150 TL Üzeri Kargo Bedava

Bebek Yatakları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yüksek Konfor ve Hijyenik Kullanım Sunan Bebek Yatakları

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için uyku kalitesi çok önemlidir. Kesintisiz ve dinlendirici bir uyku, bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişiminde kritik rol oynar. Ebeveynler bebek odası düzenlerken yatak seçimine ekstra özen göstererek bebeklerin rahat uyumasını sağlayabilir. Bebeğin narin cildine uygun, kemik gelişimini destekleyen ve konforlu bir gece uykusu sunan bebek yatağı modelleri tercih edilmelidir.

Bebek odasında veya ebeveyn odasında kullanmak için tasarlanan bebek yatağı modelleri, rahat ve şık yapısı ile ön plana çıkar. Kaliteli malzemeden üretilen, sallanma sistemi bulunan, güvenlik önlemleri sunan bebek karyolalarında bu yatakları rahatlıkla kullanabilirsiniz. En iyi bebek yatağı, çocuğunuzun kesintisiz uyumasına yardımcı olan modellerdir. Terletmeyen ve üşütmeyen yataklar bebeklerin gece boyu ideal beden ısısında kalmasını sağlar.

Kaliteli ve Rahat Bebek Yatakları

Bebekler günün büyük bir bölümünü uykuda geçirir. Özellikle doğumdan hemen sonraki aylarda bebekler daha fazla uykuya ihtiyaç duyar. Bu nedenle ebeveynler beşik ve yatak seçiminde dikkatli olmalıdır. Bebek uyku yatağı, kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Farklı tasarımlar sunan modeller, üstün teknoloji ile hazırlanır. Visco, yaylı, ortopedik, bambu gibi tasarımlar arasından bebeğinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Visco Bebek Yatakları

Visco, uzayda astronotların rahat bir şekilde dinlenmesi amacıyla NASA tarafından geliştirilen özel bir teknolojidir. Visco yataklar, bedenin şeklini alarak yüksek konfor sunar. Vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtarak bebeklerin rahat etmesini sağlar.

Isı dengesinin korunmasına yardımcı olan Visco modelleri, hava akışı yaratır. Bakteri, akar, toz oluşumuna karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Bebeklerin hassas olan bünyesi alerjenlere karşı duyarlılık gösterebilir. Bu nedenle yatak seçiminde alerjenlere yok eden seçenekler tercih etmek önem taşır. Hava sirkülasyonu sağlayan Visco, alerjen oluşumunu azaltırken aynı zamanda ısı dengesi sunar.

Visco yataklar yumuşak olduğu için kemik gelişimi tam olarak tamamlanmamış bebekler için uyku sırasında kullanmasında tavsiye edilmez. Oyun alanında bebeğiniz vakit geçirirken bu modeli kullanabilirsiniz. Oyun beşiklerinde Visco teknolojisini değerlendirmek daha uygun bir tercih olur.

Ortopedik Bebek Yatakları

Bebeklerin bedensel gelişimini desteklemek için yatak seçimi önemlidir. Ortopedik bebek yatakları gelişimi devam eden iskelet sistemini destekler. İdeal sertlikte olan yapısı bebeklerin rahat uyumasını sağlar. Bel, sırt, omurga gibi vücut noktalarını destekleyen ortopedik yüzey, bebekler için özel olarak hazırlanan seçenekleri ile ebeveynlerin dikkatini çeker.

Uyku bölgesini beş noktaya ayıran kapitone işlemeli ortopedik yataklar, bebeklerin omurga gelişimi için uygun olabilir. Hava aldıran örgü kumaş ve direnç sağlayan paket yay sistemi uzun süreli dayanıklılık sağlar. Sünger destek katmanı olan ortopedik bebek yatakları sorun oluşturmayan bir yumuşaklık yaratır. Kenarlarda çökmeye karşı ekstra direnç sağlaması için özel kumaşlardan destek alınır. Siz de bebeğinizin karyolasında ultra konforlu bir zemin yaratmak için ortopedik bebek yatakları arasından zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Yaylı Sisteme Sahip Bebek Yatakları

Yaylı yataklar paket sistemi ile meydana getirilen farklı bir teknoloji içerir. Bebek ve çocukların uyuması için sert bir yapıda olabilir. Yaylı bebek yatakları seçerken dikkat edilmesi gereken nokta, destekleyici lateks veya sünger kaplaması olmasıdır. Bu kaplamalar yüzeyi daha yumuşak ve konforlu hale getirir. Üzerindeki elastik yapıyı güçlendiren ve çökmelere karşı dirençli olan yay sistemleri bebek yataklarında yüksek konfor yaratır. 

Bebek Yatakları Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebeklerin sağlıklı büyümesi için kullandığı ürünlerin özenle seçilmesi gerekir. Özellikle yeni doğan bebek yatağı, dikkat edilmesi gereken önemli eşyalardan biridir. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi ve iskelet sisteminin desteklenmesi için doğru modelleri kullanmanız önem taşır. Modeller arasında seçim yaparken bazı noktalara dikkat edebilirsiniz.

 • Bebek yatakları arasında tercih yaparken ideal sertlikte olan modelleri değerlendirmeniz önemlidir. Özellikle ilk aylarda bebekler çok yumuşak yataklarda yatmamalıdır. İskelet ve omurga sisteminin sağlıklı gelişimi için bebeğin sert bir yatakta yatması gerekir.
 • Bebek yatakları kullanımında baş kısmının 30 derece kadar yükseltilmesi önem taşır. Yenidoğan dönemlerinde bebekler yatarken kusabilir. Boğulma riskini ortadan kaldırmak için yatak başının hafifçe yükseltilmesi gerekir.
 • Hava akışı sağlayan modeller bebekler için daha uygundur. Hassas bir bağışıklık sistemine sahip olan bebekler, alerjenlerden daha çok etkilenir. Toz, bakteri, akar oluşumuna karşı hava sirkülasyonu yaratan modelleri değerlendirebilirsiniz.
 • Alt ıslatma, kusma gibi kazaların yaşanması nedeniyle koruyucu pedler önem taşır. Bebeğiniz için yatak seçerken yıkanabilir uyku pedi olan modelleri inceleyebilirsiniz. Bu sayede daha hijyenik bir kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Bebek yatakları farklı ölçülerde hazırlanır. Bebek karyolaları ile uyumlu seçim yapabilmek için odanın genişliğini göz önüne almanız gerekir. 60 x 120 bebek yatağı, 70 x 110 bebek yatağı seçeneklerinden kendi beşiğinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Sık Tercih Edilen Anne Yanı Bebek Yatağı Modelleri

Bebekler, dünyaya alışma sürecinde ebeveynlerine yakın olmayı ister. Özellikle yenidoğan bakımında tercih edilen anne yanı bebek yatağı modelleri ağlayan bebeklerin çabuk sakinleşmesine yardımcı olur. Annesinin yakınında uyuyan bebekler, gaz sancılarını daha kolay atlatabilir. Bebeklerin doğum sonrasında anne ile temas etmesi, ebeveynleriyle ilişki kurması sağlıklı gelişimi için önemlidir. Bu yüzden ebeveyn odalarında kullanılabilen anne yanı bebek yataklarını tercih edebilirsiniz.

Bebeklerin alışkın olduğu beşik ve karyolada uyuması önem taşır. Uyku düzeni oluşturmak için bebeğiniz rutinini bozmamanız gerekir. Katlanır bebek yatağı modelleri, seyahat zamanlarında avantaj sağlar. Tatile giderken katlanır bebek yatağını yanınıza alabilir ve bebeğinizin her ortamda rahat şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz.

Portatif bebek yatağı seçenekleri, hareketli yaşam tarzı benimseyen aileler için idealdir. Araba yolculuklarında, tatil planlarında, farklı şehir seyahatlerinde bebeğin uyku düzenini bozmamak için portatif bebek yatağı modellerini kullanabilirsiniz.

Doğal İçerikli Bebek Yatakları

Bebek yatakları farklı dolgu malzemelerinden üretilir. Bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişimi için büyük önem taşıyan uyku, doğru ürünlerle ideal hale getirilir. Bebeğinizin kesintisiz ve kaliteli bir uyku uyuması için doğal içerikli modeller kullanabilirsiniz. Aloe Veralı kumaşa sahip olan modeller, stres ve yorgunluğu azaltır. Özellikle gaz sancıları çeken ve sık ağlayan bebekler stresli hissedebilir. Yumuşak bir dokuya sahip olan bu kumaş rahatlatıcı etki sunar.

Doğal pamuktan elde edilen örgü kumaşlar bebek yatakları için konforu üst seviyelere taşır. Pamuklu kumaşa sahip olan modeller bebeklerin narin cilt yapısına uygundur. Örme kumaşların üretim teknolojisinde kullanılan ilmekler hava geçişi sağlayarak bebeğinizin gece boyunca ideal vücut sıcaklığında kalmasına yardımcı olur. İnsan vücudunun şeklini alan örgü kumaş ve özel sünger bebeklerin dinlendirici bir uyku uyumasını sağlar.

Bebekler için Uyku Düzeni Nasıl Oluşturulur?

Bebeklerin uykuya geçiş süresini kısaltmak, kesintisiz bir gece uykusu uyumasını sağlamak için doğru ürünleri seçmeniz gerekir. Rahat ve ideal sertlikte olan bebek yatakları, çocukların kaliteli uyku uyumasına yardımcı olur. Bebek karyolasında kullandığınız nevresim, yorgan, battaniye gibi tekstil ürünleri de uyku üzerinde büyük önem taşır. Mevsime uygun kumaşlardan üretilmiş, pamuklu ve nefes aldıran nevresim takımları bebekler için uygun olur.

Yenidoğan döneminde yastık, battaniye, yorgan gibi ürünler kullanmak uzmanlar tarafından önerilmez. Bebeğin boğulma riskini ortadan kaldırmak için karyolası içinde herhangi bir nesne bulundurmamanız gerekir. Serin havalarda ortamın ısısını ayarlayarak, bebeğinizin tulum ve zıbınlarını uygun kumaşlardan seçerek ideal vücut sıcaklığı sağlayabilirsiniz.

Bebeklerin kaliteli bir uyku deneyimi yaşaması için rutin oluşturmak önemlidir. Belli saatlerde uyuyan ve uyanan bebekler zamanla bu rutine alışır. Uyku öncesinde bebek masajı uygulamak, ılık bir banyo yapmak, ninni söylemek, bebeği kucağınızda hafifçe sallamak gevşemesine yardımcı olur. Bebeklerin ebeveynlerin yatağında birlikte yatması doğru değildir. Özgüven gelişimi açısından olumsuz olan bu durum aynı zamanda ezilme, çarpma, vurma gibi uyku sırasında istenmeyen kazalara neden olabilir. Yenidoğan bebeklerin annesine yakın bir ortamda kendi beşiğinde yatması önemlidir.

Bebek Yatakları Hangi Özellikleri Taşımalı?

 • Bebek yatakları, bebeklerin anatomisine uygun şekilde üretilmelidir. Çok yumuşak ve sert olan yüzeyler bebeklerin bedensel gelişimini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle bebek yataklarının ideal bir sertlik seviyesi olması gerekir.
 • Kolay temizlenen ve leke tutmayan kumaşlar bebekler için daha uygun olur. Alt ıslatma, kusma gibi sorunlarda bebek yatakları pratik şekilde temizlenmelidir. Hijyenik kullanım sunan modeller bebek sağlığını doğrudan etkiler.
 • Bebek yatakları modellerinin kumaşı ve dolgu malzemesi önem taşır. Pamuklu kumaşlar, vücut ısısını ideal seviyede tutabilir. Isı dengesi sağlayan modeller ile çocuğunuzun kesintisiz bir uyku uyumasına yardımcı olabilirsiniz.
 • Akar, toz, bakteri oluşumuna karşı dirençli olan antibakteriyel modeller bebeklerin sağlığı için önemlidir. Alerjenlere karşı duyarlı olan bebekler hava sirkülasyonu olan dolgu malzemeleri sayesinde daha rahat bir uyku deneyimi yaşayabilir.
 • Malzemelerin doğal içeriklerden elde edilmesi ve kimyasallardan uzak olması gerekir. Kanserojen madde içermeyen bebek yatakları sağlıklı bir gelişim süreci için çok önemlidir.
 • Bebek yatakları uygun ölçülerde olmalıdır. Emeklemeye ve sağa sola dönmeye başlayan bebekler için sabah uyandıklarında oyun oynayabilecekleri genişlikler iyi bir seçimdir.

Bebek Yatağı Ölçüleri

Bebek yatakları her ihtiyaca çözüm olabilmek için farklı ebatlarda üretilir. 70 x 140, 70 x 130, 60 x 120 şeklinde ölçülere sahip modellerde bulunur. Bebeğinizin yaşına, fiziksel özelliklerine, odanın genişliğine ve karyolanın tasarımına göre seçim yapabilirsiniz. Doğru ebatlarda bir model seçmek, bebeğinizin konforlu bir uyku deneyimi yaşaması için önemlidir.

18 - 20 cm kalınlığında olan bebek yatakları ideal kullanım sunar. Bebeğinizin beşiğine göre kalınlığı seçebilirsiniz. Oyun alanına dönüştürülen beşikler için ince modeller kullanabilirsiniz.

Bebek Yatakları Nasıl Temizlenir?

Bebek odalarının her zaman temiz olması gerekir. Bebeklerin bağışıklık sistemi yetişkinlere göre daha hassas bir yapıya sahip olduğu için hijyen büyük önem taşır. Bebeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi için yatağının kolay temizlenen malzemeden yapılmış olmasına özen göstermelisiniz. Alt temizleme, besleme gibi durumlarda bebeğinizin yatağı kirlenebilir. Bebek yatakları uygun deterjanlar ile belli aralıklarla temizlenmelidir.

Bebek yataklarının temiz olması için bazı noktalara önem vermeniz gerekir. Her sabah bebeğinizin odasını havalandırmak, nevresim takımlarını silkelemek önemlidir. Toz ve akar oluşumuna karşı hava sirkülasyonu etkili sonuç verir. Alez ve koruyucu ürünler bebek yatakları için idealdir. Bebeğinizin yatağını hafif formda ve yoğun kokusu olmayan deterjanlar ile temizleyebilirsiniz. Kokulu deterjanlar bebeklerde alerjiye neden olabilir. Bebeğinizin yatağını etiketine uygun şekilde temizledikten sonra iyice kuruması için havalandırmanız büyük önem taşır.

Akar ve toza karşı alerjisi olan çocukların yatakları sık sık yüksek filtreleme sistemine sahip elektrikli süpürgelerle çekilmelidir. Alerjenlere karşı duyarlı çocukların nevresim takımları sık değiştirilmeli ve yüksek sıcaklıkta çamaşır makinesinde yıkanmalıdır. Bebek ve çocuk odalarının havalandırılması sağlıklı gelişim için önemlidir.

Bebek Yataklarında Kullanılan Tekstil Ürünleri

Bebek yataklarının uzun süreli kullanımı için uygun tekstil ürünleriyle desteklenmesi gerekir. Yatağın çabuk kirlenmesini önlemek için koruyucudan faydalanabilirsiniz. Çıkarılabilir ve yıkanabilir uyku pedleri idealdir. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için uyuduğu ortamın hijyenik olması önemlidir.

Karyola içerisinde özellikle yenidoğan döneminde yastık, yorgan, battaniye gibi tekstil ürünleri kullanmak uzmanlar tarafından önerilmez. Boğulma gibi tehlikeler oluşturmaması için soğuk havalarda bu ürünler yerine bebeğinize uyku tulumu giydirebilirsiniz. Bebeklerin karyolasında kullanılan kenar koruyucuların bağlama ipleri tehlike yaratmayacak şekilde bağlanmalıdır. Çok uzun ipler bebeklerin sağlığı için risk oluşturabilir. Bebek bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bebeğin yatağının güvenli olmasıdır.

Bebeklerin narin cildi, yetişkinlere göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bebeğinizin temas ettiği çarşaf, yorgan, nevresim gibi tekstil ürünlerinin pamuklu kumaşlardan üretilmesi gerekir. Naylon, viskon, saten gibi kumaşlar bebeğinizin cildini yıpratabilir. Soft ve pastel tonlarda sunulan nevresim takımları bebekler için daha uygun olur. Karışık renkler ve canlı desenler uykuya geçişi zorlaştırabilir. Bebek yatakları için tekstil ürünleri seçerken kalitesine, rengine, tasarımına, yıkama ve temizleme özelliklerine dikkat etmeniz gerekir.

Bebeğiniz için nevresim tekstil ürünleri seçerken sık yıkanabilen, kolay temizlenen, hava akışı sağlayan modelleri tercih etmeniz gerekir. Bebeklerin hassas bünyesini alerjenlerden korumak için hijyenik bir kullanım sunan tekstil ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

Bebek Yatakları Şiltesi

Bebek yatakları şilte modelleri, sert zeminlerde bebeğinizin rahat hareket etmesi ve oyun oynaması için özel olarak sunulur. Oturmaya başlayan bebeğinizi günlük işlerinizi yaparken bu şilteler üzerine koyabilir ve oyuncaklarıyla oynamasını sağlayabilirsiniz. Ultra yumuşaklık ve sıcaklık sağlayan şilteler farklı amaçlarla da kullanılabilir. Koltuk, kanepe, çekyat gibi alanlarda misafirlerin rahat yatabilmesi için bu konforlu şilte modellerini tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun yatıya kalan arkadaşları için şilte iyi bir seçim olur.

Bambu ağaçlarından elde edilen doğal ipliklerin elyaf haline getirilmesi ile üretilen şilteler, serinlik hissi yaşatır. Hava sirkülasyonu sunan tasarımı bebeklerin oyun sırasında yüksek konfor yaşamasını sağlar. Akar, toz, polen, hayvan tüyü gibi alerjenlerin birikmesini önler. Bebek şiltelerini oyun alanlarında kullanabilirsiniz. Bebeğinizin kendi başına oyun oynadığı güvenli alanlarda yumuşak ve sıcak bir zemin oluşturmak için şilteler idealdir.

Bebek Yatağı Fiyatları

Bebek yatakları farklı fiyat aralığı ile sunularak her bütçeye hitap eder. Kullanılan dolgu malzemesine, teknolojisine, kumaş yapısına, dikiş özelliklerine göre bebek yatakları fiyatları değişiklik gösterebilir. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için doğru yatak ve karyola modellerini incelemeniz gerekir. Çift taraflı kullanım sunan, doğal malzemelerden elde edilen, kaliteli dikiş detaylarına sahip olan modeller farklı bebek yatağı fiyatlarıyla sunulur. Çapraz örgü sistemi ile hazırlanan yataklar hava sirkülasyonu sağladığı ve kadife teması yarattığı için benzersiz bir konfor yaratır. Bebeğinizin üst düzey bir rahatlık yaşaması için kaliteli markaların sunduğu bebek yataklarını tercih edebilirsiniz.

Evinizin dekorasyonuna, bebeğinizin odasına ve uyku alışkanlıklarına göre seçim yapabilirsiniz. Koçtaş'ta ihtiyacınız olan tüm modelleri erişilebilir bebek yatağı fiyat seçeneği ile bulabilir, güvenli alışveriş deneyimi ile hemen satın alabilirsiniz.

Bebek Yatakları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bebek yatağı nasıl olmalı?

Bebek yatakları, ideal sertlikte ve antibakteriyel özellikte olmalıdır. Bebeklerin gelişmeye devam eden omurga sistemini desteklemesi için çok yumuşak modeller önerilmez. Sert ve hava akışı sağlayan modeller bebekler için daha uygun bir seçim olur. Ortopedik bebek yatakları, hava sirkülasyonu sağlayan yapısı ve uygun sertliği ile konforlu bir uyku deneyimi sunar. Kötü koku oluşumuna karşı dirençli, kolay temizlenen ve leke tutmayan modeller idealdir.

Yenidoğan bebek yatağı nasıl olmalı?

Yenidoğan bebekler annelerinin kokusuna, sesine, temasına ihtiyaç duyar. Bu nedenle yenidoğan bebeklerin yatakları ebeveynlerine yakın olmalıdır. Üstelik doğumdan sonraki ilk aylarda bebekler sık kusar. Yenidoğan bebeklerin yatak başı yaklaşık 30 derece yükseltilmelidir. Bu sayede herhangi bir kusmada boğulma riski azaltılmış olur. Alerjenlere karşı savunmasız olan yenidoğan bağışıklığı için yatakların hava akışı sağlayan kumaşlardan üretilmiş olması önemlidir. 

Bebek yatağı ölçüleri nelerdir?

Bebek yatakları farklı beşik ve karyola tasarımlarına göre üretilebilir. Genellikle 70 x 130, 70 x 120 ve 60 x 120 şeklinde olan bebek yatakları 18 - 20 cm kalınlığında hazırlanır. Bebeğinizin odasına göre tercih ettiğiniz karyola için uygun yatak modellerini inceleyebilir, konforlu bir uyku deneyimi için çocuğunuzun sağlıklı gelişimine destek olan seçenekleri satın alabilirsiniz.

En Çok Satan Bebek Yatakları Hangileri?

Koçtaş Bebek Yatakları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Bed19 Anti Alerjik Süngerli Bebek Yatağı
 2. Bed19 Anti Alerjik Süngerli Bebek Yatağı
 3. Bamboo Bebek Yatağı 60x120 Cm
 4. Bamboo Visco Oyun Parkı Yatağı-sepet Beşik Yatağı Visco Yatak
 5. Bamboo Ortopedik Yaylı Yatak
Daha fazla göster
586 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: