapılır. Bulaşık makinesinin iç temizliği için ise özel deterjanlar kullanılır. Satın alacağınız bir deterjanlar ayda bir makineyi boş yıkatarak hijyende sürekliliği sağlayabilirsiniz. Elektrikli ankastre ocakların temizliğinde cihazın yüzeyini çizmeyecek deterjanlar kullanabilirsiniz. Fırın temizliği yapılırken tepsiler ve ızgara bulaşık makinesinde temizlenebilir. İç temizlik için her kullanımda nemli bez tercih edilebilir.

En Çok Satan Ankastre Setler Hangileri?

Koçtaş Ankastre Setler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Siyah Cam 3'lü Set
 2. Beko Yeni Eco Inox Ankastre Set (bfm 310 I - Bomd D 6110 Ei - Adp 61420 I)
 3. Koçtaş Plus Beyaz Dijital Ankastre Set
 4. Beyaz Cam 3'lü Set
 5. Liva Gri Cam Ankastre Set
Daha fazla göster
422 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: