150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ahşap Çatı Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Ahşap Çatı Malzemeleri

Yaşam alanlarının dış hava koşullarından; yağmur, kar ve güneşten korunmasını sağlayan temel yapı birimlerinden birisi olan çatıların kaliteli ve sağlam malzemelerden yapılması önem taşıyor. Bu malzemelerden doğallığı ve sıcaklığı yaşam alanlarınıza taşıyan ahşap çatı malzemeleri; ekonomik olması, yapıya fazla yük bindirmemesi, kolaylıkla şekil alabilmesi ve estetik ortamlar yaratması gibi nedenlerden dolayı tercih sebebi oluyor. Çatılarda kullanılan bu ahşap malzemeler; hem dış kaplama hem de estetik ve dekoratif iç mekan tasarımlarında yer buluyor.

Ahşap Çatı Malzemeleri Nelerdir?

Ahşap çatı malzemeleri üst yapı malzemeleri ve iç mekanlarda kullanılan dekoratif malzemeler olarak çeşitlilik gösteriyor. Villa, terasların üzerinin kapatılmasında kullanım alanı olarak yaygınlık gösteren ahşap çatı malzemeleri; dış hava koşullarından yağmur ve nemden kolaylıkla etkilendiği ve deforme olabildiği için emprenye edilen malzemeler dayanıklılığı arttırıyor. Yapıların iç dekorasyonunda tercih edilen ahşap çatı ürünleri ise yaşam alanlarında estetik ve konfor yaratan çatı penceresi, çatı merdivenleri, çatı kaplaması gibi ürünleri ifade ediyor. Ahşap ve İnşaat kategorisinde satışa sunulan ahşap çatı malzemeleri arasında, masif ve kompozit malzeme çeşitleri yer alıyor. Masif ürünlerde genellikle çam, köknar, ladin gibi ağaçların malzemeleri kullanılıyor. Çatılarda oluşabilecek nem ve küflenmeye karşı ise OSB denilen örtü altı malzemeleri ile önlem alınıyor. 

Güneş Işığından Maksimum Fayda Sağlamak İçin: Çatı Penceresi

Özellikle villa ve teraslarda dekoratif görünümü ve estetik duruşuyla tercih edilen ahşap çatı malzemeleri, keyifli çatı arası mekanlar ya da manzara teraslarının oluşturulmasında kullanılıyor. Ahşap çatılarda tercih edilen çatı penceresi seçenekleri; ortama aydınlık bir hava kazandırırken aynı zamanda güneş ışığından maksimum düzeyde yararlanma imkanı sağlıyor. Ancak mekana dekoratif ve ayrıcalıklı bir görüntü getiren çatı pencerelerinin aynı zamanda yağmur ve dış hava koşullarına uygun olarak yalıtımının sağlam yapılması önem taşıyor. Geom çatı pencereleri; hem izolasyon koşulları hem de 45x75 boyutları ile güneş ve hava alımını destekliyor. Yaşam alanlarınızda ahşabın sıcaklığını ve sağlıklı dokunuşunu hissetmek hem de estetik bir ortam yaratmak için ihtiyacınız olan ahşap çatı malzemeleri için Koçtaş’ta yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz. Koçtaş güvencesi ve avantajlı kampanyalarla online alışverişin rahatlığını yaşayabilirsiniz. 

Daha fazla göster
34 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: