150 TL Üzeri Kargo Bedava

Hava Perdesi

Filtreler
Özellikler
-

Ortamın Sıcaklığını Muhafaza Eden Hava Perdesi

Hava perdesi modelleri, genel olarak iki farklı ortamı iyi bir şekilde ayırmak için kapı benzeri alanlar üzerinde yerleştirilen bir üründür. Klima benzeri bir şekle sahip olan hava perdeleri görünmez bir hava bariyeri oluşturmak için fanla çalışır. Çoğunlukla soğuk hava verse de ürünleri incelediğinizde sıcak hava veren seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. Enerji tasarrufu sağlayan hava perdesi modelleri, ısıtma ya da soğutma maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur. Ortama sürekli olarak sıcak ya da soğuk bir hava üflediği için iç iklimi korur. Aynı zamanda yaşam alanlarının daha konforlu hale gelmesine yardım eder. 

hava perdesi modelleriGenellikle mağazaların girişlerinde kullanılan ürünler, direkt olarak bir noktaya hava üfleyerek çalışır. Yüksek hızda çalışan bir hava jetine sahip olduğu için tek bir noktayı ortamın hava koşullarından bağımsız olarak ayarladığınız şekilde soğutup ısıtmanıza imkan tanır. Ayrıca ortama sürekli olarak hava üflediği için oda ya da dükkanlarda istenilen sıcaklığın muhafaza edilmesini kolaylaştırır. Genellikle iç havayı dış havadan ayırmak için kullanılır. Soğuk veya sıcak havanın, dumanların, nemin, tozun, birikintilerin ya da böceklerin dış ortamdan iç ortama gelmesinin önüne geçerek kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. Bununla beraber bazı ürünler gerçek perde şeklinde olacak şekilde tasarlanır. Kalın ve şeffaf olan elektriksiz modeller, genellikle restoran ya da büyük marketlerde kullanılır. Elektrikli olanlar gibi bir bariyer görevi gören ürünler, gerçek perde görünümüne sahiptir. Ürünler, soğuk tutulması gereken ortamlarda pratik bir çözüm haline gelir. Hava perdesi fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olan modele kısa süre içinde erişebilir, ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden gidermeye başlayabilirsiniz.

Hava Perdesi ile Klimanın Farkları

Her ne kadar şekil ya da çalışma şekli bakımından klimalarla benzerlik gösterse de hava perdesi modelleri bazı özellikleriyle klimalardan ayrılır. Klima ve hava perdesini birbirinden ayıran özellikler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Klima, temel olarak yerleştirildiği odanın ısıtılmasını ve soğutmasını tek başına üstlenebilir. Sıcak ya da soğuk havayı bulunduğu odanın her tarafına dağıtarak ortamın istenilen sıcaklıkta olmasını sağlar. Bununla beraber hava perdesi sadece havayı üflediği yerde etkili bir performans ortaya çıkarır.
 • Bununla beraber hava perdesi farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Ürünler, belirli bir sıcaklıkta ve hızda bir hava akışı oluşturmak için şerit şeklinde bir dağıtıcı kullanır. Genellikle belirli bir noktaya sabit bir şekilde sıcak ya da soğuk hava üfler.
 • Hava perdesi, genellikle dış havanın içeri girişini azaltmak ve ortamı izole etmek için kapıların ya da geçitlerin üzerine yerleştirilir. Bununla beraber klimalar her yerde kullanılabilecek ürünlerden oluşur.
 • Hava perdesi, iç mekanlarda çevre koşullarını korumak amacıyla çalışır. Klimalar ise iç mekanın hava koşullarını istenilen şekilde değiştirmek için üretilir.
 • Hava perdesi ile klimanın görünümü benzer olsa da çalışma prensipleri oldukça farklıdır.
 • Hava perdesi, isminden de anlaşılabileceği gibi hava yardımıyla görünmez perdeler oluşturur. Genellikle süpermarketler, tiyatro alanları, dinlenme salonları, mağaza girişleri, alışveriş merkezleri, sergi salonları, lobiler ya da depoların giriş ve çıkışlarında kullanılır.
 • Örneğin, deponun kapısı sürekli olarak açık tutuluyorsa hava perdesi sayesinde dış havanın içeriye girmesi engellenebilir.

Enerji tasarrufu gibi işlevlere sahip olan klima hava perdesi ile gereksinimlerinizi kısa sürede giderebilir, ortamın havasını dilediğiniz gibi koruyabilirsiniz.

Hava Perdesi Kullanmanın Avantajları

Hava perdesi kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin sağladığı fırsatlar hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz atabilir, ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden karşılamaya başlayabilirsiniz;

hava perdesi fiyatları

 • Ürünler, genel olarak dış ortamla iç ortam arasında bir bariyer oluşturduğu için içeriye böcek benzeri hayvanların girmesinin önüne geçer. Böylece daha steril bir ortam oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Kapıların üzerine yerleştirilen bir hava perdesi ile dükkanların ya da restoranların ısı kaybı büyük ölçüde azalır. Özellikle kapısı sürekli açık olan restoranlarda ısı kaybı azaldığı için enerji maliyetleri de benzer şekilde düşer. Bununla beraber mevcut ısı sistemlerinin aşırı çalıştırılmasını engelleyen ürünler, sistemlerin kullanım ömrünü de uzatır.
 • Dükkan sahiplerinin kapılarını sürekli olarak açık tutmalarına yardımcı olan ürünler, bu sayede müşterileri sürekli olarak içeri davet eder. Aynı zamanda açık kapı bir vitrin görevi görerek insanların mağazaların içini daha rahat bir şekilde görmelerini sağlar. Böylece dükkanların ziyaretçi sayısının artmasını teşvik edebilir.
 • Hava perdesi, ortam sıcaklığını muhafaza etmesi ve dış ortamın tozlarını uzak tutmasıyla hem müşteri hem de personel konforunu artırır.
 • Ürünler, böceklerin girme olasılığını azalttığı için daha hijyenik ve sağlıklı bir ortam elde edilmesini mümkün hale getirir. Havadaki toz, kirlilik, duman ve kötü kokulara karşı bir bariyer görevi görür. Böylece dükkan sahiplerinin iç mekanlarını daha ferah bir şekilde tutmalarına yardımcı olur.
 • Ürünlerin kullanımı ve kurulumu oldukça pratik olduğu için geniş bir kitle tarafından tercih edilir.
 • Farklı boyut ve güç seçeneklerine sahip olduğu için her boyuttaki dükkanda rahatlıkla değerlendirilebilir.

Hava perdesi fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek işyerlerinizin daha ferah olmasını sağlayabilir, istediğiniz ambiyansı pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

Hava Perdesi Çalışma Prensibi

Hava perdesi oldukça basit bir çalışma prensibine sahiptir. Ürünlerin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyerek fikir edinebilirsiniz;

 • İlk olarak klimalarda olduğu gibi perdelerin gücünü açmanız gerekir. Güç açıldıktan sonra perdelerde bulunan üniteye hava verilir.
 • Ünite, aldığı havayı fan yuvasına iletir ve hava fan tarafından hızlı bir şekilde döndürülür.
 • Hızlı hareket eden hava, tahliye nozulunun tüm uzunluğu boyunca hava dağılımının eşit olmasına izin veren bir fanın içine girer.
 • Nozulda bulunan kanatlar, tekdüze bir hava örtüsü oluşturarak elde edilen havanın soğuk ya da sıcak bir şekilde dışarı doğru üflenir.
 • Havanın büyük çoğunluğu perdenin giriş yoluna dönerken bir kısmı ters yöne gider.
 • Üniteden boşaltılan hava, oldukça hızlı bir şekilde dışarı aktarılır. Kapı üzerine yerleştirilen ürünler, havanın hızı sayesinde dış ortamla iç mekanlar arasında görünmez bir perde oluşmasını mümkün hale getirir.

Çalışanlarınızın ya da müşterilerinizin daha konforlu bir ortamda olmalarını istiyorsanız ürünlerden yardım alabilirsiniz. Dışarıdan uçan böcek ya da toz girmesini engelleyerek iç mekanların daha ferah alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler sayesinde ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden giderebilir, iç mekanlarda ısıtma ya da soğutma için enerjiden tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.

