750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Taş Motorları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
3 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Taş Motorları

Taş motorları, taşlama işlemini yapmak üzere tasarlanmış olan makinelerdir. İçerisinde kullanılan özel diski sayesinde kesme, zımparalama, bileme, parlatma, çapak temizleme ve benzeri işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Profesyonel olarak kullanılan modelleri ağırlıklı olarak metal işleri için tercih edilir.

Taşlama İşlemleri İçin Taş Motoru Çeşitleri Nelerdir? 

Taş motorları farklı model seçeneklerine sahiptir. İçerisinde bulunan motorun gücü taşlama motorları için en önemli unsur olarak dikkate alınır. Motor gücü ile makinenin etkili şekilde çalışması sağlanır. Diskin dönme hızını da etkileyen motor gücü sayesinde daha kolay ve hızlı şekilde işlem yapılabilir. Taş motorları sabit bir şekilde kullanılan motorlardır. Makinenin iki tarafından bulunan diskler ile birlikte taşlama işlemleri gerçekleştirilebilir. Özellikle bıçak ve benzeri malzemelerin bilenmesi için yoğun olarak kullanılır. Farklı incelikte diskler takılarak özel bileme yapılabilir. Taş motoru fiyatları, makinelerin özelliklerine ve güçlerine göre değişiklik gösterir.

Taş motorları, kuru ve sulu seçeneklere de sahiptir. Metal malzemeler ile yoğun şekilde çalışılacak olması nedeni ile sulu modeller daha kullanışlı olarak değerlendirilir. Sulu modeller disklerin ve kullanılan malzemenin kolay şekilde ısınmasına engel olur.

Taşlama makinesi ise seyyar şekilde elde tutularak kullanılan makine çeşididir. Metal ve benzeri sert yüzeylerde kesme ve taşlama işlemleri yapmak için özel olarak tasarlanmıştır. Alt kısmında bulunan diskleri ile birlikte işlemleri gerçekleştirir. Beton ve benzeri alanlar için özel diskler takılarak uygulama yapılabilir. Taşlama makineleri tek elle kullanılabilmek için özel olarak geliştirilmiştir. Titreşim engelleme özelliği, ergonomik tasarım ve benzeri özellikleri ile her alanda rahat şekilde kullanılabilir. 

Taş Motorları Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Taş motorları seçenekleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kullanım amacıdır. Profesyonel işlerde kullanılacak olan motorların güçlü ve çok fonksiyonlu ürünler olmasına dikkat etmek gerekir. Yapılan işlemlerden daha iyi ve hızlı sonuç almak için bu önemlidir. Bunun yanı sıra özellikle taşlama makineleri ile birlikte farklı diskler kullanılabilmesi kullanım avantajı sağlar. Farklı malzemeler üzerinde kullanılabilen ve disk çapları değişebilen modeller her alanda kullanım olanağı sunar.

İhtiyacınız olan taş motorları ve aksesuarlarını Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Elektrikli el aletleri ana kategorisi altında, taşlamalar arasında kolayca ulaşabileceğiniz taş motorları uygun fiyat avantajıyla karşınızda!

Daha fazla göster