Hava Perdesi Kullanım Alanları

Hava perdesi geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Ürünlerin kullanım alanları şu şekilde özetlenebilir:

 • Sıcak ya da soğuk hava perdesi genellikle müşterileri rahat ettirmek, enerji tasarrufu sağlamak ve haşereleri uzak tutmak için restoran sahipleri tarafından tercih edilir. Restorandaki müşterileri hava bariyeri sayesinde daha konforlu bir ortamda ağırlayabilir, hem soğuk hem de sıcak günlerde daha rahat bir ambiyans yaratabilirsiniz.
 • Enerji maliyetlerini düşürdüğü için ürünler ofislerde ya da mağazalarda da sıklıkla tercih edilir. Sürekli olarak ortama sıcak ya da soğuk hava üflediği için yaşam alanlarının istenilen sıcaklıkta kalmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda ısıtıcılı hava perdesi çeşitleri, dışarıdan gelen soğuğu kestiği için çalışma alanlarının soğumasının önüne geçer. Böylece ısıtıcı maliyetlerini azaltır.
 • Dükkanlarda sıklıkla kullanılan ürünler, trafikten kaynaklanan polen, toz ve duman gibi kirleticilerin mağazaların içine girmesini engeller. Böylece mağazanın dış ortamın kirliliğinden ayrılmasını mümkün hale getirir.
 • Sağlık ve güvenlik sunma işlevinden dolayı hava perdesi depolama alanlarında sıklıkla kullanılır. Hava perdesi, fiziksel ürünlerin güvenli ve hijyenik bir ortamda saklanmasını mümkün hale getirir.
 • Alışveriş merkezlerinde de sıklıkla kullanılan ürünler, kapının sürekli açık kaldığı yerlerde işlevseldir.
 • Çalışma ortamı kumlu ya da tozluysa hava perde çeşitleri bu yerlerde de kullanılabilir. Kapının her açılışında işletmenize toz bulutunun girmesinden korkuyorsanız ürünlerden yararlanabilirsiniz.
 • Ürünler, genellikle yükleme rampaları ya da araç girişleri gibi amaçlarla kapıların sürekli olarak açık kaldığı yerlerde de kullanılır.
 • Hastanelerde dışarıdan gelebilecek tozları uzak tutmak için de ürünler değerlendirilir.

Hava perdesi fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, iç mekanların hava sirkülasyonunu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Hava Perdesi Modelleri

Hava perdesi modelleri sahip olduğu çeşitlilik sayesinde herkesin aradığı ürünü bulmasını kolaylaştırır. İşletmelerinizin daha ferah olmasını istiyor ve bunu sağlayacak bir ürün arıyorsanız hava perdesi modellerini inceleyerek istediğiniz niteliklere sahip olan perdeye kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Hava perdesi çeşitleri genel olarak şu şekildedir:

 • Ürünler, ısıtıcılı ve soğutuculu olmak üzere genel anlamda iki farklı kategoriye ayrılır.
 • Soğuk hava perdesi PVC modeller çok sık kullanılan ürünler arasında yer alır. Genellikle mağaza benzeri alanlarda sıcak havalarda ortamın ferahlatılması için değerlendirilir. Kapı girişlerine yerleştirilen ürünler, dışarıdaki sıcak havanın açık kapılardan içeri girmesinin önüne geçer.
 • Hava perdesi ısıtıcılı olanlar da benzer bir şekilde çalışır. Soğutmak yerine yerleştirildiği odaya sıcak hava üfler. Özellikle soğuk havalarda dış ortamın etkilerini minimuma indirilmesine yardımcı olur.
 • Bazı modeller ise hava perdesi sıcak soğuk şeklindedir. Hem sıcak hem de soğuk hava üfleme fonksiyonuna sahip olduğu için her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Mağazaların girişinde hava perdesi kullanmak isteyen kişiler her mevsim iç mekanlarını ferah hale getirmek için sıcak soğuk hava üfleme özelliğine sahip olan ürünlerden birini tercih edebilir.
 • PVC hava perdesi ise klima görünümüne sahip olan modellerden farklılaşır. Genellikle ağır bir yapıya sahip olan ürünler, bazı marketlerde şarküteri bölümlerinin kapısına yerleştirilir. Ayrıca restoranlarda yiyecek depolama alanlarının kapısında da sıklıkla kullanılır. İçeri girip çıkmayı engellememesinin yanı sıra dışarıdaki havanın içeriyi ısıtmasının da önüne geçer. Böylece malzemelerin her zaman istenilen sıcaklıkta kalmasını sağlar. Restoran ya da marketlerin şarküteri alanları için bir ayırıcı arıyorsanız PVC hava perdesi fiyatları arasından sizin için uygun olana erişebilirsiniz.

Nasıl bir klima perdesi istediğinizi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, aradığınız ürüne kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Boyutlarına ve Tasarımına Göre Hava Perdesi Çeşitleri

Ürünler, birçok farklı boyut seçeneğine sahip olduğu için her ortama rahat bir şekilde uyum sağlar. Ürünlerin boyutları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünleri incelediğinizde 90 cm, 120 cm ya da 200 cm gibi farklı genişlikte olan seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Ürünleri yerleştireceğiniz yerin ölçülerini dikkate alarak alternatifler arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.
 • Hava perdesi 200 cm uzunluğunda olduğunda geniş girişlerde etkili bir performans ortaya çıkarır. Kapının yanı sıra kapının çevresinde de etkili olan uzunluğu sayesinde ofis gibi ortamlarda iyi bir performans ortaya çıkarır. Ayrıca hava perdesi 2 metre olduğunda büyük yerlerde istenilen etkiyi gösterebilir.
 • 90 cm hava perdesi küçük kapıların üzerine ya da dar alanlarda kullanılabilir. Alanınızın ebatlarını doğru bir şekilde aldıktan sonra hava perdesi ölçüleri arasından uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Hava perdesi modelleri kendi içinde farklı kalınlıklara sahiptir. Bazı modeller diğerlerine göre daha ince olduğu için dar alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Mağaza girişinde kapının üzerinde dar bir alan varsa ince olan modeller arasından tercihte bulunabilir, alanınıza uygun ürüne kısa sürede erişebilirsiniz.
 • Boyutlarının yanı sıra ürünler tasarım özellikleri bakımından da kendi içinde kategorilere ayrılır. Genellikle beyaz renkli olacak şekilde üretilse de seçenekleri incelediğinizde gri gibi farklı renk alternatifleri de olduğunu görebilirsiniz.
 • Ürünlerin ön tarafı genellikle ızgaraları gözükecek şekilde tasarlanır. Klimalarla benzer bir görünüme sahip olsa da ızgaraların tasarımı da birbirinden farklılık gösterebilir. Bazı modeller tek bir parça ızgaradan oluşurken bazılarında iki bölüm bulunur.

İhtiyacınız olan boyuta ve istediğiniz tasarıma karar verdikten sonra ürün fiyatları arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.

Motor Güçlerine Göre Hava Perdesi Modelleri

Ürünler, motor güçlerine göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Ürünleri kullanacağınız iç mekanın boyutlarını göz önünde bulundurarak farklı güçteki motorlar arasından seçim yapabilir, ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Motor güçleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeye göz atabilirsiniz;

hava perdesi çeşitleri

 • Ürünleri incelediğinizde motor güçlerinin 140 W, 200 W, 330 W ya da 400 W gibi farklı değerlere sahip olduğunu görebilirsiniz. Farklı motor güçleri sayesinde sahip olduğunuz alan için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, ürünlerden istediğiniz verimi almaya başlayabilirsiniz.
 • 140 W motor gücüne sahip olan kapı üstü hava perdesi çeşitleri, küçük ofislerde ya da dükkanlarda yeterli bir performans ortaya çıkarır. Dış ortamın havasının iç mekanın iklimini değiştirmesinin önüne geçer.
 • 330 W ya da 400 W gibi yüksek motor güçlerine sahip olan ürünler büyük restoranlarda ya da geniş mağazalarda tercih edilir. Yüksek motor gücü, büyük alanlarda enerji tasarrufunu kolaylaştırır. Dışarının havasının içerideki havalandırmayı bozmasının önüne geçtiği için maliyet avantajları sunar.

İhtiyacınız olan elektrikli hava perdesi modelinin özelliklerini belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, iç mekanlarınızın boyutları doğrultusunda seçenekler arasından tercihte bulunmaya başlayabilirsiniz. Koçtaş fırsatlarını inceleyerek kapı hava perdesi fiyatları arasından sizin için uygun olanı bulabilir, iç mekanlarınızın daha ferah ve konforlu hale gelmesini sağlayabilirsiniz. İşyerlerinde kullanılan ürünler ile enerji maliyetlerinizi düşürerek genel anlamda da tasarruf yapabilirsiniz. Koçtaş’ın fırsatlar dolu dünyası sayesinde sizin için uygun olan ürünü kolaylıkla bulabilir, çalışma ortamlarını dış mekanlardan zorlanmadan ayırabilirsiniz.

Hava Perdesi Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hava perdesi nedir?

Hava perdesi genel olarak dış ortamla iç mekan arasında görünmez bir alan oluşturur. Çoğunlukla kapıların üzerine asılacak şekilde dizayn edilir. Görünümü klima şeklinde olan ürünler, iç mekanlarda enerji tasarrufu elde edilmesini sağlar. Fanla çalışan perdeler, iç mekanların istenilen sıcaklıkta kalmasına yardımcı olur.

Hava perdesi ne işe yarar?

Ürünler, temel olarak iç ve dış mekanlar arasında bir bariyer görevi görür. Dışarıdan gelen tozun, rüzgarın ya da böceklerin içeriden uzaklaştırılmasını sağlar. Ayrıca dükkan ya da mağazaların girişinde içeri giren insanların üzerine hava üfleyerek daha rahat bir atmosfer yaratılmasına yardımcı olur.

Hava perdesi ne kadar elektrik harcar?

Ürünlerin ne kadar elektrik harcadığı modelden modele değişiklik gösterir. Ürünlerin kullanıldığı süre ve motor güçleri ne kadar elektrik harcadıkları üzerinde etkiye sahiptir. Satın alacağınız ürünün özelliklerini ayrıntılı bir şekilde inceleyerek ne kadar elektrik harcadığı konusunda daha detaylı bilgi edinebilir, ürünlerin performansını öğrenebilirsiniz.

Hava perdesi nasıl çalışır?

Ürünler genel olarak klimalarla benzer bir şekilde çalışır. Izgaradan giren hava filtre ya da dahili fanlar tarafından sıkıştırılır. Ardından eşit ve hızlı olacak şekilde üflenir. Hızlı bir şekilde üflenen hava, dışarıdaki tozun ya da havanın iç mekanın konforunu etkilemesinin önüne geçer.

Hava perdesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Satın almadan önce ürünleri yerleştireceğiniz alanın boyutlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Farklı boyut seçeneklerine sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca ürünleri yerleştireceğiniz iç mekanın ölçüleri de göz önünde bulundurmanız gereken kriterler arasında bulunur. Büyük yerler için yüksek motor gücüne sahip olan modeller arasından seçim yapılması tavsiye edilir.

Hava perdesi nasıl temizlenir?

Ürünlerin bakımı ve temizlenmesi oldukça kolaydır. Fanları çok ıslak olmayan nemli bir bez yardımıyla temizleyebilir, ürünlerin içine toz birikmesinin önüne geçebilirsiniz. Bununla beraber ürünleri temizlemeden önce kapalı olduklarından emin olmanız gerekir. Pratik temizliği ve kolay kullanımıyla öne çıkan ürünleri belirli aralıklarla temizleyerek her zaman istediğiniz gibi görünmelerini sağlayabilirsiniz.

En Çok Satan Hava Perdesi Hangileri?

Koçtaş Hava Perdesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Witforms Split Klima Aparatı Premium Plus
 2. Wi̇tforms Spli̇t Kli̇ma Aparatı Premi̇um Beyaz
 3. Wi̇tforms Kaset Kli̇ma Aparatı
 4. Uzaktan Kumandalı Isıtıcılı Trifaz Hava Perdesi 120 cm
 5. Isiticisiz 200 Cm Hava Perdesi
Daha fazla göster
60 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: